PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه سوال مهم لطفا فوري جواب بديد

ali1234
12-01-2011, 22:42
با سلام

كامپيوترم به ويروس اتوران آلوده شده است و در تمام درايوها پخش شده و با عوض كردن ويندوز ويروس پاك نميشه و

ويندوز جديد هم به سرعت آلوده ميشه .

الان تصميم دارم با يه ويندوز پرتابل به درايوا برم و ويروس رو دستي پاك كنم.

سوالي كه داشتم اينه كه اگر تمام فايلها و پوشه هاي درون درايوها رو به جز پوشه هاي شخصي خودم حذف كنم .

به فايلهام آسيبي نمي رسه ؟؟ و بعداز نصب ويندوز جديد فايل ها و پوشه هاي حذف شده در بقيه درايو ها دو باره توليد ميشه ؟؟ و ويندوز جديد بقيه درايو هام رو

ميشناسه ؟؟ از جمله حذف پوشه System Volume informatin

يعني صد در صد مطمعن باشم كه بعد از اين كار ويندوز جديد باقيه درايو هام بشناسه و فايل هاي درون پوشه هاي

شخصي ام همگي سالم و مثل روز اول باشند و به فرمت كردن بقيه درايو ها احتياجي نباشه

skyline00
13-01-2011, 03:14
System Valum Infromation و Recicle Bin ها محلی هستن که ویروس میره اونجا ، همچنین اگر پوشه ای به نام Boot.ini دیدی ، اونم پاک کن ، کلا هرچیزی به جز فایل و فولدر های خودت رو پاک کن ، احتمالا درایو هات باز نمیشن توی اون ویندوز ، اما ویندوز که عوض کنی دوباره Syste, Volume Information ساخته میشه و درایو هات درست میشن

بهترین کار برای بعضی ویروس های سمج همینه علی جان ، راحت تر و کم هزینه تر و سریع تر ...

SURIV
14-01-2011, 02:51
ویندوز جدید نصب کنین
روی هیچ درایوی دبل کلیک یا راست کلیک open نکنین و فقط از راه نوشتن اسم درایو در آدرسبار مثلا به صورت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
استفاده کنین
سپس گزینه show hidden files and folder در folder options رو فعال کنین و تیک گزینه hide protected operating system files رو بردارید
سپس از راهی که گفتم {نوشتم اسم درایو در آدرسبار} وارد تک تک درایوها شده و فایلهای atuorun.inf و exe های مخفی رو پاک کنین
والسلام