PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Bada Or Android ??? نظرشما چیست ???

01110362
13-02-2011, 21:33
سلام دوستان

هدف از ایجاد تایپیک :

1. همونطور که از عنوان تایپیک پیداست هدف از ایجاد این تایپیک مقایسه دو سیستم عامل Android با پشتیبانی غولی بنام گوگل و Bada با پشتیبانی سامسونگ هست.چون مطالب زیادی در این خصوص تو تایپیک های مختلف ومعمولا متعصبانه عنوان میشه فکر کنم یه جا عنوان بشه مفیدتر واقع بشه .
2. کمک به دوستان جهت خرید گوشی هایی با ساپورت این دو سیستم عامل.به طور مثال x10 با Wave
3. پیش بینی آینده این دو سیستم.

خوب میریم سر اصل مطلب :
همونطور که میدونید اخیرا ً سامسونگ با دادن گوشیهای wave و wave 2 گرد وخاک کرده و با پشتیبانی که از این سیستم میکنه تو سایت Samsungapps با توجه به نوپا بودن این سیستم اکثر برنامه های کاربردی و بازیهای با گرافیک بالا در اختیار کاربران قرار داده و به نظر آینده خوبی میشه براش پیش بینی کرد.

سیستم عامل آندروید که دیگه نیاز به توضیح نداره......

دوستان لطف کنند بدون تعصب در خصوص هر یک از این دو سیستم نظراتشون بگن تا کمکی بشه به بقیه دوستان.

اگه ایرادی هم تو این پست میبینید بگید تا اصلاح شه و به بزرگی خودتون ببخشید :10::11:.

shahramcat
13-02-2011, 23:21
سلام

به نظر من آندرویذ مناسبتر هست الان ... چون دقیقا تا 80% شبیه به سیستم عامل غول ios از apple هست و بیشتر برنامه های اپل تو آندروید هم وجود داره

EHSANRF
14-02-2011, 11:30
نظر آقاشهرام تائید میشه.

من هم با بادای WAVE کار کردم و هم با آندروید
بادا خیلی سریع هست، ولی فعلا اول راهه معلوم نیست کمپانی های دیگه یا برنامه نویسان دیگه به پیشرفت این زبان کمک کنن چرا که بادا مختص سامسونگ هست و انحصاری
الان آندروید قدرت رو در دست داره و به جرات میتونم بگم تا 2 سال دیگه 85 درصد بازار گوشی ها رو تسخیر میکنه
هر نرم افزاری هم که اراده کنید واسش هست.

hoha881
14-02-2011, 12:27
اندروید بهتر هست ولی توی رنج قیمتی که شما میخواین ویو از x10 بهتر هست.اندروید خوب میخواین بهتره به فکر دیزایر و دفی باشی.

01110362
14-02-2011, 14:53
اینکه آندروید بهتره شکیش توش نیست ولی بادا هم خیلی سریع و روون کار میکنه واحتیاجات نرم افزاری فکر کنم برآورده کنه.
راستی Hoha جان فعلا قصد خرید گوشی ندارم تا بعد .
فعلا دارم بررسی میکنم .دیفای هم یک گوشی فوق العاده است اگه بخوام بخرم ازبین wave 2 (احتمال کم ) و دیفای یکی انتخاب میکنم
بقیه دوستان هم نظرشون بگند.مرسی

maziarzar
16-02-2011, 21:43
اندروید از هر لحاظ سرتره پشتیبانیشم قویتره

Malwaare
16-02-2011, 21:46
اندرویید رو ویو هم پورت شده

01110362
20-02-2011, 16:39

اگه این پروژه کامل شه که عالی میشه .میشه سوگلی گوشیها تواین قیمت :18:

SAEEDSAMSUNG
21-02-2011, 13:06
در این که آندروید از همه لحاظ سرتره شکی نیست و به نظر من این مقایسه از اولش اشتباه بوده حداقل تا 4 سال آینده.

behnam_r007
21-02-2011, 16:19
اقا معايب بادا رو بگيد لطفا.مزاياشم بگيد
همه جا در مورد آندرويد متعصبانه دارن حرف ميزنن

01110362
21-02-2011, 17:39
در این که آندروید از همه لحاظ سرتره شکی نیست و به نظر من این مقایسه از اولش اشتباه بوده حداقل تا 4 سال آینده.
دوست عزیز همچین که میگی هم نیست هونطورکه میدونید با اومدن بادا 2 خیلی از قابلیتها به گوشی اضافه میشه و اکثر نیازهای کاربر تحت پوشش قرار میده .به هر حال سامی استارت خوبی زده و با اپن سورس شدنش برنامه های زیادی براش نوشته میشه هر چند که الان کم نداره.به هر حال ممنون وموفق باشید.

