PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در motion tracking

پرسپولیس قهرمان
02-02-2011, 20:31
سلام من دوباره اومدم و اما سوال من :
اصولا تو tracking بعد از ضبط مسیر حرکت نقطه مورد نظر ، انتخاب لایه در قسمت edit target بر چه اساسی انجام میگیره ؟ چرا اگه لایه ی لایت ایجاد کنی واسه انتخابش اسمش خاموشه ؟ چه جوری میشه یه نقطه نورانیو به عنوان یه لایه تو قسمت edit target اضافه کرد ؟
یه سوال دیگه اینکه گزینه stabilize motion چیکار میکنه و فرقش با track motion چیه ؟
ممنون میشم جواب بدید

reza2kn
02-02-2011, 22:55
سلام دوست عزیز:40:
در ترکینگ شما حرکات یک جسم رو ضبط میکنید و در قسمت Edit Target مشخص میکنید که این حرکات ضبط شده رو میخواید به کدوم لایه بدید ، یا به عبارتی چه جسمی میخواد حرکت اون جسم ترک شده رو داشته باشه....
نمیتونید مستقیم Light ها رو به عنوان لایه برای Edit Target استفاده کنید ، چرای دقیق شو نمیدنم شاید برای اینه که نور ها به طور عملی لایه نیستند و سایز ندارند...
ولی یه راه برای انجام این کار هست...
شما یه Null Object اضافه میکنی و اطلاعات ترکینگ رو به این میدی ، بعد با Parent لایه نورت رو به این Null وصل میکنی...
راجع به نقطه نورانی هم شما میتونی یه Solid درست کنی و بهش یه افکت نور مثل Lens Flare بدی ، بعد این لایه رو به اون Null وصل کنی...
راحع به Stabilize Motion هم دقیقا همون کار Track Motion رو میکنه ولی بعد از محاسبه حرکت های یک جسم اون حرکت ها رو تو Anchor Ponit یا نقطه گردشی اون لایه قرار میده و به طور کلی برای ثابت کردن فیلم هایی که با دست گرفته شدن و دست فیلمبردار لرزیده:46:
موفق باشید:11:

ehsan_nekooee
02-02-2011, 22:59
لینکش کن به یه Null Object و Null Object رو به منبع نور لینک کن.

stabilize motion میاد صویرت رو ثابت میکنه. فرض کن یه فیلم گرفتی منتها حرکت دوربین خیلی زیاده یا لرزش دستت زیاد بوده. با این ویژگی می تونی تصویرت رو ثابت کنی. منتها ترک موشن میاد یه نقطه رو میگیره و حرکتش رو دنبال می کنه.

برای ترکینگ به هیچ وجه از Motion Tracker خود افتر استفاده نکن. خیلی ضعیفه. به جاش از موکا استفاده کن که خیلی قویتره و همراه افتر cs4 به بعد نصب میشه.

SevenART
03-02-2011, 03:54
سلام ...

می گم در مورد این موشن ترکینگ کلا می تونید یه توضیح مختصر بدین لطفا؟

یا اینکه یه آموزشی بزارین ؟ .. البته من پکهای آموزشی افتر را گرفتم نمی دونم توی چه درسی اینو میگه !

ehsan_nekooee
03-02-2011, 10:31
شما فرض کن یه فیلم گرفتی حالا می خوای یه افکتی یا چیزی رو بذاری تو محیطت. طوری که بیننده فک کنه اون المنتی که گذاشتی واقعا توی محیط هست. برای اینکه هئچین حسی به بیننده بدی باید حرکت دوربین یا حرکت یه نقظه یا چند نقظه از ویدیو رو تشخیص بدی. کار نرم افزارهای ترکینگ هم همینه.
60-55-45-43-42 از ویدیو کوپایلت درباره ترکینگ صحبت میکنه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشرکت Imagineer system طراح موکاست که واقعا ترکینگش حرف نداره.

اما قدرت واقعی این تکنیک تو ترکینگ سه بعدیه. از نرم افزار های خوب برای ترکینگ سه بعدی میشه اینارو نام برد:
Boujou
PFTrack
syntheses
.
.
.

پرسپولیس قهرمان
03-02-2011, 14:32
سلام مجدد
آقا مثل اینکه من نمیتونم یه نورو بسازمو بندازم تو صورت یه نفر (همون کاری که قراره با چهره بازیگر نقش حضرت عباس (ع) تو مختارنامه قراره اتفاق بیفته)
من لاییتو ساختم به نول هم وصلش کردم و ترکینگ هم کردم ولی امکان نمایشش روی فیلم وجود نداره در واقع وقتی fx لایه فیلمو خاموش میکنم حرکت لایتو میبینم ولی روی یک صفحه سیاه ولی وقتی روشن میکنم فقط فیلمو میبینم البته لایت هم حرکت میکنه ولی خبری از نورش نیست. ایراد کار کجاست ؟
اگه روش بهتری واسه انداختن نور تو صورت سراغ دارید بگید .
ممنون میشم جواب بدید .

ehsan_nekooee
03-02-2011, 14:47
سلام مجدد
آقا مثل اینکه من نمیتونم یه نورو بسازمو بندازم تو صورت یه نفر (همون کاری که قراره با چهره بازیگر نقش حضرت عباس (ع) تو مختارنامه قراره اتفاق بیفته)
من لاییتو ساختم به نول هم وصلش کردم و ترکینگ هم کردم ولی امکان نمایشش روی فیلم وجود نداره در واقع وقتی fx لایه فیلمو خاموش میکنم حرکت لایتو میبینم ولی روی یک صفحه سیاه ولی وقتی روشن میکنم فقط فیلمو میبینم البته لایت هم حرکت میکنه ولی خبری از نورش نیست. ایراد کار کجاست ؟
اگه روش بهتری واسه انداختن نور تو صورت سراغ دارید بگید .
ممنون میشم جواب بدید .

لایه فیلم رو سه بعدی کن و در محوز z ببرش عقب. اینطوری درست میشه. از top view چک کن که حتما لایه فیلم از نورت جلوتر نباشه وگرنه صفحه سیاه میشه.

اما اینکه بخوای تو صورت یه نفر نور بندازی فک نکنم اینطوری زیاد جالب در بیاد. میتونی یه لایه بسازی و دور صورت طرف رو ماسک کنی. با mask expansion و mask feather و اضافه کردن افکت هایی مثل glow این افکت رو میشه طراحی کرد.