PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا این هارد قابل اطمینان است؟

simorgh14
04-02-2011, 12:25
1- بدسکتور گرفته
2- ماوس قفل می کند
3- سیستم ری استارت می شود و گاهی پیغامی نشان می دهد که هیچ درایوی برای بوت پیدا نمی شود
4-صدا می دهد

آیا می توانم با اطمینان با این کرا کنم یا باید عوض کنم؟

ضمنا فن منبع تغذه نیز گرد و خاک فراوانی گرفته ، ممکن است اشکال از آن باشد؟ چون در بعضی موضوعات دیده ام

joe_satriani
04-02-2011, 12:37
با سلام
اينكه هارد صدا بده طبيعي هست
اما صداش تا حدي بايد باشه
از اون بيشتر مشكل ساز هست براي بعدا
----
ضمنا اگه فن سيستم گرود و خاك بگيره اون رو تميز كنيد
------
موفق باشيد.

ata.royalfalcon
04-02-2011, 13:16
1- بدسکتور گرفته
2- ماوس قفل می کند
3- سیستم ری استارت می شود و گاهی پیغامی نشان می دهد که هیچ درایوی برای بوت پیدا نمی شود
4-صدا می دهد

آیا می توانم با اطمینان با این کرا کنم یا باید عوض کنم؟

ضمنا فن منبع تغذه نیز گرد و خاک فراوانی گرفته ، ممکن است اشکال از آن باشد؟ چون در بعضی موضوعات دیده ام

سلام
با توجه به اینکه هارد شما بدسکتور داره و حتی گاهی اوقات درایوی پیدا نمیکنه پس اصلا قابل اطیمنان نیست
بهتره که عوضش کنی الان قیمت هارد خیلی بالا نیست

simorgh14
04-02-2011, 19:24
ببینید الان

تمام درایوها در دسترسند

وقتی با ویندوز هارد رو اسکن می کنیم

میگه:

Deleting index entry....

و بعد :

4 bytes bad sector

یک مساله ای من باید بگم و اینه که راستش من اصلا این هاردو داخل کیس نبستم!

با کابلش بیرو کامیپوتر گذاشتم روی میز!

ممکنه مشکل از این باشه؟

ata.royalfalcon
04-02-2011, 20:23
یک مساله ای من باید بگم و اینه که راستش من اصلا این هاردو داخل کیس نبستم!

با کابلش بیرو کامیپوتر گذاشتم روی میز!

ممکنه مشکل از این باشه؟

اگه برقش از همون پاور داخل کیس گرفتی و از این تبدیلات استفاده نکردی بعید میدونم مشکل از اون باشه
داخل یا خارج کیس فرقی نمیکنه فقط اگه بیرون کیس گذاشتی در زمانی که داره کار میکنه نباید به هیچ عنوان تکونش بدی

simorgh14
04-02-2011, 20:48
با توجه به شرایطی که در پست آخر گفته شد

باز هم شما نظرتون به تعویضه؟

ata.royalfalcon
04-02-2011, 21:01
با توجه به شرایطی که در پست آخر گفته شد

باز هم شما نظرتون به تعویضه؟

با توجه به اینکه شما میفرمایید که گاهی اوقات هاردی رو برای بوت پیدا نمیکنه یعنی اینکه هاردتون در وضیعت مناسبی نیست
به نظر من شما یه هارد دیگه بخرین و بعنوان هارد دوم نصب کنین و اطلاعات مهم رو روی هارد دوم که سالم هست بریزین و اون هارد معیوب را بعنوان هارد اول نصب کنین برای ویندوز تا اونقدر کار کنه که دیگه کامل نابود بشه

simorgh14
04-02-2011, 21:14
اینکه من دارم 500 گیگ است
شما خودتان چه حجمی و چه مارکی توصیه می کنید؟

EXTREME
04-02-2011, 21:23
اینکه من دارم 500 گیگ است
شما خودتان چه حجمی و چه مارکی توصیه می کنید؟
seagate مارک خوب و مطمئنیه و سرعت خوبی هم داره
همون 500 گیگ

userb
10-02-2011, 16:36
سیمرغ، اگر قصد خرید هارد دارید، قبل از اون با یک برنامه مانند PowerMax هاردتون رو فرمت سطح پایین کنید. فرمت سطح پایین (low level format) به فرمتی هست که کل اطلاعات هارد دیسک پاک میشه، یعنی پارتیشن تیبل، سکتور بوت و به این شکل داده های دیسک دیگر قابل بازیابی نخواهد بود و ترک و سکتور دوباره ایجاد می شوند. این نوع فرمت فشار زیادی به هارد وارد میکنه، به دلیل اینکه یک فرمت فیزیکی است؛ اما جزء آخرین راه های نجات هارد دیسک است. (شرمنده رو هوا نوشتم، نفهمیدم ادبی تایپ کردم یا خودمونی!). برای فرمت سطح پایین اگر سیستم دیگه ای دارید که میتونید هارد رو به اون وصل کنید، میتونید از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید استفاده کنید. اگر نه از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید فایل ایزو رو دانلود کنید و رایت! و بعد؟ خوب استفاده کنید!

اما اگر نه! (چون بعضی از دیسک های بسیار بسیار فرسوده ممکنه با این کار LLF پروندشون بسته شه) از HDD Regenerator استفاده کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این برنامه بدون اینکه به فایل ها آسیب برسونه بد سکتور ها رو فیکس میکنه، البته بک آپ رو بگیرید از دیتاها، نرم افزارن دیگه :31:

در مورد اینکه شما هارد دیسک رو بیرون از کیس قرار دادید، خوب خیلی اشتباهه، چون با حرکت های ریز و درشت هارد، عمرش رو قلم میزنید. :5:

از طریق بعضی از برنامه ها که acpi رو چک میکنن هم میتونید عمر مفید باقیمانده هارد دیسک رو ببینید. عمر یک هارد معمولا 600,000 ساعت هست.

اگر هارد گاهی پیدا نمیشه (detect)، اگر مراحل بالا رو هم انجام دادید، از منبع تغذیه مطمئن باشید که سالمه، بعضی پاور ها وقتی فرسوده میشن کار میکنن اما نوسان ولتاژ دارن؛ برای اینکه ولتاژ کافی به هارد دیسک برسه کابل های اضافی رو برای مدت تست از سیستم قطع کنید (مثلا اگر دو تا دی وی دی رایتر دارید یکی را قطع کنید) و همینطور از سالم بودن کابل ها هم مطمئن بشید (یا مثلا اگر هاردتون sata هست یک کابل sata تهیه کنید و از اون استفاده کنید و البته به یه پورت ساتا دیگه وصل کنید، مثلا اگر Sata_0 هست به Sata_1 وصل کنید)

ihddc
11-02-2011, 23:19
سلام

هارد خود را با این نرم افزار چک کنید

HDD SCAN

دانلود نرم افزار :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]