PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن مجیک هارد دوممو نمیشناسه!!!!!

Golbarg01
13-01-2011, 14:56
سلام
لطفا کمک کنید
امروز با سی دی هایرن که سیستم رو بوت کردم و وارد برنامه پارتیشن مجیک شدم دیدم هارد دوممو نمیشناسه و به جای نشون دادن درایوهاش partition table eror 110 میده
البته در محیط ویندوز درایوهای هر دو هاردم قابل مشاهده و در دسترسه
ولی تو پارتیشن مجیک نه!
آخه می خوام پارتیشن بندی کنم
لطفا راهنمایی کنید چجوری درستش کنم؟
البته قبلا درست بود نمی دونم چرا امروز یه دفعه اینجوری شد.
فقط یه راهی بگید که به اطلاعات داخل هاردم آسیبی نرسه
ممنون

ata.royalfalcon
13-01-2011, 17:45
سلام
لطفا کمک کنید
امروز با سی دی هایرن که سیستم رو بوت کردم و وارد برنامه پارتیشن مجیک شدم دیدم هارد دوممو نمیشناسه و به جای نشون دادن درایوهاش partition table eror 110 میده
البته در محیط ویندوز درایوهای هر دو هاردم قابل مشاهده و در دسترسه
ولی تو پارتیشن مجیک نه!
آخه می خوام پارتیشن بندی کنم
لطفا راهنمایی کنید چجوری درستش کنم؟
البته قبلا درست بود نمی دونم چرا امروز یه دفعه اینجوری شد.
فقط یه راهی بگید که به اطلاعات داخل هاردم آسیبی نرسه
ممنون
نکته اول
با پارتیشن مجیک کار نکنید اصلا
برای پارتیشن بندی بهترین برنامه paragon hard disk manager 2010 هست ولی بهتره که حتما بک آپ بگیری احتمال از دست دادن داده های در هنگام پارتیشن بندی اگر نگم 100 درصد خیلی بالاست
نکته دوم
اگه داخل ویندوز احیانا با این ارور روبرو شدی پس از این نرم افزار استفاده کن (اگه مشکلی نداری که هیچی)
اسم نرم افزار PTDD Partition Table Doctor 3.5 هست
لينكش رو ميزارم (فایلی با این نام رو نصب کنین PTD35_full.exe)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پیشنهادم اینه که روی پارتیشن مربوطه کلیک کن تا انتخاب بشه بعد طبق عکس زیر عمل کن یعنی از منوی operation و سپس rebuild partition کلیک کن البته شاید rebuild mbr نمیدونم دقیقا کدومو باید بزنی!!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Golbarg01
13-01-2011, 18:59
چرا از پارتیشن مجیک استفاده نکنم؟

اتفاقا تو همون سی دی هایرن تو پاراگون که میرم درایو ها رو میشناسه ولی پارتیشن مجیک ارور میده!
البته یه سری نرم افزارهای مدیریت پارتیشن دیگه هم تو همون سی دی هست.
با همون پاراگون یا نرم افزارهای دیگه هم می تونم rebiuld کنم یا حتما باید این نرم افزاری که گفتید رو دانلود و نصب کنم؟
در پاراگون هم این گزینه هست؟کجاشه؟

بازم از راهنماییتون و معرفی این نرم افزار ممنون

ata.royalfalcon
13-01-2011, 20:43
چرا از پارتیشن مجیک استفاده نکنم؟

اتفاقا تو همون سی دی هایرن تو پاراگون که میرم درایو ها رو میشناسه ولی پارتیشن مجیک ارور میده!
البته یه سری نرم افزارهای مدیریت پارتیشن دیگه هم تو همون سی دی هست.
با همون پاراگون یا نرم افزارهای دیگه هم می تونم rebiuld کنم یا حتما باید این نرم افزاری که گفتید رو دانلود و نصب کنم؟
در پاراگون هم این گزینه هست؟کجاشه؟

بازم از راهنماییتون و معرفی این نرم افزار ممنون

دوست خوبم
اینکه چرا از پارتیشن مجیک استفاده نکنی بخاطر مشکلات و دردسرهایی که اکثر دوستان باهاش مواجه شدن ظاهرا با هاردهای پر حجم مشکلاتی داره
من نمیدونم دقیقا توی Hiren's BootCD چه نوع نرم افزاری داره ولی paragon hard disk manager 2010 (دقیقا به همین اسم باشه )کارش حرف نداره این نرم افزار یه cd یا dvd بوتیبل میسازه باهاش بوت میشی همه جور امکاناتی داره
نکته مهم
گفتم که اگه توی ویندوز مشکلی با هارد دومت نداری و یا پاراگون هارد رو میشناسه بیشتر از این انگولک نکن (rebiuld نکن) خطرناکه بابا :31::31:
نکته مهم
حتما بک اپ بگیر چند نفر درست مثل شما با هارد پر سعی کردن پارتیشن ها رو تغییر بدن فایلها داخل پارتیشن غیر قابل استفاده شدن و خراب شدن

mobin
13-01-2011, 20:56
من دو سه بار مشکل پارتیشن بندی داشتم و تو همین فروم مطرح کردم. نهایتا نتیجه ای که گرفتم استفاده از برنامه paragon partition بود. این برنامه برای من خیلی خوب جواب داد.

Golbarg01
13-01-2011, 21:01
دوست خوبم
اینکه چرا از پارتیشن مجیک استفاده نکنی بخاطر مشکلات و دردسرهایی که اکثر دوستان باهاش مواجه شدن ظاهرا با هاردهای پر حجم مشکلاتی داره
من نمیدونم دقیقا توی Hiren's BootCD چه نوع نرم افزاری داره ولی paragon hard disk manager 2010 (دقیقا به همین اسم باشه )کارش حرف نداره این نرم افزار یه cd یا dvd بوتیبل میسازه باهاش بوت میشی همه جور امکاناتی داره
نکته مهم
گفتم که اگه توی ویندوز مشکلی با هارد دومت نداری و یا پاراگون هارد رو میشناسه بیشتر از این انگولک نکن (rebiuld نکن) خطرناکه بابا :31::31:
نکته مهم
حتما بک اپ بگیر چند نفر درست مثل شما با هارد پر سعی کردن پارتیشن ها رو تغییر بدن فایلها داخل پارتیشن غیر قابل استفاده شدن و خراب شدن

ریبویلد کردن مگه اسیب میرسونه به هارد؟

تبدیل درایو پریماری به لوجیکال خیلی وقت می بره
وسطش هم اگر مشکلی پیش بیاد ممکنه کل درایو خراب و غیر قابل دسترسی بشه.راه راحتتری برای این تبدیل نیست؟

ata.royalfalcon
13-01-2011, 21:57
ریبویلد کردن مگه اسیب میرسونه به هارد؟

تبدیل درایو پریماری به لوجیکال خیلی وقت می بره
وسطش هم اگر مشکلی پیش بیاد ممکنه کل درایو خراب و غیر قابل دسترسی بشه.راه راحتتری برای این تبدیل نیست؟

rebiuld کردن در مواقع اضطراری بکار میره مثلا وقتی پارتیشنها raw شدن و جدول پارتیشنها بهم خورده و مشکلاتی از این قبیل
راجع به اون تبدیل primary به logical من تابحال این کار رو انجام ندادم بنابراین راهنمایی دقیقی نمیتونم به شما بدم

Golbarg01
14-01-2011, 00:55
جالبه که در پارتیشن مجیک تحت ویندوز و در محیط ویندوز هارد دومم رو میشناسه بدن خطا
ولی در پارتیشن مجیک تحت داس ارور میده!!

Golbarg01
31-01-2011, 22:03
برای پارتیشن بندی بهترین برنامه paragon hard disk manager 2010 هست ولی بهتره که حتما بک آپ بگیری احتمال از دست دادن داده های در هنگام پارتیشن بندی اگر نگم 100 درصد خیلی بالاست

سلام
این paragon hard disk manager 2010 رو دانلود کردم حدود 146 مگابایت بود از همین سایت پی سی ورلد هم گرفتم از اینجا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منتها چجوری باید نصبش کنم؟!
چون فایل rar رو که باز کردم این فایل ها توش بود!:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مگه نباید فایل نصب یک فایل یکپارچه باشه؟!

ata.royalfalcon
31-01-2011, 22:25
سلام
این چندین بار فشرده و تکه تکه شده
شما روی یکی از این فایلهایی که عکسشو در بالا گزاشتین راست کلیک کنید و گزینه extract رو بزنین (ترجیحا اولین فایل)
تا بالاخره یه فایل یک تکه بشه
بعدش این نرم افزار یه CD بوتیبل براتون میسازه

ویرایش :
زمانی که شما اولین فایل رو extract کنین اتوماتیک وار بقیه فایلها فراخوانی میشن و نیازی نیست شما دخالتی بکنین (این چندتا فایل باید کنار هم باشن تا در کار extract مشکلی پیش نیاید)