PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : hجراي يك سرويس با دستورات خود ويندوز

merlin001
07-02-2011, 01:02
سلام بروبكس

ميخوام بدونم ميشه يه سرويس مثلا سرويس X رو كه توي سرويس هاي ويندوز هست(services.msc) رو با دستورات خود ويندوز ( مثلا تو قسمت ران) اجرا يا استارت كرد يا نه؟

مثلا ميخوام سرويس Thems كه manual هست رو استارت كنم . چي كار بايد بكنم.

Masоud
07-02-2011, 21:11
سلام

در Run عبارت services.msc رو تایپ کن و اینتر بزن. سپس در پنجره ای که باز میشه روی هر سرویسی که میخوای اتوماتیک اجرا بشه دبل کلیک کن تا پنجره ی تنظیماتش باز شه.

سپس در قسمت Startup type گزینه ی Automatic رو براش انتخاب کن و پنجره رو OK کن و سیستم رو Restart.

اگر هم خواستی سرویسی رو که Stop شده دوباره شروع بکار کنه ، در همون پنجره ی تنظیمات دکمه ی Start رو بزن.

موفق باشید :40:

merlin001
08-02-2011, 19:57
سلام

در Run عبارت services.msc رو تایپ کن و اینتر بزن. سپس در پنجره ای که باز میشه روی هر سرویسی که میخوای اتوماتیک اجرا بشه دبل کلیک کن تا پنجره ی تنظیماتش باز شه.

سپس در قسمت Startup type گزینه ی Automatic رو براش انتخاب کن و پنجره رو OK کن و سیستم رو Restart.

اگر هم خواستی سرویسی رو که Stop شده دوباره شروع بکار کنه ، در همون پنجره ی تنظیمات دکمه ی Start رو بزن.

ممنون دوست عزيز :11:
ولي من اينا رو كلا ميدونم :20:

منظور من اين بود كه بدون اين كه اين مسير رو طي كنيم مثلا يه دستوري توي محيط CMD يا Run بنويسيم و اون سرويس استارت بشه يا استوپ بشه :46:

Masоud
09-02-2011, 01:35
ممنون دوست عزيز :11:
ولي من اينا رو كلا ميدونم :20:

منظور من اين بود كه بدون اين كه اين مسير رو طي كنيم مثلا يه دستوري توي محيط CMD يا Run بنويسيم و اون سرويس استارت بشه يا استوپ بشه :46:

سلام

ببخشید بار اول منظورتون رو متوجه نشدم.

برای Start کردن یک سرویس در Run عبارت زیر رو بنویسید :

net start service name

بجای service name اسم اون سرویسی رو بنویسید که میخواید استارت بشه.

برای Stop کردن هم عبارت زیر رو بنویسید :

net stop service name

-------------------------------

ضمنا" میتونید این دستور رو در Notepad بنویسید و بصورت یک فایل bat سیو کنید تا با اجرا کردن فایل ، سرویس مورد نظر Start یا Stop بشه.

merlin001
09-02-2011, 23:36
فقط دكمه تشكر كافي نبود :40:
واقعا دستت درد نكنه
خيلي جالب بود
دمت گرم:11: