PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد ویندوز 7

Golbarg01
09-02-2011, 16:46
سلام
چند تا سوال در مورد ویندوز 7 داشتم.
یکی اینکه گرینه advanced appearance در ویندوز 7 کجاست؟همون جایی که اندازه و رنگ فونت و ظاهر قسمت های مختلف ویندوز مثل ایکون ها منو ها و تایتل بار و ... رو تنظیم می کنیم.

یکی دیگه هم اینکه گزینه برگرداندن اخرین پنجره های باز شده از تسکبارم رفته چه جوری برش گردونم؟همینطور چجوری همیشه اپدیت باشه؟چون من بیشتر مواقع می بینم پنجره هایی که مثلا دیروز باز کردم هنوز درش هستن!

aliupdate
09-02-2011, 17:08
سلام

یکی اینکه گرینه advanced appearance در ویندوز 7 کجاست
روی دسکتاپ کلیک راست کنید و Personalize رو باز کنید و در پایین روی گزینه ی Windows color کلیک کنید و سپس روی Advanced appearance کیک کنید

گزینه برگرداندن اخرین پنجره های باز شده از تسکبارم رفته چه جوری برش گردونم
در مورد این سوال هم فکر کنم منظورتون این باشه:
روی تسکبار کلیک راست کنید و روی Properties کلیک کنید و به تب Start Menu برید و در قسمت Privacy اون دو گزینه رو تیک بزنید.

Golbarg01
09-02-2011, 17:59
سلام

روی دسکتاپ کلیک راست کنید و Personalize رو باز کنید و در پایین روی گزینه ی Windows color کلیک کنید و سپس روی Advanced appearance کیک کنید

روی تسکبار کلیک راست کنید و روی Properties کلیک کنید و به تب Start Menu برید و در قسمت Privacy اون دو گزینه رو تیک بزنید.

ممنون میشه تعداد اخرین پنجره های باز شده رو تغییر داد؟مثلا بیشترشون کرد؟

ضمنا تاریخ ویندوز رو چجوری از عربی به لاتین تغییر بدم؟

ask_bl
09-02-2011, 18:07
ضمنا تاریخ ویندوز رو چجوری از عربی به لاتین تغییر بدم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Golbarg01
09-02-2011, 20:28
با چه برنامه ای میشه از ویندوز 7 ایمیج گرفت؟جوری که سریع بشه نصبش کرد بعد از فرمت درایو؟
با norton ghost امتحان کردم نشد.

ebicross
09-02-2011, 20:32
با چه برنامه ای میشه از ویندوز 7 ایمیج گرفت؟جوری که سریع بشه نصبش کرد بعد از فرمت درایو؟
با norton ghost امتحان کردم نشد.

خیلی برنامه ها هستند.
ولی بهترین Image رو خود ویندوز میگیره.

در بخش BackUp and restore از بالا در سمت چپ گزینه ی Create System Image رو بزنید.

نرم افزارهایی مثل Paragon هم براحتی Image میگیرند.
کلا نرم افزار برای بک آپ گیری غیر از روش خود ویندوز باید بوتیبل باشه تا بی نقص عمل کنه.

Golbarg01
10-02-2011, 00:12
چرا در my computer من به جز درایو c بقیه درایو ها شکل ظاهریشون شکل پوشه شده؟

ebicross
10-02-2011, 10:29
احتمالا یک فایل با نام Autorun.inf داخل هر درایو هستش که مخفیه و خیلی احتمال داره ویروس باشه.
بعضی نرم افزارهای بهینه ساز هم این کارها رو میکنند.
شما فایلهای مخفی و فایلهای سیستمی رو در Folder Option بزن نمایش بده و دنبال همون فایل بگرد.

Golbarg01
10-02-2011, 12:45
احتمالا یک فایل با نام Autorun.inf داخل هر درایو هستش که مخفیه و خیلی احتمال داره ویروس باشه.
بعضی نرم افزارهای بهینه ساز هم این کارها رو میکنند.
شما فایلهای مخفی و فایلهای سیستمی رو در Folder Option بزن نمایش بده و دنبال همون فایل بگرد.

