PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک!! کامپیوترم رو شن نمی شه. نمی دونمم مشکلش چیه.

88x88
16-01-2011, 11:45
سلام.
اقا من امروز صبح که سعی کردم کامپیوترم رو روشن کنم، درست حسابی روشن نمی شد.
یعنی اول روشن شد، رفت تا صفحه ی بوتلودر هم رفت. بعد ویندوز سون رو انتخاب کردم، داشت اون رو بوت می کرد یهو سیستم خاموش شد. ریستارت نه ها، قشنگ خاموش شد.
اول فکر کردم مشکل خاصی نیست، اومدم دوباره روشنش کنم، هر چی دکمه ی پاور رو زدم کار نکرد.
یه بار از برق کشیدمش، دوباره روشنش کردم باز روشن شد. رفت تو ویندوز سون، اولش ویندوز گفت گویا کامپیوتر مشکل داره، می خوای درستش کنم؟ که منم زدم اره درستش کن.
بعد وسطش دوباره خاموش شد.

اصلا نمی دونم چه مرگشه. از اون موقع هر چی دکمه ی اور رو می زنم، برای یه ثانیه انگار برق می ره توش، به لحظه فنشاش کار می کنن بعد دوباره قطع می شه.
البته یه بار دیگه هم تا مرحله بوت رفت که زدم به اون یکی ویندوزم، بازم خاموش کرد.
کسی می تونه راهنماییم کنه؟
مشخصات سیستمم ایناس:
windows : 7 & XP . ( یه لینوکس هم هست رو هاردم، که چون بوتلودر نداره، اصلا نمی تونمم برم توش.)
cpu: core2quad Q6600 @ 2.4 GH.
mainboard: intel DP35DP
VGA : biostar Hd4670
power: Green 530 W
HDD: 2x 320 Gb maxtor
ram: 2x 1Gb. ( یک گیگش کینگستون، یک گیگ OCZ )
البه بگم، کیسمم قسمت پاورش تاچه. ممکنه از اون باشه؟

خواهشا کمک کنید.
فردا امتحان برنامه ساز یدارم و هنوز پروژه هام رو ندادم...

Arash4484
16-01-2011, 11:55
اتصالات برقی پاور داخل کیس رو چک کردی؟

EXTREME
16-01-2011, 12:05
اول از همه دمای سی پی یو و گرافیک رو چک کنید از تو ستاپ برای سی پی یو و از تو ویندوز اگه رفت با نرم افزار gpuz
اگه روشن میشد و به ویندوز نمیرسید گرافیک رو دربیارید و سیستم رو روشن کنید ببینید خاموش میشه یا نه
اگه کلا روشن نمیشد
قبلش کابل برق و اتصالات پاور روی مین رو چک کنید درست نشد تا دیر نشده یک پاور از یه نفر قرض کنید و با اون سیستم رو امتحان کنید
در غیر اینصورت مین ایراد داره حالا یا مشکل از خود مینه یا اتصال بدنه
همه ی این موارد رو چک کنید 100% نتیجه میگیرید

emram120
16-01-2011, 12:09
azizam
mashkel az piriz barghe khonatone
pirizo negah kon ghanonan bayad sokhte bashe
pirizo avaz kon moshkel hal mishe
:8:

mf.designing
16-01-2011, 12:12
دوست عزیز شما احیانا اورکلاک نکردید ؟! اگه کردید تنظیمات رو به حالت دیفالت دربیارید. فن CPU رو هم چک کردید که درست کار کنه ؟!
در غیر اینصورت مشکل از پاور هست

Arash4484
16-01-2011, 12:16
چون چند لحظه بیشتر روشن نمیمونه بعید میدونم از دما و فن باشه. اینجور چیزها دستکم کم 5-6 ثانیه معطل میکنند تا سیستم رو خاموش کنند. ضمنن بیپر مادربورد هم شروع میکنه بوق زدن.
90% از اتصالاته .
همون طور که مهرداد گفت باید با یک پاور دیگه تست کنی ببینی مشکل پاور نیست بعد بری سراغ قسمتهای دیگه(امیدوارم مادربرد نباشه)
اتصال کلید ON به مادربورد رو هم چک کن..اگه قبلن سیستم بستی و واردی(با مسوولیت خودت:31:) اتصالش رو از کیس بکش و با سر پیچ گوشتی بزن به دوسرش تا سیستم روشن بشه .(قبلش الکتریسته ساکن بدنت رو تخلیه کن و دقت هم کن که به سطح مادر بورد و خازنها ضربه نزنی)

88x88
16-01-2011, 13:02
خوب، دست همتون که راهنمایی کردین درد نکنه.
دیدم اکثر فایل هام رو گوشیم هست، و تونستم یه کامپایلر پیدا کنم برای این نت بوکه، برای همین حالت اورژانسیش رفت.
الان درست کردن کامپیوترم رو تا بعد از امتحان فردا عقب می ندازم، چون هنوز هیچی نخوندم.
ممنون از راهنماییاتون،.
تاالان، فقط دیدم که پریزش سالمه.
اور کلاک هم نکردم.

بدیش اینه که پاور دیگه هم ندارم برای تست.
همه ی اشنا هام لپ تاپ دارن!!

cao-cao
16-01-2011, 13:07
من فک میکنم با اوصافی که نوضیح دادی اشکال از سوییچ پاور سیستمت باشه شکم بیشتر شد وقتی گفتی لمسی هم هست اون رو از تو کیس قطعش کت با یه جسم رسا نا راش بنداز احتمال خیلی زیاد بالا میاد