PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داخل فلشم چيزي كپي نميشه

manli7
12-01-2011, 21:07
سلام من نمي تونم داخل فلشم چيزي كپي كنيم فرمت هم نميشه انتي ويروس دارم ولي فايده نداره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed774
12-01-2011, 21:40
شما از برنامه هاي شتاب دهنده کپي مثله Tera Copy و امثالهم استفاده نميکنيد. يا مثلا برنامه Unlocker نصب نکرديد؟

nikaien
12-01-2011, 22:49
بعيد ميدونم فلشت خراب باشه
از پورت يو اس بي كامپيوتر اطمينان داري؟

manli7
13-01-2011, 01:51
شما از برنامه هاي شتاب دهنده کپي مثله Tera Copy و امثالهم استفاده نميکنيد. يا مثلا برنامه Unlocker نصب نکرديد؟

unlocke نصبه آخه فايل داخلش پاك نمي شد مجبور شدم اون رو نصب كنم و جالب اينه كه بعد از پاك كردن بر مي گرده

guzga
13-01-2011, 01:54
ان یه ویروسه جدیده
رو صدای ویندوزم اثر گذاشته؟

manli7
13-01-2011, 02:04
انتي ويروسم نود اپديت هم هست نه رو صدا تاثير نذاشته

فلش ديگه ام درست كار مي كنه ولي اين:41:

guzga
13-01-2011, 02:08
واسه 2تا از دوستای من این مشکل پیش اومده
node هم هیچ کاری نمیکنه
حتی kasper هم فقط این ویروسو شناسایی میکنه و نمیتونه بکشتش!!
فایلهای فلشم بعد از پاک کردن دوباره برمیگرده
دوستم ویندوزو عوض کرده ولی هنوز درست نشده:13:

skyline00
13-01-2011, 03:03
این اررور I/O میگه که هارددیسک شما داغونه ، فکر میکنم I/O یه سری سکتور اول هر هارد دیسک هستن

اررور های شبیه به این باعث پکیدن هارد های اکسترنال من شد :41:

guzga
13-01-2011, 11:42
خیلی مواطب باشید
ویروسه خطرناکیه

manli7
13-01-2011, 13:03
خوب الان من بايد چي كار كنم؟ وقتي كام رو هم خاموش مي كنم يه اروري ميده يعني اونم هست؟

آخه فلش ديگه خوب كار مي كنه ولي اين فلشم

نرم افزاري نيست كه فلش رو فرمت كنه؟

manli7
13-01-2011, 13:10
با آنلاكر برنامه فلش رو پاك مي كنم ولي باز مياد

با انتي ويروس هم چك مي كنم اينا رو پصدا مي كنه ولي باز كه يه باره ديگه فلش رو نصب مي كنم باز همين ها رو دوباره پيدا مي كنه

guzga
13-01-2011, 13:13
با آخرین آپدیت kaspersky اسکن کن شاید یه فرجی شد:13:
خیلی ویروسه بدیه

kaenat_quantom
13-01-2011, 13:32
اگه تو فلشت چیزی نداری فرمتش کن ببین چی میشه

kaenat_quantom
13-01-2011, 13:38
:31:البته یه عذرخواهی بکنم گویا گفته بودین که فرمتم نمیشه من ندیدم

manli7
13-01-2011, 13:38
فرمت هم نميشه

kaenat_quantom
13-01-2011, 13:56
همونجر که بقیه دوستان گفتن این usb سیستم مشکوک میزنه.یه بارم درایورای مینبرد و میخوای دوباره نصب کن:20:

---------- Post added at 01:56 PM ---------- Previous post was at 01:54 PM ----------

مطمئنی سیستمت ویروسی نیستش؟ شایدم ویروسی چیزی سکتور 0 فلشتو کد کرده باشه.

kaenat_quantom
13-01-2011, 14:29
این sality.nba.virus تا جایی که میدونم ویروسه جدیده بدیه که nod هم برای تو پیدا کرده

---------- Post added at 02:29 PM ---------- Previous post was at 02:27 PM ----------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجا رو هم بخون .من دیگه سعی کردم به گفته های اساتید چیزی اضافه نکنم

vista7
13-01-2011, 14:35
حتما فلشتو با کسپر اسکن کن ؛ از خیر نود32 بگذر

manli7
13-01-2011, 15:52
سلام من از كجاي مي تونم اون مر افزار رو بگريم تا دانلود كنم بعد اسكن كنم؟ وارد سايت كه مي شم

چيزي نميشه متوجه شد

kaenat_quantom
13-01-2011, 19:14
اینجام یکسری برید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 07:14 PM ---------- Previous post was at 07:09 PM ----------

من این مطلبو دیدم میذارم .خودم تست نکردم لطفا دوستان و اساتید نظر بدن:20:

قبل از مطالعه این مقاله توصیه می کنم مقالات ویروس خطرناک سالیتی win32.Sality و عملکرد ویروس سالیتی - بخش دوم را بدقت مطالعه کنید . نکته ابتدایی : توجه کنید که فعلا ابزاری برای بازگرداندن فایلهای exe و Scr که آلوده به ویروس سالیتی شده اند وجود ندارد ( حداقل من ندیده ام ) و در واقع اگر فایل اجرایی ای آلوده به این ویروس شده باشد شما بایستی آن را حذف کنید و بکلی از خیر آن بگذرید ! . حتی دستور Disinfect در آنتی ویروس kaspersky قادر به بازگرداندن فایل اصلی شما نیست . البته یکی از دوستان ادعا میکرد که Panda Internet Security 2008 فایلهای آلوده را سالمسازی یا همان Disinfect میکند ولی بنده خودم این موضوع را تست نکرده ام .

