PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به هم ریختن ویندوز سون

daniyal2007
03-02-2011, 07:19
مدتیه که ویندوز سیستم یکدفعه به هم میریزه و و برای اینکه به حالت عادی برگرده تنها کاری که میشه کرد ریست بوسیله کیس هست
مدت زمان خاصی نداره ، گاهی بعد از 5 دقیقه که با سیتم کار میکنم اینطوری میشه، گاهی چند ساعت هم اینطوری نمیشه
اما مشکلاتی که در این حالت پیش میاد
1- هر بار که MY Computer رو باز میکنم ،(نوار آدرس بار)شروع میکنه به لود شدن و هیچوقت تموم نمیشه در حالت عادی چند ثانیه لود میشه و درایو ها رو ایندکس میکنه ، اما در این حالت لودش به هیچ عنوان تموم نمیشه و آخراش گیر میکنه
2- وقتی داخل پوشه های هارد تغیری ایجاد میکنم(عوض کردن اسم پوشه ها یا حذف) ، تغییر نشون داده نمیشه و باید حتما Refresh کنم تا تغییرات نشون داده بشه
3- مشکل اصلی هم اینه که وقتی میخوام سیستم رو خاموش یا ریست کنم ، سیستم قفل میکنه و دیگه هیچ چیز کار نمیکنه
(نه خاموش میشه ، نه میشه کاری انجام داد و فقط باید از روی کیس ریست کرد)
ببخشید که طولانی شد ، منتظر نظرات و راهنمایی های دوستان عزیز هستم

اضافه میکنم که ویندوز سون 32 بیتی هست
آپدیت نشده

ebicross
03-02-2011, 11:01
مشکلاتتون ممکنه از هارد سیستم باشه.
اتصالات هارد رو چک کنید؛ سیستم رو با یک آنتی ویروس قوی و به روز اسکن کنید و سیستم رو با نرم افزارهایی مثل HDD Generator برای وجود بدسکتور چک کنید.
اینها مرحله ی اوله که اگر جواب نداد باز راه زیاده.
موفق باشید.

daniyal2007
03-02-2011, 20:37
ممنون از جواب سریعتون
آنتی ویروسم NOD32 هست که همیشه به روزه
هارد رو هم با TuneUp Utilities 2011 چک کردم مشکلی نداشت

امکان داره از نصب تم روی سون اینطوری شده باشه؟
ولی سوال اینجاست که مگر نصب تم تا این اندازه میتونه سیتسم رو فلج کنه؟

ebicross
03-02-2011, 22:31
یک User جدید بسازید و توی اون مشکلاتتون رو تست کنید.
احتمالا بخشی از مشکلاتتون رفع میشه.

TuneUp به نظر من خوب این کار رو نمیکنه. از همون نرم افزار که معرفی کردم استفاده کنید. مشکل هنگ کردن به این صورت معمولا از هارده. البته ممکنه چیز دیگه هم باشه.

حالا همونها رو چک کنید ببینیم چی میشه.

FAR_FA
03-02-2011, 23:49
مدتیه که ویندوز سیستم یکدفعه به هم میریزه و و برای اینکه به حالت عادی برگرده تنها کاری که میشه کرد ریست بوسیله کیس هست
مدت زمان خاصی نداره ، گاهی بعد از 5 دقیقه که با سیتم کار میکنم اینطوری میشه، گاهی چند ساعت هم اینطوری نمیشه
اما مشکلاتی که در این حالت پیش میاد
1- هر بار که MY Computer رو باز میکنم ،(نوار آدرس بار)شروع میکنه به لود شدن و هیچوقت تموم نمیشه در حالت عادی چند ثانیه لود میشه و درایو ها رو ایندکس میکنه ، اما در این حالت لودش به هیچ عنوان تموم نمیشه و آخراش گیر میکنه
2- وقتی داخل پوشه های هارد تغیری ایجاد میکنم(عوض کردن اسم پوشه ها یا حذف) ، تغییر نشون داده نمیشه و باید حتما Refresh کنم تا تغییرات نشون داده بشه
3- مشکل اصلی هم اینه که وقتی میخوام سیستم رو خاموش یا ریست کنم ، سیستم قفل میکنه و دیگه هیچ چیز کار نمیکنه
(نه خاموش میشه ، نه میشه کاری انجام داد و فقط باید از روی کیس ریست کرد)
ببخشید که طولانی شد ، منتظر نظرات و راهنمایی های دوستان عزیز هستم

اضافه میکنم که ویندوز سون 32 بیتی هست
آپدیت نشده

اگه مشکل با هارد حل نشد بهترین کار نصب دوباره ویندوزه .
به احتمال زیاد ویروسی شدید . ویروس در حال تخریب فایلهای سیستمی ویندوز شما هست.
شما اگه بهترین آنتی ویروس هم داشته باشید باز بعضی از ویروسهای جدید خرابکاری ببار میارند .

daniyal2007
06-02-2011, 09:59
به خاطر کمک همه دوستان ممنونم
هارد رو با اون نرم افزار چک کردم مشکلی نداشت با استفاده از راهنمایی دوستمون بخاطر تعویض ویندوز
نرم افزار هایی رو که جدیدا نصب کرده بودم پاک کردم و خدا رو شکر مشکل حل شد
حداقل تا الان دیگه سیستم هنگ نکرده
و اما دو سوال
1-حالا که هارد من بد سکتور نداشت، ولی من 3 ساعت تموم با این برنامه زیر و روش کردم :31: مشکلی براش پیش نمیاد؟
2-چطوری باید بفهمم که کدوم برنامه سیستم رو بهم میریزه ، چون نصب یکی یکی برنامه ها و اینکه برای هر کدوم باز چند روز منتظر بشم ببینم سیستم دوباره اونطوری میشه یا نه ، به نظر منطقی نمیاد
اگر دوستان نظر بدن و راهنمایی کنن ، ممنون میشم

Amir Varasteh
06-02-2011, 10:37
1-حالا که هارد من بد سکتور نداشت، ولی من 3 ساعت تموم با این برنامه زیر و روش کردم :31: مشکلی براش پیش نمیاد؟
2-چطوری باید بفهمم که کدوم برنامه سیستم رو بهم میریزه ، چون نصب یکی یکی برنامه ها و اینکه برای هر کدوم باز چند روز منتظر بشم ببینم سیستم دوباره اونطوری میشه یا نه ، به نظر منطقی نمیاد
اگر دوستان نظر بدن و راهنمایی کنن ، ممنون میشم
سلام.

1. نه مشکلی نیست.

2. باید به روش صحیح و خطا عمل کنی. یعنی تست کنی.