PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید دوربین فیلمبرداری 1 تا 1.3 میلیون

amjad2
11-02-2011, 20:52
سلام به همه دوستان و اساتید

من میخواستم یه دوربین فیلمبرداری برای استفاده خونگی بخرم. نمیدونم چقدر باید هزینه کنم. خودم میتونم حدود 1.300.000 هزینه کنم ولی اگه با هزینه پایینتر هم میشه یه چیز خوب گرفت که بهتر

حالا به نظر شما چی بگیرم؟ یه چیزی میخوام که آینده نگرانه باشه و به این زودی لازم به تعویض نباشه

ممنون از لطفتون

amjad2
12-02-2011, 22:45
اوه نمی دونم از بین این همه دوربین که پیشنهاد دادین کدوم یکی رو انتخاب کنم!!!

بابا نامرد بازی در نیارین
یکی یه پیشنهادی چیزی بده دیگه

lurenzo
12-02-2011, 22:52
سلام

دوست عزیز توی این رنج قیمت بهترین انتخاب از لحاظ کیفیت فیلمبردداری Panasonic TM700 هستش! (توجه کن گفتم از لحاظ کیفیت فیلمبرداری!)
اینم لینکی که بتونی مشخصاتش رو ببینی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

melina_007
12-02-2011, 23:33
Sony Handycam HDR XR550

مشخصات کلی دوربین : وزن بسیار سبک 510 گرمی
صفحه نمايش 3.5 اينچی 921.6000 پيکسلی
10 برابر بزرگنمایی اپتیکال و زوم ديجيتال 120 برابری
لرزش گير تصوير اپتيکال(Super Steady Shot)
فرمت فیلمبرداری
مجهز به کنترل از راه دور
مجهز به خروجي کامپيوتر و تلويزيون
مجهز به فوکوس دستي و خودکار
نوع دوربین : هارد دیسکی (HDD)
حسگر : 12.0 مگاپیسکل
فرمت ذخیره سازی فیلم : HD: MPEG4 AVC/H.264 , SD: MPE
اندازه صفحه نمایش : 3.5 اینچ
زوم اپتیکال : 10.0 برابر
زوم دیجیتال : 120.0 برابر
گارانتی :
تاریخ معرفی : 2010
قیمت : 1,220,000 تومان
توضیحات : با بيمه يك ساله كار آفرين(شامل سرقت و تمامي خسارات) 1.275.000 تومان خواهد بود

من خودم زیاد وارد نیستم ولی این رو پیدا کردم !
بعد شما کیفیت برات مهم تره یا قیمت ؟ کلا چی تو الویته ؟!

amjad2
12-02-2011, 23:51
دستت درد نکنه
منم یخورده تحقیق کردم و در مورد این دوربین هم چیزهایی خوندم
در کل به این 3 تا دوربین رسیدم
Panasonic HS700
JVC Gz HM1
sony Xr550

حالا به نظرتون اولویت رو به کدم یکی بدم؟
ممنون

---------- Post added at 11:51 PM ---------- Previous post was at 11:47 PM ----------

من خودم زیاد وارد نیستم ولی این رو پیدا کردم !
بعد شما کیفیت برات مهم تره یا قیمت ؟ کلا چی تو الویته ؟!

خب من بیشتر کیفیت برام مهمه
میخوام چیزی که میگیرم تا چند سال برام کار کنه و رو بورس باشه
در ضمن قرار از دبی برام بیارن
پس فکر کنم ارزونتر برام تموم بشه

melina_007
13-02-2011, 00:16
برند چی ؟! برند خاصی مد نظرتون نیست ؟!
نوع دوربین چی باشه ؟
کاست مینی دی وی (Mini DV)
هارد دیسکی (HDD)
دی وی دی (DVD)

lurenzo
13-02-2011, 00:27
ببین اگر کیفیت فیلمبرداری میخوای قطعا Panasonic TM700 رو بردار که از همه لحاظ از همتای خودش از سونی یعنی XR550 سره!(البته مدل Panasonic HS700 هم همونه فقط بجای 32 گیگ ، 240 گیگ هارد داره!)
بهترین کیفیت فیلمبرداری رو در بین دوربین های خانگی داره ( 1080p و 28Mbps فیلمبرداری میکنه که رقیبش از سونی 1080i و 24Mbps فیلمبرداری میکنه ) - عکاسیش 14.2 مگاپیکسل هست ولی در عمل کیفیت چندانی ندارن!
زومش 12 برابر هست که زوم رقیبش از سونی 10 برابر هست.
لنز پاناسونیک 35 میلی متریه ولی مال سونی 29.8 میلی متریه!
روی کیفیت عکسبرداری دوربین پاناسونیک اصلا حساب نکنید.در مورد کیفیت عکسبرداری دوربین سونی اطلاعی ندارم!
در کل باید بگم که کیفیت لنز و همچنین کیفیت تصویر در پاناسونیک بهتره ولی چیز های جانبی توی سونی بهتره (مثلا صفحه نمایش سونی بهتره ، GPS داره ، لوازم جانبی بیشتری داره و ...)