آخه تازه ویندوز عوض کرده بودم ولی از همون اول قبل از نصب هیچ نرم افزاری این درایو ها به شکل پوشه بودن!
یعنی اگر در درایوهای دیگر هم باشه روی درایو سی و شکل پوشه های درایوها تاثیر میذاره؟
چه جور ویروسی می تونه باشه؟

این Autorun.inf رو سرچ کردم در بعضی درایوها چند تا هست همشون رو پاک کنم؟مثلا این درایویه که روش ویندوز نصب نیست:

اگر این فایل در درایو c هم بود پاکش کنم؟

ebicross
10-02-2011, 12:56
آخه تازه ویندوز عوض کرده بودم ولی از همون اول قبل از نصب هیچ نرم افزاری این درایو ها به شکل پوشه بودن!
یعنی اگر در درایوهای دیگر هم باشه روی درایو سی و شکل پوشه های درایوها تاثیر میذاره؟
چه جور ویروسی می تونه باشه؟
فایل Autorun یک قابلیت میده که حتی اگر ویروس غیر فعال باشه باز هم نمایش داده میشه.
روی درایو C تاثیر نزاشته چون ویندوز خودش ظاهر درایو رو انتخاب میکنه.

گفتم که حتما ویروس نیست و فایلهای مخفی رو چک کنید شاید ویروس حذف شده باشه. اما اگر ویروس Autorun.agent.ft. Worm باشه با یک آنتی ویروس براحتی حذف میشه و تاثیرهاش هم خیلی کمه.
یک آنتی ویروس نصب کنید و به روزش کنید.

Golbarg01
10-02-2011, 19:22
فایل Autorun.inf رو در همه درایو ها سرچ کردم و پاکشون کردم.البته بعضی هاشون پاک نمیشدن و ارور میداد مخصوصا اونایی که در درایوهایی که ویندوز درشون نصب هست.فکر کنم از فایل های سیستمی بودن که پاک نمیشدن درسته.و بعد ریستارت کردم و شکل درایو ها به همون حالت عادی خودش برگشت.
بازم لازمه که اسکن کنم ممکنه بازم مونده باشه چیزی یا خطر ساز باشه؟

ebicross
10-02-2011, 20:04
خود ویندوز هیچ نیازی به فایل Autorun.inf نداره و ویروسها این فایلها رو میسازند. (و یا نرم افزارهایی که نیاز به اجرا از CD دارند)
به هر حال آنتی ویروس به روز باز هم مهمه.

Golbarg01
14-02-2011, 16:00
من در ویندوز 7 بعضی بازی های دسکتاپی رو به صورت full screen که بازی می کنم بدون مشکل و راحت اجرا میشن ولی در حالت غیر full screen و به صورت پنجره در صفحه دسکتاپ بد و کند اجرا میشن
چرا اینجوری میشه؟چجوری درستش کنم؟

Erfan.B
14-02-2011, 16:25
من در ویندوز 7 بعضی بازی های دسکتاپی رو به صورت full screen که بازی می کنم بدون مشکل و راحت اجرا میشن ولی در حالت غیر full screen و به صورت پنجره در صفحه دسکتاپ بد و کند اجرا میشن
چرا اینجوری میشه؟چجوری درستش کنم؟

دوست عزیز شما روی بازی مورد نظرت کلیک راست کن و properties رو بزن و از تب compatibility تو قسمت settings سه گزینه ی آخر رو تیک بزن. به احتمال زیاد به خاطر ویژگی ایرو ویندوز سون هست.
موفق باشی.

Golbarg01
15-02-2011, 05:08
دوست عزیز شما روی بازی مورد نظرت کلیک راست کن و properties رو بزن و از تب compatibility تو قسمت settings سه گزینه ی آخر رو تیک بزن. به احتمال زیاد به خاطر ویژگی ایرو ویندوز سون هست.
موفق باشی.

این کار رو کردم.
یکمی بهتر شد ولی نه زیاد
هنوز به طور کامل برطرف نشده.
لطفا بیشتر راهنمایی کنید.

ebicross
15-02-2011, 12:51
این کار رو کردم.
یکمی بهتر شد ولی نه زیاد
هنوز به طور کامل برطرف نشده.
لطفا بیشتر راهنمایی کنید.
شما اگر میخواین یک بازی رو در حالت Windowed اجرا کنید باید حتما گزینش رو در بازی انتخاب کنید. بیشتر بازیها و تمام بازیهای جدید این قابلیت رو دارند که شما در پنجره بازی کنید.
اگر از این طریق عمل نکنید همین مشکل پیش میاد.