اقا معايب بادا رو بگيد لطفا.مزاياشم بگيد
همه جا در مورد آندرويد متعصبانه دارن حرف ميزنن

این تایپیک رو هم مطالعه کنید بدرتون میخوره :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

از معایبش هم فکرکنم تو اجرای بازیهاست که یه خورده اینترنت میجوه :31: البته فکر کنم فقط برای اولین بار اینطور باشه
موفق باشید

SAEEDSAMSUNG
22-02-2011, 10:01
بابا من قبل ازا گالاکسی ویو داشتم حسابی اذیتم کرد . دیگه عمرا برم طرفش . نرم افزرایی که الان براش هست مثل یه جوک میمونه! چیزای الکی و مسخره! فقط بازی های خوب براش هست . ولی از نظر نرم افزرا ر واقعا کمبود داره.

01110362
22-02-2011, 16:26
بابا من قبل ازا گالاکسی ویو داشتم حسابی اذیتم کرد . دیگه عمرا برم طرفش . نرم افزرایی که الان براش هست مثل یه جوک میمونه! چیزای الکی و مسخره! فقط بازی های خوب براش هست . ولی از نظر نرم افزرا ر واقعا کمبود داره.

دوست عزیز میشه چند تا از معایبش بگید ؟
آخه خودم قصد خرید این گوشی دارم ...
مرسی:11:

Atropates
23-02-2011, 05:57
عیب اصلیش در مقابل گوشی اندرویدی همون کمبود برنامه های کاربردیه توو بعضی از زمینه ها , اگه میخوای هیچوقت گوشیت از لحاظ نرم افزار دستت رو نزاره توو حنا همون گوشی اندرویدی بخر . غیر این Wave هیچ مشکل خاصی نداره .

mehdi_halla
23-02-2011, 14:12

سلام.
منبع خبر؟

01110362
23-02-2011, 15:27
سلام.
منبع خبر؟

بفرما دوست عزیز :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

.:PAR3A:.
23-02-2011, 15:54
سلام...
یکی از دوستان من Wave داره...
بادا به نظرم اصلا سیستم عامل خوبی نیس...
اندروید در حال حاضر این طور که من توی نظر سنجی ها دیدم محبوب ترین با اختلاف کم نسبت به iOSئه...
از لحاظ اپ این دو تا سیستم عامل کاملترینن و جالب ترین محیط رو دارن مخصوصا اندروید...
من باشم یا iOS میگیرم یا Android و اصلا بادا رو توصیه نمیکنم...
تصمیم با خودتونه ;)

Highbury
23-02-2011, 16:50
یه چیزی مشخصا آندروئید فعلا برتر هستش . بادا باید با سیمبین مقایسه بشه که خودم به خاطر جدید بودن و رابط کاربری فوق العاده ی بادا او رو به سیمبین ترجیح میدم.
نسبت به آندروئید هم قیمت پایین تر داره و اگه کسی پولش به آندروئید نرسید بادا بگیره.
مثلا در رده ی 200 تومان ویو 525 حدود 40 تومان از ایکس 8 و حتی 130 تومان از وایدفایر ارزانتر هست.

Scud_MD2
23-02-2011, 17:16
شما داريد سيستم عاملي رو كه يك سال توليد شده با سيستم عاملي كه 4,5 سال توليد شده مقايسه ميكنيد خب 100 درصد سيستم عاملي كه 4 تا 5 سال توليد شده از نظر داشتن برنامه بهتره و ضعف هايي رو كه در ورژن هاي قبلي داشته رو تا حدودي برطرف كرده.
با اين وجود سيستم عامل بادا خيلي بهتر از سيستم عامل هاي ديگر نظير iOS و Android شروع كرد و در همون بدو توليدش از امكاناتي نظير پشتيباني از فلش در مرورگر بهره ميبرده كه هنوزم مرورگر iOS از اين امكان پشتيباني نميكنه و اندرويد هم در نسخه 4 سيستم عامل اندرويد يعني 2.2 از اين امكان استفاده كرده.
به نظر من بايد به بادا فرصت داد بادا خيلي سريع داره پيشرفت ميكنه و در چند سال آينده يكي از بهترين سيستم عامل هاي جهان خواهد شد.

aRThaS_08
24-02-2011, 07:26
هنوزم مرورگر iOS از اين امكان پشتيباني نميكنه دلیل اینکه ios از فلش پشتیبانی نمیکنه انحصارطلبی و غرور استیو جابز هست. وگرنه برنامه برای آیفون هست که فلشو پشتیبانی کنه. الان x10 mini با آندروید 1.6 هم از فلش پشتیبانی میکنه.

arman4459
24-02-2011, 15:09
دوستان بزرگوار

من میخوام گوشی x8 گیرم.این گوشی همانطور که میدونید آندرویدی است.گوشی های من قبلا همه جاوا بوده .از خودمم بگم اصلا اهل اهل نرم افزار خاص یا بازی نیستم خیلی به ندرت.بیشتر اهل چت هستم

حالا میخوام بدونم آیا با اندروید کار کردن راحت سخته .آای مرتب نیاز به آپدیت داره یا خیر.

