PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قرار دادن نوار روي زير نويس فيلم avi براي نشان داده نشدن زيرنويس

sina eslami
27-01-2011, 08:23
سلام و خسته نباشيد
من يه فيلم دارم كه زير نويس بهش چسبيده شده و من ميخوام يه نوار نازك روي زيرنويس قرار بدم كه زير نويس زير اون نوار پنهان بشه و ديده نشه
چظور ميتونم اين كارو انجام بدم؟

alireza1411
27-01-2011, 10:52
سلام و خسته نباشيد
من يه فيلم دارم كه زير نويس بهش چسبيده شده و من ميخوام يه نوار نازك روي زيرنويس قرار بدم كه زير نويس زير اون نوار پنهان بشه و ديده نشه
چظور ميتونم اين كارو انجام بدم؟

با برنامه های ادیت باید انجام بدی که اگه بخوایم یه دونه کم حجم و سبک و ساده بگیم فکر کنم Xilisoft Movie Maker رو میتونیم نام ببریم.

با Nero و Corel Video Studio و Magicx هم فکر میکنم بشه ولی اینها حجیم و سنگینه. با این برنامه که گفتم فیلمت رو Import کن. از فیلترهای اون بقل چیز رو انتخاب کن:
Watermark
و از واترمارک هم اون بالاش تکیت و عکس داره که باید عکس انتخا کنی. بعد یه عکس بزار و طول و عرض و جاش رو تنظیم کن. Trannsparency هم که رو 0 بزار کلا زیرش هر چی باشه ناپدید بشه.

ضمنا این عکسه همونی هست که میخوای روی نوشته ها بندازی و باید با Paint یه صفحه رنگی یا سفید درست کنی و سیوش کنی که تو این برنامه استفاده کنیش.:11::11:

sina eslami
28-01-2011, 21:35
با برنامه های ادیت باید انجام بدی که اگه بخوایم یه دونه کم حجم و سبک و ساده بگیم فکر کنم Xilisoft Movie Maker رو میتونیم نام ببریم.

با Nero و Corel Video Studio و Magicx هم فکر میکنم بشه ولی اینها حجیم و سنگینه. با این برنامه که گفتم فیلمت رو Import کن. از فیلترهای اون بقل چیز رو انتخاب کن:
Watermark
و از واترمارک هم اون بالاش تکیت و عکس داره که باید عکس انتخا کنی. بعد یه عکس بزار و طول و عرض و جاش رو تنظیم کن. Trannsparency هم که رو 0 بزار کلا زیرش هر چی باشه ناپدید بشه.

ضمنا این عکسه همونی هست که میخوای روی نوشته ها بندازی و باید با Paint یه صفحه رنگی یا سفید درست کنی و سیوش کنی که تو این برنامه استفاده کنیش.:11::11:

سلام
خيلي ممنون از راهنمايي خيلي خوبتون
برنامه رو دانلود كردم و دقيقا همون چيزي هستش كه ميخوام
ولي نتونستم باهاش كار كنم
مثلا ميخوام از دقيقه 1 تا 2 فيلم رو Watermark كنم
دقيقا چي كار بايد بكنم و چيجوري سيو كنم؟
عكس براي گذاشتن روي زيرنويس آماده كردم ولي نميدونم چيجوري اون عكس رو فقط از دقيقه 1 تا 2 روي زيرنويس بزارم.
اگه ميشه روي عكس زير بهم توضيح بدين

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alireza1411
28-01-2011, 23:51
سلام
خيلي ممنون از راهنمايي خيلي خوبتون
برنامه رو دانلود كردم و دقيقا همون چيزي هستش كه ميخوام
ولي نتونستم باهاش كار كنم
مثلا ميخوام از دقيقه 1 تا 2 فيلم رو Watermark كنم
دقيقا چي كار بايد بكنم و چيجوري سيو كنم؟
عكس براي گذاشتن روي زيرنويس آماده كردم ولي نميدونم چيجوري اون عكس رو فقط از دقيقه 1 تا 2 روي زيرنويس بزارم.
اگه ميشه روي عكس زير بهم توضيح بدين

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای این حرکت شاید این برنامه مناسب نباشه. من فکر کردم در کل فیلم قراره این کادر بیاد
اما یک راه داره باز هم.

با زدن اون دکمه ی بقل قیچی میشه کلیپ مورد نظر رو کپی کرد. همون که پایین صفحه هست رو میگم.
همین طوری یک کلیپ رو مثلا ده تاش میکنیم.
رو هر کدوم میریم و دکمه ی خود قیچی رو میزنیم و زمان بهش میدیم. مثلا میگیم این دقیقه ی 1 تا 2 هست. رو کلیپ بعدی قیچی میزنیم دقیقه ی 3 تا 5. و همین جوری الی آخر. برای هر کلیپ هم میشه واتر مارک گذاشت یا مثلا نذاشت.

