PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگام نصب ویندوز 7 (طول کشیدن زمان نصب)

mohsen2570
08-02-2011, 00:50
سلام دوستان

اول مشخصات سیستم خودمو میگم :

mainboard : giga m57
CPU : AMD phenom II 550
VGA : giforce 9500 gt
RAM : 2 GB DDR II

من رو این سیستم ویندوز 7 نصب کرده ام و حدود 20 دقیقه بیشتر زمان نصب آن طول نکشیده است وبدون مشکل هم بوده است

حالا همین اخیرا فقط کارت گرافیک آن را ارتقا دادم و یه Giforce GTX 260 1GB گذاشته ام

مشکل من الان این است وقتی دی وی دی ویندوز را درون درایو میگذارم و میخواهم مراحل نصب را انجام دهم صفحه ویندوز بالا می آید و هیچ گزینه ای نیز نمایش داده نمیشود و بعد از 5 دقیقه منوی انتخاب زبان و کشور می آید وقتی آنها را انتخاب میکنم و گزینه Install رو میزنم باز همان صفحه آبی بصورت ثابت میماند تا 5 دقیقه هیچ اتفاقی نمی افتد و حتی دی وی دی رام هم می ایستد و بعد از گذشت این 5 دقیقه سپس گزینه های انتخاب پار تیشن و غیره می آید و بعد از اتمام نصب ویندوز همه چی عادی میشود به جز اینکه هربار سیستم را روشن میکنم بعد از نمایش Stating windows یه صفحه مشکی ظاهر میشود و بعد از حدود همان 5 دقیقه صفحه welcome می آید و سیستم آماده به کار است .

من حتی با نصب جدیدترین آپدیت کارت گرافیک هم مشکلم حل نشد1

لازم به ذکر است که یکی از دوستانم همین مشکل من را دارد با این تفاوت که کارت گرافیک آن Giforce GTS 240 است و مادربورد آن نیز جدیدتر و رم DDR 3 دارد

ممنون میشم از دوستان مرا راهنمایی کنند

ebicross
08-02-2011, 08:51
مشکلتون در حالت اول میتونه سخت افزاری و به دلیل مشکل Hard Disk باشه. باید با نرم افزارهایی مثل HDD generator برای وجود بدسکتور جستجو بشه. اما اول راه دوم که ساده تره رو تست کنید.

در تنظیمات BIOS گزینه ی Floppy رو غیر فعال کنید. یعنی Drive A رو Disable کنید تا سیستم فلاپی رو چک نکنه.
همچنین وقتی سخت افزاری اضافه میکنید بهتره سیستمرو یک Cmos Clear بکنید.
برای این کار سیستم رو از برق بکشید.
باتری مادربرد رو خارج کنید.
در مین برد شما کنار باتری دو پین کوچک کنار باتری هستش که وقتی باتری رو خارج کردید و از برق هم کشیدین این دو پین رو با یک جسم رسانا مثل پیچ گوشتی حدود 10 ثانیه به هم ارتباط بدین و بعد باتری رو بزارید و سیستم رو برق بزنید.
بعدش هم همون فلاپی رو از کار بندازید. (هم کابلهاش رو قطع کنید و هم Disable کنید)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir Varasteh
08-02-2011, 11:10
سلام دوست من.

شما یک چک بکن که هارد دیسکت به اولین ساتا وصل باشه یعنی Sata 0 یا 1 .

چون من یک مشکل مشابه داشتم با این کار حل شد.

mohsen2570
08-02-2011, 14:16
ممنون از دوستان

برم تست کنم ببینم امید به خدا مشکلم حل میشه یا نه

mohsen2570
08-02-2011, 14:27
دوستان گلم دستتون درد نکنه مشکلم حل شد

خدا خیرتون بده

Amir Varasteh
08-02-2011, 17:07
چی شد که حل شد؟

mohsen2570
09-02-2011, 00:25
فلاپی رو غیر فعال کردم درست شد
البته با این کار فقط مشکل هنگام نصب درست شد

ولی همان دیر آمدن تصویر هنگام هربار راه اندازی سیستم همچنان به قوت خودش باقیست
نمیدونم مشکل این یکی از کجاست

ebicross
09-02-2011, 10:30
ولی همان دیر آمدن تصویر هنگام هربار راه اندازی سیستم همچنان به قوت خودش باقیست
نمیدونم مشکل این یکی از کجاست
برای بدسکتور هاردتون رو چک کنید.
احتمالا تعدادی سکتور معیوب توی سطح دیسک هست که با رفعشون درست میشه.