PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارسال پرینت توسط پورت سریال

ali_nob
22-01-2011, 08:09
با سلام
من یک پرینتر سامسونگ مدل Bixolon خریدم و تمایل دارم که توسط پورت سریال اون پرینت بگیرم.
در manual ای جه جهت برنامه نویسی داده فقط تعدادی command رو توضیح داده که من درست متوجه نشدم ، لطفا در خصوص نحوه ارسال پرینت توسط پورت سریال به کمک زبان VB توضیحیاتی بدید (ترجیحا توسط MSComm)
متشکرم

sadeghbarout
22-01-2011, 18:58
دوست عزیز اگه ویندوز پرینتر رو شناسایی کرده و توی لیست پرینتر ها هستش گمون نمیکنم فرقی بکنه که پورت اتصال پرینتر چی باشه

شما میتونید پرینترتون رو توی لیست پرینتر های ویندوز به عنوان پرینتر default انتخاب کنی بعدش با دستور printer.print txt متن مورد نظر (txt) رو پرینت کنی

اگه نشد بگو تا یه فکر دیگه کنیم

ali_nob
23-01-2011, 09:43
دوست عزیز اگه ویندوز پرینتر رو شناسایی کرده و توی لیست پرینتر ها هستش گمون نمیکنم فرقی بکنه که پورت اتصال پرینتر چی باشه

شما میتونید پرینترتون رو توی لیست پرینتر های ویندوز به عنوان پرینتر default انتخاب کنی بعدش با دستور printer.print txt متن مورد نظر (txt) رو پرینت کنی

اگه نشد بگو تا یه فکر دیگه کنیم

سلام
در صورت نصب درایور آن بصورت پرینت به لیست پرینتر ها اضافه میشه ولی با تنظیمات پیشفرض که هیچ پرینتی روی پورت com مورد نظر ارسال نمیکنه ، البته یک برنامه تستی براش پیدا کردم که می تونه پرینت بفرسته و این برنامه قبل و بعد نصب درایور اون این کار رو انجام میده.
ممنون

sadeghbarout
23-01-2011, 12:26
سلام
در صورت نصب درایور آن بصورت پرینت به لیست پرینتر ها اضافه میشه ولی با تنظیمات پیشفرض که هیچ پرینتی روی پورت com مورد نظر ارسال نمیکنه ، البته یک برنامه تستی براش پیدا کردم که می تونه پرینت بفرسته و این برنامه قبل و بعد نصب درایور اون این کار رو انجام میده.
ممنون

ما که نفهمیدیم مشکلت حل شد یا نه؟:13:
اگه توی لیست پرینترها اومده که دیگه مشکلی نداری
تو اون رو به عنوان چاپگر پیشفرض انتخاب کن و دستور زیر رو اجرا کن

printer.print "salam" 'printing

اگه پرینت گرفت که دیگه مشکل حله

موفق باشی ...

ali_nob
24-01-2011, 07:42
سلام
من چون خیلی جهت نتیجه گرفت عجله داشتم متاسفانه در انشا پرسش و پاسخ ها ظاهرا بی دقتی کردم لذا ایجاد ابهام شده ، منظورم این بوده که من ی برنامه اجرایی که با VB نوشته شده که البته سورس اون رو ندارم و فقط فایل exe اون رو تست کردم و روی پورت com1 جواب داد چه قبل از نصب درایور ویندوز و همچنین بعد از نصب درایور
و متوجه شدم که این برنامه مستقیما داره با پورت com کار میکنه و درایور اون کاری نداره ، البته من این قضیه رو از این جهت گفتم که دوستان عزیز در نظر داشته باشند که پورت com و پرینتر و کابل رابط درسته چون من با برنامه ای که عرض کردم تونستم پرینت بگیرم و مشکل من در حقیقت این است که چرا زمانی که پرینتر به لیست اضافه شده باز هم امکان پرینت توسط خودم و اون هم به روش انتخاب پرینتر و سپس ارسال پرینت و حتی ارسال test print توسط آیکن خود پرینتر ، به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه ؟
ممنون

sadeghbarout
24-01-2011, 16:24
خوب ظاهرا برنامه شما کلا فایل پرینت شده رو به پورت com میفرسته و اصلا کاری به این نداره که شما پرینتر وصل کردید یا نه و دلیلش هم طرز کد نویسی اون برنامه است
برای رفع مشکل شما باید سورس برنامه رو داشته باشید و از طریق تغییر کد برنامه رو درست کنی که ظاهرا شما سورس اون برنامه رو نداری
من که راه دیگه ای به نظرم نمیرسه اگه دوستان دیگه نظر دیگه ای دارن لطفا بگن