PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن فضا به پارتیشن ویندوز

abbasnabizadeh
09-02-2011, 11:02
سلام
دوستان لطفا در مورد اضافه کردن فضا به پارتیشن ویندوز راهنمایی کنید ویندوز من روی درایو C و 64 بیت هست آیا نرم افزاری هست که بشه اینکارو انجام داد
ممونم:31:

ebicross
09-02-2011, 11:16
بله نرم افزارهای Acronis و Paragon و خیلی نرم افزارهای دیگه.
طرز کارشون هم بسیار ساده هستش.
به این صورت که فضا رو از درایو دیگری با Resize کم میکنید و بعد با Resize درایو مورد نظر؛ اون فضای اضافی رو اضافه میکنید.
فقط هرچه حجم درایوهایی که Resize میشن کمتر باشه زمان کار میاد پایینتر. اگر پر باشه تا چند ساعت هم طول میکشه.

اگر مجموعه ی سوم کوانتوم (از محصولات سایت P30world) رو دارید تعداد بسیار زیادی از این ابزارها رو توش داره.

پیشنهاد من Acronis هستش چون آموزش اسفادش توی همین انجمن موجوده و اگر از آکرونیس استفاده میکنید براتون سرچ کنم و بزارم.

abbasnabizadeh
09-02-2011, 22:50
بله نرم افزارهای Acronis و Paragon و خیلی نرم افزارهای دیگه.
طرز کارشون هم بسیار ساده هستش.
به این صورت که فضا رو از درایو دیگری با Resize کم میکنید و بعد با Resize درایو مورد نظر؛ اون فضای اضافی رو اضافه میکنید.
فقط هرچه حجم درایوهایی که Resize میشن کمتر باشه زمان کار میاد پایینتر. اگر پر باشه تا چند ساعت هم طول میکشه.

اگر مجموعه ی سوم کوانتوم (از محصولات سایت P30world) رو دارید تعداد بسیار زیادی از این ابزارها رو توش داره.

پیشنهاد من Acronis هستش چون آموزش اسفادش توی همین انجمن موجوده و اگر از آکرونیس استفاده میکنید براتون سرچ کنم و بزارم.

لطف میکنید اگر این کارو انجام بدید:40:

ebicross
10-02-2011, 10:52
معمولا تمام نرم افزارهای پارتیشن بندی به یک صورت در هنگام Resize عمل میکنند.
به این صورت که شما درایوی که میخواین حجمش کم شه رو انتخاب و Resize رو میزنید. سپس حجمش رو کم میکنید و میتونید این کم شدن حجم رو به ابتدا یا انتهای پارتیشن انتقال بدین. اگر مثلا میخواین از درایو D به C بدین باید از ابتدای درایو D کم کنید و سپس C رو Resize کنید و حجم Free رو بهش اضافه کنید.
اما اگر میخواین از درایو F به C بدین باید ابتدا حجم ابتدای F رو به انتهای E و سپس از ابتدای E به انتهای D و از ابتدای D به انتهای C اضافه کنید.
توجه کنید هرچقدر اطلاعات هاردتون رو به پارتیشنهایی که قراره دست نخورده باقی بمونند انتقال بدین بهتره. چون سرعت کار خیلی بالا میره.

در کل کار آسونیه.

من خودم از اکرونیس استفاده نکردم ولی عکسهای زیر رو توی یک سایت خارجی دیدم و گذاشتم تا متوجه بشید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و اینجا از درایوی که میخواد حجم کم شه این کار رو میکنید.

متوجه شدین منظورمو از اینکه از ابتدای پارتیشن حجم کم کنید؟!

حالا درایو C رو انتخاب و resize کنید.

و این حجم که الان بین دو پارتیشن Free مونده رو به آخر درایو C اضافه میکنید.

حالا OK کن و بزن تا کارها رو نهایی کنه و بستگی به مقدار اطلاعات پارتیشنهای Edit شده زمان متغیره. گاهی چند ساعت.
در این مدت سیستم نباید خاموش شه. اگر بشه اطلاعات هم باهاش خاموش میشن... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif احتمالا بعد از پایان کار و ریست شدن سیستم و بعد از روشن شدن سیستم و پایان کار پیام خطای پارتیشن و چک دیسک ظاهر میشه که بزارید کارش رو بکنه و دنبال خطا بگرده. معمولا رخ میده ولی خطایی پیدا نمیشه. نترسید.
توی این مدت تماشا کن و زیتون بزن...