ولی در کل بازی به صورت Window فشار بیشتری به سیستم میاره چون جز پردازش های اصلی دیگه حساب نمیشه وقتی Full Screen نباشه و برای همین قدرت پردازشی که براش صرف میشه با پردازش ویندوز در بالانس قرار میگیره. وقتی بازی Full Screen باشه قدرت بیشتری از سیستم در اختیارشه.

Golbarg01
16-02-2011, 13:54
بعد از Ultimate بهترین نسخه ویندوز سون کدوم هست؟
یعنی اگر بخوام به جای Ultimate یه نسخه دیگه رو نصب کنم کدومو بهتره نصب کنم؟
اصلا بهترین نسخه Ultimate هست یا یه کدوم دیگه؟

ebicross
16-02-2011, 18:33
بعد از Ultimate بهترین نسخه ویندوز سون کدوم هست؟
یعنی اگر بخوام به جای Ultimate یه نسخه دیگه رو نصب کنم کدومو بهتره نصب کنم؟
اصلا بهترین نسخه Ultimate هست یا یه کدوم دیگه؟

بهترین و کاملترین نسخه Ultimate هستش.
نسخه ی Enterprise اگر کسی بهتون پیشنهاد کرد باید بدونید که هیچ فرقی با Ultimate نداره و تفاوتش در نوع عرضه ی اون هستش که برای شرکتهاست و به همین خاطر این لقب رو به عنوان ورژن به شما میدن. مثلا میگن Windows 7 Enterprise در حالیکه اصلش Windows 7 Ultimate Enterprise هستش.

Golbarg01
30-04-2011, 16:02
یه نرم افزار بوت منیجر شبیه osl2000 معرفی می کنید که در ویندوز 7 قبل نصب باشه؟
یعنی بعد از نصب همیشه بعد از ریستارت کردن سیستم این برنامه قبل از بوت شدن ویندوز بیاد بالا و همه سیستم عامل های نصب شده روی کامپیوتر رو ردیف کنه تا یکیشون رو انتخاب کنیم.

ebicross
30-04-2011, 21:29
شما با Easy BCD میتونید این کار رو بکنید با این تفاوت که هیچ برنامه ای اجرا نمیشه و این پارامترها رو به خود ویندوز میده.

Golbarg01
01-05-2011, 15:00
شما با Easy BCD میتونید این کار رو بکنید با این تفاوت که هیچ برنامه ای اجرا نمیشه و این پارامترها رو به خود ویندوز میده.

خوب من Easy BCD رو نصب کردم.بوت منیجرش کجاست؟

ask_bl
02-05-2011, 09:59
خوب من Easy BCD رو نصب کردم.بوت منیجرش کجاست؟

ALIREZA4006
12-05-2011, 15:08
سلام و درود
من تازه لپ تاپ خریدم مدلش DELL XPS L502 هست ویندوز آن 7 هست هر کاری می کنم برنامه نصب نمیشه و در انتهای کار قطع میشه ؟
حتی بازی نصب می کنم نیمه کاره قطع میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو یکی از سایت ها نوشته ؟ کمکم کنید نتونستم اجرا کنم !!!!!!!!!

-------------------------------------
سایت : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر کاربر ويندوز 7 بتا شده ايد احتمالا در نصب برخی نرم افزار ها به مشکل بر خورده اید. بعد از شروع مرحله نصب، پنچره خود به خود بسته مي شود. به هر حال اين ویندوز هنوز در مرحله بتا است و قرار نيست که بدون مشکل باشد. اما نگران نباشید. راه حل ساده ای براي رفع اين مشکل وجود دارد. در واقع اين مشکل به دلیل باگ يکي از نرم افزارهای داخلي ویندوز 7 است. تنها کاری که باید بکنيد این است که به Command Prompt بروید ( به عنوان Administrator ) و اين دستور را آنجا تايپ کنید:

reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\SQMClient\Windows\Disabled Sessions /va /f

دکمه Enter را بزنید. حالا کامپیوتر را ریستارت کنيد. مشکل حل شده است و حالا مي توانید نرم افزار ها را روی ويندوز 7 نصب کنید.