sastwhc
13-02-2011, 12:25
دستت درد نکنه
منم یخورده تحقیق کردم و در مورد این دوربین هم چیزهایی خوندم
در کل به این 3 تا دوربین رسیدم
Panasonic HS700
JVC Gz HM1
sony Xr550

حالا به نظرتون اولویت رو به کدم یکی بدم؟
ممنون

---------- Post added at 11:51 PM ---------- Previous post was at 11:47 PM ----------

خب من بیشتر کیفیت برام مهمه
میخوام چیزی که میگیرم تا چند سال برام کار کنه و رو بورس باشه
در ضمن قرار از دبی برام بیارن
پس فکر کنم ارزونتر برام تموم بشه

ببین اگر کیفیت فیلمبرداری میخوای قطعا Panasonic TM700 رو بردار که از همه لحاظ از همتای خودش از سونی یعنی XR550 سره!(البته مدل Panasonic HS700 هم همونه فقط بجای 32 گیگ ، 240 گیگ هارد داره!)
بهترین کیفیت فیلمبرداری رو در بین دوربین های خانگی داره ( 1080p و 28Mbps فیلمبرداری میکنه که رقیبش از سونی 1080i و 24Mbps فیلمبرداری میکنه ) - عکاسیش 14.2 مگاپیکسل هست ولی در عمل کیفیت چندانی ندارن!
زومش 12 برابر هست که زوم رقیبش از سونی 10 برابر هست.
لنز پاناسونیک 35 میلی متریه ولی مال سونی 29.8 میلی متریه!
روی کیفیت عکسبرداری دوربین پاناسونیک اصلا حساب نکنید.در مورد کیفیت عکسبرداری دوربین سونی اطلاعی ندارم!
در کل باید بگم که کیفیت لنز و همچنین کیفیت تصویر در پاناسونیک بهتره ولی چیز های جانبی توی سونی بهتره (مثلا صفحه نمایش سونی بهتره ، GPS داره ، لوازم جانبی بیشتری داره و ...)

اصولا در مورد عکاسی دوربین فیلمبرداری نباید حساب کرد چون نوع لنز برای این کار مناسب نیست
در مورد قیاس لنز دو دوربین اشاره شده بود که لنز 35 میلی متری بهتره که خلاف این نطلب صحت داره و اصولا واید بود مزیت حساب میشه و سونی در این قیاس لنز واید تری داره

من کیفیت فیلمبرداری هندی کم های پانا را بیشتر دوست دارم اما واقعیت این است که این کیفیت در این دو مدل بسیار نزدیک است و البته من به دو دلیل TM700 را بیشتر می پسندم
لنز لایکا باعث شفاف شدن تصاویر گرفته شده است
استفاده از مموری بجای هارد مزیت خوبی محسوب می شود که در صورت استفاده از مموری مرغوب امنیت بیشتری برای حفظ اطلاعات در هنگام ضربه وجود دارد

در هر حال مقایسه نمونه ی فیلم ها اکیدا توصیه می کنم و در صورت امکان اگر قبل از خرید هر دو نمونه را از نزدیک ببینید

sastwhc
13-02-2011, 12:38
یه نکته ای که یادم رفت بگم امکان فیلمبرداری در نور کم محسوب میشه:

lurenzo
13-02-2011, 13:12
اصولا در مورد عکاسی دوربین فیلمبرداری نباید حساب کرد چون نوع لنز برای این کار مناسب نیست
در مورد قیاس لنز دو دوربین اشاره شده بود که لنز 35 میلی متری بهتره که خلاف این نطلب صحت داره و اصولا واید بود مزیت حساب میشه و سونی در این قیاس لنز واید تری داره

من کیفیت فیلمبرداری هندی کم های پانا را بیشتر دوست دارم اما واقعیت این است که این کیفیت در این دو مدل بسیار نزدیک است و البته من به دو دلیل TM700 را بیشتر می پسندم
لنز لایکا باعث شفاف شدن تصاویر گرفته شده است
استفاده از مموری بجای هارد مزیت خوبی محسوب می شود که در صورت استفاده از مموری مرغوب امنیت بیشتری برای حفظ اطلاعات در هنگام ضربه وجود دارد

در هر حال مقایسه نمونه ی فیلم ها اکیدا توصیه می کنم و در صورت امکان اگر قبل از خرید هر دو نمونه را از نزدیک ببینید

یه نکته ای که یادم رفت بگم امکان فیلمبرداری در نور کم محسوب میشه:

فرمایش شما که با رنگ قرمز مشخص کردم کاملا درسته!
اما لنز ها اکثرا یک رنج برای فاصله کانونی دارن که در لینکی که گذاشتید میبینید که بازه فاصله کانونی لنز سونی زیر مجموعه بازه فاصله کانونی لنز پاناسونیک هستش و این یعنی لنز پاناسونیک هم واید تره و هم تله تر (زوم بیشتری داره!)

sastwhc
13-02-2011, 14:00
فرمایش شما که با رنگ قرمز مشخص کردم کاملا درسته!
اما لنز ها اکثرا یک رنج برای فاصله کانونی دارن که در لینکی که گذاشتید میبینید که بازه فاصله کانونی لنز سونی زیر مجموعه بازه فاصله کانونی لنز پاناسونیک هستش و این یعنی لنز پاناسونیک هم واید تره و هم تله تر (زوم بیشتری داره!)

Sony's camcorders for the 550 series have a new wider 28 mm lens, it is physically larger, therefore zooming full wide causes this vignetting.

f (for still) 26.3mm (4:3 mode, Active Mode off)

تایید نمیشه(گرچه شما راست میگید فوکال لنت کاملا نسبت خطی مستقیم با زاویه دید داره!)

سونی شاید برتری های محدود تری داشته باشه می تونه واید 16:9 بگیره که TM700 نمی گیره در بقیه موارد بنظرم وضع پانا بهتره بخصوص حساسیت خوبه نورش(گرچه تویه اون نور کم کمتر دوربینی چیزه خوبی میگیره)اما بهرحال اون هم نکته ای است

lurenzo
13-02-2011, 17:58

تایید نمیشه(گرچه شما راست میگید فوکال لنت کاملا نسبت خطی مستقیم با زاویه دید داره!)

سونی شاید برتری های محدود تری داشته باشه می تونه واید 16:9 بگیره که TM700 نمی گیره در بقیه موارد بنظرم وضع پانا بهتره بخصوص حساسیت خوبه نورش(گرچه تویه اون نور کم کمتر دوربینی چیزه خوبی میگیره)اما بهرحال اون هم نکته ای است

دوست عزیز اصلا هدف بحث من با شما ، دو شرکت سونی و پاناسونیک نیستن! بلکه دو لنز متفاوته!
بحث ما اگر در جهت صحیح باشه میتونه به این دوستمون کمک کنه!
خود من همیشه ذهنیتم این بود که هندی کم های سونی حرف اول رو توی کیفیت فیلمبرداری میزنن! ولی بعد با این مدل از پاناسونیک که آشنا شدم ، نظرم عوض شد.
دوست عزیز نفرمایید که دوربین پاناسونیک واید 16:9 رکورد نمیکنه.مگه میشه یه دوربین 1080*1920 رکورد کنه بعد 16:9 نباشه؟!! (شما یه بار 1920 را بر 1080 تقسیم کن و جوابشو با جواب تقسیم 16 بر 9 مقایسه کن!!!)

amjad2
14-02-2011, 15:09
سلام

ممنون ازاینکه راهنمایی کردین
به علت ف ی ل ت ر بودن سایت به اینجا دسترسی نداشتم

پس اونچه که نتیجه گرفته شد اینه که کیفیت تصوربرداری در پانا بهتر از رقبای دیگه اش هست

این دوربین رو برای پدرم میخوام و اون میخواد که برای عکاسی هم ازش استفاده کنه ( البته برای استفاده خونگی نه حرفه ای ) حالا با توجه به این نکته فکر میکنید که باز هم همون پانا رو انتخاب کنم بهتر باشه؟

راستی نظرتون در مورد اون دوربین JVC چیه؟ من تو چندتا سایت دیدم که به عنوان بهترین دوربین 2010 معرفی شده!

مرسی

lurenzo
15-02-2011, 15:15
سلام

پس اونچه که نتیجه گرفته شد اینه که کیفیت تصوربرداری در پانا بهتر از رقبای دیگه اش هست

این دوربین رو برای پدرم میخوام و اون میخواد که برای عکاسی هم ازش استفاده کنه ( البته برای استفاده خونگی نه حرفه ای ) حالا با توجه به این نکته فکر میکنید که باز هم همون پانا رو انتخاب کنم بهتر باشه؟

راستی نظرتون در مورد اون دوربین JVC چیه؟ من تو چندتا سایت دیدم که به عنوان بهترین دوربین 2010 معرفی شده!

مرسی

ببینید همونطور که گفتم اصلا روی کیفیت عکسبرداری دوربین های فیلمبرداری حساب نکنید! فقط در محیط های پر نور کیفیت عکسشون ممکنه خوب بشه! بنظر من حتی کیفیتشون در حد عکس هایی که با دوربین های موبایل گرفته میشه هم نیست! (البته موبایل های با دوربین های 5 مگاپیکسل به بالا)
اگر روی کیفیت عکس خیلی تکیه دارید میتونید یه دوربین عکاسی که قابلیت فیلمبرداری HD داره انتخاب کنید! هزینه به مراتب پایینتری هم پرداخت میکنید.(در این زمینه باید دوستانی که در زمینه دوربین های عکاسی اطلاعات دارن شما رو راهنمایی کنن!)
ولی اگر کیفیت فیلمبرداری براتون از همه چیز مهمتره و در کنارش یه عکاسی با کیفیت خیلی معمولی میخواید ، بهترین انتخاب دوربین پاناسونیکی که عرض کردم هستش.
دوربین JVC مثلا در سایت trustedreviews.com همانند چندین مدل دیگه عنوان Recommended رو داره ولی دوربین پاناسونیک Editor's Choice هستش!