کلا یک آدمی که برای اولین بار میخواد باش کار کنه دچار مشکل حاد میشه یا خیر؟

01110362
24-02-2011, 17:18
دوستان بزرگوار

من میخوام گوشی x8 گیرم.این گوشی همانطور که میدونید آندرویدی است.گوشی های من قبلا همه جاوا بوده .از خودمم بگم اصلا اهل اهل نرم افزار خاص یا بازی نیستم خیلی به ندرت.بیشتر اهل چت هستم

حالا میخوام بدونم آیا با اندروید کار کردن راحت سخته .آای مرتب نیاز به آپدیت داره یا خیر.

کلا یک آدمی که برای اولین بار میخواد باش کار کنه دچار مشکل حاد میشه یا خیر؟

دوست عزیز خیال راحت باشه .
خیلی راحت وررون و واسط کاربری خوبی داره .
موفق باشید:11:

SAEEDSAMSUNG
24-02-2011, 19:53
من قبلا 5 ماه samsung wave داشتم. ایراداتش از نظر من:

اول بگم که این ایرادات مربوط میشه به samsung wave s8500 که سیستم عامل نسخه 1 داره

نرم افزار کاربری کم یا میشه گفت هیچ!! ( این مورد خیلی مهمه)

مرورگر dolphin (پیش فرض) کند

وقتی خاموشش میکردم و روشنش میکردم حدود 1000 تا دلیوری اس ام اس میومد!( البته راهش این بود که وقتی اس ام اس برات دلیور میشه حتما باید دلیور رو باز کنی و ندید پاک نکنی وگرنه این بلا سرت میومد)

محدود بودن تعداد اس ام اس ها .یعنی مثل ویندوز موبایل نبود که بتونی به آرشیوی از اس ام اسا رو جمع کنی

داخل بازی یه هو میپرید بیرون! و میگفت منابع سیستم محدود است!!!

ریستارت میکرد

چی پی اسش مجبور بودی از برنامه های جاوا استفاده کنی. ایعنی هیچ!

داخل هدفون کیفیتش خوب بود ولی عالی نبود ( من وقتی با همون هدفون با گالاکسی یا امنیا 2 آهنگ گوش دادم متوجه شدم که کیفیت خروجی هدفونش یه ذره کمتره)

صدای اسپیکر مونو ( البته زیاد مهم نیست )

صفحش کوچیک بود و برای فیلم دیدن به در د نمیخورد .

بین صفحه و بدنه یه درز خیلی نازک بود که پرش مشد گرد و غبار .

محدودیت تعدا نرم افزار نصب کردن ( 120 تا فقط ) خیلی مهمه این! چون من 120 تا برنامه و بازی روش نصب کردم که بازم میخواستم نصب کنم که مجبور بودم قبلیا رو پاک نم ( البته این برنامه ها خیلیاشون کاربردی نبود و الکی پلکی بود.)

---------------------------------------

این بدی ها رو گفتم دیدم بی انصافیه گفتم خوبیاشم بگم:

1- دوربینش خوبه.

2- فیلمبرداریش خوبه

3-کیفیت صفحش خداست

5-بدنش ضدخش و جنسش خوبه

6-ظاهر شیک

7-بازی های خیلی با کیفیتی براش هست که البته یه سری بازی پولی هم براش کرک شده (البته یه روش جدیده). یعنی برای بازی خوبه

8- قیمتش نسبت به امکاناتش خوبه و البته با 400 تومن فکر نکنم گذینه بهتری داشته باشید.

9-سیستم عامل سریع و روونی داره. یعنی با خود سیستم عامل مشکلی ندارید (البته به غیر از باگ ها و ریستارت ها) منظورم اینه که سرعتش خوبه.
-----------------------------------------------------

ولی با همه این نفاسیر من فروختمش چون واقعا نرم افزار برام مهم بود.

soranstar
24-02-2011, 23:31
دوست عزیز همونطور که دوستان هم گفتن بسته به نیاز و انتظارت از گوشیه .
اگه برنامه های کاربردی واست مهم نیست بادا بگیری ضرر نکردی , چون تو بازی کم نمیاره .

ولی در کل به نظر منم اندروید بهتره .