PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات درباره هارد های ساتا و پاتا

nokiax6n72
09-02-2011, 22:14
سلام رفقا یه سوالی درباره هارد داشتم

من امروز هاردم سوخت . یه کامپیوتر با گرافیک geforce 9500gt و رم 2 گیگ دارم اسم مادربوردم هم نمیدونم . هاردم IDE بود حالا میخوام ببینم میتونم یک هار SATA بخرم و به مادربوردم وصل کنم ؟ احیانا مادربورد ساپورت میکنه ؟ اصلا ساتا ربطی به مادربورد داره یا نه ؟

مرسی

amirxbest
10-02-2011, 21:36
شما باید اول ببینی کنترلر sata روی مادربردت هست یا نه اگر هم نبود قص نخور آخه کابل تبدیل IDE به SATA تو بازار هست :46:
ولی باید حواست باشه استفاده اشتباه از این تبدیل باعث میشه که ولتاژ 3.3 یا همون سیم نارنجی به هارد SATA
نرسه و از قابلیتهای هارد کم میشه و هردت در معرض خطر قرار میگیره:27:
اگه میشه بگو منظورت از پاتا چی بوده
موفق باشید

nokiax6n72
12-02-2011, 15:09
شما باید اول ببینی کنترلر sata روی مادربردت هست یا نه اگر هم نبود قص نخور آخه کابل تبدیل IDE به SATA تو بازار هست :46:
ولی باید حواست باشه استفاده اشتباه از این تبدیل باعث میشه که ولتاژ 3.3 یا همون سیم نارنجی به هارد SATA
نرسه و از قابلیتهای هارد کم میشه و هردت در معرض خطر قرار میگیره:27:
اگه میشه بگو منظورت از پاتا چی بوده:31:
موفق باشید

مرسی که جواب دادید.

بله رو مادر بوردم محل ساتا هست 4 تا . فقط میخواستم بدونم اینا الکی نیست یا نه که مطمئن شدم مادربوردم ساپورت میکنه .

منظورم هم از پاتا ، PATA هست که یک اسم دیگر IDE است

مرسی

desirulez
24-03-2011, 23:43
سلام من هم همین مشکلو دارم

هاردم رو نمشناسه چراغش روشنه ولی نمیشناسه هاردم اکسترنال seagate 500 gb هست

mojtaba007h
25-03-2011, 23:17
سلام به بچه های عزیز
من یه مشکل دارم که چند وقته خیلی رو اعصابمه که از عزیزانم خواهش می کنم کمکم کنند
من حدوده 3 ماهه پیش یک هارد یک ترابایت اینترنال سیگیت خریدم بعد از اینکه نصبش کردم بعد پارتیشن بندی و کار باهاش کردم دیدم یه خورده سر و صدا میکنه اولش اهمیت ندادم گفتم درست میشه ولی بعد ازینکه داشتم اطلاعاتمو از هارد قبلیم به این هارد جدید کپی می کردم یه صدایی مثل صدای خروپف وحشتناک میومد بیرون
گفتم شاید جای هارد مشکل داره جاشو عوض کردن پیچاشو سفت کردم هارد قبلی رو غیر فعال کردم ولی درست نشد بردمش گارانتی اونم نه یک بار 4 بار (گارانتی سازگار ارقام) ولی درست نشد که نشد منم هاردو گذاشتم کنار
حدوده یک ماهه پیش یک هارد یک ترابایت وسترن دیجیتال اینترنال خریدم مدل WD 10 EARS بعد این هم مثل قبلی شد وقتی بستمش به داخل کیث دوباره مثل قبلی شروع کرد به سرو صداهای وحشتناک نکته جالب اینجاست که وقتی می بندم به داخل کیث صدا میده ولی وقتی که روی کیث میذارمشو کابلاشو میزنم و کامپیوترو روشن می کنمو باهاش کار میکنم اصلاهیچ سرو صدایی نداره اونجا بود که فهمیدم مشکل از هارد نیستو مشکل از کیثو پیچه ولی اینم بگم اون هارد قبلیو روی کیث که گذاشتم یه خرده سرو صدا کرد
این هارد جدید رو دیگه توی کیث با پیچ نبستم با اسفنجی که توی جعبه مارد بردم بود با چنتا مثل اونو جور کردم با اسفنجا سفتشون کردم یکی گذاشتم زیر هارد دوتا هم بغلش جاش مثل پیچ سفت نشد و راحت تکون نمیخوره دیگه خیالم از سرو صدا راحت شد (هر شب من این کیثو باز میکردم باهاش ور می رفتم تا بالاخره صداش قطع شد)
حالا بعد از یه مدت کار با کامپیوتر حدود 1 ساعت شایدم بیشتر داغ میکنه
میخواستم بدونم که داغ شدن هارد بعد از چه مدت طبیعیه؟ حد داغ شدن چه قدر میشه که به اطلاعات آسیب میرسونه؟ الان مشکلی برای هارد و اطلاعاتم پیش نمیاد که به جای پیچ کردن هارد با اسفنج محکمش کردم؟