PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنک کردن بعد از حدود 30 مین کار

bushido
17-01-2011, 15:11
درود
نمی دونم کامپیوترم ویروسی شده یا عیب سخت افزاری داره
وقتی که با کامپیوترم کار میکنم بعد از چند دقیقه کلا هنک میکنه تا ریست نشه هم درست نمیشه دوباره با ریست میام چند دقیقه-حدود -30- دوباره باید ریست شه
از آنتی ویروس avast استفاده میکنم هاردم 512 هم پوره شاید 5 گیگ جا داشته باشه سیپیوم هم ای 7300
مشکل از کجا میتونه باشه؟؟

pasargadd
17-01-2011, 15:33
سیستمه شما ضعیفه و هنگ میکنه. ویروس هم نیست احتماله خیلی زیاد ولی با این برنامه یه اسکن بکن.
اپدیت فول اسکن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
رمتون چنده؟

skyline00
17-01-2011, 16:39
از دمای قطعات نیست ؟؟ در کیس رو باز کن ، آپدیت آنتی ویروس و اسکن هم فراموش نشه ، دمای قطعات رو هم چک کن

bushido
17-01-2011, 16:40
رمم 2 گیگ سیپیو ای 7300 دو هسته ای گرافیکم جیفورس 9400 وقتی که هنگ میکنه هیچ بازی و برنامه سنگینی در حال اجرا ندارم و توی ایتنترنت میگردم

bushido
17-01-2011, 17:00
الان تاره کامپیوترمو روشن کردم روی کیس یه دما سنج هست که دما رو روی 32.3 نشون میده و کم کم داره میره بالاتر
دمای معمولیش باید چند باشه؟
بعضی وقتی موسم هم میلرزه فکر می کنم ماله سیم موس باشه ربطی به هنک کردنش داره؟

---------- Post added at 05:00 PM ---------- Previous post was at 04:58 PM ----------

روی کیسم 90.1 اف هم نشون میده این ماله چیه؟؟ و معمولش روی چنده

kral_pontiac
17-01-2011, 17:01
ببینید فن cpu درست کار میکنه ؟
میتونید از تو بایوس دما و تعداد دور فن رو ملاحظه بفرمائید

ممکنه به خاطر گرم شدن cpu باشه

kral_pontiac
17-01-2011, 17:31
روی کیسم 90.1 اف هم نشون میده این ماله چیه؟؟ و معمولش روی چنده یعنی حدود 32 درجه سانتی گراد
اگه این ، درجه cpu باشه ، خوبه

aligsm
17-01-2011, 18:13
منم تقريبا همين مشكلها رو داشتم
شك نكن مشكل از avast هست من پاك كردم الانم نود 32 دارم با آپديت دي ماه
ويروسها رو هم بهتر پيدا ميكنه هم ميتوني بذاري رو سرورهاي ايراني آپديت مثال سافتگذر و بدون پسورد آپديت كني
مرورگرم هم فايرفاكس بود كردم كروم الانم بون مشكل هنگ ندارم
هاردت هم پره كه بايد يه مقدار سبكش كني

Ali*Reza
17-01-2011, 18:14
پیشنهاد میکنم با نرم افزار HWMonitor دمای همه قطعات و دور فن رو چک کنین.

bushido
17-01-2011, 21:36
فکر نکنم از دمای قطعات باشه چون که در کیس رو باز گزاشتم دما تا 82 اف پایین اومده من چند ساله با این کامپیوتر کار میکنم تازه این مشکل به وجود اومده و سه تا فنشم سالمن فن گرافیک فن پاور و فن مادر بورد غیر از اینا که فنی نیست؟
اون برنامه ای که پاسارگارد گذاشته بود رو دان کردم 5 نوع ویروس و تروجان و کرم شناسایی کرد ولی هنوز هنک میکنه

skyline00
18-01-2011, 03:59
فکر نکنم از دمای قطعات باشه چون که در کیس رو باز گزاشتم دما تا 82 اف پایین اومده من چند ساله با این کامپیوتر کار میکنم تازه این مشکل به وجود اومده و سه تا فنشم سالمن فن گرافیک فن پاور و فن مادر بورد غیر از اینا که فنی نیست؟
اون برنامه ای که پاسارگارد گذاشته بود رو دان کردم 5 نوع ویروس و تروجان و کرم شناسایی کرد ولی هنوز هنک میکنه

دما و دور فن ها رو هم چک کن ، توی Boot Menu که بری ، یه قیمت واسه چک کردن سخت افزار هست و دمای فن و ولتاژ و غیره ، قسمت دما Temerture هست ، دور فن و دما رو همه رو چک کن (( ترجیها بعد از اینکه هنگ کرد ، ریست کن و توی ریست دما رو اندازه بگیر ، نه وقتی تازه سیستم رو روشن کردی ))

یه کار دیگه ام بکن ، Task Manager رو باز کن ، حواست باشه کدوم برنامه و کدوم پروسه یهو Usage زیادی میکشه و باعث Hang up کردن میشه

skyline00
18-01-2011, 21:40
برای اینکه وارد Boot Menu مادربورد بشید ، چند دکمه هست که بسته به نوع مادربورد متفاوته

1 : Delete

2 : دکمه F2

3 : دکمه TAB

اینها رو بزن ، بعد وارد یک صفحه داس میشی ، آبی یا مشکی ، بعد وارد قسمت های مربوط به سخت افزار میشی ، و Temperture رو میبینی ، بقیه چیزا ام معلومه دیگه Fan Speed و ولتاژ و اینها

bushido
19-01-2011, 17:44
می تونه به یاهو مسنجر ربط داشته باشه؟
چون این مشکل زمانی برام پیش میاد که یاهو مسنجرو باز میکنم بعد از حدود 30 مین بعد از اینکه یاهو رو باز میکنم هنک میکنه

skyline00
19-01-2011, 19:33
می تونه به یاهو مسنجر ربط داشته باشه؟
چون این مشکل زمانی برام پیش میاد که یاهو مسنجرو باز میکنم بعد از حدود 30 مین بعد از اینکه یاهو رو باز میکنم هنک میکنه

این مشکلو که منم دارم ، اما زمان خاصی نیست ، یهو خودش هنگ میکنه ، منم از توی Task Mnager پروسز یاهو رو End Process میزنم ، دوباره یاهو رو باز میکنم

شما اینکارو بکن ببین میشه ؟

bushido
19-01-2011, 21:13
وارد Boot Menu شدم ولی Temperture رو ندیدم دقیقتر میگی کجاس

skyline00
19-01-2011, 21:51
دوست عزیز ، هر MotherBoardi فرق میکنه ، دنبال همچین گزینه ای باش ، همه منو ها رو برو (( اما تاکید میکنم چیزی رو عوض نکن )) با کلید بالا و پایین میتونی بروی توی منو ها (( و اینتر )) وارد منو میکنه ، َEscape هم بازگشت به عقب هست

شما منو ها رو بگرد و دنبال اون کلمات و عبارات باش