PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با بخاری پراید

بهنازی
18-01-2011, 23:19
با سلام
یه سوال داشتم چجوری میشه بخاری رو کاریش کرد وقتی مثلا به زیر شیشه تنظیم میکنیم با قدرت به زیر شیشه بزنه نه اینکه از همه دریچه هوا بزنه ؟
در ضمن بخاری من طرف راننده زیر شیشه خیلی ضعیفه اینو چجوری میتونم درستش کنم ممنون میشم جواب بدین

با تشکر

heinrich_himmler
19-01-2011, 00:02
اگه مجموعه کنترل بخاری پراید شما اهرمیه تمام اهرمها رو به منتهی علیه سمت راست ببرید و درجه فن رو رو 3 بذارید. اینطوری بیشترین قدرت رو زیر شیشه ها خواهید داشت. اگه دیدید که برای رفع بخار جواب نمیده دکمه کولر رو برای 2 دقیقه در همین حالت روشن کنید.
پخش نشدن مساوی جریان هوا از دو خروجی شیشه جلو تا حدودی عادیه (راست بیشتر از چپه) اما تا یه حد خاص. اگه احساس می کنی زیادی گرفتس ببر به یه باتری ساز نشون بده.

Ship Storm
19-01-2011, 00:37
اهرم های پراید رو تا انتها هم بکشی چون چفت و بست درست و حسابی دریچه ها نداره باز هوای گرم بخاری از سایر خروجی ها خارج میشه مگه اینکه سیستم دریچه ها رو زکل عوض کنن
تو بازار نمیدونم دریچه های برقی موجود باشه یا نه ولی اگه گیر بیاد عملکردش عالیه

بهنازی
19-01-2011, 18:55
ممنونم از شما ولی
دکمه کولر رو برای 2 دقیقه در همین حالت روشن کنید.منظورتون کدوم دکمه هستش ؟

MCI
19-01-2011, 19:12
منظور دوستمون دکمه AC هستش

yashgin128
19-01-2011, 19:30
ممنونم از شما ولی منظورتون کدوم دکمه هستش ؟

با اجازه از اساتید این انجمن
کلا پراید خیلی رو امکانات جانبی(؟!) حساب نکن اگه به حرف من گوش می کنید کلا رو خودش هم حساب نکن
شما اگه مدل ماشینتو می نوشتی راحت تر به جواب میرسیدی
فک کنم منظور همان دکمه ای است که کنار اون درجه های کم و زیاد (بین خاموش تا 3)سمت چپ هست.
روی تصاور را حت تر متوجه میشید.ببین تقریبا کنار OFF هست اون دکمه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهنازی
19-01-2011, 22:10
در صورتی که این دکمه زده بشه در حالت کولر و بخاری چه اتفاقی میوفته؟
آیا مصرف بنزین در دو حالت بالا میره ؟

yashgin128
19-01-2011, 23:37

ببینید دوست عزیز

اولا اینکه شما برای اینکه بخواهید کولر را روشن کنید حتما باید کلاچ را بگیرید و سپس دکمه را بزنید بعد پایتان را از روی کلاچ بردارید.برای خاموش کردن هم همین روال را ادامه دهید .همیشه سعی کنید این روال را در حالی انجام دهید که ماشین سرعت انچنانی ندارد وهمچنین پر گاز نباشد.
مصرف بنزین یه کم زیاد میشه ولی نکته اینجاست توان ماشین پایین میاد.یادمه چند سال پیش تو جاده اومدم با دنده 3 از یه FH 12 (حداقل 15 20 متر طول داشت)سبقت بگیرم یه 3 یا 4 متری که رفتم کولر رو روشن کردم در همین حال از روبرو ماشین اومد یه لحظه دیدم اونقدر توان ماشین کم شد که مطمئن شدم نمیتونم سبقت بگیرم هر چه سرعت کم کردم ماشین روبرو با سرعت بیشتر نزدیک میشد تا اخرین لحظه برگشتم به پشت ماشین و سمت خودم.تا رسیدم سمت خودم با اختلاف چند دهم ثانیه ماشین روبرو رد شد.

ببین شما وقتی که دکمه کولر تو خونتون رو میزنید چه اتفاقی میافته .اینجا هم همونه دیگه اگه دکمه رو بزنید و درجه رو بین یک تا سه (از روی شکل اعداد مشخصه) به تناسب باد (سرد البته قرار هست که سرد باشه)میزنه.البته قبلش اون کلید یا ماشه ای هست که یه نوار رنگی از ابی تا نارنجی کشیده شده رو رو ابتدای ابی قرار دهید.

یه نکته هم اینکه (البته مطمئن نیستم) شما برای بخاری باید اون اهرم بالایی رو که 5 حالت داره رو یکی از دو حالت های اخر قرار دهید(با توجه به شکل میشه بالا ی تصویر)

توصیه من به شما اینه که یه بار دفترچه راهنمایی پراید رو مطالعه فرمایید.
موفق باشید
از بس تایپ کردم انگشتام خسته شدن

heinrich_himmler
20-01-2011, 15:16
اگه تمام اهرمها سمت راست باشه در حقیقت یعنی شما هوای خروجی رو به وسیله اهرم بالایی به زیر شیشه هدایت کردید و سپس به وسیله اهرم وسطی اجازه دادید هوای بیرون به داخل گردش داشته باشه و در مرحله آخر با به سمت راست بردن اهرم پایینی اجازه دادید که آب گرم وارد مدار رادیاتور بخاری بشه و این آخری همون عامل گرما دهیه. بعضی اوقات بخاری به تنهایی برای از بین بردن بخار شیشه جلو کافی نیست پس با فشردن دکمه AC شما کولر رو وارد مدار می کنید، با این تفاوت که کولر در این وضعیت عمل درایر (خشک کنندگی، رطوبت گیری) رو انجام میده و چندان سرما ساز نیست.
اما اگه تمام اهرمها به سمت چپ باشن یعنی خروجی به دریچه های روبروی شما هدایت شده، اجازه ورود هوای بیرون به داخل داده نشده (اهرم وسطی تا انتها به سمت چپ) و دریچه ورودی آب گرم بسته شده (اهرم پایینی تا انتها به سمت چپ) حالا با فشردن کلید AC شما باد خنک رو از دریچه های روبروتون دریافت خواهید کرد.
سعی کنید هنگام روشن کردن کولر دور موتور پایین باشه)
بزودی در این رابطه یه منبع معرفی می کنم. :11:

بهنازی
21-01-2011, 18:06
اگه تمام اهرمها سمت راست باشه در حقیقت یعنی شما هوای خروجی رو به وسیله اهرم بالایی به زیر شیشه هدایت کردید و سپس به وسیله اهرم وسطی اجازه دادید هوای بیرون به داخل گردش داشته باشه و در مرحله آخر با به سمت راست بردن اهرم پایینی اجازه دادید که آب گرم وارد مدار رادیاتور بخاری بشه و این آخری همون عامل گرما دهیه. بعضی اوقات بخاری به تنهایی برای از بین بردن بخار شیشه جلو کافی نیست پس با فشردن دکمه AC شما کولر رو وارد مدار می کنید، با این تفاوت که کولر در این وضعیت عمل درایر (خشک کنندگی، رطوبت گیری) رو انجام میده و چندان سرما ساز نیست.
اما اگه تمام اهرمها به سمت چپ باشن یعنی خروجی به دریچه های روبروی شما هدایت شده، اجازه ورود هوای بیرون به داخل داده نشده (اهرم وسطی تا انتها به سمت چپ) و دریچه ورودی آب گرم بسته شده (اهرم پایینی تا انتها به سمت چپ) حالا با فشردن کلید AC شما باد خنک رو از دریچه های روبروتون دریافت خواهید کرد.
سعی کنید هنگام روشن کردن کولر دور موتور پایین باشه)
بزودی در این رابطه یه منبع معرفی می کنم. :11:
ممنونم از شما پس میفرمایید در حالتی که بخار کم نمیشه دکمه AC رو هم بزنم در این حالت زیر شیشه هوای گرم میده و از روبرو هوای سرد این چجوری باعث کاهش بخار روی شیشه میشه؟

amin.sci
22-01-2011, 11:32
سلام
شما وقتی برای از بین بردن بخار کلید A/C رو می زنی دریچه خروجی باد نباید در حالتی باشه که از پنجره روبرو باد بزنه در این صورت باد سرد وارد ماشین نمیشه و فقط بخار از بین میره! (اهرم دریچه در حالتی باشه که از پنجره روبرو باد نزنه)

heinrich_himmler
22-01-2011, 19:52
ممنونم از شما پس میفرمایید در حالتی که بخار کم نمیشه دکمه AC رو هم بزنم در این حالت زیر شیشه هوای گرم میده و از روبرو هوای سرد این چجوری باعث کاهش بخار روی شیشه میشه؟
من نگفتم هوای سرد میده!
گفتم تمام اهرمها رو به سمت راست ببر، در این حالت اگه درجه فن روی 3 باشه با تمام قدرت هوای گرم رو زیر شیشه ها میده و اگه حتی در این حالت بخار از بین نرفت با زدن دکمه کولر بدون تغییر محسوس در گرمادهی سریعا بخار از بین میره و بعد می تونی کولر رو خاموش کنی ( دکمه AC خاموش).
همچنین اگه می خوای فقط از کولر استفاده کنی همه اهرم ها رو به سمت چپ بیار و دکمه AC رو روشن و یکی از حالتهای 1 یا 2 یا 3 رو برای فن انتخاب کن. در این صورت کولر از دریچه های روبرو باد سرد میده. احتیاط کن هنگام روشن کردن کولر دور موتور پایین باشه.

mostafabad2007
28-01-2011, 10:46
با سلام من که بخاریشو میزنم و دریچه هاش روی قسمت پایین یا پایین و زیر شیشه است بازم از دریچه های جلوش باد سرد میده چه کار کنم درست بشه

saeed1670
07-02-2011, 12:34
با سلام. توضیحات شما دوستان عزیز باعث شد
این کارها را روی پراید داداشم انجام بدم دیدم اهرمش کنده شد بخاریشم که مالیده :31::2::31:
تصمیم گرفتم راضیش کنم ماشینشو عوض کنه
از خودم گذاشتم رو پولش که فقط این لکه ی ننگ از خونه ی ما بره بیرون:31::31:
کسایی که میرید 8-9 تومن میدین پراید 0 میخرید... به خدا با همین پولم میتونید لا اقل یه 206 تیپ 2 یا یه ماشینی تو این مایه ها مدل 84-85 بخرید :19: به مولا بیشتر از پراید دووم میاره
آدم با موتور 4راه رو با 200کیلومتر سرعت ببره ولی سوار پراید نشه :41:

heinrich_himmler
08-02-2011, 00:35
با سلام من که بخاریشو میزنم و دریچه هاش روی قسمت پایین یا پایین و زیر شیشه است بازم از دریچه های جلوش باد سرد میده چه کار کنم درست بشه
این مشکل تو مدلهای جدید هست و راه حل گارانتی نداره چون تمام مجموعه کنترل بخاریها همین عیب رو دارن!
اما راه حل غیر گارانتی یکی تعویض با نمونه با کیفیت و راه دیگه گذاشتن ابر دور دریچه ورودی هوای بیرونه که توسط باتریسازهای ماهر انجام میشه. :11:

---------- Post added at 12:35 AM ---------- Previous post was at 12:33 AM ----------

با سلام. توضیحات شما دوستان عزیز باعث شد
این کارها را روی پراید داداشم انجام بدم دیدم اهرمش کنده شد بخاریشم که مالیده :31::2::31:
تصمیم گرفتم راضیش کنم ماشینشو عوض کنه
از خودم گذاشتم رو پولش که فقط این لکه ی ننگ از خونه ی ما بره بیرون:31::31:
کسایی که میرید 8-9 تومن میدین پراید 0 میخرید... به خدا با همین پولم میتونید لا اقل یه 206 تیپ 2 یا یه ماشینی تو این مایه ها مدل 84-85 بخرید :19: به مولا بیشتر از پراید دووم میاره
آدم با موتور 4راه رو با 200کیلومتر سرعت ببره ولی سوار پراید نشه :41:
حرف شما از یک جنبه کاملا صحیحه اما باید توجه داشته باشی که از طرف دیگه خرج یه 206 صفر با پراید اصلا قابل قیاس نیست چه برسه به 206 دسته 2،
هزینه نگهداری فاکتور بسیار مهمی در انتخاب خودرو محسوب میشه که معمولا در ایران بهش چندان توجهی نمیشه!!

Ship Storm
08-02-2011, 22:57
این بخاری پراید نمیدونم چطوریه دریچه های جلو رو وقتی میزنی باد سرد میده هر ماشین دیگه ای از دریچه های روبرو هم باد گرم میاد وقتی رو حات بخاری میره ولی پراید از دریچه روبرویی باد سرد میاد و فقط از جلو شیشه و زیر پا میشه بخاری گرفت
این نکته منفی تو بخاری و تجهیزات مرتبط با اونه

saeed1670
09-02-2011, 21:21
این بخاری پراید نمیدونم چطوریه دریچه های جلو رو وقتی میزنی باد سرد میده هر ماشین دیگه ای از دریچه های روبرو هم باد گرم میاد وقتی رو حات بخاری میره ولی پراید از دریچه روبرویی باد سرد میاد و فقط از جلو شیشه و زیر پا میشه بخاری گرفت
این نکته منفی تو بخاری و تجهیزات مرتبط با اونه

راستی این مشکل رو هم داره.... ایول خوب اومدی این نکته رو
:5:چرا اینجوریه....؟؟؟؟:13:

سعید6
10-02-2011, 10:06
دقیقا این مشکلو منم دارم با اینکه 132 اس ایکسه ولی از دریچه های جلو باد سرد میزنه اگه کسی مشکلشو میدونه یه راهنمایی تپل کنه

gigili1567
10-02-2011, 10:24
پراید تا بوده همین بوده. چه کره ای چه اس ایکس... از جلو باد گرم نمیاد بیرون

hasanmotori
10-02-2011, 10:59
ولی مال ما از دریچه های جلو وقتی رو بخاریه باد سرد نمیده!
خودتون یه دفه همه اون سیمهای دریچه هارو در بیارید و دوباره ببندید

Ship Storm
11-02-2011, 07:43
من 4 تا پراید تا الان داشتم همشون همین بوده اوضاعش فکر کنم دریچه های جلو اصلا به بخاری متصل نیستند و این یک نمره منفی برای این خودرو محسوب میشه

Namdarian
11-02-2011, 10:53
دقیقا این مشکلو منم دارم با اینکه 132 اس ایکسه ولی از دریچه های جلو باد سرد میزنه اگه کسی مشکلشو میدونه یه راهنمایی تپل کنه
با سلام . پراید پراید است شما خیال کردید 132sx بغیر از تغییر در چراغها !!!!! تفاوت یا برتری دیگری بر سایر پرایدها دارد ؟!؟
در ثانی دریچه های جلوی پراید اصلاً برای کولر است نه بخاری .

heinrich_himmler
12-02-2011, 22:48
مجموعه کنترل بخاریهای موجود در انبار قطعات یدکی هم همه همین مشکل رو دارن. احتمالا این یک مشکل اساسی در شرکت تولید کننده این قطعست!
شاید با گذاشتن ابر دور دریچه ورودی هوای روبرو مشکل حل بشه و این مستلزم یه باتریساز قابل و پر حوصلست.
احتمالا هم باید ببری باتریسازیهای بیرون چون این کار رو در نمایندگی بعید می دونم برات انجام بدن.

Ship Storm
13-02-2011, 00:10
با سلام . پراید پراید است شما خیال کردید 132sx بغیر از تغییر در چراغها !!!!! تفاوت یا برتری دیگری بر سایر پرایدها دارد ؟!؟
در ثانی دریچه های جلوی پراید اصلاً برای کولر است نه بخاری .

کلیه دریچه ها برای کولر فعال هستند ولی فقط دریچه جلو برای بخاری کار نمیکنه که اونم ضعف در طراحی و مهندسی روی این قطعه بوده

captainpersian
13-06-2011, 14:59
واقعا مسخره هست
من تا بحال پراید نداشتم

علاوه بر ضعیف بودن باد گرم فقط از جلو شیشه و زیر پا میزنه

انقدر سخته لوله کشیدن یا متصل کردن به دریچه جلو؟

sajji2020
14-11-2016, 00:03
با سلام
یه سوال داشتم چجوری میشه بخاری رو کاریش کرد وقتی مثلا به زیر شیشه تنظیم میکنیم با قدرت به زیر شیشه بزنه نه اینکه از همه دریچه هوا بزنه ؟
در ضمن بخاری من طرف راننده زیر شیشه خیلی ضعیفه اینو چجوری میتونم درستش کنم ممنون میشم جواب بدین

با تشکر
سلام دوستان راه حل قطعی مشکل بخاری پراید رو یک جوان ایرانی حل کرده که شرکت سایپا ازش حمایت نکرد تا مشکل پراید حل بشه: یک قطعه بنام آنی گرما ساخته که بخاری پراید رو فوق العاده تقویت می کنه و تو تابستون از بالارفتن آمپر به خاطر کولر گرفتن جلوگیری می کنه، من خودم دو ساله نصبش کردم حرف نداره فوق العادس....آنی گرما Anigarma.ir

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-11-2016, 21:00
واقعا مسخره هست..من تا بحال پراید نداشتم
علاوه بر ضعیف بودن باد گرم فقط از جلو شیشه و زیر پا میزنه
انقدر سخته لوله کشیدن یا متصل کردن به دریچه جلو؟
سلام
لگنهای ایران لگن و سایپا لگن با پیشرفته ترین روشهای بساز بندازی طراحی و ساخته میشه
ارزانترین مواد اولیه , قدیمیترین ماشین آلات , کمترین و ارزانترین نیروی کار و فروش با بالاترین قیمتی که زورشون میرسه

سیستم کولر و بخاری و کانالهای زیر داشبورد پراید از بنجلترینها در جهان هست و عمداً اینجوری ساخته میشه تا خون مردم رو بمکند با حمایت حامیانشون
اگر کسی بخواد این ایرادها رو برطرف کنه باید خودش دست به آچار باشه و داشبورد رو باز کنه کانالها و خصوصاً دریچه ها رو با مواد باکیفیت مثل ام دی اف 4mm و لوله های pvc سازه
لولاهای دریچه ها رو عوض کنه تا خراب نشه . دور تا دور دریچه ها رو اسفنج درزگیر بزنه تا وقتی بسته میشه کاملا کیپ بشه

ani garma
20-11-2016, 19:54
قطعه آنی گرما در جهت بهبود کارایی و تکميل‌کننده سيستم گرمايشي خودروي پرايد اختراع گردیده است. این قطعه با نصب بر روی سرسیلندر خودرو، مانیفولد را از مسیر گردش آب از موتور به رادیاتور بخاری حذف می‌کند و باعث می‌شود بخاری اتومبیل در کمتر از 4 دقیقه به دمای مطلوب برسد که در کاهش سوخت نیز تأثیر بسزایی دارد. قطعه تکمیل‌کننده سیستم گرمایشی خودروی پراید با شماره اختراع 85781 به ثبت رسیده است و دارای مجوزهای لازم از سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد. anigarma.ir

صادق سالاری
01-03-2017, 21:21
سلام بخاری پراید من مشکل این است صبح ماشین را روشن میکنم بخاریش را همچنین تا ماشین گرم بشه وبعد یک ربع که میرم سوار بشم برم میبینم بخاری باد سرد میزنه این درحالی است که امپر بالا است چند تا گاز میدم وشروع به حرکت میکنم باد گرم میزنه رادیات بخاری عوض کردم ضمنا ماشین دو گانه اشت مدل 87 هنوز درست نشده

mohamad skystar
03-03-2017, 12:10
سلام بخاری پراید من مشکل این است صبح ماشین را روشن میکنم بخاریش را همچنین تا ماشین گرم بشه وبعد یک ربع که میرم سوار بشم برم میبینم بخاری باد سرد میزنه این درحالی است که امپر بالا است چند تا گاز میدم وشروع به حرکت میکنم باد گرم میزنه رادیات بخاری عوض کردم ضمنا ماشین دو گانه اشت مدل 87 هنوز درست نشده

مشکل گردش آب در رادیاتور بخاری هست
به همون باتری ساز مراجعه کنید تا بررسی کنن