PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : non raid

nazanin66
10-02-2011, 23:02
سلام
- من رو یه سیستم داشتم کار می کردم که همه چی داره فقط اومدم مادربورد و سی پی یو اون سیستم رو با یه سیستم دیگه عوض کردم. تا سمت بالا اومدن ویندوز میرفت اما صفحه یهو آبی میشد و سیستم restart میشد.
توی bios رفتم یک چنین چیزی زده بود:

the number of disk is not adequate to create a raid

این یعنی چی؟ مشکلش سخت افزاری هست دیگه؟

- دو تا سوال دیگه هم دارم اما مرتبط با موضوع نیست:

1- من سیستمم وسط کار یهو یا هنگ می کنه یا خاموش میکنه...یعنی مشکل از سی پی یو هست؟ خمیر سیلیکونش رو هم عوض کردم؟ وقتایی هم که سیستم رو به حالت خوابیده قرار میدم خیلی خاموش شدن و هنگ کردن کمتر اتفاق می افته تا وقتی که کیس در حالت ایستاده هست!

2- یه سیستم هم برای برادرم که هست که فکر کنم من خرابش کردم می خوام تا نیومده درستش کنم. مشکل این هست که زمانی که کیس رو روشن می کنم همه ی قطعات داخل کیس شروع به کار می کنند اما هیچ تصویری بر روی مانیتور نشون داده نمیشه انگار کیس در حالت استند بای هست و کلا مانیتور روشن نمیشه.
پاور و مانیتور رو عوض کردم،اما مشکل حل نشد یعنی کارت گرافیکم سوخته؟

با تشکر
:11:

EXTREME
11-02-2011, 00:04
برای اولی کلا قطعات سیستم دوم با اون مین و سی پی یو یی که گذاشتین رو کامل بنویسید
دوم هنگ کردن سیستم علت های زیادی داره نرم افزاریش از ویندوز و ویروسه سخت افزاریش هم که فکر کنم بیشتر به سیستم شما میخوره بالا بودن دمای سی پی یو و سیستم هست که باید هم فن سی پی یو رو چک کنید هم سیستم تهویه ی کیس
که هوا به طور کامل در کیس جریان داشته باشه مورد بعدی میتونه از پاور باشه که برق کافی به قطعات نمیرسونه
علت های دیگه هم میتونه داشته باشه مثل هارد که بد سکتور زیاد داشته باشه یا نیم سوز بودن رم خرابی اسلات حافظه و نیم سوز بودن گرافیک که اینا احتمالش کمتره
برای مشکل سوم
اول از همه بایوس رو دیفالت کنید
اگه مانیتور و پاور رو چک کردید بازم تصویر نیومد باید جای رم رو عوض کنید یا با یه رم سالم از سیستم خودتون اگه به اون مین میخوره امتحان کنید فن سی پی یو شم چک کنید ببینید شل نشده باشه گرافیک رو هم باید با یه گرافیک سالم سیستم رو چک کنید
اگه همه ی این کار هارو انجام دادید بازم مشکل برقرار بود مین ایراد داره

nazanin66
11-02-2011, 22:07
برای اولی کلا قطعات سیستم دوم با اون مین و سی پی یو یی که گذاشتین رو کامل بنویسید
دوم هنگ کردن سیستم علت های زیادی داره نرم افزاریش از ویندوز و ویروسه سخت افزاریش هم که فکر کنم بیشتر به سیستم شما میخوره بالا بودن دمای سی پی یو و سیستم هست که باید هم فن سی پی یو رو چک کنید هم سیستم تهویه ی کیس
که هوا به طور کامل در کیس جریان داشته باشه مورد بعدی میتونه از پاور باشه که برق کافی به قطعات نمیرسونه
علت های دیگه هم میتونه داشته باشه مثل هارد که بد سکتور زیاد داشته باشه یا نیم سوز بودن رم خرابی اسلات حافظه و نیم سوز بودن گرافیک که اینا احتمالش کمتره
برای مشکل سوم
اول از همه بایوس رو دیفالت کنید
اگه مانیتور و پاور رو چک کردید بازم تصویر نیومد باید جای رم رو عوض کنید یا با یه رم سالم از سیستم خودتون اگه به اون مین میخوره امتحان کنید فن سی پی یو شم چک کنید ببینید شل نشده باشه گرافیک رو هم باید با یه گرافیک سالم سیستم رو چک کنید
اگه همه ی این کار هارو انجام دادید بازم مشکل برقرار بود مین ایراد داره

سلام
1- سیستم دوم چنین قطعاتی داره:

MB: msi... ms-7142
cpu: AMD...sempron pentium 4
RAM: 512
graphic: Nvidia...Gforce fx5500

2- چه جوری بفهمم به خاطر دمای بالا هست یا نه؟ کمتر از یک سال هست که فن و پاور خریدم باز هم ممکنه مشکل از اینا باشه؟

3- بایوس رو چه جوری دیفالت کنم؟

رم رو می تونم چک کنم اما کارت گرافیکم به سیستم برادرم نمی خوره، راه دیگه ای برای چک کردنش نیست؟ مثلا مقایسه ولتاژ خروجی یا ...؟
فن روی سی پی یو و خمیر سیلیکونش رو چک کردم....حتی کارت گرافیک رو هم در آوردم و دوباره جا زدم که اگه به خاطر شل شدن اون بود مشکل حل بشه اما حل نشد:41:.