روش دستی و بدون ابزار ویژه برای ازبین بردن ويروس Sality :

روش دستی و قدم به قدم از بین بردن این ویروس بسیار پیچیده و مشکل است و اگر حرفه ای باشید و زیاد با ویروسها آشنایی داشته باشید میتوانید از طریق برنامه های کوچکی که در بخش دانلود گذاشته ام این ویروس را از بین ببرید .

برای برگرداندن رجیستری ادیتور و تسک منیجر فایلهای زیر را دانلود کرده و اجرا نمایید :

Enable TaskManager فعال کردن تسک منیجر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Enable Registry Editor (Regedit.exe فعال کردن رجیستری) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پس از آنکه TaskManager را فعال کردید بایستی بلافاصله Alt+Ctrl+Del را زده و تسک منیجر را اجرا کنید و سپس پراسسهای SCVhost.exe و همچنین Explorer.exe را از بخش Processes ببندید ( روی پراسس مورد نظر کلیک راست کرده و End Process Tree را کلیک کنید )

سپس مقادیری از رجیستری که موجب اجرای مجدد ویروس می شوند را بایستی پاک کنید :
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
Shell = "Explorer.exe SCVHSOT.exe"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run]
Yahoo Messengger = "%System%\SCVHSOT.exe"

برای سهولت این عمل و مدیریت برنامه هایی به صورت StartUp اجرا می شوند ( یعنی همراه با بالا آمدن ویندوز اجرا میگردند) از برنامه زیر استفاده کنید :

ExtraMile Software StartUp برنامه مدیریت برنامه های استارت آپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم فایل : 102 کیلوبایت

کاربرد : مدیریت و تنضیمات استارت آپ و حذف یا اضافه کردن برنامه در استارت آپ
با این برنامه می توانید فایل اصلی ویروس را که در استارت آپ قرار گرفته غیرفعال نمایید .( فایل اصلی ویروس نام دقیقی ندارد ولی در بعضی از سیستمها من آن را به نام SCVHSOT.exe دیده ام )

برای رفع مشکلات رجیستری فایل زیر را دانلود کرده و اجرا کنید :

Registry Repair For Sality & Saldost Visrus

روش دیگر از بین بردن ویروس Sality با استفاده از ابزار SalityOff :

سایت Kaspersky روش مقابله با این ویروس را با استفاده از ابزاری به نام Sality_Off ارائه کرده است که ترجمه آن را در ذیل آورده ام :
نکته : روش زیر به کلی این ویروس را پاکسازی نمی کند بلکه با غیر فعال کردن موقت عملکرد ویروس ، به شما اجازه می دهد یک آنتی ویروس مناسب بر روی سیستم نصب کنید و فایلهای آلوده به این ویروس را یافته و حذف کنید .
این روش برای حذف و مقابله با نسخه های زیر از ویروس Sality بکار میرود :
o Virus.Win32.Sality.y
o Virus.Win32.Sality.z
o Virus.Win32.Sality.aa

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ابتدا فایل Sality_off.exe را دانلود نمایید .

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود فایل حذف کننده و مانیتورینگ ویروس سلیتی Sality_off ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حال این برنامه را یکبار اجرا کنید . این برنامه کل عملیات سیستم را مانیتور می کند و در صورت مشاهده عملکرد ویروس سالیتی آن را شناسایی و ازبین میبرد .
توجه کنید که این برنامه بصورت یک پنجره داس اجرا می شود و در صفحه باقی میماند . در هنگام باز بودن این برنامه بهتر است کمی درایوها را مرور کنید .
سپس به
Start > All programs > Startup

رفته و روی گزینه Startup کلیک راست کرده و Open را انتخاب نمایید .

حال در پنجره فوق کلیک راست کرده و از منوی کلیک راست گزینه New و سپس Shortcut را انتخاب نمایید .
در پنجره Create Shortcut روی گزینه Browse کلیک کنید .
حال به مسیری که فایل Sality_off.exe ذخیره شده است بروید و فایل Sality_off.exe را انتخاب کنید . حال OK را بزنید .
در کادر Type a name for this shortcut عبارت –m را اضافه نمایید . ( در نهایت مثلا اگر فایل Sality_off.exe را در درایو C ذخیره کرده باشید به صورت C:\Sality_off.exe -m خواهد بود )

حال Next و سپس OK را بزنید .

