PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد پارتیشن و آپدیت ویندوز 7

ila
06-02-2011, 14:15
1- من موقع نصب ویندوز اونجایی که لیست درایو ها رو نمایش می داد درایو D را حذف کردم پارتیشن اش رو، و یادم رفت New را بزنم...بعد که ویندوز نصب شد دیدم یکی از درایو هام کم شده..حالا چطور اون پارتیشن حذف شده رو دوباره نایش بدم؟.
2- آیا راهی برای ذخیره آپدیت های ویندوز و آپدیت های نرم افزاری ( درایوری) وجود داره که در نصب ویندوز بعدی نخواهیم ان ها را دوباره آپدیت کنیم.
ممنون

ebicross
06-02-2011, 14:19
برای برگردوندن پارتیشن روی My Computer راست کلیک و manage رو بزنید. به Disk managment برین و اونجا فضای Unlocated رو پیدا کنید (فکر کنم مشکی باشه) و روش راست کلیک و New Simple Volume رو بزنید.
کلا ساده انجام میشه.

برای مورد دوم نرم افزارهایی هست. مخصوصا درایورها رو راحت میشه با نرم افزار بک آپ گرفت. ولی نصب مجدد درایورها و آپدیتها خیلی بهتره از نصب ناقص یا مشکلات اینچنین.

Mamadex
06-02-2011, 14:46
بله میشه آپدیت های ویندوز را بصورت آفلاین انجام داد ولی فعلا برای ویندوز سون نه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

روش دیگر اینکه شما میتونید که خود بسته #KB که Windows Update اعلام می کند را دانلود کنید و نصب کنید بجای آپدیت خودکار ویندوز اما کار خسته کننده ای است

ila
06-02-2011, 15:13
برای برگردوندن پارتیشن روی My Computer راست کلیک و manage رو بزنید. به Disk managment برین و اونجا فضای Unlocated رو پیدا کنید (فکر کنم مشکی باشه) و روش راست کلیک و New Simple Volume رو بزنید.
کلا ساده انجام میشه.

برای مورد دوم نرم افزارهایی هست. مخصوصا درایورها رو راحت میشه با نرم افزار بک آپ گرفت. ولی نصب مجدد درایورها و آپدیتها خیلی بهتره از نصب ناقص یا مشکلات اینچنین.

مرسی....برای پیدا شدن پارتیشنمم..تمام مراحل روکه میرم..اخری پیغام میده که فضای خالی برای اینکار وجود نداره. با اینکه خودش همون اول با رنگش سبز نشون میده یه فضایی خالی هست که روش راست کلیلک میکنم و بعد همون مراحل شما....
برای سوال دوم هم..اگه میشه بگید چطوری بکآپ بگیرم..چون من کلا از بک آپ هیچی سر در نمیارم و تا به حال امتحان نکردم و آیا میشه بگید با بک آپ خود ویندوز هم میشه انجام داد یا خیر؟ و مراحلش دقیقا چطوریه؟ ممنون
3- یه سوال جدید برام پیش اومد که اینکه من یه دوربین هندی کم سونی دارم که قبلا درایورش رو توی ویندوز ایکس پی نصب می کردم و عالی بود ولی روی سون جواب نمیده..میخواستم ببین که چطوری میتونم خود ویندوز آپدیت درایور سونی رووقتی به کامپیوتر وصل میکنم بره توی اینترنت سرچ کنه و پیدا کنه ممنون

Mamadex
06-02-2011, 16:21
مرسی....برای پیدا شدن پارتیشنمم..تمام مراحل روکه میرم..اخری پیغام میده که فضای خالی برای اینکار وجود نداره. با اینکه خودش همون اول با رنگش سبز نشون میده یه فضایی خالی هست که روش راست کلیلک میکنم و بعد همون مراحل شما....
برای سوال دوم هم..اگه میشه بگید چطوری بکآپ بگیرم..چون من کلا از بک آپ هیچی سر در نمیارم و تا به حال امتحان نکردم و آیا میشه بگید با بک آپ خود ویندوز هم میشه انجام داد یا خیر؟ و مراحلش دقیقا چطوریه؟ ممنون
3- یه سوال جدید برام پیش اومد که اینکه من یه دوربین هندی کم سونی دارم که قبلا درایورش رو توی ویندوز ایکس پی نصب می کردم و عالی بود ولی روی سون جواب نمیده..میخواستم ببین که چطوری میتونم خود ویندوز آپدیت درایور سونی رووقتی به کامپیوتر وصل میکنم بره توی اینترنت سرچ کنه و پیدا کنه ممنون

مناسب ترین برنامه در ویندوز سون خود Windows Backup است. بار اول که بک آپ می گیرید ممکن است خیلی طول بکشد ولی دفعات بعد بسایر سریع است چون مقدار تغییرات را بایگانی می کند. بک آپ بعد از اینکه یک بار بطور کامل گرفته شد در دفعات بعدی بطور آتوماتیک گرفته می شود. این مزیت Windows Backup است. در ضمن پیشنهاد می شود (بهتر است) که از هارد اکسترنال استفاده کنید در غیر این صورت باید یک درایو حجیم را برای فولدر بک آپ اختصاص دهید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد درایور باید نسخه ویستا/سون را از سایت دانلود کنید چون به فایل های نرم افزاری نیز نیاز دارد اگر نه، و فقط به فایل INF نیاز دارید، موارد مرتبط با سخت افزار را در گوگل جستحو کنید مانند vid pid ven dev , ...
این موارد را از مسیر زیر پیدا کنید.
Device Manager > Not_Installed_Device > Details > Hardware Ids (Property) > Value

ebicross
06-02-2011, 18:08
برای یک بک آپ کامل از درایورها و آپدیتها بهترین کار اینه که ویندوز تازه نصب شده رو آپدیت و درایورهارو نصب کنید.
بعدش در بخش Backup and Restore گزینه ی Create a System image رو بزنید.
این بک آپ میتونه روی DVD و یا هارد ذخیره بشه و بعدا براحتی برمیگرده روی سیستم و قابل استفاده هستش. حجمش هم به اندازه ی حجم مورد استفاده در درایو ویندوز میشه. البته بهتره برای این حالت نرم افزارهاتون رو هم در درایو ویندوز نصب کنید و بعد این کار رو بکنید.

برای درایور مورد نظرتون در Device manager درحالیکه به اینترنت متصل هستید روی سخت افزار ناشناخته Update Driver رو بزنید. اگر موجود باشد آپدیت میشود.

موفق باشید.

ila
06-02-2011, 22:14
برای پارتیشن چی؟

ebicross
07-02-2011, 09:34
برای پارتیشن چی؟

اون فضای Free رو حذف کنید تا Unallocated بشه و بعد همون کارها رو بکنید.

ila
07-02-2011, 11:43
باز هم همون پیغام رو میده

ebicross
07-02-2011, 15:47
اون فضا چند مگابایته؟
از نرم افزارهای دیگه مثل Acronis یا Paragon استفاده کنید.