PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك...ريست كامپيوتر و عصاب خوردي......

met@llica
13-01-2011, 11:49
سلام.
بچه ها من سيستمو تازه ارتقا دادم اما وقتي يكم باهاش سريع كار ميكنم يعني پنجره هارو
سريع بازو بسته ميكنم يا يكم كار سنگين باهاش ميكنم ريست ميشه..عصابمو ريخته بهم..
CPU-Dual core E5500
Ram King 2GB
H.D.D 500GB
VGA HIS 4670
Main ASRock
در حال حاضرم ويندوزم XP SP3 هستش..ويروسم نميدونم داره يا نه..چون انتي ويروسم اپ نيست
و تو هر درايوي كه ميرم يه پنجره جديدي باز ميكنه كه بعد كه سر ميندازي يه چهل تا پنجره اون پايين
تو تسك بار بازه:31:

لطفا بگين اين چشه چون گارانتي داره و اگه ميبينين قطعه اي با بقيه هماهنگ نيست سريع عوضش كنم.
ممنونم عزيزان..:40:

water_lily_2012
13-01-2011, 12:03
شما بهتره ابتدا یک ویروس یاب خوب نصب کنید. یا حداقل ویروس یاب خودتون را آپدیت کنید. اگر مشکل حل نشد. باید باز هم بررسی کرد
در ضمن نوع پاور را ذکر کنید.

mg_mahyar
13-01-2011, 12:14
پاورت چقدره؟

mahdishata
13-01-2011, 12:23
و تو هر درايوي كه ميرم يه پنجره جديدي باز ميكنه كه بعد كه سر ميندازي يه چهل تا پنجره اون پايين
تو تسك بار بازه

یه گزینه هست توی folder option که اگه روی هر درایوی کلیک کردم اونو تو یه پنجره جدید باز کن.اگه اون غیر فعاله سیستمت ویروسیه!واسه منم همین جوری بود

emram120
13-01-2011, 12:42
سیستم ویروس داره 100٪
پاور هم به احتمال زیاد نکشه البته اگه مشکل از پاور باشه سیستم بعد بوق سلامت خاموش میشه
اما شما میگید ریشت میشه
100٪ ویروس داری ویندوزتم زیاد جالب نیست:46:

pooriya_hp
13-01-2011, 12:59
احتمالات :

1. ایراد پاور
2. ایراد رم
3. ایراد هارد
4. به احتمال ضعیف cpu
5. وجود ویروس

راه حل :

1. اگه فن اضافی داری،جدا کن
2. رم ها رو چک کن
3. هارد رو هم چک کن
4. اتصالات رو چک کن
5. با herns boot cd قطعات رو چک کن
6. قطعاتی مثل : رم........ بهتره یه گردگیری و تمیز بشن
7. فن ها رو هم چک کن و همچنین دمای کامپیوتر .

موفق باشی

night lord
13-01-2011, 15:20
عزیز شما اول به این ترتیب کار کن:
1: آنتی میروس kaspersky رو نصب کن و میروس کشی کن . بزار از شر ویروسا خلاص شی تا مطمئن شی ریست شدن از ویروس نیست . اگه ویروس کشی کردی و هنوز ریست شد...
2: ویندوزتو عوض کن و یه 7 بریز . در حین ویندوز عوض شدن اگه سخت افزاری مشکلی داشته باشه بهت معلوم میشه .
اگه ویندوز نصب شد به سلامت و در حین نصب ریست الکی نشد . احتمال زیاد سیستم سالمه و موردی نداره .
3:اگه ویندوز نصب شد حالا با دوتا نرم افزار prime95 و hardware monitor سیستم رو یه تست بگیر و دما رو نگاه کن . اگه هنوز مشکلی داشته باشه باید تو تست به مشکل بر بخوری . اگه برخورد نکردی .
4:نوبت به تست سلامت رم میرسه . برنامه memtest رو دانلود کن , یه ایمیج هستش رایت کن رو cd و دیسک رو بزار تو دستگاه و ریست کن بزار بوت بشه و 1 رو برای تست بزن بزار یه pass کامل بشه .
اگه بازم سالم بود و به مشکل نخورد cpu , ra, و main سالم هستن .

5:به احتمال زیاد power هم کافیه بعد از اینکه تستها رو به سلامت رفتی . ولی اگه میخوای مطمئن بشی برو تو سایت زیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تمام قطعاتت رو وارد کن بهت میگه پاورت باید چند وات باشه .
بعد مطمئن شو که مادربردت فرکانس رمت رو ساپورت میکنه . تو سایت asrock ببین . مطمئن شو جلوی فرکانس مربوط به رمت تو سایت ننوشته باشه (OC)

خوب یه چیز دیگه رو هم بگم : هیچ وقت دیگه asrock نخر. واقا آشغاله . من سه مدل رو سه تا سیستم مختلف بستم , همش مشکل داشت .
ممکنه مشکل شما از فرکانس رمتون باشه . چون منم با یکی از اون ازراکا که بستم همین مشکل رو داشتم که مجبور شدم رو فرکانس پایین تر از default رمم بزارم . در صورتی که تو سایت زده بود ساپورت میکنه .

