PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قفل گزاری بر روی فولدر

mehran_286
31-01-2011, 01:08
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان

آیا راهی هست در ویندوز 7 بر روی یک پوشه بدون هیچ نرم افزاری قفل بگزاریم ؟

با تشکر :20:

ebicross
31-01-2011, 13:43
بر روی یک درایو بدون نرم افزار میشه قفل گذاشت ولی برای فولدر نه.
میتونید یک درایو کم حجم به منظور ریختن اطلاعات و اسناد محرمانه با این روش ایجاد کنید و قفلش هم مطمئنه و امنیت بالایی داره.

برای این کار باید Bitlocker رو برای درایو مورد نظر فعال کنید.
اگر مایل بودین اعلام کنید تا اطلاعات بیشتر بدم.
موفق باشید.

mehran_286
31-01-2011, 14:47
میتونید یک درایو کم حجم به منظور ریختن اطلاعات و اسناد محرمانه با این روش ایجاد کنید و قفلش هم مطمئنه و امنیت بالایی داره.

موفق باشید.

بابت بیت لوکر متشکرم

ولی من برای فولد دنبال نرم افزار می گردم

هر چی نرم افزار هست اطلاعات رو encrypt می کنه من میخوام بدون انکرایپت کردن قفل کنه و توی هر کامپیوتری اطلاعات رو خواستم باز کنم کد بخواد

با تشکر

mortezaon
31-01-2011, 14:51

موفق باشید.

اگه امکان داره
در باره این قسمت کمی توضیح بدی جالبه
ممنون

ebicross
31-01-2011, 16:01
بابت بیت لوکر متشکرم

ولی من برای فولد دنبال نرم افزار می گردم

هر چی نرم افزار هست اطلاعات رو encrypt می کنه من میخوام بدون انکرایپت کردن قفل کنه و توی هر کامپیوتری اطلاعات رو خواستم باز کنم کد بخواد

با تشکر
همچین کاری نمیشه کرد. چون هرطور بخواین پوشه ای رو قفل کنید نیاز به نرم افزاری داره که در هرکامپیوتری برای باز کردن اون فولدر نیازه.
نرم افزارهای پرتابلی هستند که یک پوشه رو قفل و غیر قابل دسترسی میکنند و راحت هم نرم افزارش با پوشه حمل میشه ولی خیلی مبتدیانه این کار رو میکنه و هیچ اعتباری نداره و براحتی قابل دستیابیه.

اگه امکان داره
در باره این قسمت کمی توضیح بدی جالبه
ممنون
در ویندوز Ultimate این قابلیت وجود داره که شما درایوت رو بوسیله ی الگوریتم خاصی قفل کنی. کافیه روی درایو راست کلیک و Turnon Bitlocker رو بزنید.
بعدش رمز رو مشخص و الگوریتم Encrypt کردن فایل سیستم رو ذخیره میکنید. (که اگر رمز رو فراموش کردید اطلاعات از دست نره) و بعدش مدتی طول میکشه تا درایو قفل شه.
اون درایو در هر ویندوزی (یعنی اگر ویندوز عوض بشه) و یا هارد به سیستم دیگری منتقل بشه باز هم قفله و تنها راه برای باز کردنش به غیر از زدن رمز اینه که فرمتش کنی. الگوریتمش هم خیلی دقیق و خاصه و تا حالا نشنیدم کسی بتونه بهش نفوذ کنه.

mehran_286
01-02-2011, 14:33
همچین کاری نمیشه کرد. چون هرطور بخواین پوشه ای رو قفل کنید نیاز به نرم افزاری داره که در هرکامپیوتری برای باز کردن اون فولدر نیازه.
نرم افزارهای پرتابلی هستند که یک پوشه رو قفل و غیر قابل دسترسی میکنند و راحت هم نرم افزارش با پوشه حمل میشه ولی خیلی مبتدیانه این کار رو میکنه و هیچ اعتباری نداره و براحتی قابل دستیابیه.

در ویندوز Ultimate این قابلیت وجود داره که شما درایوت رو بوسیله ی الگوریتم خاصی قفل کنی. کافیه روی درایو راست کلیک و Turnon Bitlocker رو بزنید.
بعدش رمز رو مشخص و الگوریتم Encrypt کردن فایل سیستم رو ذخیره میکنید. (که اگر رمز رو فراموش کردید اطلاعات از دست نره) و بعدش مدتی طول میکشه تا درایو قفل شه.
اون درایو در هر ویندوزی (یعنی اگر ویندوز عوض بشه) و یا هارد به سیستم دیگری منتقل بشه باز هم قفله و تنها راه برای باز کردنش به غیر از زدن رمز اینه که فرمتش کنی. الگوریتمش هم خیلی دقیق و خاصه و تا حالا نشنیدم کسی بتونه بهش نفوذ کنه.

قبلا تو ویندوز XP یه راهی بود که بدون نرم افزار روی فایل های زیپ پسورد میگزاشتن

در 7 همچین چیزی موجوده ؟

اگه هست بی زحمت معرفی کنید

با تشکر :40:

ebicross
03-02-2011, 11:29
نه این قابلیت در 7 حذف شده.
میتونید از Winrar یا نرم افزارهای مشابه استفاده کنید.
البته برای باز کردنش نیازی به این نرم افزارها نیست و خود ویندوز رمزش رو دریافت و باز میکنه.

