PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ADSL یا wimax ؟؟؟

Notorious098
15-01-2011, 20:39
سلام
بچه ها من یه سوال دارم :
برای مصارف خانگی ADSL بهتره یا Wimax ???
قیمت انواع ADSL ها و بهترین سرویس دهندها کسی بلده قرار بده
بهترین مودم ADSL چیه ؟
128 نامحدود چنده ؟
اگه کسی اطلاعاتی از ADSL داره قرار بده
ممنون
یا حق[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

NiKtA20
01-02-2011, 17:08
به کی داری گل میدی آخه؟ پلاسید این گله، هیشکی سر نزد بهت...
بیاید جواب ایشونو بدین، مام کنارش به یه نون و نوایی برسیم...
ADSL(داتک) یا وایمکس؟
تو سایت وایمکس دیدم خونه ی ما تقریبا تو قسمت سبزه، ولی کنارشه، بغلش دیگه زرد میشه...
حالام که جشنواره فروش نیم بها گذاشته ایرانسل، آدم وسوسه میشه
چیکار کنیم ما؟

saeed_136915
01-02-2011, 17:14
سلام به نظر من ADSL یه نوع ارتباط مطمئن هست یعنی خیالت راحته که فقط سالی یکی دوبار قطع میشه(البته اگه از یه شرکت مطمئن بگیری) ولی WiMax اونم مال ایرانسل هر وقط خوشش بیاد قطع میکنه هر وقت هم خوشش بیاد وصل میشه.

Ali*Reza
01-02-2011, 17:37
به نظر من هم ADSL بهتره و قطعی کمتری داره.

Notorious098
01-02-2011, 17:46
از کجا بخریم ؟
باید از مخابرات بخریم ؟
چه شرکتی خوبه ؟
مودم چی خوبه ؟
خونمونو عوض کنیم adsl نمیپره ؟

ata.royalfalcon
01-02-2011, 19:10
سلام به نظر من ADSL یه نوع ارتباط مطمئن هست یعنی خیالت راحته که فقط سالی یکی دوبار قطع میشه(البته اگه از یه شرکت مطمئن بگیری) ولی WiMax اونم مال ایرانسل هر وقط خوشش بیاد قطع میکنه هر وقت هم خوشش بیاد وصل میشه.

دوست گلم سلام
من وایمکس ایرانسل دارم و باید بگم که اصلا اینطور نیست
خیلی خیلی خیلی کم پیش میاد قطع کامل بشه (تا بحال که برای من پیش نیومده بجز بدهی قبلی که اشتباه از خودشون بوده و سریعا اصلاح کردن)

ولی بعضی اوقات یکسری مشکلاتی پیش میاد مثلا پینگ خیلی بالا میره یا مثلا حتی توی گوگل هم نمیره مگه اینکه از چی چی ان استفاده بشه که خیلی به ندرت پیش میاد که سریعا درست میشه
ولی در کل کیفیت خوبی ارائه میکنه و مشکلی نداره

یک نکته مهمی هم بگم
بعضی اوقات ممکنه که ترافیک یه منطقه خیلی بالا بره (مثلا واگذاری بیش از حد اشتراک) اونوقت هست که کیفیتش بایین میاد که این فقط مشکل وایمکس نیست بلکه حتی ADSL هم میتونه از این مشکلات داشته باشه و ایرانسل جدیدا روال کارشو عوض کرده (مطمئن نیستم) روال کارش اینه که شما اول ثبت نام میکنین اگه ترافیک در منطقه مورد نظر مشکلی نداشته باشه بهتون اطلاع میده برای مراحل بعدی ثبت نام

ولی کلا دوستانی که میتونن ADSL بگیرن و منطقه شون پورت آزاد داره بهتره که ADSL بگیرن چون وایمکس گرونتر هست و دردسرش هم بیشتر مثلا برای 128 دائمی ماهی حدود 45 هزارتومنه و بعضی اوقات در محاسبه صورتحساب اشتباه میکنن و مثلا ایرانسل دانلود شبانه نداره (حالا نمیدونم در ADSL دانلود شبانه اش چقدر میارزه سرعتش خوبه یا نه ؟؟؟)

چون منطقه ما adsl ساپورت نمیکرد مجبور بودم وایمکس بگیرم که الان کاملا راضی هستم

یه نکته خیلی جالب
شما میتونین چند تا مودم داشته باشید (وایمکس رو میگم)
یه مودم برای استفاده در داخل منزل مثلا مدل outdoor یا وای فای (اگه گیرندگی داخال منزلتون خوب باشه میتونین مودم usb بخرین)
یه مودم usb برای لپ تاپتون که بیرون هم میتونین اینترنت داشته باشین
(به شرط گیرندگی مناسب و ساکن بودن در محدوده یک آنتن فرستنده ، چون اگه بین دو انتن فرستنده جابجا بشین قطع میشه و باید login کنین یعنی قابلیت mobility فعلا فعال نیست)
ولی توجه کنین هر یوزری فقط با یه نوع مودم میتونه به اینترنت متصل بشه یعنی نمیشه همزمان با همه انواع مودم اینترنت وصل شد

NiKtA20
02-02-2011, 12:44
مرسی از همه
پس اول یه سر برم مخابرات، آخه انقدر بد جواب میدن، خیلی زورم میومد برم اونجا
ولی انگار همه نظرشون رو ADSL هست.
یه سوال دیگه، رو همین خط میشه ADSL گرفت؟ اونجور که من فهمیدم اگه فیبر نوری باشه یه مسی باشه میشه؟کدومه؟

Ali*Reza
02-02-2011, 12:51
معمولا رو همه خطها وصل میشه.

NiKtA20
02-02-2011, 12:56
مرسی
یه سوال دیگه هم دارم، ممنون میشم جواب بدین
تو یکی از فروم ها نوشته بودن که "قصد داشتم تا وایمکس 256 بگیرم . وقتی مراجعه کردم گفتن خب نامه از دانشگاه لازم دارید وقتی نامه ی اشتغال به تحصیلو که خطاب به شرکت ایرانسل بود و بهشون نشون دادم گفتن این نه باید روی اون نوشته شده باشه مثلا َ : فلان شخص به خاطر نیاز به انجام تحقیقات و ... نیاز به اینترنت پر سرعت داره .
حلا می خواستم نظر دوستان رو بدونم که شخص طرف حساب من راست میگفته یا اشتباه تاپیی داشته ؟؟؟؟؟"

جریان این چیه؟
منم 256 میخوام، یعنی بعد از نامه دانشگاهم گیر میدن باز؟
مرسی

ata.royalfalcon
02-02-2011, 14:45
مرسی
یه سوال دیگه هم دارم، ممنون میشم جواب بدین
تو یکی از فروم ها نوشته بودن که "قصد داشتم تا وایمکس 256 بگیرم . وقتی مراجعه کردم گفتن خب نامه از دانشگاه لازم دارید وقتی نامه ی اشتغال به تحصیلو که خطاب به شرکت ایرانسل بود و بهشون نشون دادم گفتن این نه باید روی اون نوشته شده باشه مثلا َ : فلان شخص به خاطر نیاز به انجام تحقیقات و ... نیاز به اینترنت پر سرعت داره .
حلا می خواستم نظر دوستان رو بدونم که شخص طرف حساب من راست میگفته یا اشتباه تاپیی داشته ؟؟؟؟؟"

جریان این چیه؟
منم 256 میخوام، یعنی بعد از نامه دانشگاهم گیر میدن باز؟
مرسی

طبق قوانین دولتی و مملکتی برای کاربران خانگی و معمولی بیشتر از 128 نمیدن مگر اینکه معرفی نامه داشته باشین این معرفی نامه در واقع یه جور ضمانت نامه هست که اگه خلافی کردین پدر ضامن رو در بیارن
نامه هم میخواین بگیرین به نام خودتون باشه (یعنی اینترنت برای شما باشه ولی معرفی نامه برای داداشتون باشه که قبول نیست) و دقیقا باید نوشته بشه برای چه کاری و چه سرعتی
تقریبا این شکلی باشه

باسمه تعالی
شرکت ایرانسل
موضوع : معرفی نامه
احتراما آقای فلانی دانشجوی کارشناسی ارشد این دانشگاه جهت انجام پروژه تحقیقاتی نیاز به اینترنت پرسرعت 256 کیلوبیت دارند خواهشمند است دستور فرمایید همکاریهای لازم را بعمل آورند

---------- Post added at 02:45 PM ---------- Previous post was at 02:44 PM ----------

مرسی از همه
پس اول یه سر برم مخابرات، آخه انقدر بد جواب میدن، خیلی زورم میومد برم اونجا
ولی انگار همه نظرشون رو ADSL هست.
یه سوال دیگه، رو همین خط میشه ADSL گرفت؟ اونجور که من فهمیدم اگه فیبر نوری باشه یه مسی باشه میشه؟کدومه؟

معمولا رو همه خطها وصل میشه.
خونمون فیبر نوری بود ADSL ساپورت نمیکرد اجبارا وایمکس گرفتیم ضمنا سایت پارس آنلاین یه امکاناتی داره که میتونه بگه آیا خط تلفنتون ADSL ساپورت میکنه یا نه
ضمنا برای adsl نیاز نیست برین مخابرات از همین شرکت های خصوصی هم میتونین اقدام کنین

NiKtA20
02-02-2011, 18:23
خیلی خیلی ممنون بابت توضیحات جامعتون :11:

Notorious098
02-02-2011, 19:21
سوال در مورد ADSL
از کجا بخریم ؟
باید از مخابرات بخریم ؟
چه شرکتی خوبه ؟
شرکت ارائه دهنده رو خوده مخابرات معرفی میکنه یا حق انتخاب داری مثلا پارس آنلاین یا چیمیدونم شاتل؟
مودم چی خوبه ؟
تورو خدا جواب بدید سریع میخوام بگیرم نمیدونم چیکار کنم
:31:

ELHAM3000
02-02-2011, 19:31
با توجه به اینکه وایمکس یه سرویس جدید توی ایرانه (درسته که توی دنیا بهتر از ADSL اما ما باید ببینیم که توی کشور ما چی بهتره و میشه باهاش راحتر کار کرد ) و معمولا سرویس های جدید یه کم مشکل داره و طبق تحقیقات من ADSLبهتره

شرکت ارائه دهنده رو خوده مخابرات معرفی میکنه یا حق انتخاب داری مثلا پارس آنلاین یا چیمیدونم شاتل؟

شرکت ارائه دهنده رو خودت میتونی انتخاب کنی که از یه شرکت بخصوصی بگیری یا ..

ata.royalfalcon
02-02-2011, 19:45
سوال در مورد ADSL
از کجا بخریم ؟
باید از مخابرات بخریم ؟
چه شرکتی خوبه ؟
مودم چی خوبه ؟
تورو خدا جواب بدید سریع میخوام بگیرم نمیدونم چیکار کنم
:31:

واله شما حق انتخاب زیادی دارین میتونین مستقیما از مخابرات اقدام کنین یا از شرکت های خصوص اقدام کنین حالا از شرکت های خصوصی اسم نمیبرم که تبلیغ نشه و مودم رو هم همون شرکتی که adsl ازش گرفتین به شما میده (مخابرات رو نمیدونم ولی شرکتهای خصوصی مودم میدن) و لازم نیست در مورد مدل مودم نگران باشین
ولی برای اینکه مطمئن بشین آیا خط تلفن شما ADSL ساپورت مبکنه میتونین شماره تلفن خطی که میخواین ADSL روی آن بگیرین رو اینجا وارد کنین تا تست بشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اون قسمت سمت چپ شماره تلفن رو وارد کنین تا تست کنه

