PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اساتید خواهشا راهنمایی کنید (استفاده از همه CORE های CPU )

ghsouri
10-02-2011, 20:23
با سلام خدمت همه دوستان
من از یه برنامه محاسباتی بنام gaussian (گوسین ) استفاده میکنم که کارهای محاسباتی انجام میده و برای اجرا شدنش نیاز به سخت افزار پیچیده نداره ولی انجام یه محاسبه ممکنه چند هفته طول بکشه
به سفارش دوستان رفتم و یه سیستم خیلی پیشرفته گرفتم
cpu core i7 920
MB asus P6T
ram DDR3 BUS 1600 6G
خلاصه هر چیزی رو آخرشو بستم
منتهی از این غافل بودم که این نرم افزار برا سیستم های چند هسته ای نوشته نشده و عملا سیستم من فقط داره از 12 درصد سی پی یو و 200 مگا بایت رم استفاده میکنه یعنی یه سی پی یو خیلی پایینتر ولی با فرکانس بالاتر ممکنه که از سیستم من سریعتر محاسبه رو تموم کنه

میخواستم بدونم میشه کاری کرد که سیستم از همه CORE های سی پی یو استفاده کنه و محاسبات سریعتر تموم بشه
در ضمن نرم افزار مال سال 2003 هست و نسخه جدیدش خیلی خیلی گرونه و تو اینترنت هم قابل دانلود نیست
ویندوزم هم 7 هست

teknosys
10-02-2011, 20:48
با سلام خدمت همه دوستان
من از یه برنامه محاسباتی بنام gaussian (گوسین ) استفاده میکنم که کارهای محاسباتی انجام میده و برای اجرا شدنش نیاز به سخت افزار پیچیده نداره ولی انجام یه محاسبه ممکنه چند هفته طول بکشه
به سفارش دوستان رفتم و یه سیستم خیلی پیشرفته گرفتم
cpu core i7 920
MB asus P6T
ram DDR3 BUS 1600 6G

سلام

اول اینکه سوال رو جای خودش مطرح نکردی و این کارت باعث میشه سریع و درست به پاسخ نرسی.

اینجا قسمت لپ تاپ هست.

ولی در مورد استفاده از Core باید بگم این کار غیر ممکنه . CPU به صورت اتوماتیک و با محاسبات پیچیده میفهمه که چقدر به یک نرم افزار فضا برای اجرا بده که بقیه نرم افزار های سیستم و همینطور سیستم عامل فضا برای کار داشته باشند تا سیستم هنگ نکنه. من فکر میکنم شما اشتباه متوجه شدین درباره تعداد هسته ها و فکر میکنید که هسته ها CPU های کوچکتری هستند داخل یه CPU بزرگ.

موفق باشین.

mlk0000
15-02-2011, 10:58
البته که نمیشه ولی یه راهی داره که امکانش رو ممکن هست بهت بده!
alt+ctrl+delete روبزن بعد در سربرگ applications برنامه رو انتخاب کن و بعد هم راست کلیک go to process رو بزن.
دوباره راست کلیک کن روی برنامه و set affinity روبزن و اونجا تعداد هسته ها رو انتخاب کن.
اگر شد که شد و یه جواب بده ولی اگه نشه که هیچ
برو نسخه جدید کرک شدش رو بگیر!