Artam01
10-02-2011, 12:54
دوستان آیا می دونید چرا این Bitlocker چرا روی بعضی از درایوهای من نیست؟
روی بیشترشون گزینش هست ولی روی 2 تا از درایوها نیست، بویژه اون درایوی که می خوام روش پسورد بگذارم.
با تشکر.

ebicross
10-02-2011, 14:38
دوستان آیا می دونید چرا این Bitlocker چرا روی بعضی از درایوهای من نیست؟
روی بیشترشون گزینش هست ولی روی 2 تا از درایوها نیست، بویژه اون درایوی که می خوام روش پسورد بگذارم.
با تشکر.

در Disk managment چک کنید ببینید این دو درایو چه فرقی با بقیه دارند.

Artam01
10-02-2011, 15:14
فرقی خاصی ندیدم، جلوش نوشته بود Healthy.
من 9 تا درایو دارم که 3 تاش Bitlocker ندارند.

ebicross
10-02-2011, 17:49
تو استارت بنویس BitLocker Drive Encryption و از اونجا ببین نمیتونی روشنش کنی برای اون درایو؟!

Artam01
10-02-2011, 19:08
عجیبه، یه صفحه اومد که اون سه تا درایو اصلن توش نبود.
این سه تا درایوی که بیت لوکر ندارن در دیسک کمیجر جلوشون نوشته Healthy ولی اون درایوهایی که بیت تورنت دارن یکیشون که درایو C ویندوز است و باقی جلوشون نوشته Healthy logical drive.

Golbarg01
10-02-2011, 19:30
میشه یک درایو یا فولدر رو قفل کرد جوری که با عوض کردن ویندوز یا کامپیوتر باز هم قفل باشن؟
و مثلا وقتی روشون کلیک می کنیم ارور بدن و بگن پسورد میخواد؟

ebicross
10-02-2011, 20:02
میشه یک درایو یا فولدر رو قفل کرد جوری که با عوض کردن ویندوز یا کامپیوتر باز هم قفل باشن؟
و مثلا وقتی روشون کلیک می کنیم ارور بدن و بگن پسورد میخواد؟

Bitlocker حتی اگر ویندوز عوض کنید و یا حتی اگر هارد رو باز کنید و به سیستم دیگری متصل کنید باز هم درایو قفله و رمز میخواد.

Golbarg01
11-02-2011, 03:05
Bitlocker حتی اگر ویندوز عوض کنید و یا حتی اگر هارد رو باز کنید و به سیستم دیگری متصل کنید باز هم درایو قفله و رمز میخواد.

اگر درایو رو فرمت کنیم چی؟
پاک میشه یا ارور میده؟

ebicross
11-02-2011, 10:53
اگر درایو رو فرمت کنیم چی؟
پاک میشه یا ارور میده؟
اطلاعات فرمت میشه ولی قابل Recovery نیست.

Golbarg01
11-02-2011, 16:30
این Bitlocker رو لینک دانلودش رو قرار میدین؟
اگر کرک هم میخواد همراه با کرک

ebicross
11-02-2011, 17:56
این Bitlocker رو لینک دانلودش رو قرار میدین؟
اگر کرک هم میخواد همراه با کرک

از قابلیتهای خود ویندوز 7 هستش.
اگر ویندوزتون Ultimate هستش رو درایو مورد نظر راست کلیک کنید و Turnon Bitlocker رو بزنید.

ila
11-02-2011, 18:16
ساده ترین نرمافزاری که با یک راست کلیک سریع یک فولدر رو قفل کنه و با یک راست کلیک دوباره باز کنه چیه؟
اصلا نمیخوامبا استفاده از خود نرم افزار هی بهش مسیر بدم که برو فلان مسیر این فایل رو باز کن و اون قفل
روی خود فولدر میخوام اصلا الگوریتمش و پیچیدگیش برام مهم نیست میخوام از دسترس پسرم که با کامپیوتر بازی میکنه دور باشه نتونه ببینه...از hidden هم نمیخوام استفاده کنم چون بلده

ebicross
11-02-2011, 23:13
ساده ترین نرمافزاری که با یک راست کلیک سریع یک فولدر رو قفل کنه و با یک راست کلیک دوباره باز کنه چیه؟
اصلا نمیخوامبا استفاده از خود نرم افزار هی بهش مسیر بدم که برو فلان مسیر این فایل رو باز کن و اون قفل
روی خود فولدر میخوام اصلا الگوریتمش و پیچیدگیش برام مهم نیست میخوام از دسترس پسرم که با کامپیوتر بازی میکنه دور باشه نتونه ببینه...از hidden هم نمیخوام استفاده کنم چون بلده

همون Bitlocker عالیه. با یک کلیک و زدن رمز باز میشه و بعد از ریست شدن سیستم خودش قفل میشه.

اما سیستمی که خود ویندوز 7 داره با نام Parental Control به شما امکانات بسیاری میده که میتونید بازیها؛ نرم افزارها و قسمتهای خاصی رو برای دیگران محدود کنید و یا حتی میتونید ساعت مشخص کنید که مثلا پسرتون از ساعت 11 شب به بعد نتونه پای کامپیوتر بشینه حتی وقتی شما نباشید.
کافیه یک User از نوع Limit ایجاد کنید و براش Parental Control رو فعال کنید. همچنین میتونید از طریق Premissionها دسترسی اون یوزر رو به فولدرهای خاصی و حتی درایوهای خاصی ببندید که نتونه از اونها استفاده کنه.
اگر میخواین دسترسی بیشتری به ایشون بدین تا بتونه برنامه و یا بازی نصب کنه میتونید کاربرش رو محدود نسازید ولی مشخص کنید در چه رده بندی سنی بازی نصب کنه.

ila
12-02-2011, 21:49
جدا؟ چه جوری میشه با ساخت یک اکانت از نوع لیمیت دسترسی به یک درایو مثلا f رو بست..میشه توضیح بدید؟ ممنون