PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زوم اپتیکال در مقایسه با کیفیت پیکسل (مقایسه ی عکسهای یک دوربین سوپر زوم و اس ال آر)

naamre
22-01-2011, 10:09
همیشه برای من سوال بوده که عملکرد زوم اپتیکال در مقایسه با رزلوشن و با بالا تر از اون کیفیت پیکسها به چه شکلیه برای اولین بار من دو دوربین یکی با رزلوشن 5 و زوم 10 رو با دوربینی با رزلوشن 7 و زوم 3 مقایسه کردم برام جالب بود که نتیجه تقریبا یکسان بود و در عکس نهایی هر دو من جزییات تقریبا یکسانی داشتم بعد این کار رو با یه دوربین 7 مگاپیکسلیه دیگه انجام دادم ولی کاملا مشخص بود که عکسی که با زوم اپتیکال بالا تر و رزلوشن 5 مگاپیکسل گرفته شده بود جزییات بیشتری رو داشت. تا اینکه به رویو زیر بر خود کردم :

مقایسه Fuji HS10 با Nikon D300 و لنز 200-18 . ابتدا توضیح بدم Nikon d300 یه دوربین حرفه ایه 12 مگاپیکسلیه با بهره گیری از لنز 200-18 یه لنز 11X داره استفاده می کنه در حالی که HS10 یه دوربینه 10 مگ و زوم 30x که معادل 720mm انتهای زومش میشه
عکس HS10 در نهایت زومش یعنی 720mm :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و حالا عکس D300 در نهایت زوم

خوب اگر ما این عکس رو دیجیتالی بزرگ کنیم و کراپش کنیم تا معادل 720mm زوم بشه چی داریم؟ متاسفانه عکس کراپ شده لود نشده می تونید اینجا دنبالش کنید:

لینک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

naamre
22-01-2011, 10:18
خوب اون عکس لوود نشد من عکس دیگه و لینک کامل رو می گذارم واسه دوستانی که می خوان ببینن این عکسمD300 گرفته

اینم عکس کراپ شده برای رسیدن به زوم 720mm

خوب نتیجه رو خودتون مقایسه کنید

naamre
22-01-2011, 10:24
HS10 :

و D300 بعد از تغییر سایز و کراپ شدن

khozestaniam
23-01-2011, 15:40
حالا یعنی چی؟ کدوم بهتره؟

Grand
23-01-2011, 15:54
زوم اپتیکال در مقایسه با کیفیت پیکسل

الان این یعنی چی؟! خودت میفهمی چی میخوای بگی؟

ELSIN
23-01-2011, 19:24
حالا یعنی چی؟ کدوم بهتره؟

الان این یعنی چی؟! خودت میفهمی چی میخوای بگی؟

خوب عزیزان معلومه دیگه کیفیت (از همه نظر) توی عکس های D300 بسیار بیشتر از HS10 هست
که کاملا طبیعیه

اما نکته اینه که عکس های پست اول و دوم از یک مکان (دقیق یه جا) گرفته شدند ؟؟؟؟

Grand
23-01-2011, 21:22
خوب عزیزان معلومه دیگه کیفیت (از همه نظر) توی عکس های D300 بسیار بیشتر از HS10 هست
که کاملا طبیعیه

اما نکته اینه که عکس های پست اول و دوم از یک مکان (دقیق یه جا) گرفته شدند ؟؟؟؟

این تایپیک رو زدن که بگن کیفیت فلان دوربین از اون یکی دوربین بیشتره؟!

خوب این چه ربطی به موضوع تایپیک داره؟!

abera
23-01-2011, 22:17
سلام
این دو دوربین در عکسهای حالت معمول هم قابل مقایسه با هم نیستن چه برسه به زوم. احتیاجی به مقایسه ندارن بهتر بود در مورد اختلاف ساختاری این دو لنز بحث میشد.

tirdad_60
23-01-2011, 23:40
سلام
این دو دوربین در عکسهای حالت معمول هم قابل مقایسه با هم نیستن چه برسه به زوم. احتیاجی به مقایسه ندارن بهتر بود در مورد اختلاف ساختاری این دو لنز بحث میشد.

کدوم دو لنز 200-18 و hs10
این دو تا که اصلا و ابدا با هم قابل مقایسه نیستند
مقایسه این دو مثله مقایسه پراید با بنز هست

:40::40:

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

البته کلا مقایسه بسیار جالبی بود شاید این سوال در ذهن خیلی ها بوده که تفاوت چقدر هست

---------- Post added at 11:40 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

البته کلا مقایسه بسیار جالبی بود شاید این سوال در ذهن خیلی ها بوده که تفاوت چقدر هست

abera
24-01-2011, 00:02
کدوم دو لنز 200-18 و hs10
این دو تا که اصلا و ابدا با هم قابل مقایسه نیستند
مقایسه این دو مثله مقایسه پراید با بنز هست

:40::40:

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

---------- Post added at 11:40 PM ---------- Previous post was at 11:39 PM ----------

سلام
دوست عزیز اختلاف نه مقایسه .این دو کلمه یک معنی رو نمیدن .ظاهرا شما جملات رو کامل نمیخونید.
منم منظورم این بود که با هم قابل مقایسه نیستند.(اختلاف لنز حرفه ای با لنز دوربین های کامپکت) که باعث میشه با هم قابل مقایسه نباشند:11:.

naamre
24-01-2011, 10:07
فکر می کنم دوستان اگر حوصله می کردن و مقاله رو می خوندن یا به هر حال ....

اتفاقا هدف دقیقا مقایسه است نه اختلاف. شما به چه منظور دوربین سوپر زوم می خرید؟ اگر به شما پیشنهاد بدن دوربینی با زوم 4 یا 5x و سنسوری با سایز APS رو انتخاب کنید و دوربینی با زوم 30x و سایز سنسور 1/2 اینچ کدوم رو انتخاب می کنید. فکر می کنم بیشتر دوستان موافق هستن که توی زوم اپتیکال ما افت کیفیت نداریم ولی وقتی عکس رو دیجیتالی بزرگ کنیم عکس دچار افت کیفیت میشه. ولی اینجا مشاهده می کنید که کیفیت ساخت سنسور و ابعاد اون تا چه حد می تونه تاثیر گذار باشه. اگر بخشی از عکسهای D300 کراپ بشه و دیجیتالی بزرگ بشه تا معادل زوم 720mm بشه که عکس تا حدی افت کیفیت پیدا می کنه که می شه گفت با یه دوربین 2.1 مگا پیکسلی گرفته شده رو با عکسی خروجی HS10 با رزلوشن 10 مگ و زوم اپتیک 720mm مقایسه می کنید نتیجه جالبه. حتی توی مرحله ی بعدی عکسی از D300 که با لنز 105mm گرفته رو کراپ می کنه و بعد از زوم دیجیتالی که رزلوشن عکس 0.5 مگ میشه تا معادل 720mm زوم باشه بازم یه سر و گردن بالا تر از HS 10 میشه. درسته عکسها توی شرایط مساوی گرفته نشدن ولی اختلاف چنان زیاده که نمی شه ازش چشم پوشی کرد مشکلsmudging وedge artifacts ربطی به شرایط عکاسی نداره(عکسای نهایی). خوب حالا اگر یه دوربین سوپر زوم نیاز داشته باشید کدوم ارجحیت دارن. درسته هر دوربین SLR کیفیت D300 رو نداره ولی با همین سری دوربینهای SLR ارزون قیمت نمی شه خلا یه دوربین سوپر زوم مثل ... رو پر کرد؟

khozestaniam
24-01-2011, 13:41
فکر می کنم دوستان اگر حوصله می کردن و مقاله رو می خوندن یا به هر حال ....

اتفاقا هدف دقیقا مقایسه است نه اختلاف. شما به چه منظور دوربین سوپر زوم می خرید؟ اگر به شما پیشنهاد بدن دوربینی با زوم 4 یا 5x و سنسوری با سایز APS رو انتخاب کنید و دوربینی با زوم 30x و سایز سنسور 1/2 اینچ کدوم رو انتخاب می کنید. فکر می کنم بیشتر دوستان موافق هستن که توی زوم اپتیکال ما افت کیفیت نداریم ولی وقتی عکس رو دیجیتالی بزرگ کنیم عکس دچار افت کیفیت میشه. ولی اینجا مشاهده می کنید که کیفیت ساخت سنسور و ابعاد اون تا چه حد می تونه تاثیر گذار باشه. اگر بخشی از عکسهای D300 کراپ بشه و دیجیتالی بزرگ بشه تا معادل زوم 720mm بشه که عکس تا حدی افت کیفیت پیدا می کنه که می شه گفت با یه دوربین 2.1 مگا پیکسلی گرفته شده رو با عکسی خروجی HS10 با رزلوشن 10 مگ و زوم اپتیک 720mm مقایسه می کنید نتیجه جالبه. حتی توی مرحله ی بعدی عکسی از D300 که با لنز 105mm گرفته رو کراپ می کنه و بعد از زوم دیجیتالی که رزلوشن عکس 0.5 مگ میشه تا معادل 720mm زوم باشه بازم یه سر و گردن بالا تر از HS 10 میشه. درسته عکسها توی شرایط مساوی گرفته نشدن ولی اختلاف چنان زیاده که نمی شه ازش چشم پوشی کرد مشکلsmudging وedge artifacts ربطی به شرایط عکاسی نداره(عکسای نهایی). خوب حالا اگر یه دوربین سوپر زوم نیاز داشته باشید کدوم ارجحیت دارن. درسته هر دوربین SLR کیفیت D300 رو نداره ولی با همین سری دوربینهای SLR ارزون قیمت نمی شه خلا یه دوربین سوپر زوم مثل ... رو پر کرد؟

اخه مشکل این بحث میدونید چیه ؟ اینه که بقول خودتون پراید و با بنز دارید مقایسه میکنید در اینکه دوربینهای حرفه ای برترن که شکی نیست شما دارید دو تا سبک متفاوت رو با هم مقایسه میکنید این مقایسه باید یا در رنج حرفه ای باشه یا در رنج نیمه حرفه ای اسم هر سبک هم روشه. ببخشید که جسارت شد ما هنوز اماتور هم نیستیم:11::10:

naamre
24-01-2011, 14:55
اخه مشکل این بحث میدونید چیه ؟ اینه که بقول خودتون پراید و با بنز دارید مقایسه میکنید در اینکه دوربینهای حرفه ای برترن که شکی نیست شما دارید دو تا سبک متفاوت رو با هم مقایسه میکنید این مقایسه باید یا در رنج حرفه ای باشه یا در رنج نیمه حرفه ای اسم هر سبک هم روشه. ببخشید که جسارت شد ما هنوز اماتور هم نیستیم:11::10:
خوب شما آماتور نیستید و درک جامعی از این قضیه دارید مشکلی هم نیست ولی گاهی سوالاتی پیش میاد . مثلا اینکه من به جای هزینه بیشتر برای یه دوربین اس ال آر و لنز چطوره یه دوربینه سوپر زوم بگیرم و با یه تیر دو نشون بزنم. این موضوع برام جالب بود و برای کسانی که علاقمند باشن ارایه کردم. در ضمن مقایسه پراید با بنز اشکالی نداره من دارم هزینه بیشتری برای بنز می دم اینکه بدونم این پول اضافی رو بابت چی می دم و اختلاف سطح این دوتا تا چه حدیه اشکالی داره؟

vvc
24-01-2011, 15:08
دوست عزیز naamre گرچه من متوجه منظورتون شدم و از شما بابت این مطلب متشکرم
ولی شما باید این مورد رو درنظر داشته باشید که کاربرهای دوربین SLRlik یا سوپر زوم کسانی هستند که علاوه بر قیمت
یه دوربینی میخوان برای استفاده در خانواده و طبیعت که از نظر کارایی و تنظیمات نیز شبیه دوربینهای حرفه ای باشه
درسته که زوم اپتیک دوربینهای SLRlik در عکاسی زیاد بکار نمیاد مگر جاههای خاص اونم برای شکار لحظه ها
ولی در فیلمبرداری چطور ؟
ایا بقول شما در دوربینهای حرفه ای میشه بعد از فیلم گرفتن هم فیلم رو زوم کرد بعد گفت این بهتر از اونه؟
پس اگر خرید دوربین سوپر زوم فقط برای عکاسی باشه حرف شما صحیحه
ولی مطمئنا خریداران اینجور دوربینها خواسته بیشتر از دوربینشون علاوه بر کیفیت عکس دارن
نمونش خود بنده که با توجه به اینکه تا 1 میلیون تومن هم برای دوربین در نظر گرفته بودم
ولی بهترین دوربینی که خواسته هام رو براورده میکرد یه دوربین سوپر زومی بود که 350 تومن بیشتر قیمت نداشت
:5: :40:

khozestaniam
24-01-2011, 17:52
خوب شما آماتور نیستید و درک جامعی از این قضیه دارید مشکلی هم نیست ولی گاهی سوالاتی پیش میاد . مثلا اینکه من به جای هزینه بیشتر برای یه دوربین اس ال آر و لنز چطوره یه دوربینه سوپر زوم بگیرم و با یه تیر دو نشون بزنم. این موضوع برام جالب بود و برای کسانی که علاقمند باشن ارایه کردم. در ضمن مقایسه پراید با بنز اشکالی نداره من دارم هزینه بیشتری برای بنز می دم اینکه بدونم این پول اضافی رو بابت چی می دم و اختلاف سطح این دوتا تا چه حدیه اشکالی داره؟

بله حرف شما درسته در ضمن من خیلی اماتورم:27: ولی به خاطر مطلبت ممنونم:10::11:

naamre
24-01-2011, 18:25
دوست عزیز naamre گرچه من متوجه منظورتون شدم و از شما بابت این مطلب متشکرم
ولی شما باید این مورد رو درنظر داشته باشید که کاربرهای دوربین SLRlik یا سوپر زوم کسانی هستند که علاوه بر قیمت
یه دوربینی میخوان برای استفاده در خانواده و طبیعت که از نظر کارایی و تنظیمات نیز شبیه دوربینهای حرفه ای باشه
درسته که زوم اپتیک دوربینهای SLRlik در عکاسی زیاد بکار نمیاد مگر جاههای خاص اونم برای شکار لحظه ها
ولی در فیلمبرداری چطور ؟
ایا بقول شما در دوربینهای حرفه ای میشه بعد از فیلم گرفتن هم فیلم رو زوم کرد بعد گفت این بهتر از اونه؟
پس اگر خرید دوربین سوپر زوم فقط برای عکاسی باشه حرف شما صحیحه
ولی مطمئنا خریداران اینجور دوربینها خواسته بیشتر از دوربینشون علاوه بر کیفیت عکس دارن
نمونش خود بنده که با توجه به اینکه تا 1 میلیون تومن هم برای دوربین در نظر گرفته بودم
ولی بهترین دوربینی که خواسته هام رو براورده میکرد یه دوربین سوپر زومی بود که 350 تومن بیشتر قیمت نداشت
:5: :40:
ممنون از ذکر این نکته.
هر کسی با توجه به خواست و سلیقه اش خرید می کنه و این حق شما ست که دوربین یا وسیله ای رو استفاده کنید که ظاهرش رو هم دوست دارید. ولی یه سوال دارم زوم 30x یا کمی بالا و پایین تر توی فیلم برداری چند درصد کارایی داره؟ اینو در نظر بگیرید وقتی به صورت آماتوری و خانگی فیلم می گیرید و از امکانات نور پردازی و صدا برداری بی بهره هستید بهتر به جای زوم به سوژه نزدیک بشید تا هم کیفیت تصویر بهتر و هم صدای بهتری داشته باشید در فیلم برداری هم مثل عکاسی لنز واید در الویت بیشتریه به ویژه اگر شما مجبور باشید از میکروفون دوربین برای ضبط صدا استفاده کنید. دروبین ها فیلم برداری حرفه ای هم به جز مواردی که برای فیلم برداری های خاص مثلا حیات وحش استفاده می شن عموما زوم 10x دارن . اگر شما دوست دارید دوربینتون این امکانات رو هم داشته باشه به هر دلیلی کاملا قابل احترامه حتی با وجود پرداخت هزینه بیشتر.
الان دورینهای کامپکت هم از امکانات خیلی خوبی بهره می برن سرعت عکاسی بالایی دارن و تنظیمات PMS وحتی داینامیک رنج.
سه چهار سال پیش تعریفی که از سری دوربینهای شبه اس ال آر می شد کمی فرق می کرد. اونا واقعا توی رنج بینابینی اس ال آر و کامپکت قرار می گرفتن چه از نظر قیمت چه کارایی و چه کیفیت تصویر. مثال نیکون 8800 - کانن pro1 سونی 828 کونیکا مینولتای A2
مثلا pro1 دوربینی بود که حتی توی لنز هم کانن از سری حرفه ایش استفاده کرده بود و به مراتب ارزون تر از SLR ها بود و حتی سونی R1 رو با CCD سایز APS رو نمایی کرد. حالا از اون دوربینها چی مونده؟ CCD دوسوم اینچیشیون روز به روز تحلیل رفته . کیفیت لنزاشون به بهای افزایش X ها کاهش پیدا کرده و در مجموع خیلی شبیه دوربینهای کامپکت شدن تا اس ال آر. این در حالی که دوربینهای کامپکت هم پیشرفت خوبی داشتن. از طرف دیگه اس ال آر ها برای خانوادهها و با قیمت مناسب وارد بازار شدن. من نمی خوام سری شبه اس ال آر رو زیر سوال ببرم چه بسا عکاسهای حرفه ای که علاوه بر دوربینهای گرون قیمتشون از این دوربینها هم استفاده می کنن. منظورم این بود با توجه به تنوعی که توی بازار ایجاد شده در خرید این سری دوربینها باید بیشتر دقت کرد.

