PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سون یا ویستا؟

Golbarg01
31-01-2011, 16:00
سلام دوستان
من از ویندوز ایکس پی استفاده می کنم.منتها می خوام به یک نسخه بالاتر از ویندوز برم و از اون استفاده کنم.منتها نمی دونم با مشخصات سیستمی من چه ویندوزی مناسبتره
مشخصات سیستمم این هست:
motherboard:Asus p5p800-vm
Ram:2*256 ddr
Cpu:Intel celeron 2.8 Ghz
Graphic:Nvidia geforce fx5500
البته می دونم سیستمم برای هیچ کدوم کاملا مناسب نیست منتها حتما برای یکیشون مناسبتره
نظر خودم اینه که با این ویندوز 7 از ویستا در کل بهتره ولی شاید برای سیستم من ویستا مناسبتر از 7 باشه نظر شما چیه؟البته من شاید اشتباه کنم.

ebicross
31-01-2011, 16:19
هیچ سیستمی نیست که براش ویستا از 7 مناسبتر باشه.

سیستم شما برای ویندوز 7 درایور نداره و هماهنگی لازم رو نداره.
ویندوز 7 Starter که سبک ترین نسخه هستش رو هم اگر نصب کنید به احتمال بسیار زیاد شاید خطاهای مکرر صفحه آبی هستید و سیستم هنگ میکنه.
در حالیکه با یک ویندوز XP میتونید براحتی خیلی از بازیهای معمولی رو هم اجرا کنید.
شما میتونید نسخه ی جدید 7TP رو نصب کنید تا ظاهر ویندوزتون شبیه 7 بشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Golbarg01
31-01-2011, 16:50
هیچ سیستمی نیست که براش ویستا از 7 مناسبتر باشه.

سیستم شما برای ویندوز 7 درایو نداره و هماهنگی لازم رو نداره.
ویندوز 7 Starter که سبک ترین نسخه هستش رو هم اگر نصب کنید به احتمال بسیار زیاد شاید خطاهای مکرر صفحه آبی هستید و سیستم هنگ میکنه.
در حالیکه با یک ویندوز XP میتونید براحتی خیلی از بازیهای معمولی رو هم اجرا کنید.
شما میتونید نسخه ی جدید 7TP رو نصب کنید تا ظاهر ویندوزتون شبیه 7 بشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منظورتون از درایو چیه؟من الان درایو صدا و گرافیکم رو در ویندوز 7 Ultimate نصب کردم و خطاهای صفحه آبی و این ها هم نیومد.البته ویندوز سرعت پایینی داره ولی با اروری مواجه نشدم.

ebicross
31-01-2011, 18:00
منظورتون از درایو چیه؟من الان درایو صدا و گرافیکم رو در ویندوز 7 Ultimate نصب کردم و خطاهای صفحه آبی و این ها هم نیومد.البته ویندوز سرعت پایینی داره ولی با اروری مواجه نشدم.
منظورم درایور بود (غلط املایی) چون درایور 5500 فکر میکنم برای 7 نیومده (و شاید 5200 بوده و من اشتباه میکنم)

در کل نصب ویندوز 7 روی سیستمی با 512 مگابایت رم اشتباهه چون ویندوز 7 خودش فقط این مقدار رم مصرف میکنه و همچنین گرافیک شما برای Aero کافی نیست و پردازنده ی سلرون یک هسته ای بسیار برای پردازش خود ویندوز هم ضعیفه چه برسه دیگر برنامه ها.

یعنی به عبارت دیگه فقط خود ویندوز شما برای سیستم بار اضافه به حساب میاد و هیچی برای اجرای برنامه ی دیگه و کار دیگه نمیمونه و سیستم دائما هنگ میکنه و خطای صفحه آبی میده. شما تازه ویندوز نصب کردید و هنوز برنامه ای ندارید. به مرور زمان با اجرای چند برنامه خطاها ظاهر میشن.

Golbarg01
31-01-2011, 19:30
منظورم درایور بود (غلط املایی) چون درایور 5500 فکر میکنم برای 7 نیومده (و شاید 5200 بوده و من اشتباه میکنم)

در کل نصب ویندوز 7 روی سیستمی با 512 مگابایت رم اشتباهه چون ویندوز 7 خودش فقط این مقدار رم مصرف میکنه و همچنین گرافیک شما برای Aero کافی نیست و پردازنده ی سلرون یک هسته ای بسیار برای پردازش خود ویندوز هم ضعیفه چه برسه دیگر برنامه ها.