morteza jafarii
13-05-2011, 14:21
سلام
من نت بوک dell مدل vostro1510 دارم
روی ویندوز 7 کارت گرافیکم نصب نمیشه
داخل خود سایت دل هم که میرم راجع به گرافیک nvidia برای وینذوز7 ننوشته
توروخدا راهنمایی کنین چیکار کنم هیچ نرم افزار گرافیکی اجرا نمیشه توی وینوزم
سیستم عامل من هم 32 بیتی هستش

ebicross
14-05-2011, 22:09
سلام و درود
من تازه لپ تاپ خریدم مدلش DELL XPS L502 هست ویندوز آن 7 هست هر کاری می کنم برنامه نصب نمیشه و در انتهای کار قطع میشه ؟
حتی بازی نصب می کنم نیمه کاره قطع میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو یکی از سایت ها نوشته ؟ کمکم کنید نتونستم اجرا کنم !!!!!!!!!
هیچ لپتابی رو شرکت سازنده روش ویندوز آزمایشی نصب نمیکنه پس مطمئن باشید.
مشکل نصب نیمه کاره میتونه از ویروس باشه. از ویروسی نبودن سیستم مطمئن بشید.
اگر ویروسی نیست توضیح بدین چطوری نیمه کاره میمونه؟ یعنی یهو قطع میشه یا پیغام میده؟

سلام
من نت بوک dell مدل vostro1510 دارم
روی ویندوز 7 کارت گرافیکم نصب نمیشه
داخل خود سایت دل هم که میرم راجع به گرافیک nvidia برای وینذوز7 ننوشته
توروخدا راهنمایی کنین چیکار کنم هیچ نرم افزار گرافیکی اجرا نمیشه توی وینوزم
سیستم عامل من هم 32 بیتی هستش
به سایت nVidia.com برید (IP ایران مسدوده و باید با روشهای غیر معمول! وارد بشید) و بعد در بخش دانلود اسم دقیق کارت گرافیکتون رو جستجو و دانلود کنید.

راه ساده تر:
در استارت بنویسید Change drive installation settings و بعد برنامه رو باز کنید و بزاریدش روی Yes, do it autimatically و بعد ذخیره کنید.
حالا در Device manager روی کارت گرافیک راست کلیک و در حالیکه به اینرتنت اتصال دارید Update Driver رو بزنید تا درایور خوب و جدید رو خودش دانلود کنه. (ممکنه طول بکشه و کنسل نکنید)
بعد از آپدیت اون گزینه رو به حالت اول برگردونید.

Golbarg01
21-05-2011, 10:43
چرا دو روزه که وقتی 20 دقیقه به مس و کیبوردم دست نمی زنم کامپیوتر نمیره در حالت power saver که مانیتور خاموش میشه?
یعنی 10 دقیقه که میگذره میره رو screen saver ولی 10 دقیقه بعدش میره رو صفحه welcome که درا ونجا نیاز به وارد کردن پسورد هست برای ورود به ویندوز.

نگاه کردم تنظیماتش هم درست بود طبق این عکس ها:

پس مشکل کجاست؟
آخه اینجوری هم برق بیشتری مصرف میشه هم به کامپیوتر خیلی فشار میاد!!
چون من ساعات زیادی کامپیوترم روشنه بدون اینکه پاش نشسته باشم.

ask_bl
21-05-2011, 11:27
برای موضوع جدید، تاپیک جدید بزنین

Golbarg01
05-06-2011, 13:27
در فولدرهایی که حاوی فایل های صوتی و موزیک هستن راست کلیک که می کنیم گزینه sort by date یعنی مرتب سازی بر اساس تاریخه اضافه شدن وجود نداره.
ترفند یا نرم افزاری وجود نداره که بشه این گزینه رو فعال کرد در چنین محیط هایی؟
چون من تک آهنگ هایی که دانلود می کنم همرو می ریزم تو یک پوشه و نبودن این گزینه باعث میشه که معمولا در بین تعداد زیاد آهنگ ها گمشون کنم!

Dew Drop
05-06-2011, 22:51
در فولدرهایی که حاوی فایل های صوتی و موزیک هستن راست کلیک که می کنیم گزینه sort by date یعنی مرتب سازی بر اساس تاریخه اضافه شدن وجود نداره.
ترفند یا نرم افزاری وجود نداره که بشه این گزینه رو فعال کرد در چنین محیط هایی؟
چون من تک آهنگ هایی که دانلود می کنم همرو می ریزم تو یک پوشه و نبودن این گزینه باعث میشه که معمولا در بین تعداد زیاد آهنگ ها گمشون کنم!