اگه خونتون رو عوض کنین و خط تلفن رو هم بفروشین مسلما adsl هم واسه صاحب خونه جدید میشه مگه اینکه خط تلفن رو هم به خونه جدیدتون ببرین (مطمئن نیستم) یا اینکه برین شرکتی که ADSL گرفتین شماره تلفن جدید رو بدین تا تغییرات رو اعمال کنن به شرطی که شماره تلفن جدید ADSL رو ساپورت کنه

ولی اگه وایمکس داشته باشین مشکلی نداره صدبار هم خونتون رو عوض کنین به شرط گیرندگی مناسب قابل استفاده است

nikaien
02-02-2011, 23:27
اگه ميخواي منزلتونو عوض كنيد اي دي اس ال ميپره.
واي مكس بهتره. چونكه وقتي كه واي مكس بگيريد هر جايي كه واي مكس ايرانسل هستش ميتونيد از اينترنت استفاده كنيد.
البته اگه موبايل نسل سوم بياد ديگه واي مكس و اي دي اس ال اينا بايد خداحافطي كنيم.

Notorious098
03-02-2011, 09:21
ما چند ماه دیگه میخوایم خونمونو عوض کنیم پس میگین ADSL نگیرم ؟
راستی این اینترنت هایی که از موبایل وصل میشه به کامپیوتر قضیه اش چه طوریه مثلا رفیقم میگفت 1000 تومان میدی و 100 مگ میتونی از سیم کارت ایرانسل دانلود کنی که به این صورت که اول گوشی رو وصل میکنی به PC بعد PC گوشیتو میشناسه بعد میری اینترنت در مورد اینا هم میشه توضیح بدین ؟>
ممنون

NiKtA20
03-02-2011, 15:42
:18:
100 مگ؟؟؟
فکر نکنم...
اینجوری باشه که خوبه...

petr-cech
03-02-2011, 16:31
ما چند ماه دیگه میخوایم خونمونو عوض کنیم پس میگین ADSL نگیرم ؟
راستی این اینترنت هایی که از موبایل وصل میشه به کامپیوتر قضیه اش چه طوریه مثلا رفیقم میگفت 1000 تومان میدی و 100 مگ میتونی از سیم کارت ایرانسل دانلود کنی که به این صورت که اول گوشی رو وصل میکنی به PC بعد PC گوشیتو میشناسه بعد میری اینترنت در مورد اینا هم میشه توضیح بدین ؟>
ممنون

بحث اينترنت سيمكارت ايرانسل تو اين تاپيك هست :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

NiKtA20
03-02-2011, 19:53
من تو سایت داتک ثبت نام کردم، زنگ زدن بهم، گفتم که سرویس 6 ماهه و 256 میخوام، که گفتن نامه از دانشگاه نمیخوان، کارت دانشجویی کفایت میکنه...
حالا قراره بیان همین روزا...

ELHAM3000
05-02-2011, 18:06
اگه ميخواي منزلتونو عوض كنيد اي دي اس ال ميپره.
واي مكس بهتره. چونكه وقتي كه واي مكس بگيريد هر جايي كه واي مكس ايرانسل هستش ميتونيد از اينترنت استفاده كنيد.
البته اگه موبايل نسل سوم بياد ديگه واي مكس و اي دي اس ال اينا بايد خداحافطي كنيم.

موبایل نسل سوم چیه؟ (یا همین طوری پیش بینی کردید؟)

petr-cech
05-02-2011, 20:10
موبایل نسل سوم چیه؟ (یا همین طوری پیش بینی کردید؟)

نه واقعيت داره ولي معلوم نيست كي وارد بازار ميشه .
اپراتور سوم مسووليت اين كارو داره