PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک به یک گرافیک کار برای خرید دوربین فیلمبرداری

alone_son
01-02-2011, 20:41
سلام به همه اساتید فروم پی سی ورلد:10:
دوستان من یک گرافیک کارم ((گرافیک سه بعدی و انمیشن)) و نیاز به فیلم برداری از برخی محیط دارم
بعضی وقت ها در نور کم و بعضی وقت ها در نور زیاد((جلوی خورشید)) و مهم تر از همه روی فیلم ها با نرم افزار
After Effects افکت((جلوه های ویژه)) های متفاوتی می گذارم
و بعضی موقع ها باید جلوی پرده منوکروم فیلم برداری کنم
پرده منوکروم به یک پرده سبز رنگی می گویند که جلوی آن فیلم برداری میشود و بعد ان پرده را محو میکنند و ان را با
فیم دیگری ترکیب می کنند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان لطف کنند یک دوربین فیلم برداری با کیفیت بالا و مناسب حرفه من معرفی کنند
لازم به ذکر است که درباره قیمت مشکلی نیست فقط لطف کنید که قیمت چیزی که معرفی
می کنید را بگویید
با تشکر:40:

behrang_shadow
02-02-2011, 00:27
برای این کارتون (به نظرم) دوربین های DSLR بسیار مناسب هستند (بهترین گزینه)، یک 5D or 7D با چند لنز (5D حدود 2500 و 7D حدود 1600 ;I که با 2 یا سه لنز مناسب تکمیل میشه(حدود 1500 تا 2000)

توی دوربین ها اگه کیفیت بالا می خواین SONY EX1 به قیمت حدود 6600 و بعد از اون CANON XF300 حدود 6800 (که نیاز به مموری با ظرفیت بالا هم دارید).
کلا انتخاب زیاده باید ببینید چقدر هزینه کردن براتون منطقیه، مثلا 20 میلیون که نمی خواین برای دوربین بدین...

tazevared12
02-02-2011, 05:21
شما که کارتون فیلم برداریست حتما هرچقدر هزینه میکنید از بین دوربینهای تخصصی فیلمبرداری ،انتخابتون رو انجام بدید و نه DSLR هایی که فول HD هم فیلم بگیرن. دلیل که سرعت اتو فکوسشون تو فیلم خیلی فرق داره و نسبت به تغییرات ناگهانی نور، انعطاف کافی رو ندارند و به طور تدریجی قادر به تغییر نور نیستند

alone_son
02-02-2011, 13:33
برای این کارتون (به نظرم) دوربین های DSLR بسیار مناسب هستند (بهترین گزینه)، یک 5D or 7D با چند لنز (5D حدود 2500 و 7D حدود 1600 ;I که با 2 یا سه لنز مناسب تکمیل میشه(حدود 1500 تا 2000)

توی دوربین ها اگه کیفیت بالا می خواین SONY EX1 به قیمت حدود 6600 و بعد از اون CANON XF300 حدود 6800 (که نیاز به مموری با ظرفیت بالا هم دارید).
کلا انتخاب زیاده باید ببینید چقدر هزینه کردن براتون منطقیه، مثلا 20 میلیون که نمی خواین برای دوربین بدین...
نه دوست عزیز 20 میلیون برای یک دوربین نمی دهم:31:
شما درست منظور من را نفهمیدی ،من فقط یک دوربین می خواهم که یک فیلم ساده ولی با کیفیت خوب بگیره
و همچنین در برابر تغییر نور کیفیت خودش را هم از دست نده این دوربین هایی که شما معرفی کردید بیشتر
برای حرفه ی ساخت فیلم سینمایی به درد می خورند :27:
من یک دوربینی می خواهم که فیلم خام ولی با کیفیت بگیره یعنی هیچی بهش اضافه نکنه چون
می خواهم خودم روش جلوه ایجاد کنم:40:
فکر کنم بشه با 400 هزار تومان هم یک چنین دوربینی خرید :46:
لطفا این گونه دوربین ها را معرفی کنید:11::40::27:

alone_son
02-02-2011, 13:42
شما که کارتون فیلم برداریست حتما هرچقدر هزینه میکنید از بین دوربینهای تخصصی فیلمبرداری ،انتخابتون رو انجام بدید و نه DSLR هایی که فول HD هم فیلم بگیرن. دلیل که سرعت اتو فکوسشون تو فیلم خیلی فرق داره و نسبت به تغییرات ناگهانی نور، انعطاف کافی رو ندارند و به طور تدریجی قادر به تغییر نور نیستند
پس لطفا شما یک دوربینی معرفی کنید که نسبت به تغییرات نا گهانی نور انعطاف کافی را داشته باشند
راستی یادتون باشه که من دوربینی می خواهم که فقط فیلم خام با کیفیت عالی بگیره من خودم خیلی از
جلوه ها را روشون ایجاد میکنم:40::27::11:

tazevared12
02-02-2011, 17:01
پس لطفا شما یک دوربینی معرفی کنید که نسبت به تغییرات نا گهانی نور انعطاف کافی را داشته باشند
راستی یادتون باشه که من دوربینی می خواهم که فقط فیلم خام با کیفیت عالی بگیره من خودم خیلی از
جلوه ها را روشون ایجاد میکنم:40::27::11:
به خدا من در مورد دوربینهای فیلمبرداری اصلا توانایی مقایسه و پیشنهاد ندارم ولی تو عکاسی چرا.
میدونم اگه کار حرفهای میکنید DSLR مثل 7D یا 5D mII گیرتون میندازه.

برای انتخاب دوربین فیلمبرداری سایر دوستان باید نظر بدن. ولی فکر کنم با 400 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟؟؟

behrang_shadow
02-02-2011, 19:33
اوه...
راست میگی 400 تومن، خیلی کمه، شما گفتید برای پرده منوکروم لازم دارین، با دوربین های ارزون و خونگی این کار خیلی مشکله و با خطای نور و رنگی که دارن احتمالا اذیت میکنن، دوربین های dslr فوق العاده هستند توی کار با پرده منوکروم که نور ثابته و مشکلی نیست (ضمن اینکه تغییر نور رو به راحتی اصلاح میکنند (در حالت اوتو)).
حالا تو بحث قیمت، دقیقا متوجه نمیشم برای چه کاری (یا چه سطحی از کار) لازمش دارین، دوربین های تو مایه 400، 500 تومن کیفیت مناسبی نباید داشته باشن. باید از مدل های خوبشون استفاده کنید که حداقل 700-800 تومن براتون آب میخوره. دوربین هایی هم که برا کار سینماییه خیلی بیشتر از این حرف ها آّب میخورن، این دوربین هایی که اسم بردم برای کارهای معمول ( و تا حدی حرفه ای) استفاده دارن و چیز خیلی خاصی نیستند.

بعدشم tazevared12 جان، DSLR ها کجا ممکنه گیرش بندازن؟

-----------------------------------------------------------------
canon
VIXIA HF G10
VIXIA HF R21
که دوربین خونگی هستند و دارای سنسور حرفه ای می باشند. (لنزهای بسیار با کیفیتی هم دارن)
Sony HDR-XR150 با قیمت حدود 690 (اچ دی)
Sony DCR-SR68 با قیمت حدود 390 (دی وی)

توصیه میکنم فقط از مارک های سونی/کانن/پاناسونیک دوربینت رو بگیر (یه هندیکم سامسونگ دارم مثل ... پشیمونم/ 350 ت.من هم خریدمش)

alone_son
02-02-2011, 20:02
خوب یکم توضیح میدهم درباره کارم:
حالت اول:
وقتی جلو پرده منوکروم فیلمبرداری میخواهم بکنم دو حالت داره که اونا با یک فیلم دیگه ترکیب کنم یا با یک عکس
در این حالت دوربین فیلم برداری که دارم استفاده میکنم نباید هیچ چیزی به فیلم اعمال کنه یعنی باید فقط فیلم
خام بگیره با همان نور و رنگ و کلا هیچی را تغییر نده و همچنین فیلم نباید بی کیفیت باشه
حالت دوم:
فیلم که گرفته شده را می خواهم جلوه بدهم در این حالت من باید از چندین برنامه استفاده کنم
photoshop,after effects,3dmax,maya,premiere
در این زمان فقط فیلمی که گرفته شده کافیه یک چیزی از قبل((موقع فیلمبرداری))از طریق دوربین روش اعمال
شده باشه دیگه همه چی بی کیفیت میشه و جلوه ها اصلا اصر نمی کنند
برای ما بهترین دوربین دوربینی است که فقط فیلم باکیفیت بگیرد و همچنین در برابر کمی یا زیادی نور کیفیت را
پایین نیاورد و همچنین روی فیلم گرفته شده هیچ چیزی اعمال نکند
حالا دوستان دوربینی با این ویژگی را معرفی کنند همچنین لطف کنند سایت اون مدل دوربین را هم بگذارند
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tazevared12
03-02-2011, 04:35
اوه...

بعدشم tazevared12 جان، DSLR ها کجا ممکنه گیرش بندازن؟

-----------------------------------------------------------------

توصیه میکنم فقط از مارک های سونی/کانن/پاناسونیک دوربینت رو بگیر (یه هندیکم سامسونگ دارم مثل ... پشیمونم/ 350 ت.من هم خریدمش)

گفتم که، سرعت اتو فکوسشون نسبت به فیلم خیلی کمتره و نسبت به تغییرات ناگهانی نور، انعطاف کافی رو ندارند و به طور ملایم قادر به تغییر نور نیستند .

والا منبع رو یادم نیست ولی احتمالا مطمئن بوده که رفته تو هاردم.
اگه شما منبع بر عکس دارید هم ممنون میشم هم خوشحال

saeed2vfx
04-02-2011, 12:39

اتو فکوس؟؟!! برای اینکار اگر فوکوس دوربین منوآل نباشه، اصلاً نمیشه!!!!
انتخاب زیاده، همه چیز بستگی به هزینه ای داره که میخواید بکنید. :|

behrang_shadow
04-02-2011, 13:12
گفتم که، سرعت اتو فکوسشون نسبت به فیلم خیلی کمتره و نسبت به تغییرات ناگهانی نور، انعطاف کافی رو ندارند و به طور ملایم قادر به تغییر نور نیستند .

والا منبع رو یادم نیست ولی احتمالا مطمئن بوده که رفته تو هاردم.
اگه شما منبع بر عکس دارید هم ممنون میشم هم خوشحال
برای کار به این صورت اصلا اتوفوکاس نیاز نیست، من خودم 7d دارم متوجه نمیشم انعطاف کافی در تغییر نور یعنی چی؟ هیچ فرقی با دوربین های عادی نداره.

رو نت اگه بگردید تعداد زیادی فیلم و کلیپ پیدا میکنین که با 7d یا 5d فیلمبرداری شده و سطح بالایی هم داره، نمونه ایرانیش کلیپ معروف سوسن خانومه که با 7d گرفته شده. و ...

tirdad_60
04-02-2011, 18:45
قسمت آخر یه سریال معروف رو هم قرار بود با 5d MII بسازند
یادم نیست اسمش!!!

tazevared12
04-02-2011, 22:11
من برای کار حرفه ای ، 7d , 5D II رو در قیاس با یک دوربین فیلمبرداری تائید نمیکنم.

اگه نظری غیر از این دارید لطفا منبع یا رویو معتبر بذارید. سپاس.

گفتم فکوس اتوماتیکشون غیر قابل رقابته. فوکوس دستی این دوربینها با اون سنسور بزرگ و عمق میدان محدود خیلی دشواره.

در ضمن انعطاف کافی در تغییر نور یعنی تغییر سافت نور ونه پلهای و قابل تفکیک.

alone_son
04-02-2011, 23:38
در ضمن انعطاف کافی در تغییر نور یعنی تغییر سافت نور ونه پلهای و قابل تفکیک.
تقریبا این دوستمون درست گفتند
حالا با این نتایج یک دوربینی معرفی کنید که هم با صرفه باشه هم کیفیت خوبی داشته باش:40::11:

tazevared12
05-02-2011, 04:28
تو پست 7 که تعدادی معرفی شد.پسند نکردین؟

alone_son
05-02-2011, 15:20
canon
VIXIA HF G10
VIXIA HF R21
که دوربین خونگی هستند و دارای سنسور حرفه ای می باشند. (لنزهای بسیار با کیفیتی هم دارن)
Sony HDR-XR150 با قیمت حدود 690 (اچ دی)
Sony DCR-SR68 با قیمت حدود 390 (دی وی)

به غیر از اینا دیگه نیست دوست عزیز behrang_shadow شما که اطلاعات خوبی دارید لطفا بیشتر معرفی کنید
و اگه امکانش هست عکس هم از این نوع دوربین ها بگذارید
راستی من شنیدم شرکت سونی زیر مجموعه شرکت پاناسونیک این درسته؟

behrang_shadow
05-02-2011, 21:40
خب اول نظرتون رو راجب دوربین هایی که اسم بردم بدین (بدردت میخوره نمیخوره، مشکلش برات چیه و ...)
Canon_HFG10

HF-R21