PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش نشدن هارد هنگام eject ؟

ramin_rp
11-02-2011, 11:34
سلام
من یه هارد اکسترنال seagate 1tb دارم وقتی که تو ویندوز 7 میخوام هارد رو از سیستم جدا کنم و eject رو میزنم
هارد خاموش نمیشه و تو قسمت device and printer هم ایکونش هست ولی درایو های هارد ناپدید میشن

این مشکل رو فقط تو 7 دارم تو xp همچین مشکلی نداشتم

ebicross
11-02-2011, 23:25
این مشکل نیست.

ببینید اول باید ببینید چه چیزیه که به هاردتون آسیب میزنه وقتی شما بدون Safe Remove اونو جدا میکنید؛
اگر هارد دیسک در حال خواندن و نوشتن باشه با قطع شدن جریان برق ممکنه اطلاعات ناقص بمونه و یا فایل سیستم آسیب ببینه.
در ثانی ممکنه هد در سطح دیسک با فاصله ی بسیار کمی که داره با قطع برق لحظه ای تماس پیدا کنه و باعث ایجاد بدسکتور؛ خرابی هد و مشکلات دیگری بشه.
در ویندوز 7 به جای اینکه در حین Safe Remove جریان اطلاعات و برق قطع بشه؛ فقط جریان اطلاعات قطع میشه و اون Storage به حالت بی استفاده (Idle) در میاد و اگر مغناطیسی باشه هد اون به اصطلاح پارک میشه و دیگه در سطح دیسک حرکت نمیکنه.
این خیلی بهتره چون اگر اون دستگاه دوباره بهش یک دسترسی ارسال بشه میتونه بدون قطع و وصل کردن فعال بشه.

ramin_rp
12-02-2011, 20:49
سلام
ممنون.
ولی آخه در این حالت صدای هارد طوری هست که انگار هد داره کار میکنه؟

ebicross
12-02-2011, 21:21
سلام
ممنون.
ولی آخه در این حالت صدای هارد طوری هست که انگار هد داره کار میکنه؟

نه معمولا چرخش عادیه و کلا هد توی یک محدوده ی مغناطیسی بدون تماس با هیچ چیز مکانیکی حرکت میکنه و از اون طرف هم تماسی با سطح دیسک نداره که صدا بده. احتمالا صدای چرخش دیسک هستش.

شما اگر Safe Remove میکنی مطمئن باش مشکلی پیش نمیاد.
شما میتونی در Device manager در Properties هاردتون سربرگ Policies گزینه ی Write Cache رو خاموش کنید.
در این حالت خیلی برای حافظتون Safe تره و حتی اگر برنامه ای با هاردتون ارتباطی نداره میتونید بدون Safe Remove اون رو جدا کنید.