این عمل باعث می شود تا فایل Sality_off.exe در استارت آپ قرار گیرد .
حال ویندوز را ری استارت نمایید .
پس از بالا آمدن ویندوز Sality_off.exe مجددا خودبخود اجرا شده و حال می توانید براحتی یک آنتی ویروس مناسب روی سیستم نصب و اجرا کنید و کل سیستم را اسکن نمایید .
من با آنتی ویروسهای Avira AntiVir و Kaspersky Internet Security
براحتی توانستم این ویروس را پاکسازی نمایم .

منبع : acs.ir

saeed774
13-01-2011, 21:54
سيستم شما به ويروس ساليتي آلوده هست که وقتي فلش رو به سيستم ميزنين خودش رو داخل فلش کپي ميکنه . تا زماني که اين ويروس از سيستم شما پاک نشه و پروسس اجرايي اون متوقف نشه فلش نه فرمت خواهد شد و نه فايل ويروسي داخل فلش پاک خواهد شد. قائدتا بايد تسک منيجر و رجيستري و safe mode هم از کار افتاده باشن.
نرم افزار زيرو اجراکن : تا آخر اسکن که بصورت cmd هست صبور باش . بعد از اسکن فايل رجيستري پوشه داخلش رو هم اجرا کن:

حتما نود32 رو آپديت کن و فول اسکن بزن، اکثرا فايل هاي اجرايي شما به اين ويروس مبتلا شدن در حقيقت اين ويروس به فايلاي اجرايي چسبيده و نود 32 ميتونه ويروس رو جدا کنه .

بعد فايل رجيستري زيرو اجرا و ok بزن :

محتويات پوشه زيرو هم براي ترميم قسمت هاي آسيب ديده اجرا کن :

guzga
13-01-2011, 21:56
اگه فلشو به یه سیستمه دیگه بزنید فرمت میشه ولی سیستمتون تا الان بدجور ویروسی شده.
مشکل فلشه دوسته من اینجوری حل شد

manli7
16-01-2011, 13:49
سيستم شما به ويروس ساليتي آلوده هست که وقتي فلش رو به سيستم ميزنين خودش رو داخل فلش کپي ميکنه . تا زماني که اين ويروس از سيستم شما پاک نشه و پروسس اجرايي اون متوقف نشه فلش نه فرمت خواهد شد و نه فايل ويروسي داخل فلش پاک خواهد شد. قائدتا بايد تسک منيجر و رجيستري و safe mode هم از کار افتاده باشن.
نرم افزار زيرو اجراکن : تا آخر اسکن که بصورت cmd هست صبور باش . بعد از اسکن فايل رجيستري پوشه داخلش رو هم اجرا کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحتما نود32 رو آپديت کن و فول اسکن بزن، اکثرا فايل هاي اجرايي شما به اين ويروس مبتلا شدن در حقيقت اين ويروس به فايلاي اجرايي چسبيده و نود 32 ميتونه ويروس رو جدا کنه .

بعد فايل رجيستري زيرو اجرا و ok بزن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمحتويات پوشه زيرو هم براي ترميم قسمت هاي آسيب ديده اجرا کن :

همه اين كارا رو انجام دادم ولي نشد!

بايد چي كار كنم؟ فلشم ديگه مار نمي كنه:41::41::41::41:

guzga
16-01-2011, 16:51
فلشو رو یه سیتمه دیگه امتحان کنید

skyline00
16-01-2011, 16:52
همه اين كارا رو انجام دادم ولي نشد!

بايد چي كار كنم؟ فلشم ديگه مار نمي كنه

هارت رو با یه هارد دیگه اسکن کن ، ویروس از روی هارد که پاک شد بعد میتونی فلش رو بدون اینکه باز کنی (( یا ترجیها در Safe Mode یا ویندوز پرتابل )) فرمت کن

در ضمن ، اگر هم فلشت خیلی داغون شده ، و اگر گارانتی داره ، بسوزون ببر یه دونه نوشو بگیر

bierhoff
27-01-2011, 20:57
انتي ويروسم نود اپديت هم هست نه رو صدا تاثير نذاشته

فلش ديگه ام درست كار مي كنه ولي اين:41:

توي اين وبلاگ
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید يه سي دي از تمام نرم افزار هاي مرتبط با تعميرات فلش مموري براي فروش هست.من خودم خريدم قيمتش عاليه 5500 .کارش هم عاليه.ازش هم متشکرم.پيشنهاد ميدم توهم از دستش ندي

bierhoff
07-02-2011, 20:32
خوب الان من بايد چي كار كنم؟ وقتي كام رو هم خاموش مي كنم يه اروري ميده يعني اونم هست؟

آخه فلش ديگه خوب كار مي كنه ولي اين فلشم

نرم افزاري نيست كه فلش رو فرمت كنه؟

برو توی این وبلاگ یه dvd از نرم افزارهای فلش مموری برای فروش گذاشته قیمتش هم خوبه 5500 تومان.کارتو راه میندازه تازه هر موقعه دیگه هم فلشت خرابشه این نرم افزار ها که همشونو توضیح فارسی هم داره بدرد میخوره