PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا میزان استفاده حداقل 35% ای از رم 4 گیگ در یک سیستم حرفه ای در حالت عادی طبیعی هست ؟!

mf.designing
28-01-2011, 13:59
سلام به تمام دوستان گلم :11:

سوالی که برام پیش اومده در مورد میزان استفاده از رم سیستم در حالت عادی هست !
به طور عادی از 4 گیگ رم حدود 1.5 گیگ همیشه فول هست و کارکرد بین 32 تا 40 % ! آیا این طبیعیه ؟! روی لپ تاپم که اونم 4 گیگ رم داره و اونم ویندوز 7 و 64 بیتی هست روی 12-18% هست !
آنتی ویروس خودم ESET smart security هست و ماله لپ تاپ avira و آنتی ویروسهام همیشه آپدیت
دقیقا از یک تم استفاده میکنن و گجت ها تو هر دو فعاله. ساز تصویر لپ تاپ روی 1366 هست و کامپیوترم روی 1920
هیچ برنامه خاصی هم فک نکنم نصب کرده باشم !
برای تست اکثر برنامه ها رو از پروسس بستم اما بازم از 30% پایین تر نیومد !

مشکل چیه ؟ طبیعی هست ؟!

اینم مشخصات هر دو سیستم :

PC:
cpu : amd phenom II X6 1090 BE
board : asus ma4gtd89 pro
ram : gskill 4GB / 1600
VGA : gigabyte GTX460 SOC 1GB
power : Green 885

laptop:
cpu : core i5
ram : 4GB/ 1066
vga : radeon 4330

ممنون میشم کمکم کنید :10:

mf.designing
28-01-2011, 21:28
همچنان منتظر یاری سبزتان هستیم :دی:دی...

jax2
29-01-2011, 14:46
سلام دوست عزیز
شما ویندوز 64 بیت دارید احتمالا
به نظر من این عادیه و لی اگه میخوای مطمئن بشی از تسک منیجر برو قسمتprocesses و اونجا ببین تو قسمت memory چه برنامه ای بیشترین میزان استفاده از رم رو داره
اگه ویندوزی نیود ترمینیتش کن

mf.designing
29-01-2011, 15:18
سلام دوست عزیز
شما ویندوز 64 بیت دارید احتمالا
به نظر من این عادیه و لی اگه میخوای مطمئن بشی از تسک منیجر برو قسمتprocesses و اونجا ببین تو قسمت memory چه برنامه ای بیشترین میزان استفاده از رم رو داره
اگه ویندوزی نیود ترمینیتش کن
بله سون 64 بیتی هست
قالبا explorer و svchost و بعضی فایلهای سیستمی بیشترین استفاده رو دارن !
اینم تصاویر از تسک من :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jax2
29-01-2011, 22:22
باز هم به نظر من عادیه
از یه نرم افزار کمپرسور رم هم میتونید استفاده کنید
ولی نظر باقی دوستان هم رو در نظر بگیرید

skyline00
30-01-2011, 00:00
سلام

مقدار Usage از رم ، بسته به برنامه هایی داره که روی سیستم فعال هستن ، شاید شما روی ویندوز PC برنامه های بیشتری نصب داری ، کل پروسه هات توی هر دو ویندوز مساوی هستن ؟؟؟ (( عکس اولی برای من لود نشد که نشد اما دومی 61 پروسه رو نشون میده ))

در ضمن ، به میزان زمان نصب ویندوز هم مربوطه ، اینکه چقدر ویندوز درگیر بوده و ...

mf.designing
30-01-2011, 00:03
مقدار Usage از رم ، بسته به برنامه هایی داره که روی سیستم فعال هستن ، شاید شما روی ویندوز PC برنامه های بیشتری نصب داری ، کل پروسه هات توی هر دو ویندوز مساوی هستن ؟؟؟ (( عکس اولی برای من لود نشد که نشد اما دومی 61 پروسه رو نشون میده ))

در ضمن ، به میزان زمان نصب ویندوز هم مربوطه ، اینکه چقدر ویندوز درگیر بوده و ...
نه هر دو تصویر یکی هست ! چون طولانی بود یه اسکرین شات از بالا و یکی از پایین گذاشتم !:دی
ویندوز هم ماله 1 ماهه