PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا کیفیت نمایش فایل های تصویری در کامپیوتر پایینتر از پخش کننده هاست

daniyal2007
11-02-2011, 07:47
با سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم چرا کیفیت نمایش فایل های تصویری در کامپیوتر نسبت به دستگاههای پخش خانگی (DVD Player) ها کمتره

مانیتور من 22 اینچ هست، مدل LG 2261VP
وقتی در مانیتورم فایل های تصویری ( مثل فیلم های با فرمت DVD یا AVI ) رو اجرا میکنم اگر بخوام فیلم رو تمام صفحه نگاه کنم (Full Screen) ، کیفیت تصویر به شدت افت میکنه
در صورتی که همون فیلم با همون کیفیت رو، در دستگاه های پخش کننده و با تلویزیونی حتی بزرگتر از مانیتور کامپیوترم امتحان کردم و بدون کوچکترین افت کیفیتی پخش میکرد
علت این تفاوت کیفیت در چیست و آیا راهی هست که در کامپیوتر هم بشه با همون کیفیت پخش کننده ها، فیلم ها رو اجرا و نگاه کنیم

پ.ن1 : برای پخش فیلم از برنامه های زیر استفاده میکنم
KMPlayer 3
K-Lite Codec Pack 6.3

پ.ن2 :این مانیتور Full HD رو که گرفتم خیلی از بازی ها رو نمی تونم با تنظیمات بالا انجام بدم ، چون گرافیکم برای بازی تو این سایز و کیفیت مناسب نیست
امکان داره افت کیفیت در فایل های تصویری موقع تمام صفحه کردن هم به دلیل ضعیف بودن گرافیک باشه و با قویتر کردن گرافیک یا دیگر سخت افزار ها مشکل حل بشه
کارت گرافیک : XFX GT240

mehdi_halla
11-02-2011, 08:50
سلام .نه دوست عزیز با عوض کردن کارت گرافیک تغییر خاصی دیده نمیشه.اینکه فیلم با بزرگ کردن کیفیتش میاد پایین به خاطر کیفیت پایین خود فیلمه(رزولیشن و بیت ریت پایین)درسته من خودمم که امتحان کردم همینجوری که میگین بود.ولی فکر کنم به خاطر بزرگ بودن تلویزیون باشه و اینکه از فاصله دورتری دیده میشه فیلم!
به هرحال شما اگه یه فیلم HD رو تو سیستم ببینین اونوقته که کیفیت احتمالا بالاتر باشه از تلویزیون آنالوگ.

daniyal2007
11-02-2011, 11:17
فیلم HD مشکلی نداره
ولی برای فیلم های معمولی اصلا کیفیت جالب نیست
به دور و نزدیکی هم نیست ، شفافیت و کیفیت در پلیر ها خیلی بالاتره
و به نظر من اصلا منطقی نیست . چون غیر از یک چشم برای خواندن اطلاعات دیسک ،هیچ پردازش خاصی روی تصویر صورت نمیگیره!!

mehdi_halla
11-02-2011, 12:06
نه دوست عزیز.فکر میکنم مشکل تفاوت نمایش در تلویزیون و مانیتوره باشه نه در پلیری که اون رو اجرا میکنه(دی وی دی پلیر یا نرم افزار).

Ahmad24
13-02-2011, 08:37
گرافیک کامپیوتر پیکسلی هست و با گرافیک تلیویزیون فرق داره.هنگامی که شما فیلم رو با فرمت تلویزیونی روی کامپیوتر میبینی باید تبدیلاتی صورت بگیره که نتیجش افت کیفیته.اگر بخوای با همون کیفیت تلویزیون روی کامپیوتر فیلم ببینی یا باید از فرمتهای دیجیتال کامپیوتری استفاده کنی یا کپچر کنی.