PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : CANON PIXMA MG5140

msa_6292
05-02-2011, 20:00
سلام بچه ها, خسته نباشید
من میخواستم بدونم کارتریج های مدل MG5140 قابل شارژ هست یا نه؟
راستی تو تاپیکها گشتم و موردی پیدا نکردم که جوابمو بگیرم. به خاطر همین این تاپیک رو درست کردم.
ممنون میشم پاسخ من رو بدین!! :20:

idsoft
19-03-2011, 17:14
سلام دوست من بلي قابل شارز هستش اما با روش خاصي شارز مي شون و مي توني 5000 هزار عكس در اندازه a4 بزني بعدش هم كه بايد ريست بشه و دوباره برات كار مي كنه و غيره ديگه.

Tornado2800
27-03-2011, 11:39
من دارمش
شدیدا تایید میشه این پرینتره

mehran gorji
10-05-2011, 13:23
سلام بچه ها, خسته نباشید
راستی تو تاپیکها گشتم و موردی پیدا نکردم که جوابمو بگیرم. به خاطر همین این تاپیک رو درست کردم.
بهتر است اول مبلغ رو برای خرید پرینتر مشخص کنید و کارتون رو با چاپگر تا مدل خوب معرفی شود.
سوال بعدی تان را در این تاپیک بزارید تا صریعا بررسی شود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MDT001
11-07-2011, 12:17
سلام بچه ها, خسته نباشید

سلام.آگه جایی شارژ کردی و جواب گرفتی آدرس و قیمت بزار.منم از همین پرینتر دارم.ولی منتظر ورود کارتریجهای قابل شارژ با چیپ اتوریست هستم.اونطوری خودت به راحتی و هزینه کم میتونی شارژ کنی.

mehran gorji
11-07-2011, 12:25
کارتریج های قابل شارژش تو ایرانشهر موجوده.

---------- Post added at 02:25 PM ---------- Previous post was at 02:24 PM ----------

سوالات را در تاپیک بحث تبادل نظر بزارید.
ممنون

MDT001
11-07-2011, 15:15
کارتریج های قابل شارژش تو ایرانشهر موجوده.

---------- Post added at 02:25 PM ---------- Previous post was at 02:24 PM ----------

سوالات را در تاپیک بحث تبادل نظر بزارید.
ممنون

آدرس فروشگاه یا سایت اینترنتیشو بزار.کجای ایرانشهر؟

mehran gorji
11-07-2011, 16:42
پیغام خصوصی برات میگم دوست عزیز

abbaspaydar
27-07-2011, 10:03
آدرس اون مغازه رو تو ایرنشهر میگی؟

mehran gorji
27-07-2011, 13:01
نه فعلا مشخص نیست که بتوانیم ادرسی بزاریم یا نه.

به دلیل یک سری از مشکلات نمیتوانیم ادرس هیچ جایی رو بزاریم.
تا بررشی بشه.

درخواست ادرس نکنید.
فقط مشاوره و مشکلات جزئی و قیمت و پرسش در مورد خود پرینتر را در این انجمن میتوانید درخواست کنید.
ممنون

abbaspaydar
07-08-2011, 10:09
من ایرانشهر رو خیلی گشتم
و با اطمینان میگم که چیپ ریست شدش هنوز نیومده تو بازار
اما با این اوصاف باز هم میشه کاتریج رو شارژ کرد و حالا حالاها ازش استفاده کرد

Arioman
29-09-2011, 22:13
سلام خدمت دوستان

آقا من راستش میخوستم این سه کاره رو بخرم ولی خیلی ها منو ترسوندن که جوهرافشان به درد نمی خوره و هر 3 ماه باید 50 تومن پوله کارتریج بدی و شارژ کردن هم کیفیت نداره مثه قبل

میگن اسکنرش هم ضعیفه و بدرد نمی خوره

میخواستم بدونم واقعا چقدر واقعیت داره و کلا برای مصرفه خونگی من با پرینتی حدوده ماهی 1 عکس و 20 برگ چقدر برای کارتریج پیاده میشم و اینکه میگن اگرم استفاده نکنی بعده یه مدت جوهرش خشک میشه چقدر درسته و چقدر قابل جلوگیری

ممنون ببخشید بابت سوالات زیاد

mehran gorji
30-09-2011, 10:57
سلام خدمت دوستان
سلام عزیزم.

آقا من راستش میخوستم این سه کاره رو بخرم ولی خیلی ها منو ترسوندن که جوهرافشان به درد نمی خوره و هر 3 ماه باید 50 تومن پوله کارتریج بدی و شارژ کردن هم کیفیت نداره مثه قبل
اگه اینجوری بود را جوهرافشان تولید میکردند؟

مگه استفادت رنگی نیست؟

میگن اسکنرش هم ضعیفه و بدرد نمی خوره
جوهرافشان ها از بهترین اسکنر های در مقابل لیزری و لیزری رنگیها بهره میبرند.

میخواستم بدونم واقعا چقدر واقعیت داره
نه منطقی توضیح ندادند

و کلا برای مصرفه خونگی من با پرینتی حدوده ماهی 1 عکس و 20 برگ چقدر برای کارتریج پیاده میشم
پرینترهای هد روی کارتریج.
هزینه هاش رو برات مبگم.

با هر بار شارژ

به صورت میانگین.
عکس فول رنگ a4 رو حدود 25ر تا 35 برگ پرینت میکنه.

هزینه شارژ کارتریج مشکی 4 هزار تومن و هزینه شارژ رنگی 4 هزار تومن میشه.

میگن اگرم استفاده نکنی بعده یه مدت جوهرش خشک میشه چقدر درسته و چقدر قابل جلوگیری
به صورت میانگین هفته ای 1 برگ پرینت کنید تا برای هد مشکلی پیش نیاد.

در مورد جل.وگیریش هم مثلا اگه بعد از شارژ بخوای حساب کنی 1 یا 3 ماه استفاده نکنی 80% قابل حل است
حلال هواگیری کلین هدپ

ممنون ببخشید بابت سوالات زیاد
شما 100000000000000000000000000000000 تا هم بپرسی من جواب میدم

Arioman
30-09-2011, 12:28
واقعا ممنون مهران جان

شرمنده چند تا سوال دیگه هم داشتم :

پس شما میگی اگه هفته ای یه برگ پرینت کنم احتماله اینکه جوهرش خشک بشه و کارتریج دچار مشکل بشه خیلی کم میشه ؟ و من شنیدم یه تست هم چاپ کنیم کافیه مثلا یه عکس خیلی کوچیک یا لازمه زیاد استفاده شه تا مشکلی پیش نیاد ؟

بعدشم کلا شما پرینتر CANON PIXMA MG5140 مناسب کاره من ( خانگی ) می بینید ؟! یعنی مقرون به صرفه هست بگیرم ؟ و مدله دیگه ای هست تو این رنج قیمت یا کمی بالاتر که مزایای بیشتری داشته باشه ؟! مثلا از HP یا سامسونگ و ...

و من با اصطلاحات کارتریج و اینا آشنا نیستم میخواستم بدونم کارتریجش از نوعه قابل شارژ و هد روی کارتریجه یا نه ؟

اصلا کلا یک پرینتر هد روی کارتریج چند بار قابل شارژه حدودا ؟! و اینکه گفتین بای شارژ رنگی 4000 تومن میگیرن برای یک کارتریجش گفتین یا کلا برای هر 3 یا 4 کارتریج رنگیشه ؟!

چون تو اطلاعاتش نوشته : دارای 5 کارتریج به شماره هایPGI-525PGBK, CLI-526BK, CLI-526C, CLI-526M, CLI-526Y

و در حد یک اسکنر معمولی میتونه نیازهام رو برآورده کنه و سه کاره بودنش باعث زود خراب شدن و استهلاکش نمیشه ؟

و بعضی جاها خوندم که خوده کاربرا اقدام به شارژه کارتریج می کنن میخواستم بدونم چقدر عملیه و ساده و اصلا از لحاظه قیمتی مقرون به صرفه است و ارزش داره ریسک کنیم و خودمون با سرنگ و جوهر اینکارو انجام بدیم ؟!

خیلی ممنون از اینکه جواب سوالاتم رو میدین چون راستش با حرفای برخی دوستان کمی مردد شدم و نیاز به مشاوره با کسی مثه شما رو که در این زمینه اطلاعات و تجربه زیادی داره داشتم

mehran gorji
30-09-2011, 15:59
واقعا ممنون مهران جان
خواهش میکنم عزیزم.

پس شما میگی اگه هفته ای یه برگ پرینت کنم احتماله اینکه جوهرش خشک بشه و کارترایج دچار مشکل بشه خیلی کم میشه ؟
در صورتی که از جوهر اصلی اشتفاده کنید و درست شارژ کنید.
حتی احتمالش هم نیست که خشک بشه.

گه مدت زیادی هم استفاده نکردی کارتریج نو میخری.
دونه ای 15 تومن طرحشونه

و من شنیدم یه تست هم چاپ کنیم کافیه مثلا یه عکس خیلی کوچیک یا لازمه زیاد استفاده شه تا مشکلی پیش نیاد ؟
ببین 4 رنگ داری
مشکی قرمز ابی زرد
این 4 تا باید توش باشه یا جزو ترکیب رنگها باشه.

بعدشم کلا شما پرینتر CANON PIXMA MG5140 مناسب کاره من ( خانگی ) می بینید ؟
نه زیاده.
این مدلها هد روی دستگاه است و جدا از هزینه بالای کارتریج برای شما مناسب نیست.

یعنی مقرون به صرفه هست بگیرم ؟
کارتریج هاش دونه ای 9 تومنه
5 تا جوهر میخوره
که فقط 40 میل جوهر رو باید 45 تومن بخری.

و مدله دیگه ای هست تو این رنج قیمت یا کمی بالاتر که مزایای بیشتری داشته باشه ؟!
در حال حاظر تو کاربرد شما
من
hp officejet j4580 و j4680
که 4 کاره است و کارتریج های 901 میخورند و به راختی شارژ میشوند.

و من با اصطلاحات کارتریج و اینا آشنا نیستم میخواستم بدونم کارتریجش از نوعه قابل شارژ و هد روی کارتریجه یا نه ؟
هد روی کارتریج

اصلا کلا یک پرینتر هد روی کارتریج چند بار قابل شارژه حدودا ؟
بستگی به اون کسی داره که شارژ میکنه.
از ه جوهری استفاده میکنه.
درست از دستگاه استفاده میکنه یا نه.
20 تا 30 بار

و اینکه گفتین بای شارژ رنگی 4000 تومن میگیرن برای یک کارتریجش گفتین یا کلا برای هر 3 یا 4 کارتریج رنگیشه ؟!
این پرینتر 2 عدد کارتریج میخوره.
یکی 901 black کخ شامل 1 رنگ است و هزینه شارژش 4 تومنه
یکی 901 color که شامل 3 رنگ است و هزینه شارژش 4 تومنه

چون تو اطلاعاتش نوشته : دارای 5 کارتریج به شماره هایPGI-525PGBK, CLI-526BK, CLI-526C, CLI-526M, CLI-526Y
نه عزیزم من این مدل رو برای شما پیشنهاد نمیدم

و در حد یک اسکنر معمولی میتونه نیازهام رو برآورده کنه و سه کاره بودنش باعث زود خراب شدن و استهلاکش نمیشه ؟
4660 اسکنر معمولی و خوب ا
ست.
نباید توقعاسکنرهای فتواسمارت را داشت.
اما برای کار شما کفایت میکنه.

و بعضی جاها خوندم که خوده کاربرا اقدام به شارژه کارتریج می کنن میخواستم بدونم چقدر عملیه و ساده و اصلا از لحاظه قیمتی مقرون به صرفه است و ارزش داره ریسک کنیم و خودمون با سرنگ و جوهر اینکارو انجام بدیم ؟!
من تو این مدل شارژ رو مناسب نمیدونم 5 رن
حیف است که شارژ بشه.

خیلی ممنون از اینکه جواب سوالاتم رو میدین چون راستش با حرفای برخی دوستان کمی مردد شدم و نیاز به مشاوره با کسی مثه شما رو که در این زمینه اطلاعات و تجربه زیادی داره داشتم
خواهش میکنم.
من تا اونجایی که بتونم روی تجربه کاریم کمک میکنم

Arioman
01-10-2011, 12:43
بازم ممنون

پس بیخیال CANON PIXMA MG5140 شدم فقط میمونه یه چیزی من یه سرچ تو نت زدم دیدم خیلی کاربرا میگن که از خریده چندکاره خودداری کنیم چون مثلا اگه پرینترش خراب شد کپی هم میخوابه یا وقتی دستگاه بره برای تعمیر تو دیگه عملا نه اسکنر داری و نه پرینتر

از طرفی میگن این دستگاه ها به خاطر فشردگی و چند کاره بودن استهلاکه بالایی دارن و خرابی و مراجعه برای تعمیر و گارانتیشون بالاست

میخواستم بدونم نظرتون چیه یه اسکنره معمولی مثله Canon CanoScan LiDe 110

بگیرم که حدوده 80 تومنه و یه پرینتره جوهرافشانه معمولی زیر 70-80 تومن هم بگیرم کپی و فکس هم که اصلا نیازم نمیشه

البته مشکل اینجاست که من هر چی میگردم این پرینترها چندکاره هستند شما مدلی سراغ داری که تک کاره باشه و اون خصوصیاتی رو هم که گفتین از جمله شارژ راحت و ارزان کارترج داشته باشه ؟!

در مورده hp officejet j4580 هم که گفتین من تو چند تا سایت دیدم که گارانتی نداره و 48 ساعت تست داره خواستم بدونم چرا ؟! و یکی دو مدل دیگه هم هست مثه Canon Pixma MX-350 و 410 هم هست که اونا هم دو کارترجه هستش اما شماره هاش 510 و ... است و قیمتاش هم نسبتا گرونتره خواستم بدونم نظرت راجع به اونا چیه ، چون اگه نتونم تک کاره درست و حسابی پیدا کنم مجبورم چند کاره بخرم آخرش ، و فک می کنین در نهایت از لحاظ کیفیت و دوام و هزینه جوهر Hp بهتره یا Canon ?

شرمنده که اینقدر سوال میپرسم ولی فک می کنم این سوالات برای خیلی کاربران وجود داره و در آینده هم ممکنه برای خیلی ها مفید باشه ....

با تشکر

mehran gorji
01-10-2011, 21:55
بازم ممنون
خواهش

خیلی کاربرا میگن که از خریده چندکاره خودداری کنیم چون مثلا اگه پرینترش خراب شد کپی هم میخوابه یا وقتی دستگاه بره برای تعمیر تو دیگه عملا نه اسکنر داری و نه پرینتر
این حرف ها خیلی بیخود و مسخره است از نظر منی که چندین سال کارم ماشینهای اداری است و مرکز گارانتی دارم.

از طرفی میگن این دستگاه ها به خاطر فشردگی و چند کاره بودن استهلاکه بالایی دارن و خرابی و مراجعه برای تعمیر و گارانتیشون بالاست
چرا فشرده؟

الان شما میخوای نوکیا 1200 بخری میگی چون این اهنگ پخش نمیکنه عکس نمیندازه سیستم عامل نداره بلوتوث ندار وایرلس ندار ../................................. از نوکیا n8 بهتره؟
این حرف های قدیمی رو ببیخیال بشید خواهشا.

میخواستم بدونم نظرتون چیه یه اسکنره معمولی مثله Canon CanoScan LiDe 110[/QUOTE]
من توصیه میکنم شما 10 12 تومن بیشتر بدی و اسکنر خرکار hp 2410 رو بخرید.

بگیرم که حدوده 80 تومنه و یه پرینتره جوهرافشانه معمولی زیر 70-80 تومن هم بگیرم کپی و فکس هم که اصلا نیازم نمیشه
نه این کار رو نکنید.
4 کاره بخرید.
[QUOTE] البته مشکل اینجاست که من هر چی میگردم این پرینترها چندکاره هستند شما مدلی سراغ داری که تک کاره باشه و اون خصوصیاتی رو هم که گفتین از جمله شارژ راحت و ارزان کارترج داشته باشه ؟!
hp 1660 هست که خیلی ضعیفه.

در مورده hp officejet j4580 هم که گفتین من تو چند تا سایت دیدم که گارانتی نداره و 48 ساعت تست داره خواستم بدونم چرا ؟!
شما میتونید از گارانتی ها و یا مراکز گارانتی خصوصی بهره ببرید.
ماشینهای اداری جهان گستر

کی گفت نداره؟

یکی دو مدل دیگه هم هست مثه Canon Pixma MX-350 و 410 هم هست که اونا هم دو کارترجه هستش اما شماره هاش 510 و ... است و قیمتاش هم نسبتا گرونتره خواستم بدونم نظرت راجع به اونا چیه
کارتریج های 510 معمولا با 1 بار شارژ ارور میدن و باید نو بخری
که مشکی 22 و رنگی 26 تومنه.
که برای ما ایرانیهای نسبتا فقیر خوب نیست.

چون اگه نتونم تک کاره درست و حسابی پیدا کنم مجبورم چند کاره بخرم آخرش ، و فک می کنین در نهایت از لحاظ کیفیت و دوام و هزینه جوهر Hp بهتره یا Canon ?
تو این شرایط شما hp

شرمنده که اینقدر سوال میپرسم ولی فک می کنم این سوالات برای خیلی کاربران وجود داره و در آینده هم ممکنه برای خیلی ها مفید باشه ....
100%
عزیزم.
من هم برای این ایجا هستم تا به شما کاربران عزیز کمک کنم.

Arioman
02-10-2011, 10:44
بازم ممنون

من رفتم تو کاره خریده HP Officejet J4580

فقط یه سواله کوچیکه دیگه ، بعضی جاها تبلیغ کردن نصبه تانک یا مخزن رنگ و اینگار تو عکسش یه سری شلنگ از منبع های رنگ وصل شده به پرینتر میخواستم بدونم این کار عملیه ؟! و از لحاظه مالی و صدمه نزدن به پرینتر ارزش داره اصلا انجام دادنش ؟!

کارتریج مخزن دار چیه ؟! فرقش با معمولی چیه ؟ و این مدلی که دارم میگیرم کارتریج مخزن دار داره ؟!

mehran gorji
02-10-2011, 21:55
بازم ممنون
خواهش

من رفتم تو کاره خریده HP Officejet J4580
به سلامتی

فقط یه سواله کوچیکه دیگه
1000 تا دیگه

عضی جاها تبلیغ کردن نصبه تانک یا مخزن رنگ و اینگار تو عکسش یه سری شلنگ از منبع های رنگ وصل شده به پرینتر میخواستم بدونم این کار عملیه ؟
پمپ رو من روی یک سری اپسون ها و روی تمامی پلاتر های هد از دستگاه مجزا مناسب میدانم
همین

و برای 4580 هم پمپش تو ایران نیومده و من مناسب نمیدونم

و از لحاظه مالی و صدمه نزدن به پرینتر ارزش داره اصلا انجام دادنش ؟!
تو یک سری پرینترها من قابل قبول نمیدونم

کارتریج مخزن دار چیه ؟
همون هد روی دستگاه مشابه 5140 است

فرقش با معمولی چیه ؟
هد جدا مخزن جدا

هد روی کارتریج میمونه و شما هر سری مخرن رو عوض میکنید{که اگر خشک شود و یا مسایل دیگه دردسر های زیادی به هماره دارد که برای مصارف خانگی توصیه نمیشود}

و این مدلی که دارم میگیرم کارتریج مخزن دار داره ؟!
این مدل هد روی کارتریج است.

هد و مخزن با هم یکی شدند.

که با تعویض انها هد هم نوع میشود و مثل روز اول پرینت میگیرد{مناسب برای مصارف خانگی و یا مصارف پایین}

موفق باشید

مهران گرجی

Mahjongg
14-10-2011, 11:53
سلام
وقتتون بخیر
من کانن mg5140 دارم که نمیتونم باهاش فایل pdf پرینت بگیرم
البته تا به حال فقط باهاش عکس پرینت گرفتم و درمورد بقیه فایلها مثل word , excell و ... هم نمیدونم ممکنه نتونه پرینت بگیره
یه سوال دیگه هم اینکه
وقتی خریدم توش کابل usb نبود
و من از طریق فلش فایل هام رو منتقل میکنم
ممکنه این اشکالی در پرینت ایجاد کنه؟
برای اسکن هم خودش میفهمه بریزه تو فلشم؟

ببخشید من هیچی سردر نمیارم و کم باهاش کار کردم
لطفا راهنماییم کنید
ممنون

farhadgeneral
16-10-2011, 22:48
سلام
من به تازگی یکی از این CANON PIXMA MG5140 گرفتم میخام روش مخزن نصب کنم
بهترین مخزنی که واسه ایم مدل هست چه مارکیه ؟ و از کدوم نوع جوهر استفاده کنم تا به هدش اسیب نرسه ؟

mehran gorji
17-10-2011, 09:26
مخرن که مارکش مهم نیست.

هرچی گیر اومد بزن.

مهم اون جوهری هست که توش میریزی

farhadgeneral
18-10-2011, 10:01
ممنون. بهترین جوهر واسه MG5140 که هم کیفیت خوب داشته باشه هم به دستگاه اسیب نزنه چه مارکیه ؟

mehran gorji
18-10-2011, 10:11
من پارت تکنیک تائید میکنم

raico
16-12-2011, 19:15
برای این مدل در حال حاظر مخزن ارائه شده...قیمتش هم حدود 35 تومن هستش.

بهترین مارک جوهر برای پرینتر کنون هم جوهر گاما هستش...میتونید از لینک زیر اطلاعات لازم رو کسب کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farshid14
17-12-2011, 09:17
من هیچی در مورد مخزن و شارژ کارتریج و ... نمیدونم . میشه یکی از دوستان لطف کنه و کامل توضیح بده که برای اتصال مخزن به سه کاره MG5140 باید چی کار کرد ؟ با کابل به پرینتر وصل میشه ؟ :blush: بعد از اتصال مخزن چطور باید جوهر توش بریزم ؟ یه مطلبی یک جا در مورد مخزن برای پرینترهای اپسون بود که نوشته بودن اتصال مخزن پرینتر رو از گارانتی خارج میکنه ، جوهر روی هد میریزه ، باعث خشک شدن هد و خرابی دستگاه میشه و کیفیت چاپ خوبی هم نداره . این مشکلات در مورد 5140 هم صدق میکنه ؟
و سوال آخر ، من حدود 6 ماه هست که این پرینتر رو خریدم و جوهرش در حال تموم شدن هست . پیشنهاد میکنید چی کار کنم ؟ یک سری کارتریج جدید بخرم ؟ مخزن بخرم ؟ کارتریج ها رو شارژ کنم ( اصلا قابل شارژ هستند ؟ ) .
با تشکر .

mohammad.t
17-12-2011, 15:58
من هیچی در مورد مخزن و شارژ کارتریج و ... نمیدونم . میشه یکی از دوستان لطف کنه و کامل توضیح بده که برای اتصال مخزن به سه کاره MG5140 باید چی کار کرد ؟ با کابل به پرینتر وصل میشه ؟ :blush: بعد از اتصال مخزن چطور باید جوهر توش بریزم ؟ یه مطلبی یک جا در مورد مخزن برای پرینترهای اپسون بود که نوشته بودن اتصال مخزن پرینتر رو از گارانتی خارج میکنه ، جوهر روی هد میریزه ، باعث خشک شدن هد و خرابی دستگاه میشه و کیفیت چاپ خوبی هم نداره . این مشکلات در مورد 5140 هم صدق میکنه ؟
و سوال آخر ، من حدود 6 ماه هست که این پرینتر رو خریدم و جوهرش در حال تموم شدن هست . پیشنهاد میکنید چی کار کنم ؟ یک سری کارتریج جدید بخرم ؟ مخزن بخرم ؟ کارتریج ها رو شارژ کنم ( اصلا قابل شارژ هستند ؟ ) .
با تشکر .

مخزن كه اينه جوهر با شيلنگ به درون كارتريج ها هدايت ميشه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درش رو باز ميكني و جوهر توش مي ريزي.
همشون صدق ميكنه نصب تانك يك سري معايب در قبال مزايا داره. مخزن فقط براي استفاده زياد هست شما كه بعد از 6 ماه كارتريج هاتون تموم شده اگه از نظر هزينه مشكلي نداشته باشي بهترين كار خريد كارتريج هست و بهترين كيفيت رو بهت ميده. اگه بخواي كمتر هزينه كني ميتوني كارتريج قابل شارژ و جوهر تهيه كني و خودت شارژ كني ولي اگه تا 6 ماه كارتريج ها جوابت رو ميده توصيه ميكنم كارتريج فابريك بگيري.
خود كارتريج ها هم تا زماني كه پيغام خطا ندن قابل شارژ هستند با سرنگ شارژ ميكني!

farshid14
18-12-2011, 11:00
مخزن كه اينه جوهر با شيلنگ به درون كارتريج ها هدايت ميشه:

درش رو باز ميكني و جوهر توش مي ريزي.
همشون صدق ميكنه نصب تانك يك سري معايب در قبال مزايا داره. مخزن فقط براي استفاده زياد هست شما كه بعد از 6 ماه كارتريج هاتون تموم شده اگه از نظر هزينه مشكلي نداشته باشي بهترين كار خريد كارتريج هست و بهترين كيفيت رو بهت ميده. اگه بخواي كمتر هزينه كني ميتوني كارتريج قابل شارژ و جوهر تهيه كني و خودت شارژ كني ولي اگه تا 6 ماه كارتريج ها جوابت رو ميده توصيه ميكنم كارتريج فابريك بگيري.
خود كارتريج ها هم تا زماني كه پيغام خطا ندن قابل شارژ هستند با سرنگ شارژ ميكني!
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز ، خیلی لطف کردید .
با عرض شرمندگی سه تا سوال دیگه :
1. یعنی الآن همین کارتریجهایی که فابریک خودش هست و از اول روش بوده رو تا زمانی که پیغام خطا نده میتونم با سرنگ پر کنم ؟ یا باید کارتریج قابل شارژ بخرم ؟ ( برای این مدل کارتریج قابل شارژ موجود هست ؟ )
2 . میشه یه مدتی کارتریجها رو شارژ کنم ( برای پرینتها معمولی ) و چند ماه بعد کارتریج فابریک بخرم برای چاپ عکس ؟ کیفیت چاپ عکس و کارکرد دستگاه پایین نمیاد اگه بین دو دوره کارتریج فابریک از یک دوره کارتریج شارژ شده استفاده کنم ؟
3 . بهترین جوهری که میشه برای این پرینتر استفاده کرد چه مارکیه ؟

mohammad.t
18-12-2011, 12:31
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز ، خیلی لطف کردید .
با عرض شرمندگی سه تا سوال دیگه :
1. یعنی الآن همین کارتریجهایی که فابریک خودش هست و از اول روش بوده رو تا زمانی که پیغام خطا نده میتونم با سرنگ پر کنم ؟ یا باید کارتریج قابل شارژ بخرم ؟ ( برای این مدل کارتریج قابل شارژ موجود هست ؟ )
2 . میشه یه مدتی کارتریجها رو شارژ کنم ( برای پرینتها معمولی ) و چند ماه بعد کارتریج فابریک بخرم برای چاپ عکس ؟ کیفیت چاپ عکس و کارکرد دستگاه پایین نمیاد اگه بین دو دوره کارتریج فابریک از یک دوره کارتریج شارژ شده استفاده کنم ؟
3 . بهترین جوهری که میشه برای این پرینتر استفاده کرد چه مارکیه ؟

1-بله، خير (بله). تانك يا مخزن در واقع تشكيل شده از يك دست كارتريج قابل شارژ به اضافه يك مخزن كه بوسيله لوله هاي ارتباطي جوهر رو از مخزن به كارتريج ها هدايت ميكنه.
2-بله ميشه. كيفيت بعد از شارژ درسته مثل جوهر اصل نيست ولي بعد از شارژ اينجور نيست كه كيفيت خيلي كم بشه و نشه باهاش عكس چاپ كرد.بعدش هم كه كاتريج بگيريد كيفيت مثل اول خواهد بود.
3-يه سه چهار پست بالاتر مثل اينكه آقاي گرجي پارت تكنيك رو تاييد كردند.

farshid14
19-12-2011, 11:55
1-بله، خير (بله). تانك يا مخزن در واقع تشكيل شده از يك دست كارتريج قابل شارژ به اضافه يك مخزن كه بوسيله لوله هاي ارتباطي جوهر رو از مخزن به كارتريج ها هدايت ميكنه.
2-بله ميشه. كيفيت بعد از شارژ درسته مثل جوهر اصل نيست ولي بعد از شارژ اينجور نيست كه كيفيت خيلي كم بشه و نشه باهاش عكس چاپ كرد.بعدش هم كه كاتريج بگيريد كيفيت مثل اول خواهد بود.
3-يه سه چهار پست بالاتر مثل اينكه آقاي گرجي پارت تكنيك رو تاييد كردند.
باز هم ممنون از راهنماییتون دوست خوبم .

kay1_metal
04-01-2012, 01:01
سلام دوستان. من یه کانن 5140 دارم که کمتر از 1 ساله خریدم و تا حالا 2بار کارتریج هاش تموم شدن. اگه میگم 2بار معنیش این نیست که مورد برای پرینت کم دارم بلکه بخاطر هزینه زیادش از پرینت کردن خیلی عکس ها خودداری میکنم. حالا تو فکر این افتادم که اگه بشه براش کارتریج قابل شارژ بگیرم تا هزینه هام کمتر شه. ضاهرا کارتریج های قابل شارژ این مدل موجوده ولی من خیلی تو نت گشتم اما پیدا نکردم! میشه بگید چه مارکی داره تا جستجوش راحت تر شه؟ و اینکه آیا کیفیت جوهر WOX رو تایید میکنید؟

راستی در جواب دوستمون گفته بودید که کارتریج های فابریک رو تا زمانی که پیغام خطا نده میتونم با سرنگ پر کنیم. سوال من اینه که منظور کدوم پیغام خطا هست چون اول علامت خطر نارنجی داره و بعد علامت x قرمز. اگه x بشه دیگه قابل شارژ نیستن هیچ جوری؟

پیشاپیش ممنون بابت توضیحات
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeidan
09-05-2012, 19:58
سلام

ميشه يكي قيمت دقيق اين پرينتر رو بده؟

كاركرده اين پرينتر رو يه جا ديدم به همراه كارتريجهاي قابل شارژ كه جديده خودش عوض كرده ميگه 180 تومان
به نظرتون چطوره؟

sabz_163
10-05-2012, 17:51
سلام
منم پرینتر mg5240دارم کارتریج هاش رو عوض کردم و قابل شارژ گذاشتم.بعد از تعویض رنگ مشکی عکس ها بور شده.نمی دونم مشکل از چیه.هر چی به تنظیمات رنگش ور میرم نتیجه نمی گیرم.ممکنه مشکل از حد باشه؟

synafany
23-10-2012, 11:17
سلام
من یک 5140 نیاز دارم از دوستان اگر کسی کارکرده یا نو سراغ داره بهم بگه

synafany
23-10-2012, 11:22
در جواب دوستان کارتریجی که علامت قرمز x روش میزنه ، بازم قابل استفادست . شما می تونید بعد از ظاهر شدن پیغام ضربدر ، چند ثانیه دستتون رو روی دکمه (پرینت کنسل) نگه دارید تا کارتریج ریست بشه ، با این کار کارتریج استوانه خالی رو نشون می ده یا با همان علامت باقی می مونه در هر صورت دوباره می تونید از کاتریج استفاده کنید . اگر نشد دوباره این کارو انجام بدید .

synafany
23-10-2012, 11:23
کارتریجی که علامت قرمز x روش میزنه ، بازم قابل استفادست . شما می تونید بعد از ظاهر شدن پیغام ضربدر ، چند ثانیه دستتون رو روی دکمه (پرینت کنسل) نگه دارید تا کارتریج ریست بشه ، با این کار کارتریج استوانه خالی رو نشون می ده یا با همان علامت باقی می مونه در هر صورت دوباره می تونید از کاتریج استفاده کنید . اگر نشد دوباره این کارو انجام بدید .

synafany
23-10-2012, 11:24
تو تنظیمات deep clean رو بزن شاید درست بشه