PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : **مشکل در روشن نشدن سیستم**

miljn69
26-01-2011, 22:18
سلام
یه چند وقت پیش اومدم کامپیوترو روشن کنم دیدم بوق میزنه ( 3 تا بوق کوناه میزنه بعد از چند ثانیه به صورت ممتد بوق کوتاه میزنه) کلن تصویر سیستم نمیاد. بعد یکم دستکاریش کردم درست شد. بعد از چند روز دیگه درست نمیشد که یکی از رم ها رو دراوردم دیدم درست شد . بردم تعمیر گفتن سالمه . ولی وقتی وصلش میکنم همون جوری بوق میزنه . الانم از کامپوتر که کارمیکشم از تو کیس یه تک بوق میاد و cpu usage هم میرسه به 100 . الان نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

EXTREME
27-01-2011, 11:46
رم و اسلات حافظه و گرافیک رو چک کنید
رم رو روی یه اسلات دیگه بزارید
بایوس رو هم دیفالت کنید
با یه رم سالم سیستم رو چک کنید

s1mah
27-01-2011, 15:46
همانطور که دوستمان گفتند احتمال زیاد از اسلات رم میباشد به وسیله یک مسواک دست دوم رمها را دربیارید وبا مسواک داخل اسلات ها را تمیز کنید سپس روی پایه های طلائی رم را با الکل سفید با پنبه تمیز کنید
انشاالله مشگلتان حل میشود

اگر نشد از یک پاور دیگراستفاده کنید

خبر بده موفق باشی

miljn69
27-01-2011, 23:25
اقا من همه ی این کارهایی را که گفتید انجام دادام. اون رم رو توی هر اسلاتی که میگذارم سیستم بوق میزنه . شرکت گارانتیشم که گفته سالمه . حالا چیکار کنم ؟ یعنی مشکل از پاور است؟ یا اون شرکته دروغ گفته؟

EXTREME
28-01-2011, 00:39
حوب حالا که مطمئنید که رم و اسلات درسته و گرافیک ایراد نداره برید سراغ پاور
منتها قبلش بایوس رو دیفالت کنید

miljn69
28-01-2011, 18:05
این گرافیکو از کجا میتونم ببینم ایراد داره یا نداره؟؟؟ و همین طور پاور؟؟

s-a-e-e-d
01-02-2011, 14:10
سلام بچه ها
عرض به حضورتون که یه چند وقتی بود موقع روشن کردن سیستم دی وی دی رایترم یه صداهای عجیب قریبی ازش در میومد، بعد چند وقت هم سیستم روشن میشد ولی تا ویندوز میخواست بالا بیاد ریست میشد،
اول فکر کردم اشکال از ویندوزه ولی ویندوزو عوض کردم ولی بعد از یک هفته دوباره همون جوری شد ایندفه دیگه مطمئن شدم ایراد سخت افزاریه، چند دفع هم تو محیط ویندوز میخواستم در دی وی دی رام رو باز کنم که باز نشد منم با کمک مبله میخواستم بازش کنم که سیستم ریست میشد!
حالا میخوام دی وی دی رایترو بندازم کنار ولی وقتی کابل هاشو جدا میکنم دیگه سیستم روشن نمیشه!
وقتی هم وصل میکنم روشن میشه ویندوزم بالا میاد.
کسی میدونه مشکل کجاست؟
:13:حالا چیکار کنم که بدون دی وی دی رایتر سیستمم روشن شه؟

CYPRESS
02-02-2011, 21:04
سلام بچه ها
عرض به حضورتون که یه چند وقتی بود موقع روشن کردن سیستم دی وی دی رایترم یه صداهای عجیب قریبی ازش در میومد، بعد چند وقت هم سیستم روشن میشد ولی تا ویندوز میخواست بالا بیاد ریست میشد،
اول فکر کردم اشکال از ویندوزه ولی ویندوزو عوض کردم ولی بعد از یک هفته دوباره همون جوری شد ایندفه دیگه مطمئن شدم ایراد سخت افزاریه، چند دفع هم تو محیط ویندوز میخواستم در دی وی دی رام رو باز کنم که باز نشد منم با کمک مبله میخواستم بازش کنم که سیستم ریست میشد!
حالا میخوام دی وی دی رایترو بندازم کنار ولی وقتی کابل هاشو جدا میکنم دیگه سیستم روشن نمیشه!
وقتی هم وصل میکنم روشن میشه ویندوزم بالا میاد.
کسی میدونه مشکل کجاست؟
:13:حالا چیکار کنم که بدون دی وی دی رایتر سیستمم روشن شه؟

کابلش رو کامل در بیار منظورم از روی مادربرده بعد یه بار clear cmos کن امیدوارم جواب بگیری.

miljn69
12-03-2011, 20:32
سلام . من حدود بک ماه و نیم پیش این تاپیکو زدم. از اون موقع تا حالا رم , کارت گرافیکی , مادر بورد و پاور رو بردم گارانتیشون واسه تعمیر
منتها همشون سالم بودن . تصمیم گرفتم کل کیس رو ببرم یه جا اون مشکلشو پیدا کنه و تعمیرش کنه . اما اون جور که معلومه همه ی قطعات سیستم سالمن ولی سیستم موقع روشن شدن بوق میزنه. بالاخره مجبور شدم یه رم دیگه بخرم بندازم روش . ولی بهش اطمینانی نیست . راهنمایی کنید