PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین موتور بازی سازی دو بعدی چیه؟

kian-sh
12-02-2011, 20:42
با سلام.
من این روزا کارم شده تحقیق در مورد این انجین و اون انجین.آخرش هم به نتیجه قطعی نرسیدم که بهترین موتور بازی سازی برای بازی دو بعدی چیه.:41:
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در مورد موتور های بازی سازی که بشه بازی های دو بعدی حرفه ای ساخت در این تاپیک قرار بده و یه توضیحی هم در موردش بنویسه.(مثلworld of goo,super meat boy,angry birds ):20:
(می خوام دو بعدی کار کنم چون میدونم یک بازی ساز مستقل هرگز نمیتونه یه بازی سه بعدی قوی برای رقابت با دیگر بازی های سه بعدی بسازه پس می خوام برم سراغ دو بعدی.)
با تشکر:11:

saeed_cpu_full
12-02-2011, 20:58
(می خوام دو بعدی کار کنم چون میدونم یک بازی ساز مستقل هرگز نمیتونه یه بازی سه بعدی قوی برای رقابت با دیگر بازی های سه بعدی بسازه پس می خوام برم سراغ دو بعدی.)

بستگی داره تعریفت از یه بازی سه بعدی چی باشه ... اگه منظورت بازی هایی مثل Call of Duty هست ، پس جمله ی شما در موردش صدق میکنه. اما اگه یه خورده توی شبکه های اجتماعی مثل PSN و Xbox Live بگردی میبینی بازیساز های مستقل بازی های سه بعدی آرکید ساختن که در آمدشون در بعضی موارد خیلی خیلی زیاد هست.

3Dmajid
12-02-2011, 22:16
با سلام.
من این روزا کارم شده تحقیق در مورد این انجین و اون انجین.آخرش هم به نتیجه قطعی نرسیدم که بهترین موتور بازی سازی برای بازی دو بعدی چیه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در مورد موتور های بازی سازی که بشه بازی های دو بعدی حرفه ای ساخت در این تاپیک قرار بده و یه توضیحی هم در موردش بنویسه.(مثلworld of goo,super meat boy,angry birds )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با تشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیشنهاد من Unity یا Game Maker !
بیشتر توصیه میکنم برو سمت یونیتی ... هم میتونی باهاش دو بعدی بسازی و هم سه بعدی.
هر ایده ای که بخوای و هر سبکی رو میتونی باهاش بسازی.
پیشنهاد میدم اگه علاقه داری سه بعدی کار کن.

soha is the beSt
14-02-2011, 01:26
واسه کار با یونیتی چه زبونی رو باید یاد بگیریم؟

parvizamd
14-02-2011, 06:31
دوست عزیز java کفاف یونتی رو میده .

iload
14-02-2011, 07:55
دوست عزیز java کفاف یونتی رو میده .

جاوا نه ! جاوا اسکریپت ، خیلی فرقشه !

NINJA0098
14-02-2011, 09:09
اگه میخوای دو بعدی بسازی فکر کنم فلش کافی باشه آخه همه ی ابزارا توشه (طراحی , اسکریپت و...). بازی ماشیناریوم رو هم با همین فلش ساختن.

parvizamd
14-02-2011, 13:29
جاوا نه ! جاوا اسکریپت ، خیلی فرقشه !
ای بابا علیرضا جان خدا خیرت بده:31: منظورم جاوا اسکریپته دیگه!نه کامپیلر جاوا!:11:

3Dmajid
15-02-2011, 13:35
واسه کار با یونیتی چه زبونی رو باید یاد بگیریم؟

البته پیشنهاد من C# !
بستگی داره تا حالا برنامه نویسی کار کرده باشی یا نه.
اگه دفعه اولته Java بهتره چون C# شاید برای اولین بار کد نوشتن زیاد توش راحت نباشه :11:
البته این دو برای یونیتی که فرقی نداره ...
کداشونم تقریبا یکیه و فقط نحوه ی کد نوشتن فرق داره.

---------- Post added at 01:35 PM ---------- Previous post was at 01:34 PM ----------

اگه میخوای دو بعدی بسازی فکر کنم فلش کافی باشه آخه همه ی ابزارا توشه (طراحی , اسکریپت و...). بازی ماشیناریوم رو هم با همین فلش ساختن.

فلشم خیلی خوبه ولی زمان بره ... واسه یادگیری خیلی زمان میخواد و اگه فقط هدف ساخت بازی دو بعدیه به نظر من گیم میکر رو میشه به فلش ترجیح داد ! :10:

Arrowtic
15-02-2011, 20:08
نترس سه بعدی هم میتونی!اسمش سخته!
پیشنهاد من:
Unity
UDK(این یکی سخته اول با یونیتی کار کن!من خودمم تو کار Unity هستم!)
GameMaker هم خوبه ولی پیشنهاد کلی من:Unity

NINJA0098
16-02-2011, 12:42
فلشم خیلی خوبه ولی زمان بره ... واسه یادگیری خیلی زمان میخواد و اگه فقط هدف ساخت بازی دو بعدیه به نظر من گیم میکر رو میشه به فلش ترجیح داد !
ولی خوب اگه فلش یاد بگیره هم با as آشنا میشه و هم با نرم افزار بزرگ فلش که تو همه ی انجینا هم به دردش میخوره .چون میخواد از اول شروع کنه میگم .

3Dmajid
16-02-2011, 13:42
ولی خوب اگه فلش یاد بگیره هم با as آشنا میشه و هم با نرم افزار بزرگ فلش که تو همه ی انجینا هم به دردش میخوره .چون میخواد از اول شروع کنه میگم .

یعنی چی تو همه ی انجینا به دردش میخوره ؟ :20:
اگه بخواد فلش کار کنه فقط باید روی فلش زوم کنه ... اون موقع س که به دردش میخوره. باهاش بتونه بازی و نرم افزار بسازه.
نمیدونم هر جور خودش دوست داره من نظر خودمو گفتم :11:

NINJA0098
16-02-2011, 14:10
یعنی چی تو همه ی انجینا به دردش میخوره ؟
منظورم انجینای بزرگ بود مثل udk و unigin و فکر کنم کرای (البته توی دو و شاید سه)

lord arthas
16-02-2011, 14:34
بابا بدبخت گفته 2d میشه گیم میکر دیگه حرفیم توش نیست

Arrowtic
16-02-2011, 15:20
بابا بدبخت گفته 2d میشه گیم میکر دیگه حرفیم توش نیست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینجا رو نگاه کن!!!
با اکثر انجین ها میشه 2d ساخت.(همون طور که با GM میشه 3d ساخت!)

Mostafa 3D
16-02-2011, 15:49
بهظر من همین یونیتی میتونه بهترین انجین برای بازی های دو بعدی باشه
همین سایت 3DBuzz یه آموزش داده برای ساخت بازی دو بعدی با یونیتی

parvizamd
16-02-2011, 16:47
نه اینو قبول ندارم یونتی به هیج موتور خوبی برای دو بعدی نیست مصطفی جان چرا:
امکان یونتی در دو بعدی در حد GUI هست نه بیشتر (مگر اینکه بخواهید دو بعدی رو تو سه بعدی شبه سازی کنید)
تشخیص برخورد در دوبعدی تو یونتی نیست (البته میشه در حالت سه بعدی پیدا کرد)این کار پیشنهاد نمیشه

اما موتور ایدال برای دوبعدی :
Game Maker 8.0
دانلود با همراه کرک

کرک:

Torgue Game Builder

عادل سلیمی 20
16-02-2011, 17:25
من پیشنهاد میکنم game maker رو انتخاب کنی(اگه واقعا میخوای 2d کار کنی و در آینده نظرت عوض نخواهد شد!!) .
میدونم تا الانم فک نمیکنم با نظرهای دوستان به یک انتخاب مسجم رسیده باشی!
من خودم Game Maker کار کردم و تقریبا ازش به اندازه ای که لازمه سر در میارم ولی این که چرا دنبال 3d نمیری برای من جای سؤال داره (براساس دلیلی که گفتی چون قانع کننده نیست) . من الان Game Maker رو ول کردم چسپیدم به UDK .
چون فک میکنم تو این نرم افزار پیشرفت بیشتری میشه کرد .
الان من خودم تا حدودی پشیمونم که چرا از اول UDK کار نکردم (البته من اون زمان اصلا UDK نمیشناختم). اون وقت الان به سطح خوبی رسیده بودم.
پس سعی کن یک تصمیم کاملا قاطع بگیری که بعدا پشیمون:13: نشی.

موفق باشی

kian-sh
16-02-2011, 18:37
ممنون از نظرات شما ولی من می خوام نرم افزار یا انجینی رو انتخاب کنم که اگه فردا خواستم بازیم رو بفروشم بهم گیر ندن که این نرم افزار یا انجینت نسخه اورجینال نیست و ...:18:
و اگه هم فروشی باشه قیمتش چند صد میلیونی نباشه.(منظور این که موتوری رو معرفی کنین که فری یا قیمت اورجینال اون ارزون باشه):5:

3Dmajid
16-02-2011, 18:48
نه اینو قبول ندارم یونتی به هیج موتور خوبی برای دو بعدی نیست مصطفی جان چرا:
امکان یونتی در دو بعدی در حد GUI هست نه بیشتر (مگر اینکه بخواهید دو بعدی رو تو سه بعدی شبه سازی کنید)
تشخیص برخورد در دوبعدی تو یونتی نیست (البته میشه در حالت سه بعدی پیدا کرد)این کار پیشنهاد نمیشه

منم موافقم ... یونیتی برای ساخت بازی 2 بعدی نیست و در واقع همون بازی سه بعدی رو به دو بعدی میشه تبدیل کرد.
یعنی همه ی مدل های بازی در اصل سه بعدین ولی دوربین دو بعدی داره که بازی رو دو بعدی نشون میده.:20:

الان من خودم تا حدودی پشیمونم که چرا از اول UDK کار نکردم (البته من اون زمان اصلا UDK نمیشناختم). اون وقت الان به سطح خوبی رسیده بودم.
پس سعی کن یک تصمیم کاملا قاطع بگیری که بعدا پشیمون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نشی.
اینو راس میگه :31:
سعی کن یه انجین خوب رو انتخاب کنی و تخصصی روش کار کنی ... هی نپری از این ور به اون ور.

ممنون از نظرات شما ولی من می خوام نرم افزار یا انجینی رو انتخاب کنم که اگه فردا خواستم بازیم رو بفروشم بهم گیر ندن که این نرم افزار یا انجینت نسخه اورجینال نیست و ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اگه هم فروشی باشه قیمتش چند صد میلیونی نباشه.(منظور این که موتوری رو معرفی کنین که فری یا قیمت اورجینال اون ارزون باشه)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازی نجات بندر با Game Maker ساخته شده بود که منتشرم شد :20:
ولی بیا 3D کار شو حالشو ببر :46:

parvizamd
16-02-2011, 19:16
قیمت گیم میکر فقط فقط :
25 دلار
قیمت یونتی :
1500دلار آخرین قیمتی یادم میاد

UDK:
رایگان در صورت استفاده غیرتجاری

Torgue Game Builder
قیمت آخرین 100 دلار نسخه دو بعدی

kian-sh
16-02-2011, 21:10
UDK:
رایگان در صورت استفاده غیرتجاری

منظور از غیر تجاری چیه؟:41:
اگه بازی تجاری نباشه پس چه فایده ای داره؟:18:

3Dmajid
16-02-2011, 21:45
منظور از غیر تجاری چیه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه بازی تجاری نباشه پس چه فایده ای داره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همون دیگه :31:
قیمت Licenseشم فقط میدونم خیلی خیلی گرونه :38:

Omid_Sadeghvand
16-02-2011, 21:57
برو اطلاعات در مورد نسخه رایگان یونیتی بدست بیار...

parvizamd
16-02-2011, 22:15
دوست عزیز یه بازی های هستند به نام مستقل که رایگان میشه آونها دنلود کرد به آنها میگن بازی غیرتجاری

لیناس udk
(درآمد از فروش بازی -5000$)*0.20

lord arthas
16-02-2011, 22:27
قیمت اصلی udk 5000$ هستش!!!!!!!

parvizamd
17-02-2011, 06:39
قیمت اصلی udk 5000$ هستش!!!!!!!
دوست عزیز قیمت udk اشتراکی هست یعتی:
شما بازیتو می فروشی هر چی فروختی اگه به 5000دلار رسید 20 درصد اون را به epic میدی

NINJA0098
17-02-2011, 13:38
برای udk اول بازیتو میسازی بعد باهاشون صحبت میکنی اونا بهت اجازه انتشار میدن بعد اگه بازیت 5000 دلار یا بیشتر فروخت 20 درصد رو میدی بهشون . برای مستقلا خوبه.

kian-sh
19-02-2011, 14:22
خب با نظر های شما به این نتیجه رسیدیم حالا کدوم یک از این سه تا بهتره؟:5:
1-XNA هم برای ایکس باکسه هم برای کامپیوتر ولی میگن یه کم سخته
2-game maker برنامه نویسی آسون ولی تا جایی که من شنیدم فقط برای کامپیوتره.
3-UDK برنامه نویسی خفن ولی پشتیبانی برای هم کامپیوتر هم ایکس باکس هم ps3 رو داره.

parvizamd
19-02-2011, 14:51
اگه شما تازه کاری برو سراغ گیم میکر

3Dmajid
19-02-2011, 18:31
3-UDK برنامه نویسی خفن ولی پشتیبانی برای هم کامپیوتر هم ایکس باکس هم ps3 رو داره.

XNA رو پیشنهاد نمیکنم ... !
Game Maker خوبه ...
UDK برای کسی خوبه که حداقلش با محیط سه بعدی آشنایی داشته باشه، تازه اینم سه بعدیه مگه نمیخواستی بری سراغ دو بعدی ؟!

اگه شما تازه کاری برو سراغ گیم میکر

تایید میشه ! :11:

kian-sh
19-02-2011, 19:02
برای من مهم نیست که یاد گرفتن و کار کردن با اون انجین چه قدر سخت باشه فقط می خوام انجینی رو انتخاب کنم که فردا پشیمون نشم.:5:
با گیم میکر می شه بازی های دو بعدی خوب درست کرد؟(مثل بازی هایی که صفحه اول گفتم) آخه من هر چی گشتم یه بازی توپ دو بعدی ساخته شده با گیم میکر رو پیدا نکردم؟راستی مطمئنید که با UDK نمیشه دو بعدی ساخت؟:18:

saeed_cpu_full
19-02-2011, 22:03
برای من مهم نیست که یاد گرفتن و کار کردن با اون انجین چه قدر سخت باشه فقط می خوام انجینی رو انتخاب کنم که فردا پشیمون نشم.:5:
با گیم میکر می شه بازی های دو بعدی خوب درست کرد؟(مثل بازی هایی که صفحه اول گفتم) آخه من هر چی گشتم یه بازی توپ دو بعدی ساخته شده با گیم میکر رو پیدا نکردم؟راستی مطمئنید که با UDK نمیشه دو بعدی ساخت؟:18:

به نظر من شما بیخیال گیم میکر بشو ... خیلی وقته دورش تموم شده . انتخاب های خیلی زیادی داری
یونیتی هست منم باهاش یه بازی دو بعدی ساختم که هواپیمایی هست
UDK هم هست که باهاش میشه بازی دو بعدی ساخت ولی کسی رو ندیدم بازی دو بعدی باهاش بسازه ( البته چند بازی ساختن که دوربینش از نمای دو بعدی هست ولی مدل ها سه بعدی هستن )
یه سری انجین رایگان هم هستن که البته برای ساخت بازی دو بعدی روی آیفون هستن که اسماشون رو یادم نیست یه سرچ بکنی میفهمی چیا هست

parvizamd
19-02-2011, 22:21
پرش بلند کار خوبی نیست !دوست عزیز شما اگه بسازی بساز اما از افراد ماهر و کاری (من که خودم پخی تو بازی سازی نیستم )بپرس با چی شروع کردین .شما یک سر به تاپیک dreamland بزن اون بازی توپی هست . برای دیدن کار های گیم میکر به سایت زیر سر بزن:

NINJA0098
20-02-2011, 11:47
3-UDK برنامه نویسی خفن ولی پشتیبانی برای هم کامپیوتر هم ایکس باکس هم ps3 رو داره. من همچنان میگم اگه میخوای از اول شروع کنی برو سراغ فلش.
در ضمن udk هنوز برای x360 و ps3 نیست. الان برای کامپیوتر شخصی و ios یا همون آیفون و آیپاد و... هست .

راستی مطمئنید که با UDK نمیشه دو بعدی ساخت؟میشه دو بعدی ساخت منتها دردسرش زیاده. اگه از این بگذریم آدم حیفش میاد از امکانات به ای خوبی استفاده نکنه. بهتره بازیا سه بعدی باشه با نمای دو بعدی مثل بایونیک کماندو.

پرش بلند کار خوبی نیستولی اگه با udk شروع کنه وقت بیشتری روش میزاره بهتر یاد میگیره .

Armin060
20-02-2011, 14:24
اگه جای شما بودم از XNA استفاده می کردم.
اگه می خوای بدونی مثلا World of goo با چی ساخته شده، یک چیز نیست. از ابزار های زیادی استفاده کردند. مثلا:
SDL-ODE-PopCap Game Framework-TinyXML-...

saeed_cpu_full
20-02-2011, 15:51
اگه جای شما بودم از XNA استفاده می کردم.
اگه می خوای بدونی مثلا World of goo با چی ساخته شده، یک چیز نیست. از ابزار های زیادی استفاده کردند. مثلا:
SDL-ODE-PopCap Game Framework-TinyXML-...

به دردسرش نمی ارزه
XNA برای کار گروهی خوبه ... یه ادیتور خاص با امکانات زیاد برای گروهشون میسازن و با اون بازی خودشون رو میسازن
تک نفری کار با XNA به طرز وحشتناکی سخته

Armin060
20-02-2011, 16:07
به دردسرش نمی ارزه
XNA برای کار گروهی خوبه ... یه ادیتور خاص با امکانات زیاد برای گروهشون میسازن و با اون بازی خودشون رو میسازن
تک نفری کار با XNA به طرز وحشتناکی سخته
نمی دونم چی باعث شده که این فکر رو بکنید. ولی XNA واسه دو بعدی بسیار راحت هست و سریع میشه باهاش یه کارهایی انجام داد. از طرف دیگه چون یه فریم ورک سه بعدی هست از game maker و این موتور ها خیلی قوی تر هست.
البته در مورد Unity چیزی نمی دونم.

kian-sh
20-02-2011, 19:53
گفتم حالا که بحث بازی های دو بعدی رو کشیدم وسط.حیفم اومد آدرس این سایت رو اینجا نزارم.:31:
فک کنم این سایت مال سازندگان world of goo بوده:5:.
آدرس سایت:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین بازیش خیلی محشره باید میکروفن داشته باشید

کسی نظری نداره که با چه انجینی ساخته شده؟

saeed_cpu_full
20-02-2011, 19:57
نمی دونم چی باعث شده که این فکر رو بکنید. ولی XNA واسه دو بعدی بسیار راحت هست و سریع میشه باهاش یه کارهایی انجام داد. از طرف دیگه چون یه فریم ورک سه بعدی هست از game maker و این موتور ها خیلی قوی تر هست.
البته در مورد Unity چیزی نمی دونم.

XNA روند بازی سازی رو کند میکنه . اما انجین هایی مثل Unity و UDK باعث میشن مستقیم همون چیزی که توی فکرت هست رو پیاده سازی کنی

silsin
20-02-2011, 19:59
انجین تورک تحت xna اومده .
یو دی کی هم برای ساخت این جور بازیها خوبه .ولی ادم حیفش میاد اگه باهاش دوبعدی بسازه.

Omid_Sadeghvand
20-02-2011, 22:41
همه این موتورهایی که نام برده شد میتوانند دو بعدی هم بسازند ولی اگر بخوای فقط روی دو بعدی تمرکز کنی GameMaker رو پیشنهاد میکنم.
بازی ایرانی کوهنورد رو با این انجین ساختند!؟

kian-sh
21-02-2011, 18:53
کسی نظری در مورد انجین Torgue Game Builder نداره؟
راستی من نفهمیدم که آخرش این XNA چیه؟یه انجینه؟زبانه؟کتابخانه ست؟:41:

lord arthas
21-02-2011, 19:00
تورک یک انجینیه که بیشتر بخش 3d ش قویه تا xna 2d هم یک انجینه مهدی بهرامی هم از این انجین استفاده میکنه

mr_sasma
22-02-2011, 00:55
سلام. تورک (Torque) یه انجین دوبعدی داره که یکی از قوی ترین انجین های دوبعدی هست که ساخته شده. یه چیزی تو مایه های CryEngine در دنیای سه بعدی.

kian-sh
22-02-2011, 14:04
world of goo رو با انجین irrklang ساختند.:5:

Armin060
22-02-2011, 14:29
world of goo رو با انجین irrklang ساختند.:5:
همونطور که گفتم واسه ساخت world of goo از ابزار های زیادی استفاده شده. irrklang یه موتور صوتی هست که واسه صدا در world of goo استفاده شده.

صوت: irrklang
ترسیمات: directx 9 در windows.
فیزیک: ode
فایل: tinyXML ( واسه تنظیمات و ... )
همچنین از ابزار های کمکی دیگه ای مثل SDL و Popcap game framework (واسه font generation) و ... استفاده شده.

kian-sh
23-02-2011, 13:30
یه سوال.اگه هم با یونیتی و هم با udk میشه 2d ساخت پس چرا با یونیتی بازی های دو بعدی خوبی ساختند ولی هیچکس با udk دو بعدی نساخته؟در udk امکان ساخت دو بعدی هست؟(دوربین از بغل دو بعدی محسوب نمیشه) :wac:

soha is the beSt
23-02-2011, 15:11
سلام دوباره :دی
اینطور که فهمیدم من باید یونیتی رو انتخاب کنم(چون میخوام بازیه سه بعدیی درست کنم که عینه دو بعدی باشه!(دوربینش یه جا باشه ولی مدلا سه بعدی باشن)
ولی نفهمیدم اخر جاوا اسکریپت یاد بگیرم یا فلش یا c#؟؟
میشه یکیشو بگید که من همونو یاد بگیرم :دی
(هیچ تجربه ی برنامه نویسی هم نداشتم تا حالا)
جواب بدید ممنون میشم

parvizamd
23-02-2011, 15:41
شما انتظارت از خودت بالاست .فکر نکنم تاحالا مدل سه بعدی هم ساخته باشی؟

lord arthas
23-02-2011, 16:14
من 3d's max رو در حد مدل سازی برای بازی در سطح خودم بلدم با چه برنامه ای شروع کنم؟

parvizamd
23-02-2011, 16:29
آرتاس جان برو سراغ یونتی

soha is the beSt
23-02-2011, 16:37
با منی؟ :13:

lord arthas
23-02-2011, 17:06
اره دیگه بعد از پست تو گفت

3Dmajid
23-02-2011, 17:28
سلام دوباره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینطور که فهمیدم من باید یونیتی رو انتخاب کنم(چون میخوام بازیه سه بعدیی درست کنم که عینه دو بعدی باشه!(دوربینش یه جا باشه ولی مدلا سه بعدی باشن)
ولی نفهمیدم اخر جاوا اسکریپت یاد بگیرم یا فلش یا c#؟؟
میشه یکیشو بگید که من همونو یاد بگیرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(هیچ تجربه ی برنامه نویسی هم نداشتم تا حالا)
جواب بدید ممنون میشم

اگه تجربه ی برنامه نویسی نداشتی سعی کن اول از پایه و مفهومی برنامه نویسی یاد بگیری و بعد واردش شو.
اگه دیدت توی برنامه نویسی باز باشه به راحتی میتونی واسه بازیات توی یونیتی هم کدنویسی کنی.
پیشنهاد من اینه که برنامه هاتو با جاوا بنویس بعد که مشکلت با برنامه نویسی حل شد سی شارپ بنویس :20:
چون جاوا واسه تازه کارا یه کم راحت از سی شارپه.

ای بابا مگه این بنده خدا چی گفت :18::31:

من 3d's max رو در حد مدل سازی برای بازی در سطح خودم بلدم با چه برنامه ای شروع کنم؟

به نظر من یونیتی :31:
البته بگم مدل ساختن هیچ ربطی به بازی سازی نداره.
کار با گیم انجین به چیز جدایی از ساخت مدل برای بازیه :11:
خوبیش به اینه که الان با دنیای سه بعدی آشنایی داری و میتونی بیشتر آشنا بشی :31:

kian-sh
23-02-2011, 19:01
یه سوال.اگه هم با یونیتی و هم با udk میشه 2d ساخت پس چرا با یونیتی بازی های دو بعدی خوبی ساختند ولی هیچکس با udk دو بعدی نساخته؟در udk امکان ساخت دو بعدی هست؟(دوربین از بغل دو بعدی محسوب نمیشه) :wac:
جواب من چی شد؟:wac:

soha is the beSt
23-02-2011, 19:39
مرسی از جوابت
اخه شک کردم با منه یا نه :دی
میخواستم بگم من مدل سازی رو در حد مبتدی بلدم و بازیی که در نظر دارم گرافیک خوبی نمیخواد(چون دوربین جزییاتو نشون نمیده!!!!!!!!!!!!!!!)
پس میرم سراغ جاوا :دی

AMIR REZAs
23-02-2011, 19:47
مرسی از جوابت
اخه شک کردم با منه یا نه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میخواستم بگم من مدل سازی رو در حد مبتدی بلدم و بازیی که در نظر دارم گرافیک خوبی نمیخواد(چون دوربین جزییاتو نشون نمیده!!!!!!!!!!!!!!!)
پس میرم سراغ جاوا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام
مدلسازی اصلا هم بلد نباشی ، بیا یکی از موتورها( یونیتی ، یو دی کی و...) رو انتخاب کن برنامه نویسیش یاد بگیر، اگر دلت خواست مدلسازی یاد میگیری اگر نخواست نه :31:

parvizamd
23-02-2011, 22:29
با منی؟ :13:
چرا جوش آوردی عزیز من ؟ مخصوصا این طور گفتم که بالای من سرت نیاد!

مرسی از جوابت
اخه شک کردم با منه یا نه :دی
پس میرم سراغ جاوا :دی

دوست عزیز سها جان نگفتم شما کشش پایینه یا ... ,حالا شما می خواهی چه بازی بسازی؟

به هر حال اگه چیزی گفتم که به شما برخورد دوست عزیز صممیانه عذر می خوام.

soha is the beSt
23-02-2011, 23:24
چرا جوش آوردی عزیز من ؟ مخصوصا این طور گفتم که بالای من سرت نیاد!

دوست عزیز سها جان نگفتم شما کشش پایینه یا ... ,حالا شما می خواهی چه بازی بسازی؟

به هر حال اگه چیزی گفتم که به شما برخورد دوست عزیز صممیانه عذر می خوام.

نه باو چیزی نشده که بخوایم فرومو به هم بریزیم :10:
بالا گفتم میخوام چی بسازم :46:(بازیه racing سه بعدی که دوربین بازی رو دو بعدی نشون بده.اگه عکس میخای بگو تا بدم)

parvizamd
24-02-2011, 06:38
حالا چرا دوبعدی؟با چه برنامه مدل میسازی؟

3Dmajid
24-02-2011, 09:34
نه باو چیزی نشده که بخوایم فرومو به هم بریزیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بالا گفتم میخوام چی بسازم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](بازیه racing سه بعدی که دوربین بازی رو دو بعدی نشون بده.اگه عکس میخای بگو تا بدم)

با یونیتی بخوای بازی دو بعدی یا سه بعدی بسازی از لحاظ ساختن بازی و برنامه نویسی با هم فرق زیادی ندارن.
تنها فرقش نحوه ی قرار گرفتن دوربینه !
اگه این بازی رو دو بعدی بسازی خیلی راحت میتونی دوربینشو سه بعدی کنی ! :10:

soha is the beSt
24-02-2011, 11:02
من یه بازی دانلود کردم که مپ و ماشیناش 3 بعدی هستن ولی دوربین عینه دو بعدی نشونشون میده و من خیلی خوشم اومد حالا میخوام خودم بسازمش(یه زره متفاوت تر)
من با مکس میتونم مدل بسازم

kian-sh
24-02-2011, 12:35
ای بابا ما این وسط بوقیم؟:31:
پرسیدم چرا با unity میشه دو بعدی ساخت ولی با UDK نمیشه؟(منظور کسی باهاش بازی 2D نساخته)

3Dmajid
24-02-2011, 12:50
ای بابا ما این وسط بوقیم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پرسیدم چرا با unity میشه دو بعدی ساخت ولی با UDK نمیشه؟(منظور کسی باهاش بازی 2D نساخته)

UDK خیلی فراتر از این حرفاس که بیان باهاش دو بعدی بسازن.
واسه ی کارای سه بعدی خفن بیشتر استفاده میشه.
و فکر میکنم واسه ساخت یه بازی دو بعدی با این انجین دنگ و فنگ زیادی داره واسه همین ترجیح میدن باهاش نسازن !:5:

parvizamd
24-02-2011, 13:47
هنوز که هنوز بنظر من گیم میکر بهتره همه موتور مثل 3dgs یا untiy یا udk میشه تو سه بعدی ساخت .تازه خیلی راحته هم میشه یادش گرفت.

kian-sh
24-02-2011, 19:47
دوستان یه سوال.
اگه من یه روزی خواستم برم سراغ 3D اونم با یونیتی، بهتره که با 3dsmax کار کنم یا با maya ؟:5:

parvizamd
24-02-2011, 19:56
Cinmea4D !!!!:31:

3Dmajid
24-02-2011, 19:56
دوستان یه سوال.
اگه من یه روزی خواستم برم سراغ 3D اونم با یونیتی، بهتره که با 3dsmax کار کنم یا با maya ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ربطی به یونیتی نداره.
یونیتی یه گیم انجینه که وظیفه ش ساخت بازیه.
مکس و مایا وظیفه شون ساخت مدل واسه ی بازیه.
بنابراین برای یونیتی فرقی نمیکنه بهتره با کدوم کار کنی.
کاملا سلیقه ایه ... ببین با کدوم بیشتر حال میکنی.
با هر دوی این برنامه ها میتونی مدل وارد یونیتی کنی.
من از مکس استفاده میکنم چون از اولش با مکس کار کردم. :11:

kian-sh
24-02-2011, 20:03
مکس آسون تره یا مایا؟:5:

parvizamd
24-02-2011, 20:15
مطمما مایا !

3Dmajid
24-02-2011, 20:50
مکس آسون تره یا مایا؟:5:

کاملا به این بستگی داره که از اول با کدومش کار کنی و به کدوم عادت کنی.
ولی در کل به نظر من مکس اینترفیس راحت تری داره و پیچیدگی مایا رو نداره.
شاید دلیلش اینه که خودم مکس کار کردم و چون به محیطش عادت کردم رفتم تو مایا حسابی گیج شدم :31:
و بر عکس کساییکه مایا کار میکنن میان تو مکس نمیدونن باید چی کار کنن! با اینکه اینترفیس مکس راحت تره :11:

saeed_cpu_full
24-02-2011, 21:53
با اینکه اینجا جاش نیست
در حال حاضر XSI بهترین برنامه ی مدلینگ هست ... ساده ترین برنامه برای مدلینگ و پر سرعت ترینش Modo هست
بعد از XSI بهترین برنامه مایا هست و توی انیمیشن از XSI هم بهتره. بعد از اینا مکس ... در کل همون مکس هم کارت رو راه میندازه

kian-sh
25-02-2011, 11:23
خوب دوستان. من با نظرات شما تصمیم گرفتم با unity کار کنم.حالا دو تا سوال ذهنم رو مشغول کرده.
1-اشکالی داره که من برای کار با یونیتی ++C رو به جای #C یاد بگیرم(چون تو شهر ما فقط یه آموزشگاه هست که اونم فقط ++C رو یاد میده.)
2-برای ساخت بازی دو بعدی فقط کار با یونیتی و ++C یا #C رو یاد بگیرم کافیه؟
3-نیازی به یاد گیری DirectX نیست؟اصلا چه موقع باید یاد گرفت؟

3Dmajid
25-02-2011, 11:43
خوب دوستان. من با نظرات شما تصمیم گرفتم با unity کار کنم.حالا دو تا سوال ذهنم رو مشغول کرده.
1-اشکالی داره که من برای کار با یونیتی ++C رو به جای #C یاد بگیرم(چون تو شهر ما فقط یه آموزشگاه هست که اونم فقط ++C رو یاد میده.)

آموزشگاه واسه چی ... یه کتاب سی شارپ بگیر بخون.
اگه بری آموزشگاه بهت سی شارپ واسه نوشتن applicaiton یاد میدن نه واسه Game.
خب اینا یه کم با هم فرق داره.
ببین تو الان فقط کافیه که یادبگیری توی سی شارپ چه جوری کد نویسی کنی.
یعنی نحوه ی کد نویسی رو یادبگیری.
بعد باید کدای انجین یونیتی رو بلد شی.
واسه اینکه بفهمی توی سی شارپ چه جوری کد نویسی میکنن اصلا نیازی به آموزشگاه رفتن نیست. توی فروم یونیتی سوالا بپرس بروبچ هستن :46::31:
چه دو بعدی و چه سه بعدی بخوای بسازی از لحاظ برنامه نویسی فرقی نمیکنه (توی یونیتی) تنها فرقش اینه که دوربینت توی بازی دو بعدی یا سه بعدی نشون بده. برنامه نویسی یکیه.
اگه با یونیتی بخوای بسازی نیازی به یادگیری دایرکت ایکس نیست.

تا حالا برنامه نویسی کردی ؟
تا چه حدی بلدی ؟

M0hsen3D
25-02-2011, 11:58
سلام , ببین بهت پیشنهاد میکنم برای یادگیری C# حتما از کتاب زیر نوشته ی اقای هاشمیان استفاده کنی خیلی کمکت میکنه.:46: در حدود 1000 صفحه همراه با مثال های مختلف اموزش داده شده.:8:
البته مجبور نیستی حتما از C# استفاده کنی! میتونی از java script هم برای کد نویسی در یونیتی استفاده کنی.:20:

kian-sh
25-02-2011, 13:39
# 2008C با2005#visual C فرقی داره؟
چون این کتابه 2005.اگه فرقی نداره که شروع کنم به خوندنش.:5:

3Dmajid
25-02-2011, 13:59
چون این کتابه 2005.اگه فرقی نداره که شروع کنم به خوندنش.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه فرقایی داره ... الان 2010ش اومده میخوای 2005 بخونی :31:
ولی اشکال نداره ... بازم میگم اصل کار اینه که نحوه ی کد نویسی رو یادبگیری.
وگرنه برنامه نویسی گیم رو این کتابه که دستته نمیتونی یاد بگیری :20:

M0hsen3D
25-02-2011, 14:13
چون این کتابه 2005.اگه فرقی نداره که شروع کنم به خوندنش.:5:
نه فرقی نداره , من خودم تو 2010 دارم ازش استفاده میکنم بدون هیچ مشکلی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط تا فصل 16 بخون چون بقیش مربوط به به برنامه نویسی وب هست , که تا همون فصل 16 ...صفحه 616 بخونی c# رو برای یونیتی یاد گرفتی.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soha is the beSt
25-02-2011, 14:43
نه فرقی نداره , من خودم تو 2010 دارم ازش استفاده میکنم بدون هیچ مشکلی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط تا فصل 16 بخون چون بقیش مربوط به به برنامه نویسی وب هست , که تا همون فصل 16 ...صفحه 616 بخونی c# رو برای یونیتی یاد گرفتی.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اقای 3dmajid اینا که نقل قول کردم به درد منم میخوره؟:31:
این کتابا فارسین؟

lord arthas
25-02-2011, 14:48
اره فارسین منم دارم دان میکنم بدرد میخورن

soha is the beSt
25-02-2011, 15:15
اره فارسین منم دارم دان میکنم بدرد میخورن

لینک وده لینکه زور وده :31:
تورنت نیست؟

kian-sh
25-02-2011, 17:19
بچه ها بی زحمت یکی لینک دانلود ویژال استدیو 2005(برای #C) بزاره.
400 مگ دانلود کردم نصب نشد دیوونه شدم.:19:

NINJA0098
25-02-2011, 20:01
مثل این که انتخابتو کردی . فقط یه سوال پرسیده بودی تو تاپیک تازه دیدم خواستم جواب بدم .
با udk بازی دوبعدی نمیسازن چون نباید بسازن!!چرا ؟چون دلت میاد بازی دوبعدی بسازی؟بعدشم مگه بازی سه بعدی دوربین از بغل مشکلش چیه ؟اگه اون سبکو دوست داری با udk میتونی اونو بسازی ولی اگه اصرار داری بازی دوبعدی باشه باید براش کد نویسی کنی . اگه از پارتیکل آنریل تو بازی دوبعدی استفاده کنی ممکنه کیفیت ها باهم نخونن کلا دوبعدی رو روش بیخیال شو ولی اگه سه بعدی با دوربین بغل (مثل little big planet) رو دوست داری خیلی عالی میتونی باهاش بسازی.

kian-sh
25-02-2011, 22:23
مثل این که انتخابتو کردی . فقط یه سوال پرسیده بودی تو تاپیک تازه دیدم خواستم جواب بدم .
با udk بازی دوبعدی نمیسازن چون نباید بسازن!!چرا ؟چون دلت میاد بازی دوبعدی بسازی؟بعدشم مگه بازی سه بعدی دوربین از بغل مشکلش چیه ؟اگه اون سبکو دوست داری با udk میتونی اونو بسازی ولی اگه اصرار داری بازی دوبعدی باشه باید براش کد نویسی کنی . اگه از پارتیکل آنریل تو بازی دوبعدی استفاده کنی ممکنه کیفیت ها باهم نخونن کلا دوبعدی رو روش بیخیال شو ولی اگه سه بعدی با دوربین بغل (مثل little big planet) رو دوست داری خیلی عالی میتونی باهاش بسازی.

فعلا میخوام با یونیتی شروع کنم.چون udk سخت تره.شاید بعدا اومدم سمت udk.:5:
کسی لینک دانلود ویژال استدیو 2005(برای #C)رو نداره؟:18:

soha is the beSt
25-02-2011, 22:42
فعلا میخوام با یونیتی شروع کنم.چون udk سخت تره.شاید بعدا اومدم سمت udk.:5:
کسی لینک دانلود ویژال استدیو 2005(برای #C)رو نداره؟:18:

فهمیدم چرا هی میگی دو بعدی :دی
میخوای shank بسازی :دی

NINJA0098
26-02-2011, 10:21
فعلا میخوام با یونیتی شروع کنم.چون udk سخت تره.شاید بعدا اومدم سمت udk.
کسی لینک دانلود ویژال استدیو 2005(برای #C)رو نداره؟
اگه میخوای از اول شروع کنی نرو سراغ یونیتی همون گیم میکر یا فلش رو انتخاب کن.بعد از یه مدت برو سراغ یونیتی یا udk . درضمن اگه میخوای بعدا بری سراغ udk کلا بیخیال یونیتی شو و از اول با udk کار کن.اینو همه ی اونایی که با هردو انجین کار کردن میدونن.

M0hsen3D
26-02-2011, 12:50
سلام , این لینک دانلود Visual Studio 2008 Express Edition کرک هم نداره چون ورژن رایگان هست.

kian-sh
26-02-2011, 14:24
فهمیدم چرا هی میگی دو بعدی :دی
میخوای shank بسازی :دی
:31:
یه جورایی آره یه جورایی هم نه.
2ِِD دردسر های 3D رو نداره.:5:

kian-sh
26-02-2011, 14:38
اگه میخوای از اول شروع کنی نرو سراغ یونیتی همون گیم میکر یا فلش رو انتخاب کن.بعد از یه مدت برو سراغ یونیتی یا udk . درضمن اگه میخوای بعدا بری سراغ udk کلا بیخیال یونیتی شو و از اول با udk کار کن.اینو همه ی اونایی که با هردو انجین کار کردن میدونن.
با udk نمیشه 2D ساخت.:5:

NINJA0098
26-02-2011, 14:41
با udk نمیشه 2D ساخت
من منظورتو از 2d درست نفهمیدم یعنی حتما توش اسپرایت به کار ببری؟ یا بازیایی مثل little big planet و bionic comando (غلط املایی رو بیخیال شو) رو هم میگی؟

kian-sh
26-02-2011, 14:46
من منظورتو از 2d درست نفهمیدم یعنی حتما توش اسپرایت به کار ببری؟ یا بازیایی مثل little big planet و bionic comando (غلط املایی رو بیخیال شو) رو هم میگی؟
بازی هایی مثل braid-world of goo-angry birds -shank-super meat boy.
منظورم از 2D ایناست.:5:

NINJA0098
26-02-2011, 14:50
بازی هایی مثل braid-world of goo-angry birds -shank-super meat boy.
منظورم از 2D ایناست
خوب پس همون یونیتی انتخاب خیلی خوبیه .(ولی بازم من فلش رو بیشتر قبول دارم واسه اینجور بازیا)

kian-sh
26-02-2011, 19:24
من شنیدم هم udk و هم unity نسخه ی free دارند.فری کدومشون بهتره؟(منظور از بهتر بودن امکاناتش و تفاوتش با نسخه فروشیش و ...):5:

AMIR REZAs
26-02-2011, 21:20
سلام

من شنیدم هم udk و هم unity نسخه ی free دارند.(منظور از بهتر بودن امکاناتش و تفاوتش با نسخه فروشیش و ...)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عزیز . udk خودش free هست و نسخه ای از Unreal 3 هست (unreal 3 پنجمین موتور بزرگ جهانه)
و udk فرق زیادی با نسخه ی پولیش یعنی unreal 3 نداره ....
ولی یونیتی یه موتوره که خودش نسخه ی فری داره که امکاناتش کم تر از یونیتی پرو هست....

فری کدومشون بهتره؟
UDK که free هست ، بهتر از Unity pro و Unity free هست :46:

M0hsen3D
26-02-2011, 21:53
الان یونیتی همپای udk هست , و نمیشه قطعی بگی کدوم بهتر از یکی اون یکیست.:46:
کرک هم برای uity pro هست میتونی از نسخه pro هم استفاه کنی.
udk رایگان هست ولی بازی که باهاش میسازی هم باید رایگان باشه , ولی تجاری هم میتونی بکنیش ولی 20 درصد بعد از رسیدن سود خالص بازی به 50 هزار دار باید تقدیم اپیک کنی. ولی یونیتی اینطوری نیست.:20:

AMIR REZAs
26-02-2011, 22:09
الان یونیتی همپای udk هست , و نمیشه قطعی بگی کدوم بهتر از یکی اون یکیست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حرفتون رو قبول ندارم !
فقط کافیه بازی های ساخته شده ی هر کدوم رو مقایسه کنید :18:

کرک هم برای uity pro هست میتونی از نسخه pro هم استفاه کنی.غیر قانونیه و دیگه نمیتونی خارج بفروشیش...

udk رایگان هست ولی بازی که باهاش میسازی هم باید رایگان باشه , ولی تجاری هم میتونی بکنیش ولی 20 درصد بعد از رسیدن سود خالص بازی به 50 هزار دار باید تقدیم اپیک کنی. ولی یونیتی اینطوری نیست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اگر میخوای خارج بفروشیش بله ولی تو ایران بفروشی لازم نیست 20 درصد رو بدی.
اگر سودت مقدار مشخصی شد باید 20درصد بدی...

kian-sh
27-02-2011, 12:32
با نسخه فری یونیتی میشه برای iOS بازی ساخت؟

M0hsen3D
27-02-2011, 14:28
حرفتون رو قبول ندارم !
غیر قانونیه و دیگه نمیتونی خارج بفروشیش...

اگر میخوای خارج بفروشیش بله ولی تو ایران بفروشی لازم نیست 20 درصد رو بدی.
کار با udk مشکل هست و به برای کسایی که انفرای میخوان با این انجین کار کنن دردسر سازه.
Unreal Engine 3 واقعا بهتر از یونیتی هست.:20:

AMIR REZAs
27-02-2011, 14:42
کار با udk مشکل هست و به برای کسایی که انفرای میخوان با این انجین کار کنن دردسر سازه.
Unreal Engine 3 واقعا بهتر از یونیتی هست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب UDK هم همون Unreal Engine 3 هست دیگه ...

What is it?

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] UDK is Unreal Engine 3 – a complete professional development framework. All the tools you need to create great games, advanced visualizations and detailed 3D simulations on the PC and iOS. The best tools in the industry are in your hands.

M0hsen3D
27-02-2011, 15:13

What is it?

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] UDK is Unreal Engine 3 – a complete professional development framework. All the tools you need to create great games, advanced visualizations and detailed 3D simulations on the PC and iOS. The best tools in the industry are in your hands.
تا جایی که من میدونم یه انجین جداست از udk ولی اگه همون udk باشه بازم برای کار های انفرادی بهترین انجین unity هست و برای کارهای که گروهی هست اول CryENGINE 3 :31::16:اگر هم گیر نیاوردین UDK رو دانلود کنین:31:
ولی تا جایی که CryEngine 3 باشه به گفته ی رئیس cry tek رقبای ما حرفی برای گفتن ندارن.:8:

kian-sh
27-02-2011, 20:00

lord arthas
27-02-2011, 20:06
با یونیتی فک نکنم :d

M0hsen3D
27-02-2011, 20:33
فکر نمیکنم بشه.:46:

kian-sh
27-02-2011, 20:50
با یونیتی نمیشه یا باید نسخه پولیش رو خرید؟

M0hsen3D
27-02-2011, 20:57
با یونیتی نمیشه یا باید نسخه پولیش رو خرید؟
نه ببخشید , تو ویندوز نمیشه برایiOS بازی ساخت.

lord arthas
27-02-2011, 21:01
چرا میشه با udk شما پست های قبلی رو نخوندی؟

Arrowtic
28-02-2011, 07:07
حرفتون رو قبول ندارم !

امیررضا جون منم حرف شما رو قبول ندارم!!!:31:

parvizamd
28-02-2011, 17:24

What is it?

واقعیت مشکوک سیاست udk دوستان میدونید چیه؟
واقعا یک سوال برام شده که چرا؟

چرا با اینکه epic این ویرایشگر خفن برای قسمت مخلتف گذاشته برای ویرایشگر اسکریپت هیچ گونه ویرایشگر رو ناساخته و دیگران براش نوشتند؟؟؟

این سوال تمسخر کردن یا ... نیست بلکه یک سوال هست که جوابی براش پیدا نکردم.

UDK بدون شک از UNITY3D PRO قدرت مند تر هست اما برای ساخت بازی واقعا دنگ و فنگ زیاده !

برای مثال این سوال که چگونه بازی خودم رو از صفر شروع کنم ؟ زیاد پرسیده شده .شاید به جای اینکه EPIC باید UT تو پوشه UDK قرار نمی گذاشت خیلی بهتر بود.

silsin
28-02-2011, 21:58
من دیگه خوشم نمیومد از این حرفت اقا پرویز.
چیزی که شما بلد نیستی انجام بدی دلیل نشده دیگران نتونن.در ضمن اگه شما انریل تورنومت رو توی این نرم افزار نداشتی چیکار می خواستی بکنی یه برنامه خام بر می داشتی . این کار برای اینه که این انجین محبوب بشه وگرنه اونها هم می تونستن یه برنامه خام بدن بگن خودتون برین درست کنین.
در ضمن منظور این حرفت رو نفهمیدم.
--چرا با اینکه epic این ویرایشگر خفن برای قسمت مخلتف گذاشته برای ویرایشگر اسکریپت هیچ گونه ویرایشگر رو ناساخته و دیگران براش نوشتند؟؟؟--
در ضمن دوستان دیگه خواشمندم دیگه .دیگه بحثی که هزاران هزار مرتبه تکرار شده رو ادامه ندن . مگه تاپیک یو دی کی نداریم همین حرفهایی که شما دارین مزنین واقعا چهل و نه نفر پرسیده بودند شما حتی به خودتون زحمت نمی دین تاپیک یو دی کی رو بخونین .
ولی کلا اقا پرویز از شما انتظار نداشتم شما به عنوان یکی از اساتید بازی سازی اینجا می تونی اشکالات بهتری از این انجین بگیری اینکه نمی دونم چرا ادیتور ننوشتن نشد اشکال نکنه منظورت مثل یونیتیه ؟ در ضمن nfrign هستش که اون تمام کارها رو انجام می ده تازه شما نسخه جدیدش رو گرفتی که ببینی چی اضافه شده؟
-------------------
M.RMe30--شما باید این مسائل رو خودت تحقیق کنی . فروم اپیک رو ساختن برای چی ؟ببین اصلا خودت فکر کن من هم بهت نمی گم ios میشه یانه . تو یه نرم افزار داری توی ویندوز ایکس پی اجرا میشه مثلا یه برنامه نقاشی حالا این برنامه می تونه طوری باشه که خروجی هاش توی ویندوز اجرا نشن و برن توی مثلا سیستم عامل مک اینتاش اجرا شن؟

silsin
28-02-2011, 22:09
الان یونیتی همپای udk هست , و نمیشه قطعی بگی کدوم بهتر از یکی اون یکیست.:46:
کرک هم برای uity pro هست میتونی از نسخه pro هم استفاه کنی.
udk رایگان هست ولی بازی که باهاش میسازی هم باید رایگان باشه , ولی تجاری هم میتونی بکنیش ولی 20 درصد بعد از رسیدن سود خالص بازی به 50 هزار دار باید تقدیم اپیک کنی. ولی یونیتی اینطوری نیست.:20:

حرفتون رو قبول ندارم !
غیر قانونیه و دیگه نمیتونی خارج بفروشیش...

اگر میخوای خارج بفروشیش بله ولی تو ایران بفروشی لازم نیست 20 درصد رو بدی.

Unreal Engine 3 واقعا بهتر از یونیتی هست.:20:

1-M.RMe30 مشکل شما اینه که داری udk رو با انریل انجین 3 مقایسه میکنی. کی گفته پسر تمام خصوصیات پدر رو داره .در ضمن من واقعا با حرف امیررضا موافقم و اگه هرکی بخواد اعتراضی به نظرش کن با تانک جلوش وای میستم:31: اقا من اصلا درباره یونیتی هیچ حرفی نمی زم این رو میسپارم به saeed cpu full اون اگه وقت کنه براتون توضیح میده یونیتی چه محدودیت ها و کاستی هایی داره . اما در مورد یو دی کی بهترین انیجن بازی سازی رایگانیه که من تا به حال دیدم خود من تا قبل از این اصلا فکرش رو نمی کردم که یه روزی بتونم توی نرم افزاری کار کنم که سازندهای بزرگی مثل سازندهای بتمن یا gears of ware با اون بازی میسازن و من همون خروجی می تونم بگیرم که اونا می تونن بگیرین .
***دوستان بدون اطلاع حرف نزنید با این کار دیگران رو گمراه می کنین****

M0hsen3D
28-02-2011, 22:19
M.RMe30--شما باید این مسائل رو خودت تحقیق کنی . فروم اپیک رو ساختن برای چی ؟ببین اصلا خودت فکر کن من هم بهت نمی گم ios میشه یانه . تو یه نرم افزار داری توی ویندوز ایکس پی اجرا میشه مثلا یه برنامه نقاشی حالا این برنامه می تونه طوری باشه که خروجی هاش توی ویندوز اجرا نشن و برن توی مثلا سیستم عامل مک اینتاش اجرا شن؟
خب ببینید من من درباره ی udk و خروجیش برای iOS حرفی زدم؟؟؟؟!!!اصلا بحث مگه درباره ی خروجی iOS برای UDK بود ؟؟؟!!که شما میگی فروم اپیک چرا نمیخونی !!!!, دوستمون پرسید میشه برای iOS در یونیتی خروجی گرفت یا نه , خب منم برای خروجی گرفتن در iOS دیدم نوشته ساپورت نمیشه در ویندوز.:3:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نمیدوم حالا مشکل چی هست!!!!!
در ضمن منم تازه کار هستم در یونیتی :20:

anti-military
28-02-2011, 23:24
آقا این Cry Engine 3 عجب موتور وحشتناکیه . بیش از حد قدرتمنده و یه نسل از بقیه موتورها جلو هستش ...

در مورد UDK هم درسته که مجانیه اما هیچ وقت فکر نکنید که چون بازیهایی مثل gears of war و ME2 رو با UE3 ساختن پس با UDK هم میشه در اون حد ساخت ! اون بازیها کلا سیستمشون فرق میکنه . موتور UE3 هم کلا سیستمش فرق میکنه با UDK ... اما بازهم UDK فعلا از بین موتورهای رایگان بهترینه ...

Armin060
28-02-2011, 23:39
بله، با هرچیزی که بخواید برای iOS بیلد بگیرید باید از یه کامپیوتر Mac با سیستم عامل OS X استفاده کنید.

tovamohammad
01-03-2011, 05:08
سلام به دوستان

بله، با هرچیزی که بخواید برای iOS بیلد بگیرید باید از یه کامپیوتر Mac با سیستم عامل OS X استفاده کنید.

خیر. نه با هر چیز. آنریل انجین روی یه سیستم ویندوزی این کار رو انجام میده. اصلا خود UDK روی سیستم غیر ویندوزی اجرا نمیشه.

تا جایی که من میدونم یه انجین جداست از udk ولی اگه همون udk باشه بازم برای کار های انفرادی بهترین انجین unity هست و برای کارهای که گروهی هست اول CryENGINE 3 :31::16:اگر هم گیر نیاوردین UDK رو دانلود کنین:31:
ولی تا جایی که CryEngine 3 باشه به گفته ی رئیس cry tek رقبای ما حرفی برای گفتن ندارن.:8:

در مورد UDK که خیر. انجین جدایی نیست. از لحاظ امکانات UDK = UE3.

در مورد کرای هم، والا می گن عطر آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید. خب معلومه، کرایتک که نمیاد بگه آنریل یا ریج، انجین اوله که. از طرفه دیگه کرایتک نگه کرای انجین بی رقیبه، کی بگه؟:27:

جالبه بدونید، کلا انجین های بزرگ، کرای انجین رو اصلا جزو رقبای اصلیشون حساب نمی کنن. دلیلشون هم ساده و واضحه. می گن انجینی که نمی تونه یه خروجی برای کنسول بده انجین نیست. شاید از نظر من و شما کنسول اینقدر مهم نباشه، علی الخصوص که اغلب ما ها به خاطر شرایطی که توش هستیم روی پی سی تعصب خاصی داریم، ولی وقتی بدونید بیش از 80 درصد سود این صنعت از کنسول میاد مسئله رو از دید اونها درک می کنید.:20:

ممکنه سال دیگه با کرای انجین 3 این مسئله تغییر کنه، ولی فعلا باید صبر کرد.

در مورد UDK هم درسته که مجانیه اما هیچ وقت فکر نکنید که چون بازیهایی مثل gears of war و ME2 رو با UE3 ساختن پس با UDK هم میشه در اون حد ساخت ! اون بازیها کلا سیستمشون فرق میکنه . موتور UE3 هم کلا سیستمش فرق میکنه با UDK ... اما بازهم UDK فعلا از بین موتورهای رایگان بهترینه ...

عزیز چرا نمی شه با UDK ، مثلا ME2 یا GeOW یا حتی Medal Of Honor ساخت؟ لطفا از دید فنی بگید نه سلیقه.:20:

درضمن منظورتونو از "اون بازیها کلا سیستمشون فرق میکنه" متوجه نشدم. اگه میشه واسه ما ناوارد ها بازش کنید.

موفق باشید. بای.:8:

kian-sh
01-03-2011, 10:36
دوستان خواهشا بحث رو تمومش کنین.:13:
مثل اینکه همتون فراموش کردین عنوان این تاپیک چیه؟
من این تاپیک رو نزدم که دوباره جر و بحث سر انجین ها رو شروع کنم بلکه می خواستم از نظر علمی و منطقی انجینی رو که شما معرفی میکنین رو بر حسب نیازم انتخاب کنم نه بر حسب برتر بودن اون انجین بر بقیه ی انجین ها
واقعا جای تاسف داره که شما بازی سازان حرفه ای این طوری سر مسائل بیهوده وقت خودتون و بقیه رو تلف میکنید.
دوستان لطف کنند دیگه این بحث رو ادامه ندند.:41:

Armin060
01-03-2011, 13:17
خیر. نه با هر چیز. آنریل انجین روی یه سیستم ویندوزی این کار رو انجام میده. اصلا خود UDK روی سیستم غیر ویندوزی اجرا نمیشه.
SDK ای که Apple برای اینکار ارائه کرده فقط واسه Mac هست. Unreal هم احتمالا چیزمیز هایی از Mac که واسه اینکار استفاده میشه رو موقعه بیلد تو ویندوز شبیه سازی میکنه. مثل کاری که Wine واسه شبیه سازی Windows تو Linux انجام میده یا PCSX2 واسه شبیه سازی PS2 تو ویندوز و ...
البته یه راه دیگه هم اینه که از یه Launcher استفاده کنه. که اون Launcher باید تو Mac کامپایل شده باشه. در ضمن UDK واسه خاطر این تو Mac اجرا نمیشه که واسه UI از .Net استفاده کرده، وگرنه خود Unreal Engine فقط مختص به ویندوز نیست.

tovamohammad
01-03-2011, 14:10
SDK ای که Apple برای اینکار ارائه کرده فقط واسه Mac هست. Unreal هم احتمالا چیزمیز هایی از Mac که واسه اینکار استفاده میشه رو موقعه بیلد تو ویندوز شبیه سازی میکنه. مثل کاری که Wine واسه شبیه سازی Windows تو Linux انجام میده یا PCSX2 واسه شبیه سازی PS2 تو ویندوز و ...
البته یه راه دیگه هم اینه که از یه Launcher استفاده کنه. که اون Launcher باید تو Mac کامپایل شده باشه. در ضمن UDK واسه خاطر این تو Mac اجرا نمیشه که واسه UI از .Net استفاده کرده، وگرنه خود Unreal Engine فقط مختص به ویندوز نیست.

خب. راستش این که چرا با انجین های قبلی لازمه صرفا روی خود مک خرو جی رو بگیری بیش از اینکه علت فنی داشته باشه، یه بحث سیاسیه.

اپیک اصل کاری که کرده این بوده که اپل رو قانع کنه از این سیاستش صرف نظر کنه، حتی اگه استثناا همین یک بار باشه.

با این همه و فرض هم بکنیم که جملات شما درسته، دوست عزیز خب چه ربطی داره؟ شما دقیقا این جمله رو گفتی:

که بنده هم به سادگی و با یه مثال نقض ردش کردم. چیزایی که شما گفتید در تاییدش کمکی نمی کنه. نه تا وقتی که یه مثال نقض وجود داره. فقط چیزی که من متوجه نشدم اینه که آیا برا این پسته آخری واقعا حواستون نبوده یا سعی کردین سفسته کنین.

-------

در هر صورت با توجه به موضوع تاپیک من دیگه ادامه نمی دم، اگه شما خواستی بحثو ادامه بدی از طریق پ.خ اقدام کن.

موفق باشی. بای.:8:

god of war 2
01-03-2011, 15:07
با سلام.
من این روزا کارم شده تحقیق در مورد این انجین و اون انجین.آخرش هم به نتیجه قطعی نرسیدم که بهترین موتور بازی سازی برای بازی دو بعدی چیه.:41:
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در مورد موتور های بازی سازی که بشه بازی های دو بعدی حرفه ای ساخت در این تاپیک قرار بده و یه توضیحی هم در موردش بنویسه.(مثلworld of goo,super meat boy,angry birds ):20:

سلام.
از نظر بنده برای ساخت یک بازی دوبعدی دو راه وجود داره که انتخاب هریک از آن ها برمیگرده به دانش و مهارت و کمی هم سلیقه شخص بازیساز.
(منظورم از بازیساز کسی هست که بازی را به مرحله اجرا در میاره مثل برنامه نویس یک تیم بازی سازی و نه گرافیست و یا آهنگ ساز و یا داستان نویس و...)
راه اول استفاده از موتور های آماده طراحی بازی هست که دوستان هم در پستهای قبلی حسابی راجع به اونها بحث کردن و فکر میکنم اطلاعات لازمو بدست آوردید.
معمولا تمام این موتور ها دارای ویرایشگر هستند که به ساخت بازی سرعت میده ولی ضعف این موتور ها این است که شما از پشت صحنه(مثل نحوه لود کردن اسپرایتها و موارد مربوط به اپتیمایز و از همه مهم تر سورس کد نهایی بازی که کامپایل میشود ) خبر ندارید و البته از طرفی هم این یک مزیت برای اشخاصی که مهارت کافی در این زمینه را ندارند و یا میخواهند پروژه با سرعت پیش بره به حساب میاد و در نهایت هم اگر کار به خوبی پیش بره نتیجه خوبی هم میده ولی شامل هزینه هایی هم هست مثل خرید لایسنس موتور و... که اگر شما بخواهید بازی خودتونو بصورت رسمی به فروش برسونید و یا هرگونه استفاده تجاری از اون بکنید باید این هزینه را پرداخت کنید.

راه دوم استفاده از مجموعه ابزار های موجود (ترجیحا ابزار های کدباز و رایگان) برای ساخت یک بازی هست.این روش معمولا مورد استفاه برنامه نویسان حرفه ای و یا تیم های بازی سازی هست.
معایب این روش پیچیدگی، نیاز به دانش برنامه نویسی در حد حرفه ای و ... هست که همه اینها باعث کندی در پیشرفت پروژه میشه ولی این روش مزیت هایی هم داره مثل نداشتن محدودیت در ساخت بازی، قدرت مانور برنامه نویس و از همه مهمتر شامل هیچ هزینه ای برای فروش بازی نیست(به علت استفاده از ابزار های رایگان).
بازی هایی مثل World of Goo و Shank و بیشتر بازی های خوش ساخت همگی از این روش استفاده کردند.

با توجه به توضیحات بالا شما دو انتخاب دارید یکی اینکه میتونید از موتور های آماده استفاده کنید مثل:
Unity , GameMaker , Torque
که بطور کلی در بخش ساخت بازی های 2 بعدی از نظر کیفیت دارای تفاوت زیادی در خروجی نهایی نیستند

و اگر به زبان خاصی مسلط هستید (++C زبان مناسب و قدرتمندی در این زمینه هست) میتونید از ابزار های رایگان برای ساخت بازیتون استفاده کنید که بنده چندتا از بهترین ها را به شما پیشنهاد میکنم مثل:

XNA توسط #C

انجین HGE زبان مورد استفاده ++C از DirectX 8 به همراه کتابخانه BASS برای صدا گذاری میتونید از وبسایت مربوطه دانلود کنید این انجین یکم قدیمی هست ولی از سرعت خوبی برخورداره و همچنین استفاده از آن بسیار ساده و دارای Help کامل نیز هست.یک ادیتور هم برای این انجین طراحی شده به نام Opal که میتونید از وبسایت زیر دانلود کنید.

انجین PTK زبان مورد استفاده ++C

انجین AGen

انجین فیزیک Box2D برای شبیه سازی حرکات بدن، تشخیص برخورد و ...

و در آخر میتونید یک سری هم به لینک زیر بزنید تا با انجین های دیگر و توضیحات مربوط به هرکدام آشنا بشید

موفق باشید.

anti-military
01-03-2011, 15:43
در مورد کرای هم، والا می گن عطر آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید. خب معلومه، کرایتک که نمیاد بگه آنریل یا ریج، انجین اوله که. از طرفه دیگه کرایتک نگه کرای انجین بی رقیبه، کی بگه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جالبه بدونید، کلا انجین های بزرگ، کرای انجین رو اصلا جزو رقبای اصلیشون حساب نمی کنن. دلیلشون هم ساده و واضحه. می گن انجینی که نمی تونه یه خروجی برای کنسول بده انجین نیست. شاید از نظر من و شما کنسول اینقدر مهم نباشه، علی الخصوص که اغلب ما ها به خاطر شرایطی که توش هستیم روی پی سی تعصب خاصی داریم، ولی وقتی بدونید بیش از 80 درصد سود این صنعت از کنسول میاد مسئله رو از دید اونها درک می کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممکنه سال دیگه با کرای انجین 3 این مسئله تغییر کنه، ولی فعلا باید صبر کرد.

من متوجه نشدم . مگه الان Cry Engine 3 روی کنسول خروجی نمیده ؟ همین چند وقت پیش کرایسیس 2 رو برای کنسول منتشر کردن و کلا موتور Cry Engine 3 رو برای این ساختن که برای کنسول هم بتونن بازی بسازن . الان اپیک UE4 رو داره با Cry Engine 3 مقایسه میکنه بعد شما میگید موتورهای بزرگ بازی اصلا Cry Engine رو به حساب نمیارن ؟

Cry Engine 3 در حال حاضر بهترین موتور بازی سازی و کاملا یه نسل جلوتر از بقیه هست ...

tovamohammad
01-03-2011, 19:20
من متوجه نشدم . مگه الان Cry Engine 3 روی کنسول خروجی نمیده ؟ همین چند وقت پیش کرایسیس 2 رو برای کنسول منتشر کردن و کلا موتور Cry Engine 3 رو برای این ساختن که برای کنسول هم بتونن بازی بسازن . الان اپیک UE4 رو داره با Cry Engine 3 مقایسه میکنه بعد شما میگید موتورهای بزرگ بازی اصلا Cry Engine رو به حساب نمیارن ؟

Cry Engine 3 در حال حاضر بهترین موتور بازی سازی و کاملا یه نسل جلوتر از بقیه هست ...

خب من اصلا این حرف رو قبول ندارم. شما فقط از روی تعصب نظر خودتونو عنوان می کنید، اصلا از نظر فنی وارد بحث نمی شید. خب مشخصه که وقتی شما بدون دلیل می گید کرای انجین فلانه و بهمانه، بحث با شما بدون نتیجس. بنده هم دیگه ادامه نمی دم این بحث رو.

فقط لازم دیدم یه مورد رو تو همین تاپیک عرض کنم که دوستان با صحبت شما گمراه نشن. این که شما گفتی:

همین چند وقت پیش کرایسیس 2 رو برای کنسول منتشر کردن

راستش بنده نمی دونم شما تو چه سیاره ای زندگی می کنی دوست عزیز. ولی روی کره ی زمین کرایسیس 2 هنوز منتشر نشده. تاریخ انتشارش هم 21 روز دیگه هست. حدودا یک ماه بعد از Bulletstorm. فعلا هم فقط یه نسخه ی دمو ازش ریلیز شده و یه بتا ازش لو رفته که توی تورنت هست. همین.

از این به بعد لطفا با دلیل و مستندات صحبت کنید نه فقط از روی سلیقه. اینم به عنوان یه دلیل بنده اگه هنوز فکر می کنید کرای 2 عرضه شده:

در مورد اون UE4 هم حرف کوچه بازاریه. اگه واقعا حرفهای شما سندیت داره، نشون بدین. اگه نه که هیچ. ما اینجا بحث از روی تعصب نداریم. فروم یه فروم فنی هست.

همون طور که گفتم برای مقایسه ی واقعی باید صبر کرد که کرای بیاد بیرون. اگه احساس کردی قانع نشدی دیگه اینجا ادامه نده. یا پ.خ بزن و یا یه تاپیک ایجاد کن.

anti-military
01-03-2011, 20:05
من طبق چیزی که از خود سازنده ها میشنوم حرف میزنم !
در مورد Cry Engine3 من تو کرایسیس 2 فهمیدم که واقعا موتور قوی هست و از نظر گرافیکی مثل یه فیلم سینمایی میمونه !

کی گفته کرایسیس 2 منتشر نشده ؟ نسخه PC بازی خیلی وقته پخش شده اما نسخه دزدی و ناقص بازی هست ! اما چندان هم ناقص نیست و من با همین نسخه بازی رو تموم کردم ! با اینکه روی dx 9 و تنظیمات گرافیکی ناقص نسخه دزدی بازی رو تموم کردم اما واقعا گرافیک خاص و جذابی داشت . ( البته در مورد نسخه کنسول نمیدونم منتشر شده یا نه ولی من نسخه ناقص PC رو تموم کردم )

الان من طبق چیزی که تو کرایسیس 2 دیدم میگم Cry Engine 3 فعلا یه نسل از بقیه موتور ها جلوتر هست ! ( حتما همین نسخه دزدی 2 Crysis رو بازی کن . مخصوصا تو یه مرحله ای بود توی شب که گرافیک بازی مثل فیلم سینمایی شده بود )

اینکه میگم اپیک UE4 رو با Cry Engine 3 مقایسه میکنه حرف من نیست و حرف کارگردان بازی Crysis هست ...
تو هر مصاحبه ای هم که میخونم سازنده هاش میگن که موتور ما بهترین هست و حالا حالا هم بهترین میمونه . طبق اون چیزی من تو کرایسیس دیدم حرفشون درسته . حالا شما میگی که اصلا کسی Cry Engine 3 رو رقیب خودش نمیدونه ...

این دوستانی که میگید گمراه نشن حتما میدونن که نسخه تقریبا ناقص Crysis برای PC منتشر شده و حتما خیلی ها مثل من تا آخرش رفتن ! ...

نسخه کنسول هم فکر کنم نهایت یکی دوماه دیگه منتشر بشه . شما گفتی این موتور خروجی نسخه کنسولی نمیده ! پس چطور نسخه کنسولی یه ماه دیگه داره عرضه میشه ؟

همون طور که گفتم برای مقایسه ی واقعی باید صبر کرد که کرای بیاد بیرون. اگه احساس کردی قانع نشدی دیگه اینجا ادامه نده. یا پ.خ بزن و یا یه تاپیک ایجاد کن. همین نسخه ناقصی که از کرایسیس 2 رو PC منتشر شده رو شما برو بخر و تا آخرش برو . با اینکه هنوز مشکل زیاد داره و فقط dx9 رو پشتیبانی میکنه اما دو نسل از UE3 جلو هست ...

iload
01-03-2011, 20:24
سلام

محمد درست میگه شما صبر کن نسخه کنسولی کرایسیس نمیتونه به اندازه انریل 3 هم گرافیکی و قوی باشه مخصوصا PS3 چه برسه به آنریل 4 . رو PC که هنر نیست ایجاد گرافیک بالا با سیستم ها خفن .

Armin060
01-03-2011, 21:02
خب. راستش این که چرا با انجین های قبلی لازمه صرفا روی خود مک خرو جی رو بگیری بیش از اینکه علت فنی داشته باشه، یه بحث سیاسیه.

اپیک اصل کاری که کرده این بوده که اپل رو قانع کنه از این سیاستش صرف نظر کنه، حتی اگه استثناا همین یک بار باشه.

با این همه و فرض هم بکنیم که جملات شما درسته، دوست عزیز خب چه ربطی داره؟ شما دقیقا این جمله رو گفتی:

که بنده هم به سادگی و با یه مثال نقض ردش کردم. چیزایی که شما گفتید در تاییدش کمکی نمی کنه. نه تا وقتی که یه مثال نقض وجود داره. فقط چیزی که من متوجه نشدم اینه که آیا برا این پسته آخری واقعا حواستون نبوده یا سعی کردین سفسته کنین.
راستش دلایل اینکه چرا اینجوریه رو نمی دونم، ولی اینطوری که پیداست سخت افزار Mac کمی با PC فرق داره.

tovamohammad
01-03-2011, 21:15
سلام دوستان

با توجه به این که این بحث آف تاپیک هست، بنده جواب ایشون رو توی پ.خ می دم. اگه کسی خیلی کنجکاو بود به ادامه بحث بگه که جواب رو برای اون هم بفرستم.

فقط این مورد خیلی برام چذاب بود:

با اینکه هنوز مشکل زیاد داره و فقط dx9 رو پشتیبانی میکنه اما دو نسل از UE3 جلو هست ...

هنوز یک ربع نشده، یه نسل جلوتر تبدیل شد به دو نسل جلوتر.:31: یعنی یه ربعه یه نسل افتاد جلو. فک کنم تا فردا کرای انجین یه 15-10 نسلی از همه موتوا جلو بیافته.:31:

Good for you CryEngine.

جناب anti-military، الانه یکم دستم بنده، ولی تا آخر شب جواب شما رو پ.خ می کنم. پختو چک کن.

-----

اینم برا اینکه این پست آف تاپیک نباشه:

کیان جان، همون طور که قبلا بار ها گفتم انتخاب نهایی رو خود شما باید انجام بدی. حرف های سایرین و تحقیقاتی که کردی فقط به منزله ی یه سری اطلاعات هست برای شما. تصمیم نهایی با خودت هست.

اگه یکی از انجین ها رو انتخاب کردی که هیچ. روند یادگیریش مشخصه. اما اگه XNA رو انتخاب کردی یا احیانا خواستی با خود DirectX کار کنی، خبرم کن تا یه سری مطلب رو برات توضیح بدم. منبع هم بهت معرفی می کنم اگه لازم داشتی.:20:

امیدوارم با هر ابزاری که کار می کنی موفق باشی.

اینم اگه خدا بخواد آخرین پست بنده تو این تاپیک خاص. بای.:8:

silsin
01-03-2011, 21:16
خب من اصلا این حرف رو قبول ندارم. شما فقط از روی تعصب نظر خودتونو عنوان می کنید، اصلا از نظر فنی وارد بحث نمی شید. خب مشخصه که وقتی شما بدون دلیل می گید کرای انجین فلانه و بهمانه، بحث با شما بدون نتیجس. بنده هم دیگه ادامه نمی دم این بحث رو.

فقط لازم دیدم یه مورد رو تو همین تاپیک عرض کنم که دوستان با صحبت شما گمراه نشن. این که شما گفتی:

راستش بنده نمی دونم شما تو چه سیاره ای زندگی می کنی دوست عزیز. ولی روی کره ی زمین کرایسیس 2 هنوز منتشر نشده. تاریخ انتشارش هم 21 روز دیگه هست. حدودا یک ماه بعد از Bulletstorm. فعلا هم فقط یه نسخه ی دمو ازش ریلیز شده و یه بتا ازش لو رفته که توی تورنت هست. همین.

از این به بعد لطفا با دلیل و مستندات صحبت کنید نه فقط از روی سلیقه. اینم به عنوان یه دلیل بنده اگه هنوز فکر می کنید کرای 2 عرضه شده:

در مورد اون UE4 هم حرف کوچه بازاریه. اگه واقعا حرفهای شما سندیت داره، نشون بدین. اگه نه که هیچ. ما اینجا بحث از روی تعصب نداریم. فروم یه فروم فنی هست.

همون طور که گفتم برای مقایسه ی واقعی باید صبر کرد که کرای بیاد بیرون. اگه احساس کردی قانع نشدی دیگه اینجا ادامه نده. یا پ.خ بزن و یا یه تاپیک ایجاد کن.

من طبق چیزی که از خود سازنده ها میشنوم حرف میزنم !
در مورد Cry Engine3 من تو کرایسیس 2 فهمیدم که واقعا موتور قوی هست و از نظر گرافیکی مثل یه فیلم سینمایی میمونه !

کی گفته کرایسیس 2 منتشر نشده ؟ نسخه PC بازی خیلی وقته پخش شده اما نسخه دزدی و ناقص بازی هست ! اما چندان هم ناقص نیست و من با همین نسخه بازی رو تموم کردم ! با اینکه روی dx 9 و تنظیمات گرافیکی ناقص نسخه دزدی بازی رو تموم کردم اما واقعا گرافیک خاص و جذابی داشت . ( البته در مورد نسخه کنسول نمیدونم منتشر شده یا نه ولی من نسخه ناقص PC رو تموم کردم )

الان من طبق چیزی که تو کرایسیس 2 دیدم میگم Cry Engine 3 فعلا یه نسل از بقیه موتور ها جلوتر هست ! ( حتما همین نسخه دزدی 2 Crysis رو بازی کن . مخصوصا تو یه مرحله ای بود توی شب که گرافیک بازی مثل فیلم سینمایی شده بود )

اینکه میگم اپیک UE4 رو با Cry Engine 3 مقایسه میکنه حرف من نیست و حرف کارگردان بازی Crysis هست ...
تو هر مصاحبه ای هم که میخونم سازنده هاش میگن که موتور ما بهترین هست و حالا حالا هم بهترین میمونه . طبق اون چیزی من تو کرایسیس دیدم حرفشون درسته . حالا شما میگی که اصلا کسی Cry Engine 3 رو رقیب خودش نمیدونه ...

این دوستانی که میگید گمراه نشن حتما میدونن که نسخه تقریبا ناقص Crysis برای PC منتشر شده و حتما خیلی ها مثل من تا آخرش رفتن ! ...

نسخه کنسول هم فکر کنم نهایت یکی دوماه دیگه منتشر بشه . شما گفتی این موتور خروجی نسخه کنسولی نمیده ! پس چطور نسخه کنسولی یه ماه دیگه داره عرضه میشه ؟

همین نسخه ناقصی که از کرایسیس 2 رو PC منتشر شده رو شما برو بخر و تا آخرش برو . با اینکه هنوز مشکل زیاد داره و فقط dx9 رو پشتیبانی میکنه اما دو نسل از UE3 جلو هست ...

باز ما رومون رو اونور کردیم دوتا دیگه دارن دعوا میفتن .:31:

anti-military جان محمد درست میگه crysis 2 داخل فروردین انتشار داده میشه . خود کرایتک هم اعلام کرده این نسخه واسه یک ماه پیشه .
در مورد ue4 هم دقیقا حرف محمد درسته . درضمن اپیک رسما تکذیب کرده . البته تجربه نشون داده نمیشه به حرف اینا اعتماد کرد مطمئن باشین توی gdc یه خبری میشه.
در مورد کرایتک که گفته بودی میگه موتور ما بهتره نه واقعا یارو از مال خودش تعریف نکنه چیکار بکنه ؟
در ضمن اگه کرایتک بخوادباهمین وضع کرای انجین رایگان دسته ما بده من یکی اصلا سراغش نمیرم . نمی دونم خبر دارین یا نه ولی کرای انجین از جمله سخت ترین انجین های دنیاست حتی چند تا شرکت به خاطر همین سختی زیاد ازش شکایت کرده بودن.
و این رو بدون این سیاست یه شرکته که وسیلش رو چه جوری بسازه .
من چند تا مقایسه می کنم .
اصلا واقعا بگو کرای انجین می تونه بازی بسازه که سرعت بازی های انریل انیجن رو داشته باشه ؟ مقایسه توی این زمینه مثل اینه که ما بگیم می خوایم با کرای انیجن می خوایم یه بازی به سرعت call of duty بسازیم. این سیاستشونه که انجین شرکتشون رو اینجوری بسازن و فکر کنم فقط ادمایی مثل ماها هستند که دارن سر خوبی یا بدی این نرم افزار ها بحث می کنن. فوق فوقش توی یه نمایشگاه یا توی یه گزارش این دوتا شرکت می افتن به جون هم .این می گه ما ما بهتره اون می گه نه مال ما فلان چیز داره بهتره . اگه تخصصی می تونین بیان بحث کنین وگرنه بیکارین مگه؟ برین به کار رو زندگیتون برسین.

parvizamd
01-03-2011, 21:24
من دیگه خوشم نمیومد از این حرفت اقا پرویز.
چیزی که شما بلد نیستی انجام بدی دلیل نشده دیگران نتونن.در ضمن اگه شما انریل تورنومت رو توی این نرم افزار نداشتی چیکار می خواستی بکنی یه برنامه خام بر می داشتی . این کار برای اینه که این انجین محبوب بشه وگرنه اونها هم می تونستن یه برنامه خام بدن بگن خودتون برین درست کنین.
در ضمن منظور این حرفت رو نفهمیدم.
--چرا با اینکه epic این ویرایشگر خفن برای قسمت مخلتف گذاشته برای ویرایشگر اسکریپت هیچ گونه ویرایشگر رو ناساخته و دیگران براش نوشتند؟؟؟--
در ضمن دوستان دیگه خواشمندم دیگه .دیگه بحثی که هزاران هزار مرتبه تکرار شده رو ادامه ندن . مگه تاپیک یو دی کی نداریم همین حرفهایی که شما دارین مزنین واقعا چهل و نه نفر پرسیده بودند شما حتی به خودتون زحمت نمی دین تاپیک یو دی کی رو بخونین .
ولی کلا اقا پرویز از شما انتظار نداشتم شما به عنوان یکی از اساتید بازی سازی اینجا می تونی اشکالات بهتری از این انجین بگیری اینکه نمی دونم چرا ادیتور ننوشتن نشد اشکال نکنه منظورت مثل یونیتیه ؟ در ضمن nfrign هستش که اون تمام کارها رو انجام می ده تازه شما نسخه جدیدش رو گرفتی که ببینی چی اضافه شده؟
-------------------
عجب سلیسن جان چرا عصبانی میشی ؟چیزی نگفتم من فقط میگیم چرا نباید نشه تو udk مثل موتور دیگه راحت بشه بازی از اول شروع کرد ؟
لطف داری سلیسن جان ولی من عددی تو بازی سازی نیستم راستش هیچی بلد نیستم. من گفتم سوال من تمسخر یا ... نیست. فقط سوال بود همین! مگر نه همه می دونن بدون شک UDK از UNITY3D بهتره
اما اگه منظورت اینه دنبال جواب نگشتم انصافا این طور نبود من نمی دونستم فکر می کردم ارجاع به اشیا مثل vb هست ولی نبود .اما یونتی مشکلات خودشو بدجور داره چند نکته بگم که نگید طرف تعصبی هست:
خود من دارم با یونتی کار می کنم (تازه نسخه 3.2 را با 64 دانلود کردم)
برای مثال ایجاد Vertix-animation واقعا دنگ و فنگ داره (2 ماه دنبال این مسله بودم)
تو مثال سرباز یونتی عجیبه بازی زیاد دک می زنه (شاید به بخاطر اینکه سی پی یو کامپیوتر ام amd alhton 64 2x هست).اما ساخت بازی از اول این می تونه به دوستان کمک کنه :

شما دوستان از من به شما نصحیت :شما نه حرف نه حرف x نه حرف y ملک قرار نده بلکه خودت با نرم افزار ها کار کن و دانلود کن

راستی امروز رفتم تو سایت udk چه کار های قشنگی داده بیرون .یادمه این بازی خرگوشی رو تو پیتویوم 2 بازی می کردم امروز اومدن با udk سه بعدی ش تحویل دادند.

anti-military
01-03-2011, 23:34
سلام دوستان

با توجه به این که این بحث آف تاپیک هست، بنده جواب ایشون رو توی پ.خ می دم. اگه کسی خیلی کنجکاو بود به ادامه بحث بگه که جواب رو برای اون هم بفرستم.

فقط این مورد خیلی برام چذاب بود:

هنوز یک ربع نشده، یه نسل جلوتر تبدیل شد به دو نسل جلوتر.:31: یعنی یه ربعه یه نسل افتاد جلو. فک کنم تا فردا کرای انجین یه 15-10 نسلی از همه موتوا جلو بیافته.:31:

Good for you CryEngine.

جناب anti-military، الانه یکم دستم بنده، ولی تا آخر شب جواب شما رو پ.خ می کنم. پختو چک کن.

:8:

باشه ممنون ...
فقط یه چیزی بگم که من گفتم از همه موتورها یه نسل جلوتر هست اما از UE3 دو نسل :31:
آخه الان موتور های خیلی قوی تری از UE3 هم هستن که باهشون بازی میسازن . مثل Rage ...

اینکه UE3 رو بخواهیم با Cry Engine 3 مقایسه کنیم اصلا با عقل جور در نمیاد چون اون چیزی که من تو Crysis 2 دیدم ( نسخه ناقص منتشر شده برای PC ) یه نسل جدید از گرافیک بود ...

اما اگه وقت کردید همین نسخه ناقص کرایسیس 2 رو بخرید اون مراحلیش که تو شب هست مثل فیلم سینمایی میشه . منم قبول دارم UE3 واقعا موتور عالی هست اما دیگه در برابر Cry Engine 3 بیش از حد ضعیفه ( از نظر گرافیکی )

شاید UE4 بتونه بهتر باشه ! اما بازم مشخص نیست چون Cry Engine 3 خیلی شاخه ...

باز ما رومون رو اونور کردیم دوتا دیگه دارن دعوا میفتن .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

anti-military جان محمد درست میگه crysis 2 داخل فروردین انتشار داده میشه . خود کرایتک هم اعلام کرده این نسخه واسه یک ماه پیشه .
در مورد ue4 هم دقیقا حرف محمد درسته . درضمن اپیک رسما تکذیب کرده . البته تجربه نشون داده نمیشه به حرف اینا اعتماد کرد مطمئن باشین توی gdc یه خبری میشه.
در مورد کرایتک که گفته بودی میگه موتور ما بهتره نه واقعا یارو از مال خودش تعریف نکنه چیکار بکنه ؟
در ضمن اگه کرایتک بخوادباهمین وضع کرای انجین رایگان دسته ما بده من یکی اصلا سراغش نمیرم . نمی دونم خبر دارین یا نه ولی کرای انجین از جمله سخت ترین انجین های دنیاست حتی چند تا شرکت به خاطر همین سختی زیاد ازش شکایت کرده بودن.
و این رو بدون این سیاست یه شرکته که وسیلش رو چه جوری بسازه .
من چند تا مقایسه می کنم .
اصلا واقعا بگو کرای انجین می تونه بازی بسازه که سرعت بازی های انریل انیجن رو داشته باشه ؟ مقایسه توی این زمینه مثل اینه که ما بگیم می خوایم با کرای انیجن می خوایم یه بازی به سرعت call of duty بسازیم. این سیاستشونه که انجین شرکتشون رو اینجوری بسازن و فکر کنم فقط ادمایی مثل ماها هستند که دارن سر خوبی یا بدی این نرم افزار ها بحث می کنن. فوق فوقش توی یه نمایشگاه یا توی یه گزارش این دوتا شرکت می افتن به جون هم .این می گه ما ما بهتره اون می گه نه مال ما فلان چیز داره بهتره . اگه تخصصی می تونین بیان بحث کنین وگرنه بیکارین مگه؟ برین به کار رو زندگیتون برسین. __________________

ممنون توضیحاتی خوبی بود اما من منظورم نسخه ناقصی هست که الان تو بازاره ( من با همین نسخه تا آخرش رفتم و مشکل خاصی نداشت ) .

بیشتر از نظر گرافیکی میگم وگرنه اگه کارکردن باهاش خیلی سخت باشه که خودش یه ضعف خیلی بزرگه ...

kian-sh
02-03-2011, 14:32
هنوزم این بحث ادامه داره؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!:18:
بابا هر انجینی به درد یه کاری می خوره و یه چیزی داره که بقیه انجین ها ندارن یا بالعکس.
گذشته از اون یه سوال در مورد انتشار بازی داشتم.
اگه من یه روزی خواستم بازیم رو به صورت مستقل و روی سایت بفروشم میشه توی بانکی حساب باز کنم که از اکثر کشور ها بشه به اون حساب پول واریز کرد یا نه؟(همچین بانکی هست؟):5:

silsin
02-03-2011, 20:37
کارت رو فکر کنم بهش می گن pay pal از این چیزها توی نت فراونه که بخوای واسه خودت کارت داشته باشی .مثل حساب بانکیه فقط فرقش اینه که توی کل دنیا ازش استفاده می کنن. اصلا شما اگه بخوای از یه سایت خارجی خرید کنی باید از این کارت ها استفاده کنی . خب اون چیزی که شما هم گفتی میشه همین

parvizamd
03-03-2011, 16:42
دوستان من که نفهیدم چرا سرا cryengine اینقدر دعوا می کنید شما که نسخه شو ندارید!!!!

kian-sh
04-03-2011, 17:06
بچه ها چرا به XNA میگن framework؟
فرق XNA (فریم ورک) با این انجین های خودمون چیه؟:41:

kian-sh
06-03-2011, 20:30
بچه با torque 2D میشه برای این کنسول ها بازی ساخت یا خالی بندیه؟:5:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bazebaz
23-04-2011, 19:15
این ها که به تیپ ما نمی خوره ... اخه ما رو چه به cry engine 3
اگر کسی یه انجین ساده تر مثل گیم میکر سراغ داره بگه؟:10::10::10::10: