PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب بین 5 گوشی؟

elaya
12-01-2011, 23:55
با سلام.

دوستان من امکانات این 5 گوشی رو مطالعه کردم:

vivaz
Wildfire
Samsung S7230E/S7233 Wave 723

Samsung I5500 Galaxy 5
Samsung Galaxy 551

....
ویواز رو به خاطر سیمبین بودنش کلا حذف دونستم..ولی اون 4 تا هنوز توی شک هستم..
مخصوصا بین Wildfire و S7230E/S7233 Wave 723.
والبته اینکه من میخوام تا 300 تومن هزینه کنم ، و گوشی Wildfireبا گارنتی 400 تومنه ، موضوع رو مشکل میکنه.

حالا ااز دوستانی مه تجربه بالایی دارند ، میخوام نظر خودشون رو بدهند..
آیا واقعا ویواز ضعیفه؟!
Wildfire ارزش قیمتش رو داره یا اینکه Wave 723 بیشتر می ارزه؟!
و اینکه دو گوشی آخر آندورید هستند و امکانات خوبی هم دارند ، آیا اونا نسبت به بقیه بهتر اند؟

دوستان من از نظر امکانات بالا ارتباطی و سیتم عامل خوب و صفحه نمایش و کیفیت صدای عالی در عین مکالمه برام خیلی مهمه.

با تشکر.

Atropates
14-01-2011, 05:23
Samsung Galaxy 551

آخرین قیمتی که دارم ازش 280 تومن برا دیروز , به نسبت قیمتش بین این 5 تا در کنار ویواز بهترین گزینه هستن برا انتخاب , منتها چون سیمبین نمی خواید میمونه Galaxy 551

bibak_fa
14-01-2011, 11:18
به نظره من اندرویید های ارزون قیمت ارزش خرید ندارن و اون لذتی را که باید داشته باشن ندارن.
به نظره من با این پول شما سیمبین بگیرین بهتره.
مثلن ایکس6 یا ویواز

mohandes e ekhraji
14-01-2011, 11:42
به نظره من اندرویید های ارزون قیمت ارزش خرید ندارن و اون لذتی را که باید داشته باشن ندارن.
به نظره من با این پول شما سیمبین بگیرین بهتره.
مثلن ایکس6 یا ویواز
هرچقدر پول بدی اش میخوری!وایسا c7 بشه ۳۰۰ بگیر!ویواز هم خوبه!اما کلا همشون بدرد نخورن!گوشی خوب x10,galaxy s,desire,google nexuse oneرتازه شما میتونی گوشی این دوستمونم بگیری e72

Bahar-via
14-01-2011, 14:49
به نظرمن
htc touch2 خيلي خوبه،يعني نسبت به قيمتش واقعا چيز خوبيه،اينم يسري اطلاعات كليش:
کامپیوتر جیبی اچ تی سی تاچ 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گوشی تلفن همراه HTC Touch2 محصولی دیگر از کمپانی HTC می باشد که بر پایه ی ویندوز موبایل کار می کند. این یک گوشی شیک و مد روز مولتی مدیا است که از آخرین نسخه ی ویندوز موبایل یعنی نسخه ی 6.5 استفاده می نماید. کار کردن با برنامه های مختلف با این گوشی بسیار آسان می باشد چرا که دارای نمایشگری بسیار مدرن و لمسی است. این گوشی دارای پردازنده ی قدرتمند 528 مگاهرتزی می باشد و دارای نمایشگری 2.8 اینچی و دوربین 3.2 مگاپیکسلی است.
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: فرم گوشی : ساده - وزن : 110 گرم
پردازنده: Qualcomm MSM7225 528MHz
حافظه: - RAM 256 MB - ROM 512 MB - قابلیت استفاده از کارت حافظه Micro SD
شبکه های ارتباطی: 3G - GPRS - WLAN - GPS - Bluetooth
صفحه نمایش: صفحه نمایش لمسی - رنگی TFT Resistive TouchScreen - اندازه 2.8 اینچ - 320x240
دوربین: 3.2 مگاپیکسل
امکانات نرم افزاری: سیستم عامل Microsoft Windows Mobile نسخه 6.5 - جاوا - مایکروسافت آفیس - PDF
سایر مشخصات: رادیو - هنذزفری - باتری 1000 میلی آمپر ساعت - زمان انتظار 500 ساعت - زمان مکالمه 7:30 ساعت

قیمت : 264000 تومان | بدون گارانتی | همراه با مجموعه نرم افزاری GPS موبایل فارسی اقلیم (با GPS )(ساخت چین)
قیمت : 314000 تومان | گارانتی 12 ماهه کامتل | همراه با مجموعه نرم افزاری GPS موبایل فارسی اقلیم (با GPS ساخت چین

bibak_fa
14-01-2011, 18:19
هرچقدر پول بدی اش میخوری!وایسا c7 بشه ۳۰۰ بگیر!ویواز هم خوبه!اما کلا همشون بدرد نخورن!گوشی خوب x10,galaxy s,desire,google nexuse oneرتازه شما میتونی گوشی این دوستمونم بگیری e72
اگه سی7 با این قیمت حتی تا 350 هزار تومان هم گیر بیاد واقعن ارزش خرید داره.
الان قیمتش چنده؟
به نظره من با توجه به قیمت گوشی های ایکس6 یا ویواز که حدود 300 هزار تومان قیمت دارن و از سیستم عامل ضعیفی نسبت به نسخه ی معمولیه سیمبین استفاده میکنن سی7 ارزش 400 هزار تومان هم داره

به نظرمن
htc touch2 خيلي خوبه،يعني نسبت به قيمتش واقعا چيز خوبيه،اينم يسري اطلاعات كليش:
کامپیوتر جیبی اچ تی سی تاچ 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گوشی تلفن همراه HTC Touch2 محصولی دیگر از کمپانی HTC می باشد که بر پایه ی ویندوز موبایل کار می کند. این یک گوشی شیک و مد روز مولتی مدیا است که از آخرین نسخه ی ویندوز موبایل یعنی نسخه ی 6.5 استفاده می نماید. کار کردن با برنامه های مختلف با این گوشی بسیار آسان می باشد چرا که دارای نمایشگری بسیار مدرن و لمسی است. این گوشی دارای پردازنده ی قدرتمند 528 مگاهرتزی می باشد و دارای نمایشگری 2.8 اینچی و دوربین 3.2 مگاپیکسلی است.
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: فرم گوشی : ساده - وزن : 110 گرم
پردازنده: Qualcomm MSM7225 528MHz
حافظه: - RAM 256 MB - ROM 512 MB - قابلیت استفاده از کارت حافظه Micro SD
شبکه های ارتباطی: 3G - GPRS - WLAN - GPS - Bluetooth
صفحه نمایش: صفحه نمایش لمسی - رنگی TFT Resistive TouchScreen - اندازه 2.8 اینچ - 320x240
دوربین: 3.2 مگاپیکسل
امکانات نرم افزاری: سیستم عامل Microsoft Windows Mobile نسخه 6.5 - جاوا - مایکروسافت آفیس - PDF
سایر مشخصات: رادیو - هنذزفری - باتری 1000 میلی آمپر ساعت - زمان انتظار 500 ساعت - زمان مکالمه 7:30 ساعت

قیمت : 264000 تومان | بدون گارانتی | همراه با مجموعه نرم افزاری GPS موبایل فارسی اقلیم (با GPS )(ساخت چین)
قیمت : 314000 تومان | گارانتی 12 ماهه کامتل | همراه با مجموعه نرم افزاری GPS موبایل فارسی اقلیم (با GPS ساخت چین
دوست عزیز با وجود این که وین6.5 هنوز هم سیستم عامل خوبیه ولی به زودی با جون گرفتن وین7 دیگه وین6.5 میره کنار و همچنین دیگه نرم افزار یا بازیه جدید هم برای این سیستم عامل نخواهد اومد.....در کل وین6.5 به نظره من دیگه مثل یک کارخانه ی تعطیل شده میمونه البته بازم میگم که سیستم عامل بسیار کاربردی ای میباشد ولی باید روی برنامه های از قبل ساخته شده ی این سیستم عامل حساب کرد....
از طرفیم اگه قرار به خرید تاچ2 میباشد من سونی اریکسون اکسپریا ایکس2 را با قیمتی تقریبن 360 هزار تومان پیشنهاد میدم که گوشیه بسیار خوبیه همچنین مولتی مدیای بسیار قوی ای هم داره

