PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمـــــک: به هم خوردن توازن صدای راست و چپ

Nocturne
09-02-2011, 06:18
سلام. صدای راست و چپ لپ تاپم مساوی نیست. وقتی که با هدفون گوش میدم صدایی که از راست میاد اندکی بیش از چپه. لطفا بگید چه طوری میشه این مشکل رو رفع کرد؟؟؟

این که چه جوری این مشکل پیش اومد رو اینجا شرح دادم:
ماجرا از این قراره که من از خیلی وقت پیش یه کیبرد دارم که روش پورت هدفون و میکروفون... هستش. (یعنی علاوه بر پورت خودش که به پشت کیس وصل میشه چند سیم دیگه هم داره که از پشت به پورت صدا و ... کیس وصل میشن و در واقع همون پورتهای صدای پشت کیس رو میاره نزدیکتر و دم دست تر...) مشکلی که این کیبرد لعنتی داره و من از ابتدا هم متوجهش شدم اینه که صدا رو دست نخورده تحویل ما نمیده. خودش یه پیچ تنظیم صدا داره. و متاسفانه وقتی هدفون رو وصل میکنی و مثلا موزیک گوش میدی متوجه میشی که صدا از چپ بیشتر میاد.
خب من از این کیبرد برای وصل کردن هدفونهام متاسفانه استفاده میکردم تا این که متوجه شدم انگار هدفونهام هم خراب شدن! یعنی هدفونها هم انگار در اثر اینکه همیشه الکتریسیته بیشتری به سمت چپشون وارد میشده اونها هم کلا خراب شدن و حالا به هرچیز دیگه ای هم بزنی بازم صدا رو از چپ بیشتر پخش میکنن! :41: (یه مدتی فکر میکردم گوشم مشکل داره ولی بعد فهمیدم این طور نیست)
حالا اشتباهی که من کردم اینه که هدفون خراب رو وصل کردم به لپ تاپ! (همون طور که انتظار میرفت صدا از چپ بیشتر بود چون هدفونه خراب بود دیگه.)
چند روز پیش یه هدفون نو خریدم و زدم به لپ تاپ و متوجه شدم صدا به میزان اندکی از راست بیشتر میاد!!! :18::41: فهمیدم که بعله. نباید اون هدفون خراب رو میزدم به لپ تاپ. چرا که ظاهرا توازن صدای لپ تاپ رو هم به میزا اندکی به هم زده.

حالا بگید چه طوری میشه این مشکل رو حل کرد. آیا لپ تاپ هم به مثل کیس کامپیوتر دارای کارت صدا هست و الان اون ایراد پیدا کرده؟ (منظورم اینه که مثلا با عوض کارت صدا مشکل حل بشه) :19:

H@mid-Vista
09-02-2011, 21:50
مشكل نرم افزاری هست
برو داخل كنترل پانل بخش صدا و بالانس صدا رو بذار وسط

Nocturne
10-02-2011, 00:04
مشكل نرم افزاری هست
برو داخل كنترل پانل بخش صدا و بالانس صدا رو بذار وسط

نه خیر نرم افزاری نیست. ضمناً بالانس رو هم چک کردم.

teknosys
10-02-2011, 20:06
نه خیر نرم افزاری نیست. ضمناً بالانس رو هم چک کردم.

سلام

اولا شما این اندکی رو از کجا متوجه شدین ؟ اگه اندکی هست که شمامتوجه نمیشدین.

دوما هدفون رو مطمئنید که سالمه؟ با یکی دیگه هم تست کن.

سوما ورودی رو چک کن ببین لقی نداره؟ اگه لق باشه باید باز کنی.

چون روی برد آی سی صدا چیپ هست پس یا کار میکنه یا نمیکنه. اگه کار کنه تفاوت صدا بیرون از برد صورت میگیره. حالا یا نرم افزار ی یا سخت افزاری (هدفون ، خروجی)

موفق باشین.

Nocturne
11-02-2011, 00:49
اولا شما این اندکی رو از کجا متوجه شدین ؟
حس میکنم

دوما هدفون رو مطمئنید که سالمه؟

بله

سوما ورودی رو چک کن ببین لقی نداره؟
خیر

چون روی برد آی سی صدا چیپ هست پس یا کار میکنه یا نمیکنه. اگه کار کنه تفاوت صدا بیرون از برد صورت میگیره. حالا یا نرم افزار ی یا سخت افزاری (هدفون ، خروجی)
یعنی چی؟ یعنی کارت صدا امکان نداره مشکلی پیدا کنه که توازن صدا به هم بخوره؟ یعنی مشکل از سیمهاییست که کارت صدا رو به سوکت وصل میکنه؟ آیا اصلا ممکن است این سیمها در اثر وصل کردن هدفون خراب که توضیحش رو در پست اول دادم... مشکل پیدا کنن؟

teknosys
11-02-2011, 11:40
سلام

در خرابی پیچ صدا من تا حالا نشنیدم توازن صدا به هم بخوره، در حالت کلی و منطقی یا کار میده یا نمیده.

سیمی هم وجود نداره که واصل بین سوکت و چیپ باشه. هردو رو برد لحیم هستند .

لطفا به تعمیرگاه ببرید.

موفق باشین.

Nocturne
11-02-2011, 21:21
ببینید بیاید مساله رو ساده تر کنیم. اصلا کار نداریم که هدفون چه طور خراب شده. (که البته توضیحش رو دادم)
مهم اینه که خراب شده! و به وضوح دیده میشه که از گوشی چپش صدای بیشتری میاد. (مثلا شاید به گوشی چپ برق بیشتری وارد میکشه)
حالا این هدفون رو به لپ تاپ وصل میکنیم. آیا امکان داره این هدفون خراب، سیستم صدای لپ تاپ رو هم خراب کنه؟؟؟
و باعث بشه با وصل کردن یه هدفون سالم به لپ تاپ، حالا ببینیم که صدا اندکی از راست بیشتر میاد؟؟!

teknosys
12-02-2011, 11:52
ببینید بیاید مساله رو ساده تر کنیم. اصلا کار نداریم که هدفون چه طور خراب شده. (که البته توضیحش رو دادم)
مهم اینه که خراب شده! و به وضوح دیده میشه که از گوشی چپش صدای بیشتری میاد. (مثلا شاید به گوشی چپ برق بیشتری وارد میکشه)
حالا این هدفون رو به لپ تاپ وصل میکنیم. آیا امکان داره این هدفون خراب، سیستم صدای لپ تاپ رو هم خراب کنه؟؟؟
و باعث بشه با وصل کردن یه هدفون سالم به لپ تاپ، حالا ببینیم که صدا اندکی از راست بیشتر میاد؟؟!

سلام

به طور یقین خیر. هیچوقت یه خروجی با اسمبل ساده ای مثل هدفون نمیتونه یکی از پیشرفته ترین قطعات الکترونیکی ساخت بشر رو مغلوب کنه.

موفق باشین.