PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فن كارت گرافيك يكي از اسلات هاي pci مادربوردم رو كم كرد!

mohammad.t
23-01-2011, 17:01
سلام .
خيلي خلاصه و سريع بگم
حدود يكسال پيش رفتم يه كارت گرافيك 9500 asus گرفتم اومدم خونه نصبش كردم ديدم اي داد بيداد! فنش اينقدر بزرگه كه رفته جلوي يكي از اسلات هاي pci رو گرفته اون موقع مجبور شدم كارت تي وي سيستم رو خارج كنم و بذارمش كنار.
يكي نيست بگه مادربورد ايسوس و گرافيك كجا درس خوندن اينها كه اينجوري طراحي ميكنن:31:
اوضاع گذشت تا adsl گرفتم و مودم معمولي رو كنار گذاشتم و كارت تي وي رو گذاشتم روي يك اسلات باقي مونده.
يه چند مدت خوب بود تا اينكه زدم كارت صداي آنبورد رو منفجر كردم.
ديگه واقعا جاي خالي يه اسلات رو حس كردم كه فن گرافيك جلوش رو گرفته.
الان يه كارت صداي usb گرفتم ولي اصلا مثل كارت صداي آنبورد كه 8 كاناله و اينها بود نميشه حتي نرم افزار هم نداره وصلش ميكني خود سيستم ميشناسه.
حالا ميخواستم بدونم كسي از دوستان راه حل نداره؟
نميشه با يه كابلي چيزي كه روي pci اسير شده نصب كنم و بيارم قسمتي ديگه از سيستم نصب كنم؟
اگه بشه يه جوري به سيستم هم شكاف pci اضافه كنم كه خيلي خوب ميشه.
از ايده هاي جالب شما استقبال ميكنم!
با تشكر

reza_3722
23-01-2011, 17:16
بنظر من اگه بجای کارت صدای اکسترنال یه usb digital tv میگرفتین بهتر بود و به این مشکلان بر نمی خوردین

mohammad.t
23-01-2011, 21:07
بنظر من اگه بجای کارت صدای اکسترنال یه usb digital tv میگرفتین بهتر بود و به این مشکلان بر نمی خوردین

ممنون .
فكر كنم منظورتون يه كارت تي وي يو اس بي هست درسته؟
چون اينجا كه ديجيتالش جواب نميده.
راه كم هزينه تر نيست؟ چون يه تي وي يو اس بي + كارت صدا حدود 40-50 هزار تومان ميشه.
روش فكر ميكنم چون صدا خيلي مهمه
تشكر و باز هم منتظر ايده هاي شما هستم

yang
24-01-2011, 21:54
گشتیم نبود نگرد نیست
کارت صداش قابل تعمیر نیست؟اگه مشکل سوکته میتونی از سوکت های جلو استفاده کنی اگه از ای سیه ممکنه قابل تعمیر باشه ولی هزینه خاص خودش رو داره اگه ای سیش یافت بشه

mohammad.t
25-01-2011, 02:05
گشتیم نبود نگرد نیست
کارت صداش قابل تعمیر نیست؟اگه مشکل سوکته میتونی از سوکت های جلو استفاده کنی اگه از ای سیه ممکنه قابل تعمیر باشه ولی هزینه خاص خودش رو داره اگه ای سیش یافت بشه

نمي دونم شما استادي قابل تعميره؟
فكر كنم از 3 سال گارانتيش هم مونده نمي فهمن اگه بفرستم گارانتي؟:31:
p5kpl asus هست.
سوكت هاي جلو ميكروفونش كار نمي كنه و فقط يك كانال صدا داره.
گير كردم اساسي!
اي كاش تبديل usb2pci بود:31:
يا اصلا يه كارت صداي pci-x اگه هست معرفي كنيد(از اين x1 كوچيك ها:31:)
شيطونه ميگه فنش رو در بيارم خلاص!

yang
25-01-2011, 02:57
نمي دونم شما استادي قابل تعميره؟
فكر كنم از 3 سال گارانتيش هم مونده نمي فهمن اگه بفرستم گارانتي؟:31:
p5kpl asus هست.
سوكت هاي جلو ميكروفونش كار نمي كنه و فقط يك كانال صدا داره.
گير كردم اساسي!
اي كاش تبديل usb2pci بود:31:
يا اصلا يه كارت صداي pci-x اگه هست معرفي كنيد(از اين x1 كوچيك ها:31:)
شيطونه ميگه فنش رو در بيارم خلاص!

