PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اقدامات پس از آلوده شدن سیستم

M A M M U T
12-01-2011, 23:56
سلام دوستان
من چند مدت پیش وقتی با یکی چت میکردم همش یه لینکی میومد که میگفت:this is your picture.exe
ویروس بود اما من یک بار روش کلیک کردم و سریعا قبل از لود شدن کنسلش کردم.
حالا من نمیدونم که آیا کامپیوترم ویروس داره؟کی لاگری روش نصب هست یا نه؟نکنه ازم جاسوسی کنن؟و هزاران سوال دیگه.
حال میخوام بدونم برفرض که یکی سیستمش ویروس(یا هر مدل مشابه) داره.آیا چک آپ کردن با آنتی ویروس کافیه؟چی کار باید بکنیم تا مطمئن شیم که کامپیوترمون تحت نظر یا هرچیز دیگری نیست؟
ممنون

mmiladd
13-01-2011, 02:01
سلام دوست من..

اين جور كي لاگر ها معمولا به راحتي از طرف يه انتي ويروس آپديت كنترل مي شن..

بهترين كار اينه كه شما يه اسكن كنيد..

skyline00
13-01-2011, 03:17
میتونی توی Task Manager پروسز هات رو هم چک کنی که چیز مشکوکی نباشه ، همچنین کنار ساعت ویندوز آیکان غریبه نباشه

اگر Procsess Master رو هم داری که عالیه ، چون بعضی تروجان ها توی Task Manager مخفی میشن ، اما Procsess Master نشونشون میده

M A M M U T
13-01-2011, 11:35
من الآن شدیدا نگرانم نکنه اون فایل ویروسی از طرف اون شخصی باشه که باهاش چت کردم.و الآن شدیدا هم نگرانم که عکس هایی که اون موقع تو کامپیوترم بود رو دزدیده باشه.آیا این جور چیزی ممکنه>؟یعنی به این راحتی ها هست؟

SURIV
14-01-2011, 03:01
اگه سریعا کنسل کردی که هیچی
ضمنا بستگی به مرورگر داره یعنی فکر نکنم مرورگرای فعلی فایل Exe رو باکلیک روی لینک اجرا کنن
برای مثال مرورگر من google chrome هست فایلهای exe رو دانلود می کنه
ضمنا برای راحتی می تونی از این به بعد مرورگرتو توی برنامه sand boxie اجرا کنی
که نمیزاره مرورگر هیچ فایلی رو به هارددیسک کپی کنه

M A M M U T
14-01-2011, 11:03
بلاخره پیداش کردم...
دوستان کل این قضیه ای که مطرح کردم رو چهار ماه پیش هم یه بار پرسیدم اما بد جایی مطرح کرده بودم برا همین جواب درست و حسابی نگرفتم.این لینک رو ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
حالا با توضیحاتی که در مورد لینک بالا دادم ممکنه اطلاعاتم دزدیده شده باشه؟

skyline00
14-01-2011, 22:06
دوست عزیز دزدی اطلاعات به همین آسونی ها نیست

طرف باید در سطح خیلی حیرفه ای باشه تا بتونه از پسش بر بیاد ، هر کسی که اسم خودشو گذاشت هکر که دلیل نمیشه اطلاعات بدزده که

اگر طرف یه چتر معمولی یا سطح متوسط بوده که خیالت راحت باشه ، اگر هم که نه ، الانو بچسب و سیستم رو اسکن کن ، راه دیگه ای نداری که