PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : (استفاده از همه CORE های CPU )

ghsouri
10-02-2011, 20:31
با سلام خدمت همه دوستان
من از یه برنامه محاسباتی بنام gaussian (گوسین ) استفاده میکنم که کارهای محاسباتی انجام میده و برای اجرا شدنش نیاز به سخت افزار پیچیده نداره ولی انجام یه محاسبه ممکنه چند هفته طول بکشه
به سفارش دوستان رفتم و یه سیستم خیلی پیشرفته گرفتم
cpu core i7 920
MB asus P6T
ram DDR3 BUS 1600 6G
خلاصه هر چیزی رو آخرشو بستم
منتهی از این غافل بودم که این نرم افزار برا سیستم های چند هسته ای نوشته نشده و عملا سیستم من فقط داره از 12 درصد سی پی یو و 200 مگا بایت رم استفاده میکنه یعنی یه سی پی یو خیلی پایینتر ولی با فرکانس بالاتر ممکنه که از سیستم من سریعتر محاسبه رو تموم کنه

میخواستم بدونم میشه کاری کرد که سیستم از همه CORE های سی پی یو استفاده کنه و محاسبات سریعتر تموم بشه
در ضمن نرم افزار مال سال 2003 هست و نسخه جدیدش خیلی خیلی گرونه و تو اینترنت هم قابل دانلود نیست
ویندوزم هم 7 هست

joe_satriani
11-02-2011, 15:10
با سلام
برنامه اي كه شما داريد بايد base استفاده از پردازنده هاي چند هسته اي رو داشته باشه
برنامه اي كه نوشته شده براي كار با پردازنده هاي تك هسته اي هست

موفق باشيد.

meisam_629
16-02-2011, 17:03
با سلام خدمت همه دوستان
من از یه برنامه محاسباتی بنام gaussian (گوسین ) استفاده میکنم که کارهای محاسباتی انجام میده و برای اجرا شدنش نیاز به سخت افزار پیچیده نداره ولی انجام یه محاسبه ممکنه چند هفته طول بکشه
به سفارش دوستان رفتم و یه سیستم خیلی پیشرفته گرفتم
cpu core i7 920
MB asus P6T
ram DDR3 BUS 1600 6G
خلاصه هر چیزی رو آخرشو بستم
منتهی از این غافل بودم که این نرم افزار برا سیستم های چند هسته ای نوشته نشده و عملا سیستم من فقط داره از 12 درصد سی پی یو و 200 مگا بایت رم استفاده میکنه یعنی یه سی پی یو خیلی پایینتر ولی با فرکانس بالاتر ممکنه که از سیستم من سریعتر محاسبه رو تموم کنه

میخواستم بدونم میشه کاری کرد که سیستم از همه CORE های سی پی یو استفاده کنه و محاسبات سریعتر تموم بشه
در ضمن نرم افزار مال سال 2003 هست و نسخه جدیدش خیلی خیلی گرونه و تو اینترنت هم قابل دانلود نیست
ویندوزم هم 7 هست

فکر نمی کنم راهی داشته باشه. مثلا MATLAB هر بار که برنامه را باز کنی از یه هسته استفاده می کنه. بنابراین اگه دو هسته داشته باشی نهایتا می تونی که دو بار متلب رو باز کنی و تا برنامه ران کنی با حداکثر سرعتو داشته باشی. فکر کنم اگه ویندوز 64 بیتی استفاده کنی سرعت محاسبات بهتر بشه.

یه سوال اساسی: چرا از MATLAB استفاده نمی کنی؟؟؟:13:متلب دیگه خدای نرم افزارهای محاسباتی است.!!!!

با سلام
برنامه اي كه شما داريد بايد base استفاده از پردازنده هاي چند هسته اي رو داشته باشه
برنامه اي كه نوشته شده براي كار با پردازنده هاي تك هسته اي هست

موفق باشيد.

کاملا موافقم. ولی فکر کنم اگه از یه ویندوز 64 بیتی استفاده کنه ، حداقل سرعت محاسباتش یه مقدار بیشتر می شه.

ghsouri
17-02-2011, 10:13
با سلام
اين نرم افزار كه گفتم خيلي خاصه براي سطح PHD رشته شيمي هستش