با تشکر

EXTREME
12-02-2011, 00:33
برای اولی برید تو بایوس و حالت هارد رو از حالت raid بزارید رو حالت ata یا ide اگر non raid داشت رو همین حالت بزارید
برای دومی از تو ستاپ میتونید دمای سی پی یو رو ببینید یا از تو ویندوز با نرم افزار hw monitor که شما باید با این نرم افزار دمای سی پی یو رو در حالت بیکاری بگید و در حالت لود منظورم همون حالتی هست که سیستم تحت فشاره این دوتا دما رو به من بگید به همراه مدل سی پی یوتون
برای مشکل دوم من گفتم هنگ کردن سیستم علت های زیادی داره و اگر از ویندوز و ویروس نباشه شما تقریبا همه ی قطعات
رو باید چک کنید تا قطعه ی معیوب رو پیدا کنید که برای اینکار باید قطعه ی یدکی سالم داشته باشید که به همین خاطر باید ببریدش یک شرکت کامپیوتری و رفع سخت افزاری این مشکل از عهده ی شما خارجه
برای سومی برای دیفالت کردن بایوس اول سیستم رو خاموش کنید و از برق بکشید سپس باتری مین رو دربیارید حدود 1دقیقه بعد دوباره باتری مین رو جا بزنید و سیستم رو روشن کنید اگر جواب ندا اون قطعه هایی که گفتم باید چک کنید
برای تست گرافیک حتما باید با یه گرافیک سالم چک بشه
اگر خمیر سیلیکون زدید پایه ی فن سی پی یو رو چک کنید بیبیند سفت باشه
پاور و مانیتور هم که چک کردید
رم هم میخواین چک کنید با یه رم سالم امتحان کنید و جاشو عوض کنید

nazanin66
12-02-2011, 20:06
برای اولی برید تو بایوس و حالت هارد رو از حالت raid بزارید رو حالت ata یا ide اگر non raid داشت رو همین حالت بزارید
برای دومی از تو ستاپ میتونید دمای سی پی یو رو ببینید یا از تو ویندوز با نرم افزار hw monitor که شما باید با این نرم افزار دمای سی پی یو رو در حالت بیکاری بگید و در حالت لود منظورم همون حالتی هست که سیستم تحت فشاره این دوتا دما رو به من بگید به همراه مدل سی پی یوتون
برای مشکل دوم من گفتم هنگ کردن سیستم علت های زیادی داره و اگر از ویندوز و ویروس نباشه شما تقریبا همه ی قطعات
رو باید چک کنید تا قطعه ی معیوب رو پیدا کنید که برای اینکار باید قطعه ی یدکی سالم داشته باشید که به همین خاطر باید ببریدش یک شرکت کامپیوتری و رفع سخت افزاری این مشکل از عهده ی شما خارجه
برای سومی برای دیفالت کردن بایوس اول سیستم رو خاموش کنید و از برق بکشید سپس باتری مین رو دربیارید حدود 1دقیقه بعد دوباره باتری مین رو جا بزنید و سیستم رو روشن کنید اگر جواب ندا اون قطعه هایی که گفتم باید چک کنید
برای تست گرافیک حتما باید با یه گرافیک سالم چک بشه
اگر خمیر سیلیکون زدید پایه ی فن سی پی یو رو چک کنید بیبیند سفت باشه
پاور و مانیتور هم که چک کردید
رم هم میخواین چک کنید با یه رم سالم امتحان کنید و جاشو عوض کنید

سلام
1- اصلا توی بایاس من نمی تونم چنین کاری کنم چون همون خطایی رو که نوشتم میده.
2- حتما نصب می کنم و دما رو به شما میگم.
سیستم توی خونه هست میشه قطعات اونا رو برداشت :5::whistle:
3- بله همه این کارها رو کردم اما جواب نداد فقط تست کارت گرافیک مونده که مجبورم بدم بیرون چون به سیستم خودم نمی خوره.
دیگه این شکلی شدم :34:
شاد باشید.

EXTREME
12-02-2011, 20:31
سلام
1- اصلا توی بایاس من نمی تونم چنین کاری کنم چون همون خطایی رو که نوشتم میده.
2- حتما نصب می کنم و دما رو به شما میگم.
سیستم توی خونه هست میشه قطعات اونا رو برداشت :5::whistle:
3- بله همه این کارها رو کردم اما جواب نداد فقط تست کارت گرافیک مونده که مجبورم بدم بیرون چون به سیستم خودم نمی خوره.
دیگه این شکلی شدم :34:
شاد باشید.
1-اگه نمی تونید, بایوس رو دیفالت کتید ممکنه درست بشه
ممکنه قطعاتی که با هم گذاشتین با هم مچ نباشه و این پیغام میاد
2-به شرطی میشه قطعه ها رو برداشت که به هم بخورن
3-گرافیک رو هم چک کنید جواب نداد مین ایراد داره