s.hossein45
26-01-2011, 01:28
سلام: در مورد اختلاف کیفیت این دو تا دوربین اصلا شکی وجود نداره ولی نکته ای که به نظر من رسید اینه که برای مقایسه اینشکلی باید شرایط برای هر دو دوربین یکسان باشه . عکس اول hs10 رو ببینید که نور محیط چقدره ؟ هوا که ابریه ومعلوم نیست چه وقتی از روز هست!!!؟حالا عکس D300 رو هم ببینید نور خورشید هم کاملا مشخصه . خیلی واضح هست که تاثیر نور در عکسبرداری خصوصا با زوم بالا چه تاثیری داره. در مورد مقایسه دوم هم اینکه ایا از سه پایه استفاده شده یا دستی گرفته شده ؟کوچکترین حرکت دوربین در زوم بالا عکس رو خراب میکنه و .... وموارد دیگری که اساتید حتما بهتر میدونن . من فقط خواستم بگم برای مقایسه باید شرائط یکسان باشه بقیه موارد رو هم که دوستان تو ضیح دادند. موفق باشید

naamre
29-01-2011, 15:04
سلام: در مورد اختلاف کیفیت این دو تا دوربین اصلا شکی وجود نداره ولی نکته ای که به نظر من رسید اینه که برای مقایسه اینشکلی باید شرایط برای هر دو دوربین یکسان باشه . عکس اول hs10 رو ببینید که نور محیط چقدره ؟ هوا که ابریه ومعلوم نیست چه وقتی از روز هست!!!؟حالا عکس D300 رو هم ببینید نور خورشید هم کاملا مشخصه . خیلی واضح هست که تاثیر نور در عکسبرداری خصوصا با زوم بالا چه تاثیری داره. در مورد مقایسه دوم هم اینکه ایا از سه پایه استفاده شده یا دستی گرفته شده ؟کوچکترین حرکت دوربین در زوم بالا عکس رو خراب میکنه و .... وموارد دیگری که اساتید حتما بهتر میدونن . من فقط خواستم بگم برای مقایسه باید شرائط یکسان باشه بقیه موارد رو هم که دوستان تو ضیح دادند. موفق باشید

سلام
شما نوشتید :خیلی واضح هست که تاثیر نور در عکسبرداری خصوصا با زوم بالا چه تاثیری داره و کوچکترین حرکت دوربین در زوم بالا عکس رو خراب میکنه فکر می کنم با توجه به تحلیل خودتون توی بیشتر شرایط این لنز کاریایی کاملش رو نداره یعنی فقط در زمانی که خورشید تو آسمون باشه و با بیشترین توانش بدرخشه تازه بازم ممکنه عکستون بلور بشه و بهتر از سه پایه استفاده بشه پس این هزینه اضافی که نسبت به دوربینهای کامپکت سوپر پرداخت می کنید برای چیه؟ شما اگر به مقاله اصلی مراجعه کنید کاملا واضحه که نویسنده به اصول عکاسی اشراف کامل داره و این مقایسه رو برای خراب کردن این سری دوربینها ننوشته حتی یه رووی کامل 13 قسمتی در مورد HS10 داره پس احتمالا اختلاف کیفیت به خاطر لرزش دست یا ... منتفیه

این رویو از سایت dpreview رو ببینید

انتهای صفحه تب compare to رو on کنید بعد از جایی که نوشته pick a camera to compare یه دوربین مثل کانن SX210 رو انتخاب کنید. به طور تقریبی بین ساخت و سایر ویژگیهای دو دوربین مقایسه ای صورت گرفته overall score هر دو 68% می شه حالا دقت کنید ببینید کدام یک توی چه پارامتر هایی امتیازهای بهتری کسب کردن و در نهایت دوربین خودتون رو با توجه به تذکری که دادید انتخاب کنید .

اینجا می تونید عکسهای دوربینهای مختلف رو با هم مقایسه کنید شاید بد نباشه HS10 رو با HX5 سونی توی ایزوهای مختلف و شرایط متفاوت مقایسه کنید هر دو از یه چیپ تصویر BSI CMOS استفاده می کنن و در سایر مشخصات مثل پردازشگر و لنز متفاوتند.

tazevared12
02-02-2011, 06:40
بحث جالبیه خیلی هم جالبه. منظور دوستمون naamre از این مقایسه اینه

زوم زیاد یک کامپکت ارزان 400 تومنی کیفیت پایین -نسبت به DSLR- بهتره یا زوم کم یک دوربین dslr نسبتا حرفه ای -mid level- دو ملیونی ؟

واسه چه کاری: مثلا تشخیص چهره فردی از یک کیلومتری از عکس 2 دوربین بالا.

سوال خوبی بود حیف که اون عکاسی که مقایسه رو انجام داده بود ، با یه دوربین از منار جنبان عکس گرفته بود و با دیگری از برج بورکینا فاسو . همینا هستن که باعث ساخت ضرب المثل میشن : باد چه ربطی به سیبیل داره آخه؟

tazevared12
02-02-2011, 06:47

چه حرفیه قربان؟
هدف معلوم باشه، اصلا بیا جنازه ژیان رو با مازراتی مقایسه کن. ایرادش چیه؟ فرض هدف تاثیر ضربه چکش به بدنه باشه. اینجا هم هدف همچین چیزی بوده منتها ناشیانه و افتضاح مقایسه ای از جانب عکاس در گرفته

tazevared12
02-02-2011, 07:02
ممنون از ذکر این نکته.
سه چهار سال پیش تعریفی که از سری دوربینهای شبه اس ال آر می شد کمی فرق می کرد. اونا واقعا توی رنج بینابینی اس ال آر و کامپکت قرار می گرفتن چه از نظر قیمت چه کارایی و چه کیفیت تصویر. مثال نیکون 8800 - کانن pro1 سونی 828 کونیکا مینولتای A2
مثلا pro1 دوربینی بود که حتی توی لنز هم کانن از سری حرفه ایش استفاده کرده بود و به مراتب ارزون تر از SLR ها بود و حتی سونی R1 رو با CCD سایز APS رو نمایی کرد. حالا از اون دوربینها چی مونده؟ CCD دوسوم اینچیشیون روز به روز تحلیل رفته . کیفیت لنزاشون به بهای افزایش X ها کاهش پیدا کرده و در مجموع خیلی شبیه دوربینهای کامپکت شدن تا اس ال آر. این در حالی که دوربینهای کامپکت هم پیشرفت خوبی داشتن. از طرف دیگه اس ال آر ها برای خانوادهها و با قیمت مناسب وارد بازار شدن. من نمی خوام سری شبه اس ال آر رو زیر سوال ببرم چه بسا عکاسهای حرفه ای که علاوه بر دوربینهای گرون قیمتشون از این دوربینها هم استفاده می کنن. منظورم این بود با توجه به تنوعی که توی بازار ایجاد شده در خرید این سری دوربینها باید بیشتر دقت کرد.

حال کردم خاطراتم رو زنده کردی...
MINOLTA (7Hi,A1) KONIKA MINOLTA(A2,A200) / SONY( F717,F828) / PANASONIC FZ20 / FUJI S602Z NIKON 5700,8800 / OLYMPUS C-8080 / CANON PRO1 / HP photosmart 850 / OLYMPUS C2100uz
کجایند سوپر زومهای واقعی

khozestaniam
02-02-2011, 15:25
چه حرفیه قربان؟
هدف معلوم باشه، اصلا بیا جنازه ژیان رو با مازراتی مقایسه کن. ایرادش چیه؟ فرض هدف تاثیر ضربه چکش به بدنه باشه. اینجا هم هدف همچین چیزی بوده منتها ناشیانه و افتضاح مقایسه ای از جانب عکاس در گرفته

اگر این مقایسه ها و تستها و غیره به سبک ربطی نداشت که ماشینای فرمول 1 و رالی با هم مسابقه میدادن
البته ببخشید:10::11:

tazevared12
02-02-2011, 16:55
ماشینای فرمول 1 و رالی رو هم میشه با هم مقایسه کرد گلم اما نه تو سرعت. مثلا از نظر هزینه نگهداری ، سود اسپانسری و غیره. لطفا از مقایسه عجیب ولی مفید دوستمون استقبال کنید. ( گل 4U )

ELSIN
02-02-2011, 18:07
بهترین حرفی که فرق یه دوربین حرفه ای با یه دوربین غیر حرفه ای رو مشخص میکنه اینه

" دوربین های حرفه ای مثل ماشین واقعی هستند اما غیر حرفه ای ها مثل ماشین اثباب بازی "

حالا سوپر زوم ها ماشین اثباب بازی کنترل دار....:27:

tazevared12
03-02-2011, 05:19
دوست عزیز این صحبت فانتزی است نه علمی. با همین دوربینهای اسباب بازی میشه زمین و زمانو به هم گره زد. باور ندارید امتحان کنید.

آقا فرض کن میخوای از 500 متری چهره دوستت رو با عکس گرفتن تشخیص بدی ، یا مثلا پلاک یک ماشینو بخونی .

1- یک دوربین فوجیHS20 شانزده مگا پیکسلی با 30X زوم اپتیک ( با لنز 720-24 میلیمتری) داری 500 تومان

2- یک nikon d3s دوازده مگاپیکسلیfull frame شش ملیونی هم داری با سوپر لنز تله فتو f2.8 70-200 os nikkor که 3 ملیونه. جمعا به مبلغ 8 میلیون تومان ( خدا را شکر که نگفتم 85mm :31: )

فرض کن میخایم به مطلوبی که گفتم برسیم . کدام موفق تره؟

اگه بگید نیکون، مطمئن باشید تو پست بعدی لنز نیکون رو میکنم 85mm . بالاخره یه نقطه تعادلی وجود داره. هدف یافتن اون focal length است.

200mm 12mp full frame هشت میلیونی یا کامپکت 16 مگا پیکسلی 720 میلیمتری نیم میلیونی ؟

بابا میدونم کسی 8 میلیون نمیده که اون کارو باش بکنه ولی اونی که 500 تومن داده میتونه ادعا کنه تو این یک مورد و موارد مشابه از اون 8 میلیون تجهیزات سره. ولی یهو اون فول فریم داره دست میکنه تو کیفش یه تله کانورتور 2x در میاره میزنه سر لنزش، بدنه رو هم میکنه d300 تا به 600mm برسه و کامپکت بدبخت رو شکست میده نه؟ دلت خنک شد؟ همینو میخواستی ؟

قبول کن دیگه . تو مثال که مناغشه نیست . اصلا ببینم مگه شما فول فریمی؟ :31:

:11:

ELSIN
03-02-2011, 17:35
دوست عزیز این صحبت فانتزی است نه علمی. با همین دوربینهای اسباب بازی میشه زمین و زمانو به هم گره زد. باور ندارید امتحان کنید.

آقا فرض کن میخوای از 500 متری چهره دوستت رو با عکس گرفتن تشخیص بدی ، یا مثلا پلاک یک ماشینو بخونی .

1- یک دوربین فوجیHS20 شانزده مگا پیکسلی با 30X زوم اپتیک ( با لنز 720-24 میلیمتری) داری 500 تومان

2- یک nikon d3s دوازده مگاپیکسلیfull frame شش ملیونی هم داری با سوپر لنز تله فتو f2.8 70-200 os nikkor که 3 ملیونه. جمعا به مبلغ 8 میلیون تومان ( خدا را شکر که نگفتم 85mm :31: )

اگه بگید نیکون، مطمئن باشید تو پست بعدی لنز نیکون رو میکنم 85mm . بالاخره یه نقطه تعادلی وجود داره. هدف یافتن اون focal length است.

200mm 12mp full frame هشت میلیونی یا کامپکت 16 مگا پیکسلی 720 میلیمتری نیم میلیونی ؟

بابا میدونم کسی 8 میلیون نمیده که اون کارو باش بکنه ولی اونی که 500 تومن داده میتونه ادعا کنه تو این یک مورد و موارد مشابه از اون 8 میلیون تجهیزات سره. ولی یهو اون فول فریم داره دست میکنه تو کیفش یه تله کانورتور 2x در میاره میزنه سر لنزش، بدنه رو هم میکنه d300 تا به 600mm برسه و کامپکت بدبخت رو شکست میده نه؟ دلت خنک شد؟ همینو میخواستی ؟

عزیزم خودت پرسیدی خودت هم جوابدادیا ، دمت هات :10:

اونی که 8 تومن میده d3s میخره با هر عکسش 16 تومن در میاره (اگر عکاس باشه) :27:

قبول دارم ،چون خودم چندین ماه پیش بین یه 450D , FZ35 دوربین FZ35 رو انتخاب کردم (علت اصلیش بلای به اسم سربازی بود(که اشتباه هم کردم چون سبازی اونی که فکر میکردم نشد ،خدا رو شکر که نشد:21:)) اما اگر سرباز هم نمیشودم و 8 تومن پول داشتم نمی رفتم d3s با اون لنز 70-200 رو بخرم چون کارمو یه 7D با یه 20-10 و با 300-70 و با 270-18 هم راه میاندازه :31:
حالا بیشوخی من علاقه ای به کسب درامد از عکاسی ندارم به همین دلیل d3s رو نمی خرم نه به دلیل دیگه
اما بازم سره حرفم هستم فرقشون مثل ماشین واقعی هست با ماشین اثباب بازی :31::10::31:

:40:

tazevared12
03-02-2011, 22:48

این کار رو هم لازم نبود بکنی چون یه کامپکت سوپر زوم مثل fz100 هم کارتو راه میندازه. :21:

behrang_shadow
07-02-2011, 00:58

عزیز دل برادر چرا اذیت میکنی:31:،
وقتی راجب یه دوربین حرفه ای و کاراییش حرف میزنیم فوکال لنتش اصلا تو صحبت نمیاد، صحبتت مثل اینه که از من بخوان راجب یه ماشین مسابقه فرمول یک نظر بدم و من بگم آیینه بغلش ماشین من از آیینه این قشنگتره!!!!! بعد ملت میگن هاااااااااااااااا!!!!!!!!!:31: :10: