PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل Cmos Battery

koury
13-01-2011, 14:05
سلام دوستان،

نمیدونم تاپیک رو جای درستی میزنم یا نه ولی چون مطمئن نیستم تو انجمن عمومی میزنم اگه اشتباس پیشاپیش معذرت!

یه مدتیه وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم ویندوز خودش بالا نمیاد و دو خط ارور میده که یادم نیست ولی اولش Cmos Battery مینویسه. باید F1 رو بزنی تا بالا بیاد...

وقتی هم بالا میاد یه مواقعی موقع دیدن تصاویر فیلم حالا یا عکس بعد از رد کردن تصاویر یهو تصویر سیاه میشه و تا ویندوز ریست نشه هیچی تغییر نمی کنه!

نمیدونم این دو تا بهم مربوطه یا نه ولی مطمئن نیستم مشکل از کجاس اگه کسی بتونه راهنمائی کنه خیلی ممنون میشم!

ممنون

pasargadd
13-01-2011, 14:57
شما باتریه روی مادربردو در بیار و 5 دقیقه بعد بزار سرجاش.البته کامپیوترو خاموش کن بعد انجام بده.
تاریخه سیستمت درسته یعنی بعد از هر بار ریست تغییر نمیکنه؟

koury
13-01-2011, 16:36
چرا اتفاقا هر باز ریست می کنم تاریخ و ساعت عوض میشه!!

pasargadd
13-01-2011, 17:35
شما یک باتری بگیر.ببین چی میشه.

koury
13-01-2011, 18:50
ممنون. هفته ی جدید این کار رو می کنم و نتیجه رو اعلام می کنم...

Namdarian
13-01-2011, 19:29
سلام دوستان،

نمیدونم تاپیک رو جای درستی میزنم یا نه ولی چون مطمئن نیستم تو انجمن عمومی میزنم اگه اشتباس پیشاپیش معذرت!

یه مدتیه وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم ویندوز خودش بالا نمیاد و دو خط ارور میده که یادم نیست ولی اولش Cmos Battery مینویسه. باید F1 رو بزنی تا بالا بیاد...

وقتی هم بالا میاد یه مواقعی موقع دیدن تصاویر فیلم حالا یا عکس بعد از رد کردن تصاویر یهو تصویر سیاه میشه و تا ویندوز ریست نشه هیچی تغییر نمی کنه!

نمیدونم این دو تا بهم مربوطه یا نه ولی مطمئن نیستم مشکل از کجاس اگه کسی بتونه راهنمائی کنه خیلی ممنون میشم!

ممنون
با سلام . مشکل اولتان به اشکال باتری مادربورد و اشکال دومی به ضعف پاور یا خود ایراد خود ویندوز مربوطست