سلام
یه بار به شما گفته شده که برای موضوعات و مشکلات جدیدتون تاپیک جدید بزنید!!!باز رعایت نکردید ...
یه تاپیک برای همه مشکلات با عنوان چند سوال در مورد ویندوز سون که هی اون رو بالا بیارید درست نیست!!!
و خلاف مقرراتِ ... لطفاً رعایت کنید.

برای جواب سوالتون... همونجا که sort by هستش آخرین گزینه اش More هستش باز کنید,تو اون لیست
Date رو پیدا کنید و تیک بزنید و OK.

Golbarg01
06-06-2011, 11:02
سلام
یه بار به شما گفته شده که برای موضوعات و مشکلات جدیدتون تاپیک جدید بزنید!!!باز رعایت نکردید ...
یه تاپیک برای همه مشکلات با عنوان چند سوال در مورد ویندوز سون که هی اون رو بالا بیارید درست نیست!!!
و خلاف مقرراتِ ... لطفاً رعایت کنید.

برای جواب سوالتون... همونجا که sort by هستش آخرین گزینه اش More هستش باز کنید,تو اون لیست
Date رو پیدا کنید و تیک بزنید و OK.

ممنون
ولی چرا یه تاپیک جامع برای رفع سوالات و مشکلات ویندوز سون نمی زنید؟
آخه بعضی سوالات اونقدر کوچیک هستن که آدم روش نمیشه براش تاپیک بزنه مثل همین.

ویندوز سون هم که تازه نیومده که بگیم فعلا برای هر سوال تاپیک جدید زده بشه!

Golbarg01
06-07-2011, 23:06

نمی دونم چرا دو روزه آخرین فولدرهای باز شده در این قسمت برام نمیاد!!
چه مشکلی پیش اومده؟

F.A7
06-07-2011, 23:26
جدیدا گجتهای وینوزم کار نمیکنه ، علتش چی میتونه باشه؟

Dew Drop
07-07-2011, 20:33
نمی دونم چرا دو روزه آخرین فولدرهای باز شده در این قسمت برام نمیاد!!
چه مشکلی پیش اومده؟

اگه تیک این قسمتها زده شده با یه نرم افزار بهینه ساز رجیستری رو پاکسازی کنید,ببینید درست میشه.

جدیدا گجتهای وینوزم کار نمیکنه ، علتش چی میتونه باشه؟

برای سوالتون تاپیک جدید ایجاد کنید با توضیحات بیشتر در مورد مشکلتون.

generalhd
26-09-2014, 12:18
سلام،چن وقته یه مشکلی برام پیش اومده که مربوط به فایل Tempـه.
تقریبا 90% برنامه‌ها رو که میخام نصب کنم ارور میده که Temp File is invalid یا Temp folder is invalid یا مینوسه پیدا نشد پوشه Temp :n29:
:n03:
یعنی باید ویدوز رو عوض کنم؟

یه سوال دیگه،از امروز کلن سیستم IDM از گوگل کرومم کار افتاد،دیگه وقتی کلیک راست میکنم گزینه "دانلود با IDM" نمیاد و فیلمی رو که از سایتی آنلاین میبینم دیگه بالاش دانلود منیجر نمیاد برا دانلود،افزونه‌ش هم نصبه اما نمیدونم چرا نمیاره،توی تنظیمات IDM هم گوگل کروم هست جزو مرورگرهای پشتیبانی شده:n28:

ببخشید دیگه نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم

baran 1986
21-01-2015, 17:01
سلام.... من از ویندوز 7 استفاده میکنم... چند وقتی هست که Desktop background ویندوز به طور خودکار تغییر میکنه و صفحه نمایش به رنگ سیاه درمیاد (solid color) در واقع هر تصویری که به عنوان بک گراند میذارم بعد از چند دقیقه و یا بهد از خاموش و روش کردن لپ تاپ تغییر میکنه و صفحه سیاه میشه( البته آیکون های برنامه ها هستن ولی بک گراند رو خودکار از بین رنگ های پیش زمینه انتخاب میکنه و صفحه سیاه میشه).... کسی میتونه کمک کنه بتونم مشکل رو حل کنم...ممنون