mohandes e ekhraji
14-01-2011, 19:19
اگه سی7 با این قیمت حتی تا 350 هزار تومان هم گیر بیاد واقعن ارزش خرید داره.
الان قیمتش چنده؟
به نظره من با توجه به قیمت گوشی های ایکس6 یا ویواز که حدود 300 هزار تومان قیمت دارن و از سیستم عامل ضعیفی نسبت به نسخه ی معمولیه سیمبین استفاده میکنن سی7 ارزش 400 هزار تومان هم داره

دوست عزیز با وجود این که وین6.5 هنوز هم سیستم عامل خوبیه ولی به زودی با جون گرفتن وین7 دیگه وین6.5 میره کنار و همچنین دیگه نرم افزار یا بازیه جدید هم برای این سیستم عامل نخواهد اومد.....در کل وین6.5 به نظره من دیگه مثل یک کارخانه ی تعطیل شده میمونه البته بازم میگم که سیستم عامل بسیار کاربردی ای میباشد ولی باید روی برنامه های از قبل ساخته شده ی این سیستم عامل حساب کرد....
از طرفیم اگه قرار به خرید تاچ2 میباشد من سونی اریکسون اکسپریا ایکس2 را با قیمتی تقریبن 360 هزار تومان پیشنهاد میدم که گوشیه بسیار خوبیه همچنین مولتی مدیای بسیار قوی ای هم داره
سی ۷ بدون گارانتی هم ۳۱۰ گیر میاد تو علایدین

javad33
14-01-2011, 20:10
در لیست فوق یک تناقض بزرگ وجود داره و اون هم حضور گالکسی 5 هست! من خودم این گوشی رو دارم. قیمتش 180 تومنه تقریبا اصلا تو رنج قیمتی گوشیهای این لیست نیست! ولی از لحاظ سیستم عامل همون لذتی رو داره که بقیه آندرویدی های این لیست دارن! چون رزولوشن صفحه نمایشش یکیه با وایدفایر! با این حال بخاطر دوربین 2 مگاپیکسلی بدون فلاش و فوکوسش خیلی با گوشیهای دیگه فاصله داره. شاید یه مزیت دیگه اش ساپورت کامل از زبان فارسی باشه که اونم فقط بخاطر سامسونگی بودنشه در صورتی که وایدفایر باید با فارسی سازها فارسی بشه.

در مورد ویو 723 هم باید بگم که از لحاظ کیفیت ساخت خیلی با کلاس و محکمه. دوربینش هم توی عکاسی بسیار راضی کننده هست. در زمینه امکانات ارتباطی و اینترفیس و استفاده از تکنولوژی های جدید مثل بلوتوث نسخه 3 هم بسیار عالی ظاهر شده. فقط در زمینه نرم افزاری با برادر بزرگتر خودش یعنی ویو کمی فاصله داره. مثلا بازیهای با گرافیک بالایی که واسه ویو و ویو 2 هستن واسه این گوشی نیستن!

در زمینه ساپورت برنامه ها و بازیهای جاوای معمولی متاسفانه آندرویدی ها کمی با مشکل مواجه هستند. مثلا برنامه های مربوط به بانک که واسه گوشیها هست الان تقریبا اکثرشون رو گوشیهای آندرویدی کارایی ندارن ولی سری گوشیهای ویو تو ساپورت جاوا عالی عمل میکنن. اینو با اطمینان میگم چون خودم ویو دارم.

با این حال آندروید به فروشگاه نرم افزاری قوی خودش مینازه و کسی هم نمیتونه اینو زیر سوال ببره و اگر زیاد این فاکتور براتون مهم باشه و بخواید حتما وارد این دنیا بشید کسی نمیتونه جلوتونو بگیره.

از نظر من اگر سیستم عامل براتون مهم باشه وایدفایر و در غیر اینصورت ویو 723 . ویواز رو پیشنهاد نمیکنم چون عملا بعد از یه مدت به تنها چیزیش که میتونید افتخار کنید دوربین فیلمبرداری فوق العادش هست! ویواز واسه من خسته کننده بود!!!

با خرید وایدفایر به لطف آندروید همیشه از گوشیتون لذت خواهید برد و با خرید ویو 723 به لطف اینترفیس فوق العاده و امکانات ارتباطی خوب همیشه از انتخاب خوبتون راضی خواهید بود.

starn
15-01-2011, 00:13
به نظر من اگه آندروید می خوای میتونی روی سونی اریکسون ایکس 8 هم فکر کنی قیمتش هم 215 رزولوشن هم از وایدفایر و گالاکسی5 بهتره

fire159
15-01-2011, 09:02
motorola xt5-xt3

mohandes e ekhraji
15-01-2011, 13:37
به نظر من اگه آندروید می خوای میتونی روی سونی اریکسون ایکس 8 هم فکر کنی قیمتش هم 215 رزولوشن هم از وایدفایر و گالاکسی5 بهتره
این دوسته ما راست میگه!

javad33
15-01-2011, 14:56

درسته رزولوشن ایکس 8 باعث میشه که از لحاظ ساپورت برنامه ها مخصوصا بازیها یه سر و گردن بالاتر از اون موارد دیگه باشه ولی یه نکته اساسی وجود داره و اون هم اینه که وایدفایر از مولتی تاچ پشتیبانی میکنه ولی ایکس 8 مولتی تاچ نداره!

البته شاید اصلا مولتی تاچ بودن گوشی اهمیتی براتون نداشته باشه ولی در هر حال اینم یه نکته بود!

elaya
15-01-2011, 22:05
ممنون از دوستان عزیز.
یه چیزی که من کلا سعی میکنم سمتش نرم نوکیا است!(با عرض پوزش نسبت به علاقه مندان این برند).

الان با کمک نظرات دوستان به نظر من این 3 گوشی میمونن:
Wildfire
Samsung I5500 Galaxy 5

یه مشکلی که هست به نظر من ، اینه که مثلا توی این رنج 300 تومن اینا گوشی ها خوب هستند ، حالا من اگه بخوان بیشتر هزینه کنم تا 400 تومن باز هم گوشی بسیار خوب نیست!
یعنی من گوشی ها رو داشتم میدیم ، گوشی های htc,samsung,sonyerricson بعد از این رنج 300 تومن ، گوشی های بهتر از اینا رو میرن بالای 500 تومن!
این باعث میشه که آدم این وسط گیر کنه و با اختلاف 200 تومنی مواجعه بشه که کار رو سخت میکنه.
(البته من این 3 برند رو که مورد علاقه خودم هستند رو گفتم.)

باز هم تشکر فراوان از دوستان عزیز.

maziarzar
16-01-2011, 11:59
ممنون از دوستان عزیز.
یه چیزی که من کلا سعی میکنم سمتش نرم نوکیا است!(با عرض پوزش نسبت به علاقه مندان این برند).

الان با کمک نظرات دوستان به نظر من این 3 گوشی میمونن:
Wildfire
Samsung I5500 Galaxy 5

یه مشکلی که هست به نظر من ، اینه که مثلا توی این رنج 300 تومن اینا گوشی ها خوب هستند ، حالا من اگه بخوان بیشتر هزینه کنم تا 400 تومن باز هم گوشی بسیار خوب نیست!
یعنی من گوشی ها رو داشتم میدیم ، گوشی های htc,samsung,sonyerricson بعد از این رنج 300 تومن ، گوشی های بهتر از اینا رو میرن بالای 500 تومن!
این باعث میشه که آدم این وسط گیر کنه و با اختلاف 200 تومنی مواجعه بشه که کار رو سخت میکنه.
(البته من این 3 برند رو که مورد علاقه خودم هستند رو گفتم.)

باز هم تشکر فراوان از دوستان عزیز.
من اصلا طرفدار نوکیا نیستم اما نوکیا روباید تو چند دهه درنظر گرفت و مقایسه کرد
نوکیا از زمانی که مدیر عاملش عوض شد برگشت به روز های اوجش

aRThaS_08
16-01-2011, 14:08
گلکسی5 هم خط بزن از لیستت لطفن

javad33
16-01-2011, 14:50
آره فقط وایدفایر یا ویو723 . چون گلکسی 5 اصلا چه از نظر قیمت چه امکانات در سطح اون دوتا نیست!

elaya
16-01-2011, 16:57
خوب با راهنمایی دوستان و بررسی که کردم گلکسی5 هم خط خرد ،مخصوصا به خاطر اندازش.که من به شخصه دوست ندارم گوشیم بزرگ باشه.

میمونه:
Wildfire

دوستان به نظر شما اگه بخوان تا 400 تومن هزینه کنم ، گوشی که تمام نیاز ها رو برآورده کنه گیرم میاد؟
یعنی اون ویژگی های دو گوشی بالا را داشته باشه و ایراد های ان ها که رزولیشن پایین است رو نداشته باشه؟

Atropates
17-01-2011, 03:56
خوب با راهنمایی دوستان و بررسی که کردم گلکسی5 هم خط خرد ،مخصوصا به خاطر اندازش.که من به شخصه دوست ندارم گوشیم بزرگ باشه.

میمونه:
Wildfire

دوستان به نظر شما اگه بخوان تا 400 تومن هزینه کنم ، گوشی که تمام نیاز ها رو برآورده کنه گیرم میاد؟
یعنی اون ویژگی های دو گوشی بالا را داشته باشه و ایراد های ان ها که رزولیشن پایین است رو نداشته باشه؟

Samsung S8500 Wave تا 400 تومن بهترین انتخابه , از این دو تا گوشی که گفتید هم خیلی سرتره .

javad33
17-01-2011, 10:23
Samsung S8500 Wave تا 400 تومن بهترین انتخابه , از این دو تا گوشی که گفتید هم خیلی سرتره .

شدیدا تایید میشه. شک نکنید بهترین انتخابه

elaya
18-01-2011, 23:22
دوستان عزیز یه سوال دیگه.
آیا در گوشی Samsung S8500 Wave که گفته میشه GPS آن 30 روزه است ، یعنی بعد از 30 روز دیگه نمیشه از gps آن استفاده کرد؟!
یا میشه برنامه های دیگه برای مسیر یابی و ... نصب کرد که بدون محدودیت باشن؟

aRThaS_08
19-01-2011, 09:09
میشه برنامه های کرک شده ی دیگه ای نصب کرد!

کلن جی پی اس چیزی نیست که بشه روش محدودیت گذاشت!

elaya
22-01-2011, 18:51
دوستان یه سوال دیگه .

محیط کاری ویواز چطوریه؟..... یعنی مثل گوشی های لمسی دیگه چند صفحه(یا دسکتاپ ) داره؟
وقتی وارد منو میشی ، منو با اسکرول مثل سیمبین های قدیم بالا و پایین میشه یا مثل اینکه با حرکت انگشت صفحه عوض میکنه؟

کلا من الان بیشتر نظرم رفته روی ویواز ، فقط میخوام بدونم که محیط کاریش خسته کننده نیست ، یعنی دلجسب باشه و بعد از مدتی دل آدم رو نزنه و اینکه سریع هم است یا نه؟
و البته یه سوال دیگه .. اینکه توی گوشی های قدیم سیمبین ، وقتی فایلی از طریق بلوتوس برای گوشی میومد ، اون فایل میرفت توی sms ها..الان هم توی ویواز اینطوریه یا نه؟!

با تشکر ویژه.