PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره سیستم با دو کارت گرافیک

yashgin128
16-01-2011, 14:34
سلام دوستان

سوال من در مورد دو گرافیک کردن سیستم هست.اگه درست گفته باشم بنام فناوری SLI معروف است

1.این دو گرافیک رو شکاف AGP مادر بورد نصب خواهند شد؟(پس مادربورد باید دو شکاف AGP داشته باشد؟!)

2.هر مدل گرافیکی قادر خواهد بود با گرافیک دیگری SLI شود؟

3.فرضا ما دو گرافیک ATI 5870 وگرافیک NVIDIA 240 رو با هم نصب کنیم(هر دو 1 گیگ حافظه دارند)اونوقت مقدار حافظه گرافیکی سیستم جمع میشه؟تو این وسط چه اعداد دیگری تفاوت خواهند کرد؟

4.دو گرافیک کردن روی کیفیت نمایش هم تاثیر خواهد داشت؟(یعنی تعداد رزولشن تفاوتی خواهد کرد؟ )در اجرای بازی ها چطور؟

5.تصویری از یه مادر بورد مناسب برای این کار و همچنین یه مادربورد که روی اون این کار(دو گرافیکه) انجام شده بزارین تا مفهوم کاملا جا بیفته.(در واقع 2 تصویر از مادر بورد اولی قبل از انجام کار و دومی بعد از انجام عمل )

اگه موردی جا افتاده خودتون ذکر کنید
ممنون

iceweek
16-01-2011, 15:03
AGP که خدا رحمتش کنه.الان pcie2 استفاده میشه
sli محصول nvidia هست و crossfire محصول ATI
هرکدوم هم برای کارتهای خودشون هست.در ضمن حتی هر کارت nvidia را هم نمیشه با هم sli کرد و برای کارت های ati هم چنین وضعی حاکمه
2گرافیک که استفاده بشه فقط قدرت نسبت به حالت تکی اون کارت ها بالاتر میره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yashgin128
16-01-2011, 17:51
ممنون دوست عزیز
از اون مادربورد بالایی کدوم شکاف ها pcie2 هست؟
این شکاف فقط برای گرافیک استفاده میشه؟

iceweek
16-01-2011, 22:15
3تایی که طولشون بیشتره 16x و pcie2 هستن(ابی و مشکی و سفیدن)
pcie 16x تا اونجایی که من میدونم فقط برای گرافیک هست.چیز دیگه ای ندیدم وصل بشه

BZ7
23-01-2011, 07:02
فقط دقت داشته باش که هر تعداد روی سیستمت PCI-E 16X داشته باشی پهنای باند بینشون تقسیم میشه و اکثر مادر برد های بازار فقط 2 تا از slot هاشون پهنای باند 16x دارن و بقیه 8x یا 4x میشن . ( به دفترچه مادربرد مراجعه کن )
و PCI-E برای تعدادی از NIC های پر سرعت استفاده میشه چون PCI پهنای باند و سرعت انتقال زیادی نداره ( البته از 16x ها که استفاده نمیشه )

AR_SAR
25-01-2011, 22:39
در این مورد مطلب زیاد هست . من خودم یک تجربه sli دوتا 9800gt رو داشتم. سوالتان را دقیقتر مطرح کنید تا پاسخ دهم.