PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید پرینتر رنگی خیلی مناسب یرای مدرسه

aban366
23-01-2011, 10:29
سلام دوستان عزیز ما یک پرینتر رنگی خوب برای مدرسه می خواهیم .به ما کمک کنبد.تا سطح 300 هزار تومان

mohammad.t
23-01-2011, 11:44
به سوالات جواب بديد:
1-مورد مصرفش چيه(به عنوان مثال متن رنگي يا عكس يا...)
2-در هفته چند عدد چاپ خواهيد كرد؟
3-آيا از هزينه زياد نگهداري پرينترهاي رنگي بيشتر باتوجه به اينكه در مدرسه هست اطلاع داريد؟
به طور كلي هدفتون رو از خريد پرينتر رنگي بيان كنيد(2 نمره):31:

aban366
27-01-2011, 23:39
به سوالات جواب بديد:
1-مورد مصرفش چيه(به عنوان مثال متن رنگي يا عكس يا...)
2-در هفته چند عدد چاپ خواهيد كرد؟
3-آيا از هزينه زياد نگهداري پرينترهاي رنگي بيشتر باتوجه به اينكه در مدرسه هست اطلاع داريد؟
به طور كلي هدفتون رو از خريد پرينتر رنگي بيان كنيد(2 نمره):31:
سلام
ما مدرسه یه پرینتر لیزری اچ پی داریم میخوایم در کنارش یه پرینتر لیزری رنگی برای امور پرورشی مثل ساختن پمفلت و کاتالوگ های اموزشی و زیباسازی نمودارها و از اینجور چیزا ازش استفاده کنیم
شاید به طور متوسط 500 تا 700 برگ در هفته کپی کنه ممکنه یک هفته هم 100 تا کپی کنیم
بابت هزینه نگهداری میخوایم پرینتری بخریم که اگه یکم گرونم بود اشکال نداشته باشه اما به جاش توینرش زیاد دوم بیاره و کم هزینه باشه حالا قیمت اولیه کمی بالاتر بود مشکلیم نیست
بیشتر هم متن های رنگی استفاده میشه و عکس رنگی شاید در ماه 20 تا یزنیم
ممنون میشم زودتر ما رو راهنمائی کنین تا به نتیجه مطلوب برسیم

mohammad.t
28-01-2011, 00:48
سلام
ما مدرسه یه پرینتر لیزری اچ پی داریم میخوایم در کنارش یه پرینتر لیزری رنگی برای امور پرورشی مثل ساختن پمفلت و کاتالوگ های اموزشی و زیباسازی نمودارها و از اینجور چیزا ازش استفاده کنیم
شاید به طور متوسط 500 تا 700 برگ در هفته کپی کنه ممکنه یک هفته هم 100 تا کپی کنیم
بابت هزینه نگهداری میخوایم پرینتری بخریم که اگه یکم گرونم بود اشکال نداشته باشه اما به جاش توینرش زیاد دوم بیاره و کم هزینه باشه حالا قیمت اولیه کمی بالاتر بود مشکلیم نیست
بیشتر هم متن های رنگی استفاده میشه و عکس رنگی شاید در ماه 20 تا یزنیم
ممنون میشم زودتر ما رو راهنمائی کنین تا به نتیجه مطلوب برسیم

خب پس شد يه ليزري رنگي.
من بيشتر بحثم روي اين هست كه چون قبلا تجربه داشتم! مدارس نميتونن هزينه زيادي براي نگه داري پرينتر رنگي انجام بدهند چون نميخوان باهاش كسب درآمد كنن.
يه پرينتر ليزري رنگي از برند Hp حدود 300 هزارتومان يا كمتر براش شما هزينه خريد داره.
اما بايد بدونيد كه با اين تعداد 500-700 برگه در هفته هر 2 هفته يكبار بايد شارژ كنيد كه در بهترين شرايط حدود 100 هزار تومان براي شما هزينه داره.

اين تعداد چاپ فقط يه چيز توي ذهنم هست يه دستگاه اپسون جوهر افشان مثل t50 به همراه تانك(بالاي 300 تومن)
كه هزينه چاپ براتون بياد پايين و بتونيد با حدود 10 هزار تومن رنگ همين حدود 700 تا رو بزنيد.
فقط ميمونه مسئله اينكه نبايد مثلا 3 ماه تابستون بدون استفاده بمونه كه خشك ميشه.

meisam317
28-01-2011, 01:46
چند تا سئوال دارم دوستان ، برند HP بهترینه ؟ چرا ؟ بقیه چطورن ؟ canon دقت چاپشو تو دیجی کالا بیشتر زده اما فک کنم نرم افزاری هستش و تاثیری تو کیفیت نداره . کیفیت همه 600*600 هستش ؟
چه فرقی بین پرینتر رنگی لیزری 300 تومنی و 600 تومنی هستش ؟ فرقشون سرعت و توانایی بیشتره یا کیفیت هم فرق میکونه ؟ (جریان کیفیت برابر 600*600 دیگه )
ممنون از راهنمایی دوستان :11:

mohammad.t
28-01-2011, 02:36
چند تا سئوال دارم دوستان ، برند HP بهترینه ؟ چرا ؟ بقیه چطورن ؟ canon دقت چاپشو تو دیجی کالا بیشتر زده اما فک کنم نرم افزاری هستش و تاثیری تو کیفیت نداره . کیفیت همه 600*600 هستش ؟
چه فرقی بین پرینتر رنگی لیزری 300 تومنی و 600 تومنی هستش ؟ فرقشون سرعت و توانایی بیشتره یا کیفیت هم فرق میکونه ؟ (جریان کیفیت برابر 600*600 دیگه )
ممنون از راهنمایی دوستان :11:

اچ پي خصوصا در ليزري ها محبوب و همه گير است.
چون تعميرش آسون قطعات مورد نياز راحت گير مياد و ارزون هست و ...
اما بايد موردي بحث كرد مثلا جوهرافشان هاي حرفه اي براي كار زياد كفه ترازو سمت اپسون سنگيني ميكنه.
نه قطعا دي پي آي تو چاپ تاثير داره اگه واقعي باشه و نه تبليغاتي!
جوهر افشان من 1200*4800 هست!
در مورد سوال آخر چاپگرها به دسته هاي مختلف تقسيم ميشن مثل خانگي،يك دفتركار كوچك يا يك اداره،
بر همين اساس يك سيكل كاري ماهانه دارند به عنوان مثال توي كاتالوگ نوشته 10 هزار در ماه
در مورد مثال شما كه ظاهرا كيفيت يكسان است بحث ظرفيت چاپ بالاتر است.
حالا ممكنه افزايش سرعت،تونر برزگتر،طراحي براي كار بيشتر يا همه موارد باشد