PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با سری Vaio F ( صدای زیاد فن و کار دائم فن )

sarah55
05-02-2011, 15:32
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

من حدود 6 ماه هست که مدل F115FM/B از سری F سونی رو خریدم و این مدل همونجوری که خبر دارید جزو لیست مدل هایی بود که مشکل Overheat داشت و Bios اون باید آپدیت می شد و من هم بعد از اینکه خریدم Bios اونرو آپدیت کردم ولی بعد از آپدیت صدای فن لپ تاپ و کارش خیلی زیاد شده به طوریکه در یک محیط آروم راحت شنیده می شه و این مسئله خیلی منو آزار میده ،
و اینکه مثلا تو اجرای یک بازی خیلی خیلی معمولی که حجمش در حد 30 مگابایت هست دور فن لپ تاپ میره بالا و صدای بیشتری تولید میکنه .
حالا از دوستان کسی راهنمایی برای این مشکل داره که بتونه این مشکل رو حل کنه .

ممنون

Pami
05-02-2011, 21:57
کار خاصی نمیشه کرد ، راه حل اصلی سونی هم توی آپدیت های اخیر بایوس همین افزایش دور فن بوده که بیشتر حرارت رو به بیرون انتقال بده تا مشکل overheat پیش نیاد .

H@mid-Vista
06-02-2011, 19:11
اگه كار سنگینی باهاش نداری بهتره روی پروفایل نرمال بذاری كه گرما كمتر تولید بشه روی هاس پرفورمنس نذار
اما اگه میخواهی گیم بازی كنی و یا كار سنگین كنی خوب حرارت تولید میشه و با فن كار كنه

x_zarbat
06-02-2011, 20:40
مال من فنش تو حالت عادی روشن نمیشه و باید بگم لپ تاپ زیاد داشتم اما فن این کم صدا ترینشون هست و مولتی دور من f136 دارم

sarah55
07-02-2011, 21:39
پس مثل اینکه شانس من بوده لپ تاپم اینجوری در بیاد !!! :13:

mishkaa
20-02-2011, 00:21
سلام دوستان عزیز
چطوری بفهمم که صدای فن طبیعی هست یا نه ؟
من vaio f133 گرفتم ؛ احساس میکنم صدای فن اون زیاده

در ضمن یه صدایی شبیه ساییدگی 2 تا آهن روی هم ، هر 4-5 ثانیه از داخل فن میاد ،
این طبیعی هست ؟ اگر نه باید چکار کنم

لطفا من را راهنمایی کنید .

ممنون

mishkaa
24-02-2011, 23:54
اگه كار سنگینی باهاش نداری بهتره روی پروفایل نرمال بذاری كه گرما كمتر تولید بشه روی هاس پرفورمنس نذار
اما اگه میخواهی گیم بازی كنی و یا كار سنگین كنی خوب حرارت تولید میشه و با فن كار كنه

سلام
دوست گرامی ،این کاری که گفتید را چطور میشه انجام داد