قابل تعمیر که هست فقط ممکنه هزینش نصرفه واست.
من تو بازار ندیدم ولی احتمالا بگردی pci-x 1x کارت صوتی یافت میشه.
من نفهمیدم یعنی چی که سوکت جلو یه کانالش فقط کار میکنه؟ یعنی لفت و رایت فقط یکیش کار میکنه یا منظورت اینه که میکرفون کار نمیکنه؟ اگه صدا داری یعنی چیپ صدا باید سالم باشه و فقط سوکت عقب صدمه دیده که به راحتی قابل تعویضه.اگه سوکتهای جلو مشکل مشکل اتصال داشته باشن کافیه اتصال پنل جلو با مادربرد رو چک کنی احتمالا سیماش درست وصل نیست. تو نرم افزار کارت هم باید تنظیم کنی که از توش صدا بپره بیرون!!
در هر صورت میتونی ببری گارانتی فوقش یه هزینه ای میگیرن ازت درست میکنن اگه صدمه ظاهری خورده باشه اگر نه که درست میکنن میدن دستت بدون هزینه.در کل فکر نکنم هزینش خیلی بشه ولی بپرس

mohammad.t
25-01-2011, 18:37
قابل تعمیر که هست فقط ممکنه هزینش نصرفه واست.
من تو بازار ندیدم ولی احتمالا بگردی pci-x 1x کارت صوتی یافت میشه.
من نفهمیدم یعنی چی که سوکت جلو یه کانالش فقط کار میکنه؟ یعنی لفت و رایت فقط یکیش کار میکنه یا منظورت اینه که میکرفون کار نمیکنه؟ اگه صدا داری یعنی چیپ صدا باید سالم باشه و فقط سوکت عقب صدمه دیده که به راحتی قابل تعویضه.اگه سوکتهای جلو مشکل مشکل اتصال داشته باشن کافیه اتصال پنل جلو با مادربرد رو چک کنی احتمالا سیماش درست وصل نیست. تو نرم افزار کارت هم باید تنظیم کنی که از توش صدا بپره بیرون!!
در هر صورت میتونی ببری گارانتی فوقش یه هزینه ای میگیرن ازت درست میکنن اگه صدمه ظاهری خورده باشه اگر نه که درست میکنن میدن دستت بدون هزینه.در کل فکر نکنم هزینش خیلی بشه ولی بپرس

ممنون كه با حوصله جواب دادي.
عرض كنم.
ميكرفونش كار نمي كنه + يكي از كانال ها كه فكر كنم left هست هم كار نمي كنه.
فقط هم وقتي صدا مياد از جلو كه برم از توي بايوس front audio رو روي ac 97 بذارم.
سوكت هاي جلو رو خيلي ور رفتم حتي رفتم پنل جلو كامل براي كيس گرفتم ولي فقط يه كانال صدا داره.
ظاهري كه صدمه نديده.
يه مدار تقويت كننده صوتي ساخته بودم داشتم تستش ميكردم كه نمي دونم چي شد اشتباهي +12 ولت به خروجي كارت صدا خورد و صدا كامل نابود شد!
الان كارت صدا يو اس بي گرفتم هم به خاطر اين بود كه چند روز بدون سيستم نمونم.
باز هم ممنون

yang
25-01-2011, 19:54
ممنون كه با حوصله جواب دادي.
عرض كنم.
ميكرفونش كار نمي كنه + يكي از كانال ها كه فكر كنم left هست هم كار نمي كنه.
فقط هم وقتي صدا مياد از جلو كه برم از توي بايوس front audio رو روي ac 97 بذارم.
سوكت هاي جلو رو خيلي ور رفتم حتي رفتم پنل جلو كامل براي كيس گرفتم ولي فقط يه كانال صدا داره.
ظاهري كه صدمه نديده.
يه مدار تقويت كننده صوتي ساخته بودم داشتم تستش ميكردم كه نمي دونم چي شد اشتباهي +12 ولت به خروجي كارت صدا خورد و صدا كامل نابود شد!
الان كارت صدا يو اس بي گرفتم هم به خاطر اين بود كه چند روز بدون سيستم نمونم.
باز هم ممنون

پس یکی از لاین های صدا روی ای سی صدمه دیده .ظاهری صدمه ندیده باشی ببری گارانتی درستش میکنن.فقط نگو خودت ترکوندی!

mohammad.t
25-01-2011, 22:15
پس یکی از لاین های صدا روی ای سی صدمه دیده .ظاهری صدمه ندیده باشی ببری گارانتی درستش میکنن.فقط نگو خودت ترکوندی!

مرسيييييييي!
خدا كنه نفهمه:31: