PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با 1 گیگ Hardware Reserved

officer
26-01-2011, 14:59
سلام

من 4 گیگ رم دارم که توی ویندوز 3 گیگ قابل استفادست و 1 گیگ به عنوان Hardware Reserved استفاده میشه.
احتمالا کارت گرافیک ازش استفاده میکنه ولی خب من به همچین مقدار رمی برای گرافیک نیاز ندارم .

مشکل وقتی بیشتر میشه که توی بازی ها هم رم کامپیوتر 3 گیگ شناخته میشه و توی اجرا دچار اشکال و افت فریم میشم .
مثل pes 11 !

قبلا این مشکل نبود ، چیزی آپدیت نکردم ، جز اینکه ویندوز از حالت جنیون خارج شد و کرک جدید نصب کردم .
رم ها رو هم در آوردم و جابجا کردم و ... ولی بی فایده بود .

چه کنم الان ؟ :دی

ebicross
26-01-2011, 15:59
سلام دوست قدیمی. :20:
مادربردت احتمالا EVGA X58 نیست؟

احتمال اول:
ببین این مشکل زمانی پیش میاد که ولتاژ مناسب برای رم هات تامین نیست.
در تنظیمات BIOS مقدار ولتاژ رمهای شما فکر میکنم 1.65 یا 1.60 باشه. در هر صورت 0.5 بهش اضافه کن. مثلا 1.65 رو بزار روی حدود 1.70.
البته بهتره پله پله بالا بری و تست کنی.
در جریان هستی که افزایش ولتاژ ریسک داره. پس توجه کن.

احتمال دوم:
اینه که Slotهای رمهات اشتباه باشه. اگر مادربردت Trip Chanel ساپورت کنه گاهی این چیزها پیش میاد.

اینکه خود ویندوز مقداری رم رو کلا Reserve کنه و نزاره استفاده بشه من ندیدم تا حالا.
مورد اول رو توی یک سایت خوندم که برای 3 نفر جواب داده بود.

joe_satriani
26-01-2011, 19:38
با سلام
نسخه ي ويندوزتون چي هست؟؟

موفق باشيد.

officer
26-01-2011, 22:33
سلام دوست قدیمی. :20:
مادربردت احتمالا EVGA X58 نیست؟

احتمال اول:
ببین این مشکل زمانی پیش میاد که ولتاژ مناسب برای رم هات تامین نیست.
در تنظیمات BIOS مقدار ولتاژ رمهای شما فکر میکنم 1.65 یا 1.60 باشه. در هر صورت 0.5 بهش اضافه کن. مثلا 1.65 رو بزار روی حدود 1.70.
البته بهتره پله پله بالا بری و تست کنی.
در جریان هستی که افزایش ولتاژ ریسک داره. پس توجه کن.

احتمال دوم:
اینه که Slotهای رمهات اشتباه باشه. اگر مادربردت Trip Chanel ساپورت کنه گاهی این چیزها پیش میاد.

اینکه خود ویندوز مقداری رم رو کلا Reserve کنه و نزاره استفاده بشه من ندیدم تا حالا.
مورد اول رو توی یک سایت خوندم که برای 3 نفر جواب داده بود.
سلام عزیز دل

والا لپ تاپه ... dell vostro 1510
این ولتاژ رو سعی میکنم انجام بدم ببینم چه نتیجه ای میده .

با سلام
نسخه ي ويندوزتون چي هست؟؟

موفق باشيد.

ultimate

این مشکل جدیده هااا ، ینی بعد از 3 - 4 ماه استفاده ، الان 2 -3 روزه که میبینم همچین چیزی رو .

ebicross
26-01-2011, 22:48
نه اگر لپتابه که این مشکل نمیتونه از ولتاژ باشه.
شما این لپتاب رو الان باز کردی؟ آخه گفتی رم ها رو در آوردم. با توجه به اینکه گفتی بعد از 3 - 4 ماه استفاده... :دی

در هر صورت اگر ویندوزت 64 بیتیه و در Msconfig سربرگ Boot و کلید Advanced گزینه ی maximum Memory هم خاموشه بهتره مشکلت رو توی انجمن لپتاب بگی.
آخه من هرچی سرچ کردم رفع این مشکل با همون دستکاری ولتاژ ممکن شده شده. بهتره قبل از هر کاری با اونها هم مشورت کنی.
من تخصصی توی لپتاب ندارم؛ باز بقیه دوستان اگر میدونند کمک کنند.

در ضمن یه چیزی؛
بعضی چیپستها مثل فکر مکینم اینتل 945 فقط 32 بیت عمل میکنند و حتی اگر سیستم عامل 64 بیت باشه باز هم 3 گیگابایت رم رو استفاده میکنند.
تنظیمات Bios رو چک کنید که Memory Remapping روشن باشه.
همچنین AGP video aperture size رو هم چک کنید.

officer
27-01-2011, 01:36
آره بازش کردم ، لپ تاپ که 1 سالشه ، ویندوز 3-4 ماهه که 7 هست .

ویندوز که 32 هست و توی سربرگ بوت هم اون maximum Memory خاموشه ...

من توی بایوس remapping و agp video aperture size ندارم ، باید حتما باشه ؟
چیپست هم که تا یه مدت پیش میشناخت و مشکلی نبود اصلا ، تا بعد از اینکه ویندوز از جنیون خارج شد و مجبور شدم کرک کنم دوباره .

ebicross
27-01-2011, 08:56
ویندوز 32 بیته؟ :13::دی
ویندوز رو 64 بیت نصب کن. ویندوز 32 بیت نهایتا میتونه تا 3 گیگ و خورده ای رم بشناسه و بقیش رو نمیشناسه.
احتمالا اون قبلا هم که مشکل نداشتی روش 64 بیت نصب بوده.
تمام اون کارهای بالا که گفتم فرض این بود که ویندوزت 64 بیت باشه و رم رو نشناسه.
اون زمان هم که میشناخته احتمالا کرکت از این پچ هایی که کلاه سر کاربر میزاره داشته و رم رو تقلبی توی 32 بیت بیشتر از 3 گیگ نشون میداده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید