PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزاری برای مخفی کردن درایو با قابلیت اجرای فایل های مخفی شده

Amin.P30
13-02-2011, 14:30
سلام دوستان.
من نرم افزار ی میخام که درایو هام رو مخفی کنه و من SHORTCUT ش رو توی دسکتاپ بریزم و اجرا بشه و مهم تر از اون این که بدون نیاز به ری استارت باز بتونم از مخفی در بیارمش.
الان 1st Disk Drive Protector v3.0 رو تست کردم .2 حالت داره هم قفل میکنه هم مخفی.اما بدیش اینه که باید ریست بشه سیستم تا تغییرات اعمال بشه.

Folder_Lock_6.5.2_ هم فقط قفل میکنه که به هیچ وجه اجازه اجرای بازی یا نرم افزار رو نمیده اما خوبیش این بود که درجا عمل میکرد و احتیاج به ریست نبود/.

Folder.Guard.pro.7.9 رو هم تست کردم. MY COMPUTER رو مخفی کردم .همه پوشه ها مخفی شد اما اصلا چیزی دیده نمیشه و نمیشه بهش دسترسی پیدا کرد.حتی به خود نرم افزار هم دسترسی نداشتم که بک اپ ویندوز رو دوباره اجرا کردم/.

حالا نرم افزار دیگه ای هم پیدا میشه که پوشه هام رو مخفی کنه و من بازی هایی که توی درایو هام هست رو توی دسکتاپ بتونم اجرا کنم و احتیاج به ریست هم نباشه؟

saeed774
13-02-2011, 15:30
فکر نکنم نرم افزارهاي قفل گذار چنين امکاني رو داشته باشند ، وقتي درايوي مخفي يا قفل ميشه يعني دسترسي به اون درايو کلا توسط ويندوز سلب ميشه . اما با روش هاي تغيير در رجيستري شايد بشه نياز شما رو مرتفع کرد .

از منوي Start وارد Run شو و تايپ کن : Regedit و بعد مسير زيرو دنبال کن :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer

روي Explorer که کليک کردي در پنل سمت راست اون ، راست کليک کن و يه مقدار New با نام DWORD Value درست کن و اسمش رو NoDrives بذار( حتما بصورت چسبيده و با رعايت حروف بزرگ در ابتداي کلمات يعني N و D بصورت حروف بزرگ هستند و بقيه کوچک ) . بعد روي اون دو بار کليک کن و در کادر گزينه Decimal رو انتخاب کن و در کادر خالي هر درايوي رو که خواستي طبق اعداد زير ، رقم مربوطش رو وارد کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

يعني براي اينکه بخواي درايو C مخفي بشه بايد عدد 4 و درايو F مخفي بشه عدد 32 رو بنويسي و اگه بخواي دو درايو C و F رو همزمان مخفي کني مجموع دو تاشو که ميشه 36 رو بنويسي . ولي قبل اينکه بخواي درايو رو مخفي کني حتما از پوشه مورد نظرت شورتکات بساز.
براي اينکه بخواي از حالت مخفي هم درايوا رو در بياري کافيه عدد صفر تايپ کني.

اين روش حتما جواب ميده .

Amir Varasteh
13-02-2011, 17:05
سلام.

ویندوز شما چیه ؟

چرا روی درایوهات Permission نمیزاری؟

Amin.P30
14-02-2011, 08:57
ویندوز XP SP3 PRO VL هستش.
این Permission رو از توی خود ویندوز میشه گذاشت؟ از کدوم قسمت؟

Arash4484
14-02-2011, 09:24
فکر نکنم نرم افزارهاي قفل گذار چنين امکاني رو داشته باشند ، وقتي درايوي مخفي يا قفل ميشه يعني دسترسي به اون درايو کلا توسط ويندوز سلب ميشه . اما با روش هاي تغيير در رجيستري شايد بشه نياز شما رو مرتفع کرد .

روي Explorer که کليک کردي در پنل سمت راست اون ، راست کليک کن و يه مقدار New با نام DWORD Value درست کن و اسمش رو NoDrives بذار( حتما بصورت چسبيده و با رعايت حروف بزرگ در ابتداي کلمات يعني N و D بصورت حروف بزرگ هستند و بقيه کوچک ) . بعد روي اون دو بار کليک کن و در کادر گزينه Decimal رو انتخاب کن و در کادر خالي هر درايوي رو که خواستي طبق اعداد زير ، رقم مربوطش رو وارد کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیديعني براي اينکه بخواي درايو C مخفي بشه بايد عدد 4 و درايو F مخفي بشه عدد 32 رو بنويسي و اگه بخواي دو درايو C و F رو همزمان مخفي کني مجموع دو تاشو که ميشه 36 رو بنويسي . ولي قبل اينکه بخواي درايو رو مخفي کني حتما از پوشه مورد نظرت شورتکات بساز.

اين روش حتما جواب ميده .

در تکمیل صحبتهای دوستمون
در این شیوه(مخفی کردن نمایش درایوها در my computer) اگر فراموش کردی که شرتکات درست کنی فقط کافیه بری توی آدرس بار یا ران اسم درایو رو تایپ کنی و واردش بشی : )
به این صورت :C

Amin.P30
14-02-2011, 15:16

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیديعني براي اينکه بخواي درايو C مخفي بشه بايد عدد 4 و درايو F مخفي بشه عدد 32 رو بنويسي و اگه بخواي دو درايو C و F رو همزمان مخفي کني مجموع دو تاشو که ميشه 36 رو بنويسي . ولي قبل اينکه بخواي درايو رو مخفي کني حتما از پوشه مورد نظرت شورتکات بساز.

اين روش حتما جواب ميده .

در تکمیل صحبتهای دوستمون
در این شیوه(مخفی کردن نمایش درایوها در my computer) اگر فراموش کردی که شرتکات درست کنی فقط کافیه بری توی آدرس بار یا ران اسم درایو رو تایپ کنی و واردش بشی : )
به این صورت :C

بله جواب داد.
1st Disk Drive Protector v3.0 هم دقیقا همین کار رو انجام میده و هم میتونه قفل کنه.
اما بدیشون اینه که سیستم حتما باید ریسیت بشه.
folder lock درجا قفل میکنه اما اگر مخفی کردن هم داشت و همینطوری بود خیلی خوب میشد.

از disk manager ویندوز هم فکر کنم میشد درایو رو مخفی کرد الان پیداش نکردم. .کسی یادش هست چطوری؟

saeed774
14-02-2011, 19:04
روشي که من گفتم براي مخفي کردن ريست نميخواد ، بعد از اينکه رجيستري رو اعمال کردي با يک Refresh درايو مربوطه مخفي ميشه ولي براي اينکه از مخفي شدن خارج بشه بايد يکبار LogOff باشه .

disk manager ویندوز هم فکر کنم میشد درایو رو مخفی کرد الان پیداش نکردم. .کسی یادش هست چطوری؟

درسته دوست عزيز ، اين روش هم هست ولي شما گفتي که ميخواي با ايجاد شورتکات به پوشه مورد نظرت دسترسي داشته باشي به همين خاطر من روش رجيستري رو پيشنهاد دادم ، در روش Manage درايو مورد نظر درسته بدون ريست مخفي و آشکار ميشه ولي دسترسي به اون درايو کلا قطع ميشه و اگه شورتکات بسازي به هنگام کليک با پيغام پيدا نکردن درايو مواجه خواهي شد اگر هم اون روش رو ميخواي طبق کار زير عمل کن :
وارد Manage که شدي روي Disk Managment کليک کن و ليست درايوا که ظاهر شد روي درايوي که ميخواي مخفي بشه راست کليک کن و Change Drive Letters and Paths رو بزن و بعد روي Remove کليک کن و به سوال هم جواب مثبت بده . با اينکار درايو مربوطه از My Computer حذف ميشه ولي اسمش تو ليست Manage حذف نميشه تا دوباره بتوني درايو رو با گزينه Add و وارد کردن همون نام درايو که قبلا داشت ،آشکارش کني .

روش رجيستري براي کار شما مناسب تر هست .