PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افت شدید سرعت سیستم بعد ازDefrage هارد

mehdi_08
15-01-2011, 20:58
سلام
آقا ما اومدیم برای افزایش کارایی سیستم با نرم افزار system mechanice نسخه 10 برای دیفرگ کردن استفاده کردیم
متاسفانه بعد از تمام شدن کارا و ریستارت سیستم سرعت بالا اومدن سیستم خیلی کند شد حدود 4 5 برابر گذشته طول می کشه تا بالا بیاد
از اون طرف زمان اکسترکت کردن فایل های فشرده 4 برابر شده
ویندوز هم xp
مدل هارد هم سیگیت 500 گیگ
چیکار کنم؟

djsystem
15-01-2011, 22:51
اینجورشو دیگه ندیده بودیم
یه بار با برنامه خود ویندوز این کارو بکن ببین چی میشه. بعید میدونم ربطی به دفرگ کردنه باشه

mehdi_08
15-01-2011, 23:38
اینجورشو دیگه ندیده بودیم
یه بار با برنامه خود ویندوز این کارو بکن ببین چی میشه. بعید میدونم ربطی به دفرگ کردنه باشه

همین کارو هم با برنامه خود ویدوز انجام دادم تغییری نکرد
قبلا لود سیستم حدود 30 ثانیه طول می کشید الان شده حدود 2 تا3 دقیقه
یه فایل که اکسترکت می کنم 20 دقیقه طول می کشه
کپی کردن یه فایل 100 مگی حدود یه دقیقه طول می کشه
و....
چیکار کنم
تعویض وینودز کار سازه یا نه؟

pasargadd
15-01-2011, 23:46
با این برنامه ریجستری هم پاک کردی یا فقط دف کردی؟

mehdi_08
16-01-2011, 01:17
با این برنامه ریجستری هم پاک کردی یا فقط دف کردی؟

گذاشتمش روی همون تنظیمی که اول فایل های اضافی درایو ها رو پاک می کنه بعد ریجستری رو تمیز می کنه بعد درایو ها رو دیفرگ می کنه و بعد ریست
که متاسفانه بعد از ریست شدن سرع به شدت افت کرد

saeed774
16-01-2011, 14:07
اول نرم افزار زيرو دان کن و گزينه Run رو بزن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد طبق عکس زير عمل کن : به سوالاتش جواب مثبت بده و سيستم رو ريست کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد با برنامه Defraggler سيستم رو ديفرگ کن . در پايين صفحه و با انتخاب Quick Defrag اين عمل رو انجام بده.

Defraggler 2.01.239

pasargadd
16-01-2011, 14:16
پاک کردن ریجستری باعث شده برای من هم اینطوری شد البته من با tune up اینکارو کردم و بعد از چند روز سیستم بالانیومد البته قبلش بسیار کند شده بود که با تعویض ویندوز مشکل حل شد.
میتونی از برنامه هایی که دوستان زحمت میکشن میزارن استفاده کنی بلکه درست بشه.

mehdi_08
16-01-2011, 17:56
اول نرم افزار زيرو دان کن و گزينه Run رو بزن :

بعد طبق عکس زير عمل کن : به سوالاتش جواب مثبت بده و سيستم رو ريست کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد با برنامه Defraggler سيستم رو ديفرگ کن . در پايين صفحه و با انتخاب Quick Defrag اين عمل رو انجام بده.

Defraggler 2.01.239

سلام
کارایی رو که گفته بودین انجام دادم
تقریبا می شه گفت 40 درصد بهتر شده ولی هنوز کاملا به حالت قبل بر نگشته
در ضمن من فعلا فقط درایو ویندوز رو با این نرم افزار دیفرگ کردم 3تادرایو دیگه مونده
سوال اگه از Quick Defrage استفاده نکنم واز دیفرگ معمولی استفاده کنم تاثیر بیشتری داره ؟

saeed774
16-01-2011, 19:38
سوال اگه از Quick Defrage استفاده نکنم واز دیفرگ معمولی استفاده کنم تاثیر بیشتری داره ؟

در Quick Defrag فضاي خالي که بين فايلا بوجود اومده پاک ميشن ولي در Defrag کامل تمام فايلا از سکتور اول درايو به ترتيب مرتب سازي ميشه که اولويت هم با فايلاي سيستمي هست. البته چون شما يکبار اين عمل رو با نرم افزار ديگه اي انجام دادين بهتره همون ديفرگ کامل رو يکبار انجام بدين ولي تاثير ديفرگ رو خود من با 5-6 بار ريست سيستم احساس ميکنم.

و يه نکته مهم هست اينکه شما حتما رجيستري رو هم ديفرگ کنين به احتمال زياد مشکلتون با ديفرگ اون حل خواهد شد . در سيستم مکانيک يا تيون آپ هم براي اين کار نرم افزار هست .

mehdi_08
16-01-2011, 23:54
در Quick Defrag فضاي خالي که بين فايلا بوجود اومده پاک ميشن ولي در Defrag کامل تمام فايلا از سکتور اول درايو به ترتيب مرتب سازي ميشه که اولويت هم با فايلاي سيستمي هست. البته چون شما يکبار اين عمل رو با نرم افزار ديگه اي انجام دادين بهتره همون ديفرگ کامل رو يکبار انجام بدين ولي تاثير ديفرگ رو خود من با 5-6 بار ريست سيستم احساس ميکنم.

و يه نکته مهم هست اينکه شما حتما رجيستري رو هم ديفرگ کنين به احتمال زياد مشکلتون با ديفرگ اون حل خواهد شد . در سيستم مکانيک يا تيون آپ هم براي اين کار نرم افزار هست .

ممنون
برای درایو های دیگه پیغام می ده که 10 درصد فضای خالی روی اون درایو ها وجود نداره
دیفرگ بشه نبودن اون فضای خالی مشکلی نداره؟

Shayan Arya
17-01-2011, 01:13
برای Defrag هارد بهترین نرم افزار O&O Defrag 14 Professional Edition هست
O&O Defrag هوشمندانه درایو ویندوز شما رو طوری یکپارچه میکنه که سرعت بیشتر میشه نه کمتر
ولی فکر نمیکنم system mechanice تکنولوژی و کارایی O&O رو داشته باشه

saeed774
17-01-2011, 01:22
ممنون
برای درایو های دیگه پیغام می ده که 10 درصد فضای خالی روی اون درایو ها وجود نداره
دیفرگ بشه نبودن اون فضای خالی مشکلی نداره؟

10 درصد براي اين هست که فايلا براي جابجا شدن در حالت ديفرگ کامل نياز دارند تا عمل مرتب سازي صورت بگيره ولي در ديفرگ سريع فايلا جابجا نميشن بلکه فضاي خالي بين اونا از بين ميره. اگر اين 10 درصد نباشه ديفرگ انجام ميشه ولي همه فايلا بطور کامل ديفرگ نميشن.
برنامه اي که دوستمون در پست بالا معرفي کردن هم جزء بهترين هاست که فکر کنم جايگزين ديفرگ خود ويندوز هم ميشه.

djsystem
17-01-2011, 23:32
شما که این کارا رو کردی یه بار ویندوزت رو repair کن فکر کنم بقیشم حل شه