PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست پیشنهاد برای راه اندازی یک سیستم Virtualization

bijibuji
09-02-2011, 19:33
یک آزمایشگاه کوچیک! شبکه می خوام راه اندازی کنم

سلوشن هایی مثل Sharepoint 2010 و ... رو می خوام روش نصب کنم.
درنظر بگیرید که سیستم باید تبدیل بشه به حداقل 4-5 سیستم مجازی
(از ماشین مجازی VMware vSphere Hypervisor (ESXi) می خوام استفاده کنم و روی هر ماشین مجازی یه ویندوز سرور 2008 نصب کنم.
هر سیستم مجازی حداقل 2 الی 4 گیگ رم لازم داره یعنی در کل رم سیستم ام باید 8 الی 16 گیگ باشه حداقل (در مورد رم هم اگر پیشنهاد خاصی دارین ممنون می شم بگین)
یه پردازنده چهار هسته ای پرقدرت روش بذارم
باس مادربورد باید بسیار بالا باشه و همینطور چیپست اش قوی
گرافیک اصلا مهم نیست
تعداد یو اس بی هم اصلا مهم نیست
اسلات های توسعه PCI هم اصلا مهم نیست
می خوام حداقل 2 و حداکثر 4 هارد دیسک روش بذارم. پس یه پاور قوی هم لازم داره

با توجه به این مشخصات، می شه لطفا بگید سمت کدوم برند مادربورد برم؟
من خودم نظرم روی اینتل هست و دلیل خاصی هم ندارم. فقط فکر می کنم چون سی پی یو هاش اول هستند، شاید مادربوردهاش هم بد نباشه
گارانتی مهم نیست و حاضرم ریسک کنم، به شرطی که خود کالا خوب و با کیفیت باشه.
ضمنا بیشتر مایلم دوستانی که تجربه مشابه دارن کمک کنن.
با تشکر

baby27784
13-02-2011, 00:55
مسلما میدونید که باید cpu و mothetboard این 2 خاصیت رو داشته باشند:

1-Virtualization رو ساپورت کنند.
2-64 بیت باشند چون hyper-v و server 2008 R2 فقط روی 64 بیتی اجرا میشود.

حتما در هنگام خرید به این نکته توجه کنید که هر cpu و mothetboard که 64 بیتی هستند Virtualization رو ساپورت نمیکنند.به شرط ساپورت Virtualization خرید کنید.

برای هر سیستم مجازی لازم نیست انقدر رم بالای در نظر بگیرید برای هر سیستم 1 گیگ کافی است.

حتما سعی کنید ار رم های خوب و سرعت بالا استفاده کنید.

bijibuji
17-02-2011, 13:06
ممنون از اطلاعات مفید تون. گرچه این موارد مد نظرم بود و می دونم که سی پی یو و مادربورد باید Virtualization رو ساپورت کنن.
64 بیتی بودن هم که دیگه واضحه...
فقط اینکه گفتید رم هر سیستم 1 گیگ برای من کمه و نرم افزارهای سروری بیشتر نیاز به رم دارن
از اطلاعاتی که دادین ممنونم

---------- Post added at 01:06 PM ---------- Previous post was at 01:06 PM ----------

ممنون از اطلاعات مفید تون. گرچه این موارد مد نظرم بود و می دونم که سی پی یو و مادربورد باید Virtualization رو ساپورت کنن.
64 بیتی بودن هم که دیگه واضحه...
فقط اینکه گفتید رم هر سیستم 1 گیگ برای من کمه و نرم افزارهای سروری بیشتر نیاز به رم دارن
از اطلاعاتی که دادین ممنونم