یعنی به عبارت دیگه فقط خود ویندوز شما برای سیستم بار اضافه به حساب میاد و هیچی برای اجرای برنامه ی دیگه و کار دیگه نمیمونه و سیستم دائما هنگ میکنه و خطای صفحه آبی میده. شما تازه ویندوز نصب کردید و هنوز برنامه ای ندارید. به مرور زمان با اجرای چند برنامه خطاها ظاهر میشن.

کارت گرافیکش رو نصب کردم البته برای ویستا بود درایورش ولی فکر کنم روی هفت هم نصب شد اینم عکس:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Aero چیه که گرافیکم براش کافی نیست؟

ebicross
31-01-2011, 19:50
شامل پنجره های شیشه ای و امکاناتی دیگه مثل Aero Shake و Aero Peek و چند چیز دیگه میشه که همه چیزهای ظاهری ویندوز 7 هستند که بیشتر برای زیبایی و البته کاربردی هم هستند.

Golbarg01
31-01-2011, 20:07
شامل پنجره های شیشه ای و امکاناتی دیگه مثل Aero Shake و Aero Peek و چند چیز دیگه میشه که همه چیزهای ظاهری ویندوز 7 هستند که بیشتر برای زیبایی و البته کاربردی هم هستند.

منظورتون پنجره های شفاف وشیشه ای هست که صفجه پشتش معلومه؟
اونو هم داره

ebicross
03-02-2011, 11:34
منظورتون پنجره های شفاف وشیشه ای هست که صفجه پشتش معلومه؟
اونو هم داره
پس واقعا قدر سیستمتون رو بدونید.
من همچین چیزی ندیدم که تمام قابلیتهای ویندوز با 512 مگابایت رم و یک گرافیک 256 مگابایتی 128 بیتی و پردازنده ی Celeron کار کنه.
مقدار رمتون رو مطمئنید دو تا 512 مگابایت نیست؟

جالب بود. موفق باشید.

pooriya_hp
03-02-2011, 11:54
100% ویندوز 7 از بقیه ویندوز های سرتره ....

Golbarg01
03-02-2011, 16:46
پس واقعا قدر سیستمتون رو بدونید.
من همچین چیزی ندیدم که تمام قابلیتهای ویندوز با 512 مگابایت رم و یک گرافیک 256 مگابایتی 128 بیتی و پردازنده ی Celeron کار کنه.
مقدار رمتون رو مطمئنید دو تا 512 مگابایت نیست؟

جالب بود. موفق باشید.

سلام
البته من در ویندوز ایکس پی هم خیلی برنامه ها برام کند اجرا میشه و در ویندوز 7 هم به همین صورت یعنی خودم احساس نکردم که از لحاظ سرعت در سیستم من این دو تا ویندوز فرقی کرده باشند.

در مورد صفحه شیشه ای هم نمی دونم منظورتون همینه یا نه من یه عکس ازش گرفتم:

اینم نمره ای که ویندوز بهم داده:

خیلی پایینه نه؟حداقل باید چند باشه؟

ebicross
03-02-2011, 22:26
خیلی پایینه نه؟حداقل باید چند باشه؟
از 0 تا 7.9 هستش.
آره واقعا جالبه. از لحاظ تئوری ویندوز شما نباید بتونه درست و حسابی کار کنه.

Golbarg01
04-02-2011, 00:32
از 0 تا 7.9 هستش.
آره واقعا جالبه. از لحاظ تئوری ویندوز شما نباید بتونه درست و حسابی کار کنه.

اینکه ویندوز درست کار نکنه رو بیشتر توضیح میدین؟
یعنی ارور میده یا هنگ می کنه یا ریستارت میشه یا بعضی برنامه هاش اجرا نمیشه؟
چون در این موارد مشکلی پیش نیومده
من زیاد اهل بازی نیستم کارهای معمولی می کنم با کامپیوتر مثل وبگردی یا رایت سی دی یا گاهی وقتا کانورت کردن و یه سری کارای دیگه. تو خود سایت مایکروسافت هم نوشته حداقل سی پی یو باید 1 گیگاهرتز باشه و رم 1 گیگ فکر کنم از این لحاظ من فقط رمم کمی پایین باشه درسته؟
در ویندوز ایکس پی هم خیلی سرعتم بالا نیست و در واقع کم سرعت بودن 7 برام اندازه ایکس پی هست تقریبا نه سرعتش
البته بیشتر از ویندوز ایکس پی استفاده می کنم نه 7