PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرستادن تصویر از کارت گرافیک به سی.آر.تی تی.وی از راه کامپونت

dusti55
23-01-2011, 09:49
کسی تجربه موفقی در این زمینه داره بیان کنه، نوع تلویزیون...

dusti55
18-02-2011, 11:35
۲۵ روز گذشت! یعنی از میان چندصدهزار کاربر پی۳۰ورلد کسی چنین تجربه‌ای نداشته است؟

saeed_136915
18-02-2011, 11:40
سلام اگه کارت گرافیکی شما خروجی Component یا S-Video 4pin داره میتونید مستقیما با یه کابل دست ساز اونو به تلویزیون وصل کنید ولی اگه این خروجیها رو نداشته باشه باید یه دستگاه به نام PC2TV بخرین که قیمتش حدود 45 تومنه. من خودم از روش دوم استفاده میکنم

dusti55
19-02-2011, 12:22
سلام اگه کارت گرافیکی شما خروجی Component یا S-Video 4pin داره میتونید مستقیما با یه کابل دست ساز اونو به تلویزیون وصل کنید ولی اگه این خروجیها رو نداشته باشه باید یه دستگاه به نام PC2TV بخرین که قیمتش حدود 45 تومنه. من خودم از روش دوم استفاده میکنم

درود
از شما بخاطر نظر مفیدتان تشکر می‌کنم، کارت گرافیک ۵۶۷۰ است با خروجی کامپونت، از رابط d-sub2componet استفاده شده، نتیجه‌ای نداشت.

saeed_136915
19-02-2011, 13:11
از کنترل پنل ATI توی ویندوز هم فعال کردین؟

muhakh
19-02-2011, 14:18
ببخشین پا برهنه می پرم وسط حرفتون اما اگه فاصله برای استفاده از سیم زیاد باشه ایا وسیله ای ساخته شده که مشکل رو حل کنه مثلا فرستنده امواج

dusti55
19-02-2011, 15:21
ببخشین پا برهنه می پرم وسط حرفتون اما اگه فاصله برای استفاده از سیم زیاد باشه ایا وسیله ای ساخته شده که مشکل رو حل کنه مثلا فرستنده امواج

کابل بلند هم وجود دارد که دوسرش VGA (نرومادگی) است وسط راه هم اتصال میان دی.ساب به کامپونت.
البته نسل جدیدی از کارت گرافیک و نمایشگرها ساخته شده که می‌توانند تصویر را بی‌سیم انتقال دهند.

dusti55
19-02-2011, 15:38
از کنترل پنل ATI توی ویندوز هم فعال کردین؟

چیزی خاصی در این مورد توی کنترل‌پنل ندیدم، خود "Catalyst Control Center" گزینه‌ تعویض نمایشگر را دارد و در مورد دو نمایشگر بخوبی کار می‌کند، برای سوئیچ (تعویض) بین نمایشگر و تلویزیون سی.آر.تی هم مشکلی نیست فقط تصویر مشخص و درستی در تلویزیون سی.آر.تی نیست روی ۳ تلویزیون مختلف (۳ مارک ال.جی، سامسونگ، صنام) آزمایش شد ناموفق بود، با جی.فورس ۸۴۰۰ نیز نتیجه‌ دلخواه نداده! کلاً می‌خواهم بدانم آیا تصویر کارت گرافیک از راه دی.ساب به کامپونت امکان‌پذیر است یا خیر و اگر بله چه تلویزیون و کارت گرافیک‌هایی بخوبی این کار را انجام می‌دهند.

saeed_136915
19-02-2011, 20:09
چیزی خاصی در این مورد توی کنترل‌پنل ندیدم، خود "Catalyst Control Center" گزینه‌ تعویض نمایشگر را دارد و در مورد دو نمایشگر بخوبی کار می‌کند، برای سوئیچ (تعویض) بین نمایشگر و تلویزیون سی.آر.تی هم مشکلی نیست فقط تصویر مشخص و درستی در تلویزیون سی.آر.تی نیست روی ۳ تلویزیون مختلف (۳ مارک ال.جی، سامسونگ، صنام) آزمایش شد ناموفق بود، با جی.فورس ۸۴۰۰ نیز نتیجه‌ دلخواه نداده! کلاً می‌خواهم بدانم آیا تصویر کارت گرافیک از راه دی.ساب به کامپونت امکان‌پذیر است یا خیر و اگر بله چه تلویزیون و کارت گرافیک‌هایی بخوبی این کار را انجام می‌دهند.

سلام مستقیما خیر امکانپذیر نیست. چون نوع تصویر D-Sub دیجیتال هست ولی نوع سیگنال Component آنالوگه. ولی همونطور که گفتم از طریق PC2TV امکانپذیره. اگه کارت گرافیکی شما خروجی پایینی رو داشته باشه میشه مستقیما تبدیل به کمپوننت کرد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dusti55
19-02-2011, 22:33
سلام مستقیما خیر امکانپذیر نیست. چون نوع تصویر D-Sub دیجیتال هست ولی نوع سیگنال Component آنالوگه. ولی همونطور که گفتم از طریق PC2TV امکانپذیره. اگه کارت گرافیکی شما خروجی پایینی رو داشته باشه میشه مستقیما تبدیل به کمپوننت کرد.

درود و سپاس
دی-ساب دارای دو سیگنال آنالوگ و دیجیتال است. از دی-ساب به کامپونت تصویر انتقال می‌شود ولی کاربردی نیست یعنی تصویر چندتایی و ریز است و یا نامشخص! بگمونم عکس شما خروجی اس-ویدئو است که به خروجی تی.وی مشهورست. امروزه کارت‌های جدید این گزینه را ندارند و اکنون بیشتر خروجی اچ.دی.ام.آی بجایش می‌گذارند که قابل استفاده در سی.آر.تی نیست چون که تنها سیگنال دیجیتال بیرون می‌دهد!

dusti55
20-02-2011, 06:00

من نوعی از تبدیلی (pc2tv) که شما نام برده‌اید دیده‌ام، لطفاً اگر امکانش است نام مارک، کارکرد، عکس و دیگر جزئیات را ارائه بفرمایید.

saeed_136915
20-02-2011, 13:39
سلام خدمت شما:

ورودی برق که از USB میاد و دوتا کلید برای تنظیم NTSC یا PAL :

خروجی ها :

و ورودی VGA :

dusti55
20-02-2011, 15:14
تشکر از شما.
لطفاً نام (مدل و مارک) دقیق دستگاه را تایپ کنید (برای جستجو). در مورد کیفیت کارش هم توضیح بدهید، مثلاً امکان چندنمایشگری از راه این مبدل وجود دارد یا در زمان واحد تنها یک دستگاه (تلویزیون یا نمایشگر) قابل استفاده است؟ نوع استفاده شما چیست و از کدام خروجی استفاده می‌کنید، خروجی اس-ویدئو یا ویدئو؟

saeed_136915
20-02-2011, 16:37
سلام مدلش که روش نوشته! Ultimate 2000 AX . کیفیت هم بالاترین رزولیشن از خروجی S-Video و Composite که میتوان گرفت 1280*1024 هست (VGA رو نمیدونم) امکان چند نمایشگری رو امتحان نکردم ولی به احتمال زیاد ساپرت میکنه. واسه من خروجی Composite کار نکرد و خودم سیم S-video رو بریدم و بهش رابط Composite وصل کردم.