PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب در ابتدای نصب ویندوز Seven

Mahdi_Co_1368
07-02-2011, 17:54
سلام

من بار ها توی سیستم خودم انواع ویندوز 7 رو به راحتی نصب کردم اما این بار یه مشکل عجیب در حین نصب ویندوز برام پیش اومده.:23::23::23:
ابتدای نصب ویندوز (همون جایی که باید پارتیشن انتخاب کنم) ، درایو E من محو شده (توی اون لیست نمی بینم) ولی بقیه ی پارتیشن ها هستند...
روی درایو C ویندوز رو نصب کردم...ولی حتی پس از پایان نصب ویندوز ، وقتی میرم توی My Computer باز هم درایو E پیدا نیست.
ویندوز رو پاک کردم و ویندوز XP نصب کردم...به راحتی همه ی پارتیشن های من رو شناخت و از درایو E هم به راحتی می شد استفاده کرد.

نظر شما اساتید ؛ ایراد کار از کجاست ؟؟!! :17::17::17::17:

درایو C من 65.7 GB جا داره (برای نصب ویندوز)
درایو D من 100 GB جا داره که 95.7 GB اون پر از اطلاعات هست (در ابتدای نصب ویندوز 7 ، به راحتی این درایو رو میشناسه)
درایو E من 300 GB جا داره که 290 GB اون پر از اطلاعات هست (در ابتدای نصب ویندوز 7 ، این پارتیشن رو نشون نمیده)

h.r_a
07-02-2011, 18:04
سلام

من بار ها توی سیستم خودم انواع ویندوز 7 رو به راحتی نصب کردم اما این بار یه مشکل عجیب در حین نصب ویندوز برام پیش اومده.:23::23::23:
ابتدای نصب ویندوز (همون جایی که باید پارتیشن انتخاب کنم) ، درایو E من محو شده (توی اون لیست نمی بینم) ولی بقیه ی پارتیشن ها هستند...
روی درایو C ویندوز رو نصب کردم...ولی حتی پس از پایان نصب ویندوز ، وقتی میرم توی My Computer باز هم درایو E پیدا نیست.
ویندوز رو پاک کردم و ویندوز XP نصب کردم...به راحتی همه ی پارتیشن های من رو شناخت و از درایو E هم به راحتی می شد استفاده کرد.

نظر شما اساتید ؛ ایراد کار از کجاست ؟؟!! :17::17::17::17:

درایو C من 65.7 GB جا داره (برای نصب ویندوز)
درایو D من 100 GB جا داره که 95.7 GB اون پر از اطلاعات هست (در ابتدای نصب ویندوز 7 ، به راحتی این درایو رو میشناسه)
درایو E من 300 GB جا داره که 290 GB اون پر از اطلاعات هست (در ابتدای نصب ویندوز 7 ، این پارتیشن رو نشون نمیده)
امکان داره مشکل از فرمت پاتیشن هاتون باشه. فرمت اونا باید ntfs باشه...:46:

Mahdi_Co_1368
07-02-2011, 18:47
امکان داره مشکل از فرمت پاتیشن هاتون باشه. فرمت اونا باید ntfs باشه...

بله.. NTFS هست
بنده عرض کردم ؛ تا حالا انواع ویندوز 7 رو با همین پارتیشن ها نصب کردم

ebicross
07-02-2011, 19:12
شما بعد از نصب ویندوز 7 در Disk managment یک Letter به درایو اختصاص بدین تا ظاهر بشه. Letter مثل همون D یا هرچیزی.

Mahdi_Co_1368
07-02-2011, 20:27
شما بعد از نصب ویندوز 7 در Disk managment یک Letter به درایو اختصاص بدین تا ظاهر بشه. Letter مثل همون D یا هرچیزی.

من الان توی سون هستم و این کاری که گفتید رو انجام دادم...اما وقتی روی ...Change Drive Latter & Paths کلیک می کنم ، این پیغام میاد ؛

The operation failed to complete because the Disk Management console view is not up-to-date. Refresh the view by using the refresh task. If the problem persists close the Disk Management console, then restart Disk Management or restart the computer.

توی همین Disk Management گزینه ی Refresh رو هم که می زنم ، بازم تاثیری نداره...:41::41:
به نظرتون باید از یه نرم افزار دیگه استفاده کنم؟؟

ebicross
08-02-2011, 09:07
این پیام معمولا وقتی میاد که کاربر شما ادمین نباشه.
اگر نرم افزار دیگری دارید مثل Acronis یا Paragon میتونید از اونها استفاده کنید.

Mahdi_Co_1368
08-02-2011, 10:36
این پیام معمولا وقتی میاد که کاربر شما ادمین نباشه.
اگر نرم افزار دیگری دارید مثل Acronis یا Paragon میتونید از اونها استفاده کنید.

با این دو نرم افزار هم سعی کردم ، ولی در هنگام تعویضِ latter ارور میداد...:41::41:
رفتم توی فروم ماکروسافت...اونجا بیشتر در مورد این پیغام ارور صحبت کرده بودند...با مطالعه ی فروم متوجه شدم که هیچ راهی جز فرمت کردن ندارم...ناچارم برم هارد دوستم رو ازش غرض بگیرم و اطلاعات رو موقتاً به هارد اون منتقل کنم...بعد پارتیشن خودم رو فرمت کنم.

ممنون که کمکم کردین :10::10::10::10: