PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا پاور من جوابگوست؟؟؟

mmasoudd
25-01-2011, 09:47
سلام به همه

من یه سیستم دارم که پارسال جمع کردم با مشخصات زیر:

MB: Asrock 790 gxh128
CPU: AMD Athlon II X4 630
Ram: 2*2GB DDR3 1600 Elixir
HDDs: 1 IDE + 1 Sata
ODDs: 1 DVD/CD RW Combo sony
PCI: 1 56K modem + 1 TV capture card
Fan: 3 * 80mm + 1 * 120 mm
Power: Green 535 a

به تازگی یه کارت گرافیک sapphire 6850 و یه DVD/RW hp 1270i خریدم و نصبیدم.

البته قبلش از این دو تا سایت در مورد توان مصرفی سیستم یه کمکی گرفتم. این هم عکسش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا می خوام نظر شما عزیزان رو هم بدونم.

آیا پاورم کافیه؟ کم نمیاره؟ مشکلی برا سیستم پیش نمی آد؟

با این قیمت های نجومی پاور در توانم نیست که فعلاً یه پاور جدید بخرم!

یه لطفی کنین و مثل همیشه ما رو یاری کنین ببینیم که چه باید بکنیم.

ضمناً یه چند روزی هست که قطعات جدید رو نصب کردم. دیروز یه مشکلی برام پیش اومد. وقتی سیستم رو روشن کردم بعد از اینکه ویندوز کامل بالا میاد بعد از چند ثانیه ارور Blue screen میاد و سیستم ریست می شه:41:
مشکل از چیه؟ این مشکل رو توی ویندوز سون 64 بیت دارم و یه ویندوز xp هم دارم که این مشکل رو نداره!!

آیا ویندوز رو عوض کنم؟ (البته می دونم که این بحث آخر مربوط به این تاپیک نیست.:46:)

pasargadd
25-01-2011, 21:18
پاورتون کافیه ولی لبه مرزه سعی کنین قطعه دیگه اضافه نکنین و اور هم نکنین.
بایوسو اپدیت کنین.اخرین درایو گرافیکو نصب کنین.

Ali*Reza
25-01-2011, 21:55
به نظر من هر موقع بودجشو داشتین پاورتون رو سریع عوض کنین. پیشنهاد من 585B یا 685B هست.

afceaglee2013
27-01-2011, 10:09
میتونید از این سایت هم کمک بگیرید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بهتره یه پاور با توان واقعی 600 وات داشته باشید .. البته همه ی این محاسبات حداکثر توان مصرفی سیستمتون رو نشون میده این 600 وات به این معنی نیست که همیشه این توان رو مصرف میکنه خیلی به ندرت پیش میاد سیستم با حداکثر توان مصرفی کار کنه .. مثلا درایو های نوری در حالت بی کاری مصرف کمی دارند و وقتی با دور تند اطلاعات میخونند یا در حالت رایت هستند حداکثر مقدار رو مصرف میکنن برای اینکه سیستمتون حداکثر توان رو مصرف کنه لازمه که همه درایو های نوری در حال خواندن یا نوشتن اطلاعات باشن مودمتون هم کار کنه و در عین حال یک گیم خیلی قوی هم بازی کنید که معمولا این حالت پیش نمیاد .. با توجه به اینکه بازده Green 535 a در حد قابل قبولیه و کلا برند گرین محصولاتش یا کیفیته میشه گفت پاور فعلیتون در اکثر اوقات مشکلی ایجاد نمیکنه ولی خیلی هم مناسب سیستمتون نیست.

در مورد ارور صفحه آبی هم بعد از آیدیت کردن ویندوز و درایور مادر بورد و کارت گرافیکی و مودم و بایوس و ... تو ویندوز سون، اگه برطرف نشد و ایکس پی هم هیچ مشکلی نداشت ( بهتره مدت طولانی با ایکس پی کار کنید ) احتمال داره یکی از کارت های PCI یا یکی از قطعه ها و یا حتی بعضی نرم افزار های جدید که در سون نصب کردید با ویندوز مشکل دارند
اگر هم در ایکس پی همین مشکل پیش اومد میتونید از این سایت مشکلتون رو به صورت تخصصی پیگیری کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضیحات کار با سایت هم در این تایپیک اومده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

neon_91
27-01-2011, 11:19
سلام منم نواستم تاپیک جدید بزنم به نظرتون منم باید پاورمو عوض کنم.پاور 530 گرین با این مشخصات سیستم
hd ati 5750
core i7 920
ram 6 gig triple channel
dvd plextor
ud3 giga motherboad
به نظرتون برای کراس فایر با 5770 میشه از این پاور استفاده کرد یا باید عوض شه؟ممنون

pasargadd
27-01-2011, 11:41
برای سیستمه فعلیتون کافیه ولی برای کراس باید عوض بشه.
green 685b=120
green 635b=100