HASHEM289
13-01-2011, 16:17
سلام دوست عزیز توی سیستم شما ویروسی به نام اتوران اینفو وجود داره و در حال حاضر رجیستریه ویندوزتون آلوده شده
شما حتما باید ویندوزتونو عوض کنید و قبل از اینکه وارد درایو های هاردتون بشید یه آنتی ویروس آپدیت نصب کنید و ویروس کشی
کنید مشکلتون حل میشه .

met@llica
13-01-2011, 21:27
ببخشيد دير شد بچه ها..
Power Fastec 350W
اينارم تو بايوس چك كردم..
CPU Temperature 37-38 C
M/B Temper 32-33
CPU Fan Speed 3200-3500 RPM
راستي بچه ها رمم King 2GB DDR3 هستش..

ممنونم..

night lord
14-01-2011, 13:38
شاید مشکل از قطعات نباشه . ولی پاور برای این سیستم ضعیفه . واگه الان مشکل بوجود نیاره بعد ها باعث صدمه زدن به قطعات میشه .
شما حداقل به یه پاور 400 یا 450 نیاز دارید . ولی اول با تستایی که گفتم از سلامت قطعاتتون مطمئن شید .

prong
14-01-2011, 14:17
خوب یه چیز دیگه رو هم بگم : هیچ وقت دیگه asrock نخر. واقا آشغاله . من سه مدل رو سه تا سیستم مختلف بستم , همش مشکل داشت ..

کی میگه ازراک بده من خودم ازراک دارم هزار تا بلا هم سرش اوردم مشکلی هم نداشته.واسه خیلی های دیگه هم گرفتم اونا هم رازی هستن...

met@llica
14-01-2011, 16:15
شاید مشکل از قطعات نباشه . ولی پاور برای این سیستم ضعیفه . واگه الان مشکل بوجود نیاره بعد ها باعث صدمه زدن به قطعات میشه .
شما حداقل به یه پاور 400 یا 450 نیاز دارید . ولی اول با تستایی که گفتم از سلامت قطعاتتون مطمئن شید .

دوست عزيز من قطعاتو با برنامه هايي كه گفتيد تست كردم..مشكلي نداشتن..Passed
يه سوال ديگه..بچه ها فرمت هارد من NTFS باشه بهتره يا FAT32.
ممنونم..

night lord
14-01-2011, 16:43
کی میگه ازراک بده من خودم ازراک دارم هزار تا بلا هم سرش اوردم مشکلی هم نداشته.واسه خیلی های دیگه هم گرفتم اونا هم رازی هستن...

عزیز ازراک بد نیست . افتضاحه .
یه چیزی راجع بهش بگم . ازراک مینیه که خیلی بگیر نگیر داره . اگه بگیره خوب میگیره ومن برای یکی از دوستان برای cpu زئون بستم . خیلی خوب کار کرده . ولی اگه یه مشکلی داشته باشه دیگه بیچارت میکنه .
اصلا برند مطمئنی نیست . تغریبا 50 - 50 خوب در میاد . واسه همین اصلا خریدش و ریسکس پیشنهاد نمیشه . و از طرف دیگه اصلا برد قدرتمندی نیست و زیر اور اصلا خوب جواب نمیده . فقط خیلی خوش قیمته , همین!

در مورد فورمت هم NTFS خیلی بهتر و امنیت بالاتری داره . البته بعضی جاها FAT32 نیازه تا کار آدم پیش بره ولی وعمولش NTFS بهتره .

water_lily_2012
15-01-2011, 10:53
هر چی آش بدی پول می خوری(:31: بر عکس گفتم به بزرگیتون ببخشید)
اما خوب این برند در رده قیمت پایین تری هست. امکان داره نوع خازن ها و سیستم خنک کننده اون و دیگر قسمت ها قطعات کم کیفت گذاشته باشند تا با قیمت پایین تری برای مشتری تمام بشه و بتونه بازار خودش را بین یک سری از مردم بدست بیاره. حالا امکان داره شما این برند را بگیری و دو روز بعد براش مشکل پیش بیاد شاید هم 100 سال کار بده.

amd>intel
15-01-2011, 11:07
من هم با ASROCK مخالفم . من خودم فاكسكان و گيگا كار ميكنم . فاكسكان تو هر رنجي كه بخوام برد داره.اسوس هم زماني خوب بود ولي الان مثل سابق نيست

روي پاور و مادربرد هميشه بيشترين هزينه كنيد .

met@llica
20-01-2011, 13:30
سلام..
بچه ها سيستمو بردم پيشش دگرگونش كردم..
باورتون نميشه هرچي ويروس داشتم از بين بردم،ويندوزمم عوض كردم اما ريست شدنش بدتر شد..
طوري كه تا ديگه setup يه برنامه اي و باز ميكردم يكم بهش زور ميومدو ريست ميشد.. بردم پيشش و اين
قطعاتمو عوض كردم..
Main GIGA EP43T
POWER Green 380w
RAM 2ta Adata 2GB DDR3 با باس 1600 انداختم..
به نظرتون خوبه.؟نظرتون چيه.؟
ممنونم...

EXTREME
20-01-2011, 15:11
سلام..
بچه ها سيستمو بردم پيشش دگرگونش كردم..
باورتون نميشه هرچي ويروس داشتم از بين بردم،ويندوزمم عوض كردم اما ريست شدنش بدتر شد..
طوري كه تا ديگه setup يه برنامه اي و باز ميكردم يكم بهش زور ميومدو ريست ميشد.. بردم پيشش و اين
قطعاتمو عوض كردم..
Main GIGA EP43T
POWER Green 380w
RAM 2ta Adata 2GB DDR3 با باس 1600 انداختم..
به نظرتون خوبه.؟نظرتون چيه.؟
ممنونم...
پاور کمه ممکنه به مشکل بخوری یه 535A بردار