اگر این کار رو بخواین برای کل فیلم انجام بدین خیلییییییی طول میکشه ولی خب با Nero و Ulead هم تقریبا همین قضیه رو خواهید داشت.:11:

sina eslami
29-01-2011, 06:29
برای این حرکت شاید این برنامه مناسب نباشه. من فکر کردم در کل فیلم قراره این کادر بیاد
اما یک راه داره باز هم.

با زدن اون دکمه ی بقل قیچی میشه کلیپ مورد نظر رو کپی کرد. همون که پایین صفحه هست رو میگم.
همین طوری یک کلیپ رو مثلا ده تاش میکنیم.
رو هر کدوم میریم و دکمه ی خود قیچی رو میزنیم و زمان بهش میدیم. مثلا میگیم این دقیقه ی 1 تا 2 هست. رو کلیپ بعدی قیچی میزنیم دقیقه ی 3 تا 5. و همین جوری الی آخر. برای هر کلیپ هم میشه واتر مارک گذاشت یا مثلا نذاشت.

اگر این کار رو بخواین برای کل فیلم انجام بدین خیلییییییی طول میکشه ولی خب با Nero و Ulead هم تقریبا همین قضیه رو خواهید داشت.:11:

منظورتون اينه كه اون يك دقيقه رو كه زير نويس مياد يه كليپ جداگانه كنم؟
نه اين روش به درد من نميخوره
من ميخوام يك دقيقه از فيلم رو كه زير نويس داره كاري كنم كه زيرنويسش نشون داده نشه

alireza1411
29-01-2011, 07:15
منظورتون اينه كه اون يك دقيقه رو كه زير نويس مياد يه كليپ جداگانه كنم؟
نه اين روش به درد من نميخوره
من ميخوام يك دقيقه از فيلم رو كه زير نويس داره كاري كنم كه زيرنويسش نشون داده نشه

نه هر جا که زیرنویس میاد و نمیخواین بیاد یه کلیپ کنید و قبل و بعدش هم دو کلیپ جداگانه میشه. دقیقه ی 0 تا1 هیچی ... عادی.
دقیقه 2 تا 3 زیرنویس و کادر روش میاد.
دقیقه 3 تا آخر هم دوباره عادی باشه. اینها رو یک خط مووی بشه همش میشه یه دونه خروجی. یه خروجی کامل که فقط یک دقیقه اولش رو زیرنویس کادر داره.:11:

rahnemoun
29-01-2011, 09:37
با اجازه علیرضا جان...

شما می‌تونی از برنامه ConvertXtoDVD هم استفاده کنی.
برای اینکه فقط در زمان مورد نظر (مثلا از دقیقه 1 تا دقیقه 2) روی زیرنویس پوشونده بشه، کافیه یک فایل Text توی NotePad درست کنی و نوشته زیر رو داخلش بنویسی:

1
00:01:00,000 --> 00:02:00,000
-..................................-
و بعد با پسوند srt اونو ذخیره کنی. البته در خط سوم، ‌فاصله بین دوتا خط تیره باید به اندازه‌ای باشه که شما می‌خواهی روی فیلم پوشونده بشه.
بعد برنامه CovertXtoDVD رو اجرا کن و فیلم مورد نظر رو Add کن و بعد روی Settings کلیلک کن و زبانه (Tab) مربوط به Subtitles رو انتخاب کن و کلید Subtitle Text Rendering Settings رو بزن و در پنجره باز شده، در بخش Colors - Contrast چهارتا آیکون کوچولو به شکل حرف A می‌بینی که باید روی آخریش (حرف A با زیرزمینه به رنگ آبی یا بنفش) عدد 0 رو به مثلا 100 تغییر بدی. بعد از انجام تغییر، روی OK کلیک کن و پنجره بعدی رو هم Ok کن و حالا کنا اسم فیلم،‌روی علامت + کلیک کن. یکسری نوشته ظاهر میشه که حالا باید روی Subtitle کلیک راست کنی و Add Subtitle رو انتخاب کنی و در پنجره‌ای که باز میشه، اون فایل SRT که قبلا درست کردی رو انتخاب کنی. کل کاری که باید بکنی، همینه...
در انتها روی کلید Covert کلیک کن تا تغییرات اعمال بشه. البته فرمت نهایی این برنامه فایل‌های DVD هست.

رامین :11: