PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال پرینتر به کامپیوتر با کابل شبکه

xerxes_66
19-01-2011, 19:24
سلام .
من میخوام پرینترم رو با یک کابل شبکه به کامپیوترم مستقیم متصل کنم. خودم کارت شبکه رو نصب کردم و با کابل به پرینتر زدم ال ای دی مودم و پرنتر روشن شده ولی وقتی دستور پرینت میدم پیغام خطا به شکل یک پرینتر با ضرب در روش بغل ساعت دسکتاپ ظاهر میشه. اینم بگم که کانکشن فعاله..... احتمالا تنظیمات آی پی داره که من بلد نیستم. دوستانی که کارهای شبکه واردن لطف کنن روش نصب و تنظیمات رو بهم بگن ممنون میشم . :20:

xerxes_66
20-01-2011, 10:51
ببخشید کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه مشکل از کجاست ؟ :41:

Lord_theOne
20-01-2011, 12:21
دوست عزیز یک عکس می گذاری؟
داخل device manager شما همه درایورها نصب شده اند
یک با با یو اس بی وصل کن ببین چوره
بعضی از پرینترها لنشون نصبش فرق می کنه
توی کاتالوگش توضیح داده

xerxes_66
20-01-2011, 16:03
رو چشم ... بفرما اینم عکس دیوایس منیجر..
راستی پرینترم آفلاینه تو عکس آنلاینش کردم .. اشتباه نشه...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم پیغام های خطا در هنگام گرفتن پرینت ...

اینم از پورت های پرینترم که احتمال 90 درصد حدس میزنم اشکال کار همیجاهاست ولی آزمایش خطا کردم نشد...شاید اشکال کار آپی آدرس ها باشه ؟؟؟؟؟
....

راستی پرینترم یو اس بی خوره ولی من میخوام آزمایشی پرینترم رو از این طریق (کارت شبکه) نصب کنم تا بتونم دستگاه کپی دفتر کارمو به کارمیپوترم تو شرکت وصل کنم(آخه اون شبکه خوره). از راهنماییتون پیشاپیش ممنون...

Lord_theOne
20-01-2011, 19:12
nدوست عزیز شما الان با درایورتون با پورت یو اس بی معرفی شده
گزینه ای tcp/ip رو بزنید و درایور را نصب کنید براش
یادم نیست اما الان شما پورت ip اضاف شده باید configure بزنید یا یکی ادد کنید
یا می تونید برید توی کنترل پنل اونجا یک سخت افزار را معرفی کنید
توی راه انداز هم هست از شما سوال می کند که یو اس بی نصب کنم یا لن

kourosh_sos
20-01-2011, 19:58
دوست عزیز اگر یک عکس از Printer Device تون بزارید بهتر میتونم کمکتون کنم ببین دوست عزیز شما پرینتری که Lan داشته باشه رو نمیتونی مستقیم به کارت شبکه کامپیوتر وصل کنی چون این قابلیت برای محیط شبکه هست پرینتر باید یه HUB یا Siwtch متصل بشه بعد از اتصال به HUB یا Siwtch باید از طریق Mac Address پرینتر و از طریق DNS یک IP براش رزرو کنید که وقتی سیستم ها روشن هست یک IP رو همیشه به پرینتر اختصاص بده .

Lord_theOne
21-01-2011, 00:22
بستگی به پرینتر دارد توی تنظیمات پرینتر هم می تونی ای پی براش ست کنی

kourosh_sos
21-01-2011, 15:06
بله منم میدونم که توی تنظیمات Printer میتونی براش IP ست کنی ولی اینکار فقط برای محیط شبکه انجام میشه نه کامپیوتری که بصورت Standelone باشه .

Lord_theOne
23-01-2011, 10:35
البته من یکبار بیشتر انجام ندادم یک پرینتر رنگی لیزری بود قیمتش فکر کنم 15 میلیون بود
که رفتم خودم یک پرینتر توی کنترل پنل اضاف کردم و درایورش را بهش دادم توی شبکه هم نبود
با این پرینترها کار نکردم ببینم چگونه هستند
فقط یک نمونه دیدم داخل سی دی راه اندازش زده بود usb or cable

kourosh_sos
23-01-2011, 19:18
درسته این پرینترها قیمتشون خیلی بالاست و همزمان تعداد زیادی JOB رو میتونه خروجی بده شما بصورت Standelone نصب کردی اگر تو محیط شبکه بود همون سناریو ای که در پست های قبلی گفتم صدق میکنه .

EXTREME
23-01-2011, 21:34
تا اونجایی که من میدونم کابل لن پرینتر برای اینه که شما تو شبکه های کامپیوتری وصلش کنید به هاب یا سوئیچ که از این طریق شیر
بشه برای همه و فقط سرور اونو شیر نکنه
شما با کابل لنش به کارتون نمیاد با همون کابل usb ایش باید کار کنید هیچ تفاوتی هم از نظر سرعت ندارند
برای اتصال پرینتر به کامپیوتر با کابل لن هم باید از کابل straigth استفاده کنید نه کابل کراس چون دو دیوایس غیر مشابه به هم وصل شدند

Lord_theOne
23-01-2011, 21:38
حالا این بنده خدا نه شبکه داره فقط می خواهد تجربه با کابل شبکه را بفهمد ما هم راهنمایی کردیم
التبه این تاپیک اطلاعات کافی داد و دوستان هم از زاویه های دیگری توضیح دادن و یک اطلاعات جامعی شد
ممنون از دوستان